Forum Polityka, aktualnościKraj

Drzewiecki: Gdybym rozmawiał o ustawie, byłyby stenogramy

Drzewiecki: Gdybym rozmawiał o ustawie, byłyby stenogramy

Wyświetlaj:
Smutny / 194.237.142.* / 2009-10-05 11:04
Minister sportu Mirosław Drzewiecki nie zamierza składać rezygnacji, ale oddaje się do dyspozycji premiera. Podkreśla jednak, że Donek to dobry kumpel i w sobote nawet wodke pili razem wiec do dymisji nie dojdzie podlug jego opinii.
Jerzy Bielewicz / 85.222.86.* / 2009-10-04 12:31
Zestawienie wydarzeń w ciągu ostatnich dni pokazuje jak afera goni aferę. Eureko, zamiast bronić się przed polskim sądem, dostanie grube miliardy. Nikt nie wierzy ministrowi skarbu państwa, że ustępstwa na rzecz Rabobank w sprawie BGŻ nie mają związku z "ugodą" z Eureko. Przypominamy, że obecnie Rabobank kontroluje Eureko. Z kolei, w przypadku PKO BP, to bez wątpienia narodziny nowej afery. Skarb państwa wyzbywa się bezpośredniej kontroli nad tym największym w Polsce bankiem. Przy tym osłabia jego pozycję konkurencyjną wobec najgroźniejszego rywala - Pekao SA. Bez finansowego uzasadnienia, bowiem koszt pozyskania środków do budżetu poprzez kapitał akcyjnego PKO jest co najmniej trzy krotnie wyższy niż jeśliby te same środki zostały przez rząd pożyczone na rynkach finansowych. W konsekwencji w średnim okresie, zadłużenie skarbu państwa wzrośnie tym bardziej. Z lekcji z Eureko i PZU rządzący nie wyciągnęli żadnych wniosków. Czyżby?

A może afera hazardowa z Chlebowskim, Drzewieckim i Schetyną w rolach głównych to ta prawdziwa twarz polskiej polityki AD 2009. Jak wynika z sekwencji wydarzeń, interes lobby przemysłu hazardowego, bez żadnych względów na obecne kłopoty budżetowe, przedłożony został ponad interes Państwa. A przecież po wyborach do Parlamentu Europejskiego Tusk i Rostowski epatują nas na co dzień informacjami o złym stanie finansów publicznych i wielkim deficycie budżetowym. Tłumaczenia ministra Drzewieckiego, że nie wiedział co podpisał podczas, gdy ten właśnie podpis kosztował budżet... bagatela ponad 500 milionów złotych, to po prostu zwykła obraza i kpina z obywateli! Gdyby nie osławiony list Drzewickiego do Ministerstwa Finansów deficyt budżetowy na 2010 byłby dzisiaj mniejszy o 500 milionów złotych. Czyż nie tak? I jak zestawić ten fakt z obniżaniem świadczeń społecznych, czy przejęciem rezerwy demograficznej na poczet bieżących wydatków Państwa?

Jakby jeszcze na deser, ciągle niewyjaśniany i nierozsądzony "Projekt Chopin" (opisany na niniejszych stronach) z prezesem Pekao SA, Janem Krzysztofem Bieleckim grającym pierwsze skrzypce. Warto pamiętać, że prezes w praktyce oddał na przestrzeni 25 lat 20% rynku nieruchomości w Polsce na rzecz włoskich patronów. A przecież nie można zapominać o sposobie sprzedaży stoczni poprzez raj podatkowy, niejasnościach czy minister Graś uczciwie, jak każdy obywatel, płaci podatki, czy w końcu o intratnym kontrakcie firmy senatora Misiaka. Tusk z pewnością nauczył się od swego przyjaciela i mentora Jana Krzysztofa Bieleckiego jak ukręcać łeb kolejnym zagrożeniom. Wg naszej oceny, każda z tych afer wg standardów suwerennego i praworządnego państwa powinna nieść gorzkie reperkusje dla rządzących. Więcej na: http://unicreditshareholders.com/nowe_info_2009
jan kowalski / 2009-10-03 19:59 / Tysiącznik na forum
Drzewiecki to rzeczywiście taki hipokryta czy nas ma za idiotów?? Ten bełkot nawet śmieszny nie jest, chyba, że srać też chodzi z sekretarką.
jan kowalski / 2009-10-03 22:17 / Tysiącznik na forum
co robaczku, znów smród roznosisz??
_qwert / 2009-10-04 12:46 / Tysiącznik na forum
...to może się w końcu umyj?
jan kowalski / 2009-10-04 18:22 / Tysiącznik na forum
na nic więcej cie nie stać?? Cieniutki jesteś, prowokatorze... nawet cieńszy od swoich czerwonych kolesi.
_qwert / 2009-10-04 19:22 / Tysiącznik na forum
....masz czerwonych kolesi? :-P
polak2 / 87.207.188.* / 2009-10-03 17:12
Tusk siostrę Gilowską to pogonił za nic, w przeciwieństwie do tej afery hazardowej.
w pijanym widzie / 83.26.103.* / 2009-10-03 16:47
Rządy i partie się rozwijają w tragicznym kierunku.
dziad z pod lasu / 83.26.103.* / 2009-10-03 16:41
Idzie w zaparte,jakie prawo takie metody.
marek 19.53 / 83.24.22.* / 2009-10-03 15:44
No jasne. Każdy lodziarz jak przystępuje do interesu robi stenogram, nagranie i natychmiast wysyła to do gazet, prokuratury, CBA, itd.
Najlepszym przykładem kumple naradzający się na cmentarzu. Zapewne by żaden hałas nie zniekształcił nagrania.
Jakoś o stenografistce nikt nie wspomniał ???
marek 19.53 / 83.24.0.* / 2009-10-03 22:34
Nie, to logiczny wniosek z wynurzeń Drzewieckiego, zachowania Chlebowskiego.

P.S.
Dowcip ci się szalenie wyostrzył. To pewnie od patrzenia na spocone buźki w/w panów. Gonisz w piętkę.
_qwert / 2009-10-04 12:47 / Tysiącznik na forum
...logiczny? takiego słowa nie ma przecież w partyjnej książeczce, którą nosisz na piersi.

:O
dareg / 87.207.65.* / 2009-10-03 15:14
cześć Miro, skończyłem MBA ale jakoś z robotą krucho ,
Zbychu i Grzechu obiecali , że na 90 % coś dla mnie ukręcisz

jakbyś zapomniał to wpłaciłem troche kasy na kampanię PO, no i donek mówił że ma się żyć lepiej
słonecznej_propagandy_dość! / 149.254.219.* / 2009-10-03 14:38
zalegalizowałbym rosyjską ruletkę dla polityków PO, PiS-u, LPR-u, Samoobrony, LiD-u, PSL-u i innych psujących i deprawujących ten kraj od 89 i dla żyjących jeszcze komuchów. Wyczyscić dziadownię do reszty a SEJM sprzedać Eureko. Wprowadzić rządy korporacyjne, po co nam taka demokracja???
maly kazio / 2009-10-03 16:03 / Bywalec forum
Więcej pokory nie jesteś potomkiem szlachty polskiej tylko chlopa pańszczyznianego co od PKWNu dostał ziemie gratis.Więc morda w kubeł i nie wycieraj sobie godłem pyska bo historia przypomina ci twoje miejsce--za komuchami a do demokracji jeszcze nie dorosłeś .
słonecznej_propagandy_dość! / 149.254.219.* / 2009-10-03 14:28
POwedzcie specjaliści od slonecznej propagandy jak to jest : mamy tylu wykształconych ludzi a w kraju sie dzieje coraz gorzej? jak mozna było specjaliści ze SGH i innych szkół sprzedać coś rentownego ze znacznym własnym kapitałem niepewnej zagranicznej spółce z pożyczonym kapitałem? jak mozna majac tylu znakomitych prawników skompromitować sie w trybuale europejskim? jak można było tyle razy kłamać w żywe oczy ludziom przy prywatyzacjach, liczyć na pastuszków w prześcieradłach ze rozwiaża wszelkie problemy. Takich pytać, chyba bez odpowiedzi można zadać setki, może nawet tysiace. Wstyd mi za Polskę, ale bardziej za ludzi, jedna wielka banda wykształconych lub niewykształconych nieudaczników, pyskaczy, pieniaczy, nic wiecej... W Polsce ładne jest tylko godło, barwy narodowe i dziewczyny, reszta to kibel.
PROWOKACJA !!! / 83.26.123.* / 2009-10-03 14:08
na liście posłów platformy nie figuruje żaden poseł Hazardow,można to łatwo sprawdzic na stronie sejmu www.sejm.gov.pl, jest poseł Halicki. jest posłanka Hanajczyk , jest poseł Huskowski ale żadnego posła Hazardowa NIE MA !
Smutny / 194.237.142.* / 2009-10-05 11:45
Bo Hazardow jest rosyjskim agentem i stad ta afera (nota bene polskie inicjaly to ZC)
fgffghfgh / 83.24.181.* / 2009-10-03 13:39
"Gdybym ja rozmawiał o ustawie to już były stenogramy, ale nie było. Z takiej przyczyny, że ja się tą ustawą nie zajmowałem" - twierdzi minister sportu

Co to jest za wypowiedz. To jest jakis cwierc-inteligent. Osoba o tak bogatym slownictwie i logicznym mysleniu nie powinna zostac wypuszczona z podstawowki, a co dopiero zostawac ministrem w 40 mln panstwie.
jan-ru / 87.116.214.* / 2009-10-03 14:33
fgffghfgh to dopiero inteligent i to odważny inteligent,
zaznajomiony / 89.77.50.* / 2009-10-03 13:50
w naszym kraju nie zostaje sie ministrem na podstawie wiedzy tylko na podstawie z kim sie pije i chodzi na dziwki taka prawda

Najnowsze wpisy