Forum Forum inwestycyjneSpółki

DROZAPOL - CZY WZROŚNIE O CZTERYSTA PROCENT

DROZAPOL - CZY WZROŚNIE O CZTERYSTA PROCENT

_qwert / 2009-01-25 20:01
CZY AKCJE TEJ ŚWIETNEJ, ACZ Z NIEZNANYCH POWODÓW NIEDOCENIEJ SPÓŁKI WZROSNĄ O CZTERYSTA PROCENT?

A MOŻE KTOŚ DA WIĘCEJ?
Wyświetlaj:
Analityk111 / 87.206.86.* / 2009-04-22 07:54
Rybka juz dawno powinien zwinąć interes w tej spółce w swoim własnym interesie!!! Gdyby ustąpił,wartość jego akcji od razu by wzrosła. Ale on za bardzo chyba lubi rządzić/przywiązanie do nieomylności?/.Potrzebny nowy prezes, stary powtarza błędy z przeszłości, nic się nie nauczył na poprzednich wzrostach i spadkach cen jak wchodził na giełdę. Może skleroza? Co by to nie było, zachęcające to nie jest. cała nadzieja w skupie akcji, który cichaczem chyba już ruszył, sądząc po obrotach i pewnych zleceniach. Jeśli nie, to oznacza, że tym bardziej się do tego trzeba przymierzyć - wzrosty mogą być niezłe.
Co do strat - nawet z nimi spółka jest niedowartościowana. C/wk poniżej 0,5 , jest więc pole do wzrostów. Na razie razy dwa co najmniej, a rosnące ceny stali zniwelują mam nadzieje odpisy na utratę wartości, a wtedy wzrost razy cztery jest jak najbardziej realny. Wraz z poprawą koniunktury, której symptomy już widać, a będzie jeszcze bardziej widać wraz z uruchamianiem kolejnych pieniędzy z Unii osiągnięcie przedziału 8-12 jeszcze w tym roku będzie poziomem minimum, a w skali 2012 r. podwojenie tych wartości nie wzbudzi mojego zdziwienia. O ile oczywiści Rybka znów nas czymś "pozytywnym" nie zaskoczy.... Pozdrawiam.
chet / 2009-04-20 20:39 / Bywalec forum
Znowu sprostuję pomyłkę..Spaść musi o 80 procent, potem wzrośnie o 400 i nic się nie zmieni,,TEn móżddżek całkiem mi nawala na wiosnę.Wszystko przez te kobiety..
Analityk111 / 87.206.86.* / 2009-04-20 20:00
Rybka dał totalną plamę - powinien ustąpić, już najwyższy czas. Za takie błędy w zarządzaniu każdy nie właściciel firmy już dawno poszedłby w odstawkę.
chet / 2009-04-20 20:12 / Bywalec forum
Jak spadnie o 200 procent to potem może i wzrośnie o 400..Czyli nic się nie zmieni.
chet / 2009-04-20 20:14 / Bywalec forum
tzn jak spadnie o 75 procent chciałem napisać..Pomyliło mi się..
_qwert / 2009-04-20 11:45 / Tysiącznik na forum
Po obecnych spadkach powinno być z "pińcset" procent.
Analityk111 / 89.74.102.* / 2009-02-07 07:55
Ponieważ Drozapol importuje, a zarząd zawierał kontrakty zabezpieczone przed osłabieniem złotego, bo to mogło uderzyć w wyniki,kwestią otwartą pozostaje, czy Rybka zawarł poprawne kontrakty opcyjne.Zależy też, ile kontraktów miał zabezpieczonych,NA JAK DŁUGO i na ile - jeżeli CAŁOŚĆ POSIADANYCH NIESPRZEDANYCH ZAPASÓW, to licząc posiadane stany magazynowe na ok.120 milionów przy obecnym osłabieniu złotówki o ok 70% i uwzględniając najpierw umacnianie złotego, a później gwałtowne osłabienie i szacując ruch cen na jakieś 50% to rzeczywiście Drozapol MÓGŁ ZAROBIĆ POMIĘDZY CZTERDZIEŚCI A SZEŚĆDZIESIĄT MILIONÓW, oczywiście maksymalnie. Licząc jednak nawet jakąś połowę z tego to i tak zysk będzie znaczący.
Analityk111 / 89.74.102.* / 2009-02-05 22:42
Niedługo Drozapol nas zadziwi - opcje przyniosą mu co najmniej 50 milionów !!! Będzie to pierwsza spółka, która tak poważnie zarobi na opcjach. A jeżeli złoty dalej będzie się osłabiał, możliwe, że 100 milionów bedzie w zasięgu Drozapolu.
xxxxl / 217.113.228.* / 2009-02-06 18:28
podobno
PROM KOSMICZNY
GROZA-pol
juz od dawna kursuje na Marsa
tylko sie tym nie chwalą
_qwert / 2009-02-06 01:24 / Tysiącznik na forum
Uff to kamień z serca, że ta spółka nie będzie ogłaszać upadłości.


:_P
Analityk111 / 89.74.102.* / 2009-02-06 17:28
Możliwe, że przejmie jeszcze kilka spółek.
_qwert / 2009-02-07 22:26 / Tysiącznik na forum
Teraz jak cięcia w MON położą kilka spółek m.in. z branży metalowej, to Drozapol będzie mógł stworzyć mega koncern :-P
_qwert / 2009-02-04 19:30 / Tysiącznik na forum
nie wiem czy ktoś da więcej, bo jak na razie rynek stale daje mniej.
Czego się zresztą wszyscy spodziewali (no może poza jednym osobnikiem)

:-P
_qwert / 2009-01-28 09:58 / Tysiącznik na forum
No nie!!! nawet w "zielone" dni ta spółka jak zwykle musi być na czerwono?

Wiadomo, że spowolnienie w sektorze budowlanym i problemy w branży motoryzacyjnej wyraźnie pogłębiają złą sytuację w sektorze stalowym jako całości, a może być jeszcze gorzej.
Ale żeby tak dzień w dzień spadki???
No nie wiem, Rybki (i jeden tutejszy anal :)) chyba musieli nieżle nagrzeszyć, że ich tak giełda ciągle karze.

:-P
j47 / 2009-01-28 11:45 / Tysiącznik na forum
spółka badziew , nic więcej , Rybka ma akcjonariuszy w d....pie chodzi o jak najtańszy skup i tylko tyle , miałem sprzedałem ze stratą i nie żałuję część odrobiłem na innych spółkach AMEN
_qwert / 2009-01-26 21:12 / Tysiącznik na forum
A JAKBY RUSZYŁ SKUP, TO MOŻE BĘDZIE SZEŚĆSET PROCENT?
Analityk111 / 89.74.102.* / 2009-01-26 20:28
Jak chcesz, to masz:)))

Niektórzy uważają, że jest przewartościowana. Czy rzeczywiście?

- c/z = ok.4, c/wk = 0,4. Czy to dużo? Wątpię....

Niektórzy twierdzą,że nic nie sprzedają. Czy rzeczywiście?

- sprzedaż Drozapolu przekroczy trzysta milionów, Globa 100 mln, łącznie CZTERYSTA MILIONÓW.Najwięcej w CAŁEJ HISTORII SPÓŁKI, PIĘĆ RAZY WIĘCEJ NIŻ PIĘĆ LAT TEMU./a w międzyczasie kurs spółki osiągnął 18 zet, teraz ok.1,80/. Czy to mało? Wątpię...

Niektórzy twierdzą,że spółka jest nierozwojowa. Rozwój sieci sprzedaży z trzech do osiemnastu placówek, oraz ostatnie połączenie z Globem zaprzecza temu twierdzeniu. Czy to mały wzrost? Wątpię...

Niektórzy twierdzą, że przydałaby się dywidenda. W zeszłym roku była, w tym jest też możliwa. Czy to mało? Wątpię...

Do tego dochodzi przedłużony skup akcji spółki,który zostanie wznowiony w najbliższych dniach, a który ściągnie z rynku ok.10 % akcji ogółem, i jeszcze poprawi wskaźniki. Nie jest też wykluczone, że akcje te posłużą do następnego przejęcia ..

Niektórzy twierdzą, że nie będzie popytu na stal. Ograniczenie produkcji przez największych producentów spowodowało już zahamowanie spadków cen stali i ich wzrost na Ukrainie i w Rosji. Piętnaście miliardów dotacji unijnych na rozwój infrastruktury w kraju, czyli ok. SZEŚĆDZIESIĘCIU MILIARDÓW ZŁOTYCH czyli 20 % polskiego budżetu WYMUSI ROZWÓJ KRAJU.

REASUMUJĄC - WZROST AKCJI DROZAPOLU MOŻNA ŚMIAŁO PROGNOZOWAĆ NA CO NAJMNIEJ PIĘCIOKROTNY!!!!

A TERAZ POMYŚL - CZY DROZAPOL BĘDZIE TEŻ PERŁĄ TWOJEGO PORTFELA?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy