Forum Forum prawneBudowlane

droga dojazdowa do posesji

droga dojazdowa do posesji

anna100 / 94.196.206.* / 2011-07-21 00:52
Chodzi mi o droge dojazdowa do posesji. Kupilam kilka lat temu dom z ogrodem z tylu domu. Teraz chce ten ogrod przeksztalcic na dzialki ale nie mam drogi dojazdowej. Droga gminna dochodzi do stodoly sasiada a do mnie nie ma zjazdu.Byla umowa ustna miedzy nami na zjazd.Okazalo sie ze na starych planach droga byla do mojej posesji bezposrednio ale na nowych jej nie ma . Ja kupilam dom z nowymi planamy. Czy moge cos zrobic?
Wyświetlaj:
driaphai / 2014-07-24 10:08
Dogadać sie z sąsiadem aby ustanowił służebność a jak nie zgadza sie, to podałeś za mało danych aby sie wypowiedzieć, teoretycznie mozna służebność drogi koniecznej ale w praktyce to zależy od wielu okolicznosci
jacek271 / 195.206.115.* / 2014-04-28 22:23
My z żoną długa zastanawialiśmy się jak poradzić sobie z problemem dojazdu do naszej działki budowlanej, szczególnie że częściowo dojazd przebiegał przez teren podmokły, co szczególnie wiosną i jesienią uniemożliwiało nam dotarcie do wymarzonego miejsca:) długo szukaliśmy rozwiązania, z uwagi że koszt wykonania takiej inwestycji (a jest to ``tylko`` dojazd) był bardzo wysoki. Problem polegał na tym że początkowo prosiliśmy o wycenę firmy które chciał na nas zrobić interes życia, nie interesowało nas zrobienie autostrady tylko po prostu bezpiecznej drogi do domu. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Najnowsze wpisy