Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Duże spółki straciły najwięcej

Duże spółki straciły najwięcej

Money.pl / 2006-03-28 18:32
Komentarze do wiadomości: Duże spółki straciły najwięcej.
Wyświetlaj:
jabi / 2006-03-29 12:17 / Bywalec forum
Czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat GTC?
Ostatnia rekomendacja jaką widziałem to kupuj więc kupiłem i czekam i czekam.
Cansas_ / 2006-03-29 13:35 / Bywalec forum
Ja kupilem niedawno i potrzymam. Zastrzyk kasy jaka spolka otrzymala poprzez ostatnia emisje akcji bedzie motorem napedowym przyszlych zyskow. Mam w tym 29% portfela.

Poza tym wczoraj sprzedalem MNI (niestety 11,80), a w to miejsce zakupilem Dude (srednia 13,1).
Poza tym nie nadazam z liczeniem wirtualnych zyskow na Lubawie ;) Mam w niej 38% portfela hihi...

Ogolnie w ciagu ostatniego tygodnia odrobilem 8% strat portfela, takze nie jest zle biorac pod uwage nieciekawe nastroje na gieldzie. Troche ograniczylem sie z dywersyfikacja (aktualnie 3 spolki w porywach do 5-6).

Dzis niby sie rynek turla na dol a u mnie ooostro do przodu.... jest fajnie! :)

Pozdrawiam :D
Jeck / 2006-03-29 11:39 / "Poławiacz perełek"
Jeśli mogę jeszcze na coś zwrócić Waszą uwagę to numizmaty

Ja kupuję trochę złote polskie monety oraz moreczki mennicze GN

I tak dla przykładu: Złota moneta z października 05` (cena emsyjna 540 PLN w tej chwili na allegro- ok. 2200-3000 PLN (maks poszedł za 3950)

GN serie ze zwierzętami oraz poczet królów-naprawdę polecam

POza tym to może być (dla mnie jest hobby)
POLECAM
EOU / 2006-03-29 13:05
MOZNA BYLO NA TYM LADNIE ZAROBIC
JEDNAK PAZERNOSC EMITENTA JUZ ZNISZCZYLA RUNEK 2ZL I SREBRA
A OBECNIE PRZEGRZALO SIE ROWNIEZ ZLOTO KTORE TANIEJE
DOBRY INTERES BYL 2 LATA TEMU
STOPA ZWROTU BEZPROBLEMOWE 100%
NIE ROKUJE NICZEGO DOBREGO PRZY TYCH EMISJACH
Jeck / 2006-03-29 13:47 / "Poławiacz perełek"
to fakt emisja GN 2 lata temu była na poziomie 350-500 tys.
Teraz od 1 000 000 wzwyż....ale dobry zwierzaczek nie jest zły :)
EOU / 2006-03-29 14:13
SREBRO NA POZIOMIE POWYZEJ 50000SZT TO SZMELC
MOZE JEDYNIE ZWIERZAKI ALE TO TYLKO DLA SIEBIE NIE JAKO LOKATE
KTO IM TO BEDZIE KUPOWAL JAK TYLE WYWALAJA
POWTORZY SIE TO CO ZE ZNACZKAMI-WIELKIE G....
Jeck / 2006-03-29 15:23 / "Poławiacz perełek"
Ale kilka JP II warto mieć- mówię o złocie i GN-
EOU / 2006-03-29 16:38
JAK MOWISZ O 100ZL TO MYSLE ZE CENA SPADNIE
INNE DOBRZE MIEC
Jeck / 2006-03-29 20:31 / "Poławiacz perełek"
spadnie.. Ale jak w tej chwili chodza po 1500-1800 to za 5 miesięcy zysk na poziomie 300-350% prawie jak Skotan :) (dalej nie żałuję że go sprzedałem po 97 PLN

POza tym jak pisałem, to tez musi być hobby
Luby / 193.201.167.* / 2006-03-29 10:12
Czy ktoś mi powie, dlaczego Swissmed ruszył tak ostro w górę od wczoraj i do jakiego poziomu może dojść? NIe znalazłem żadnej znaczącej informacji o spółce opórcz tego, że wstrzymano na czas nieokreślony zapisy na akcje nowej emisji, a od wczoraj jest ostra jazda w górę.
Eagle / 2006-03-29 08:58
W pełni podzielam pogląd " koki " w sprawie zabezpieczenia finansowego na przyszłość .Uważam , że warto zainwestować część kapitału w nieruczomości .
Zakupiona nieruchomość - działka budowlana , grunt rolny (najlebiej z pespektywą przekształcenia pod tereny inwestycyjne ) dają wielokrotne przebicie . Jeżeli ktoś nabył grunt np. 5 lat temu w/g wtedy obowiązujących cen na rynku nieruchomości to dzisiaj ma min. 100 % więcej .... min 100 % ale takie przebicie uważam za "standardowe ". Zupełnie realne jest uzyskanie 300-500 % .... i bez względu na to jaka opcja polityczna jest przy władzy . Seredecznie pozdrawiam .
koki / 2006-03-29 08:43 / Bywalec forum
wtrące się do dyskusji na temat zabezpieczenia na przyszłość ,moim skromnym zdaniem najlepsze dotąd inwestycje jakie zrobiliśmy(mój luby i ja ) to kupno ziemi np.kupiliśmy w tamtym roku za nieduże pieniadze .ziemię rolną okolice baranowa,okazuje sie że cena poszła wgórę (baranów k| warszawy),na dodatek to teren w 90% pewności ,pod budowę lotniska (infa w internecie) każda nieruchomość daje z roku na rok coraz więcej ,nie wspominając o sprzedaży przez agencję obszarów na mazurach (tam teraz też jest dosyć drogo ale jak poszperac tosię coś znajdzie,życzę sukcesów w inwestowaniu >))
A2 / 2006-03-29 08:20 / Spekulantka
Oprocz nieruchomosci w postaci terenow inwestycyjnych) zamierzam zakupic EMC)aby na starosc leczyc sie w prywatnym szpitalu))
orzeł / 2006-03-29 01:47 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
dzięki wszystkim za wypowiedzi (sam nie wiem co chciałem "usłyszeć " chyba że ktoś z Was wymyślił całkiem coś nowego :) dlatego dzięki szczególnie Myszce i Bulce :) bo to dla mnie nowum
ps dws top 25 jest mi bliski (osobiście)
mam multiwagę, dolarobligi,stabilniaka GTFI i kasę na kończących się starodawnych lokatach :) już powoli rozjaśnie mi się co z nią zrobić:) - na 100 % poszukam innego funduszu nieruchomych!
to na dziś dość
Dobrej Nocki
apap
strokuś / 2006-03-29 01:22 / Uznany Bywalec forum i giełdy
wygląda na to, że redukcja na północnym wybrzeżu będzie powyżej 99% - pierwsze IPO w tym roku na rynku pełnym pieniędzy
to jest dla mnie głównym punkt, z którego powodu nie wchodzę w ten interes
Pablo / 2006-03-29 01:44 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jak zwykle najwięcej zarobią banki na prowizjach i odsetkach
Longterm / 2006-03-29 01:03 / Mostek Zwyciężymy!
Posumowując inwestycje na przyszłość dzieci lub złotą jesień (bez kryptoreklamy) czyli jeżeli nie sztaby złota to przynajmniej Kruk? Dobranoc wszystkim i powodzenia jutro szczgólnie dla contractors.
strokuś / 2006-03-29 00:50 / Uznany Bywalec forum i giełdy
pojawił się ciekawy temat oszczędzania na pogodną młodość naszych pociech
a co powiecie w temacie Waszej pogodnej startości? oszczędzacie coś na emeryturę?
ja poza ofe ing regularnie dorzucam do mbankowego ike na bazie funduszy skarbca (a konkretnie od dłuższego czasu tylko w skarbiec akcji, tj. mIKE Akcja)
z uwagi na nienajszerszy wybór dostępnych opcji (akcja, obligacja, waga /czyli w zasadzie żaden dodatkowy wybór/, gotówka, euro) zastanawiam się nad zmianą
myślałem o ike w DWS TFI - wygląda co prawda dość podobnie do ike mbankowego, ale ma istotną przewagę w postaci mojego ulubionego dws top25ms (nie ma za to euro)
no i kolejna opcja to ike maklerskie, np. w wbk - wybrać kilka spółek o dobrych perspektywach długoterminowych i siup, poza tym jak to na giełdzie można inwestować w obligacje i jak sądzę (może ktoś potwierdzić?) również np. w arkę frn, czy też w fundusze zamknięte globalne
w sumie byłoby to w miarę szerokie spektrum instrumentów
znacie jakieś inne ciekawe opcje IKE?
chris / 2006-03-28 23:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak ostawiacie jutrzejszy dzien, tak bardziej w konkretach wg. waszego zdania i wiedzy?
chris / 2006-03-28 23:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
obstawiacie, oczy w iscie
Longterm / 2006-03-28 22:48 / Mostek Zwyciężymy!
Jeżeli już mowa o alternatywnych formach inwestowania poza giełdą czy też skorelowanych z nią ujemnie to pozwole sobie przytoczyć zdanie człowieka który był moim szefem podczas pobytu w USA. Grał na giełdzie ale zupełnie beznamiętnie, jego spokój i cierpliwość bardzo mnie zastanawiała tymbardziej że w gre wchodziły miliony dolarów. Przytocze tu jedną historie z jego inwestycji. Otóż zaraz po ataku na WTC 11.09.2001 kupił on akcje spadającej na łeb na szyje Priceline.com po ok 1,5$ za 50 000$. (to dla niego symboliczna kwota:-) Po jakimś roku czy może dłużej pokazał mi swoje konto i zobaczyłem tam po raz pierwszy w moim życiu ponad milion zielonych dokładnie ponad 1200000 bo kurs firmy sprzedającej tanie bilety lotnicze w Internecie osiągnęły ponad 36$. Akurat tego dnia troche spadły i dzienna strata wynosiła bagatela 60 tyś. $ ale niewzruszony boss stweirdził że i tak to nie są jego jedyne akcje i że trzyma je do emerytury. Gościu zarobił grubo ponad bańke papieru i nie chce sprzedawać!!! Pomyślałem niezły gigant... wiecie co on mi powiedział? Że oprócz akcji ma nazwyklejsze sztaby złota bo podobno złoto jest remedium na złe czasy na giełdzie.
Pablo / 2006-03-28 23:58 / "Uznany Gracz Giełdowy"
To gdzie Ty chłopie pracujesz?
ATX / 213.134.160.* / 2006-03-29 00:21
W wariatkowie.
orzeł / 2006-03-28 21:58 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Brydziu dlaczego podniecam się Arką :)!?
First of all (zacznę batmanowsko):) kupiłem ją dla mojego małego człowieka (2 letniej kobietki na lat 16)
ciężko mi to przychodzi ale staram się trzymać dyscyplinę co do podziału całych mych oszczędności i lokowania ich w różne instrumenty i arka miała być jednym z tych co to po przebudzeniu się człeka za lat 5 dać miała fajowski zysk niezależny od giełdy prawie że :)
i cóż cieszy jeśli coś co się kupowało za 100 kosztuje 114 po tak krótkim czasie ot co !
natomiast że nie da 100 % jak idm w czasie równie krótkim to jasne ale i nie spadnie znacząco jak inne spółki w zwyczaju czasami mają - tak to widzę.
teraz natomiast szukam sposobu zagospodarowania wolnej kasy w jakiś bezpieczny fundusz (inny niż arka) i tu niestety nie bardzo umiem podjąć decyzję (chętnie praktyków poczytam:)
pozdrowienia (a tak wogóle to ja się lubię cieszyć więc i tą okazję wykorzystałem :)
mila2 / 85.255.255.* / 2006-03-29 00:00
Nie znając się na niczym zainwestowałam w pioneera akcji i stabilny,nie wyszło żle,mam tTechmex,Pep,radzisz trzymać,Borki cierpliwie czekam na kwiecień,problem z Police,PGNiG,Amica za wysoko wzięłam,puścić na 0%,stratya na prowizję czy liczyć że jednak będzie górka,masz doświadczenie i nosa
Pozdrawiam.
Pablo / 2006-03-29 00:06 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Amisia trzymaj, jeśli wyniki będą na + to za trzy miesiące będzie 30zł
bodzio / 2006-03-29 00:16 / Bywalec forum
Mam zestaw papierów o których tutaj nikt nie wspomina a jak dotąd daje niezle zarobić.
Prochem
Remak
Kopex
Duda
Inter,Grocli....moje porażki
Pozdrawiam
Longterm / 2006-03-29 00:44 / Mostek Zwyciężymy!
no jak to nikt Prochem i Duda to konie napędowe mojego portfela i nie raz już to mówiłem
bodzio / 2006-03-29 01:05 / Bywalec forum
Longterm....przypatrz się Kopexowi..nie namawiam .W przedziale 153 -156 trwa kumulacja.miłego
bodzio / 2006-03-29 00:53 / Bywalec forum
Wierzę w Dudę i nadadal skupuje i jeżeli masz takie same wyczucie jak ja to chyba będziemy zadowoleni z zysku.Ostatnio kupił firmę handlująca dziczyzną.Wierzę,ze ma rozeznanie i ten segment wysokomarżowy dołóży sie do dobrych wyników w tym roku.Pozdrawiam
Longterm / 2006-03-29 00:59 / Mostek Zwyciężymy!
ta inwestycja w Niemczech to chyba przygotowania do inwazji na tamten rynek, poza tym Ukraina, Japonia słowem ekspansja Światowa, jak na mój gust to spółka roku. pozdro
mila2 / 85.255.255.* / 2006-03-29 00:13
Dzięki,bo moja cierpliwość jest wystawiana na ciężką próbę.
Sorry,idę spać bo rano będzie problem ze wstaniem(jestem sowa)
Pozdrawiam
OrzecH / 68.166.172.* / 2006-03-28 22:33
Polecam DWS Top 25 Malych Spolek. Mam go od dwoch lat, tez z mysla o 2 pociechach. Na razie jest okolo 40% zysku, ale perspektywy ma ciagle niezle. Ostatnio tez wrzucilem troche grosza w PZU Nowa Europa - w perspektywie 10 lat wschodzace rynki regionu niezle rokuja.
strokuś / 2006-03-29 00:27 / Uznany Bywalec forum i giełdy
DWS TOP25MS pracuje również i dla mojej pociechy :-)
dopiero od grudnia, ale też już dał +40%, wcześniej był skarbiec akcja
orzeł / 2006-03-29 00:19 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
dzięki :)
mysza / 2006-03-28 22:25 / portfel / Bywalec forum
Co myślicie o funduszu akcji azjatyckich z maksimum 16% per annum,z gwarancją zwrotu kapitału, koszt 1% na 3 lata,sprzedaje Deutsche Bank do 31 marca 2006
bulka / 86.63.155.* / 2006-03-28 23:26
podobna oferte ma raiffesen bank,tam jest to tylko konto VIp czyli min 200tyszl. a ciekawa chyba opcja daje BDM gra na rynkach europejskich ,brak histori inwestycji min. wklad 50tyszl. co chyba warto zaryzykowac.Co o tym myslicie
mysza / 2006-03-28 23:49 / portfel / Bywalec forum
Ale czy dają gwarancję zwrotu kapitału tak jak Deutche bank?
bulka / 86.63.155.* / 2006-03-29 00:07
nie, chca kwartalnie zabrac 20% prowizji od zysku,zadnych oplat stalych,poza 1.5% przy wejsciu.mysle ze skoro tak duzo chca to licza na znacznie wiecej...
orzeł / 2006-03-29 00:19 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Bulka czy piszesz o Beskidzkim DOmu Maklerskim ? i ofercie forex?
bulka / 86.63.155.* / 2006-03-29 07:55
Dzien dobry Wszystkim..
Tak.
Jeck / 2006-03-28 22:12 / "Poławiacz perełek"
Orle, że nie powiem - bracie :)
Ja takowoż samo uczyniłem dla dziatwy mojej (i również jak Ty, żałuję, iż więcej nie kupiłem....)

I też rozglądam sie za czymś innym jeszcze. Znów odłożyłem parę groszy dla dzieci (u mnie za to dwóch takich co księżyc ukradło) mam jeszcze resztówkę agresywnego mBanku- ta resztówka zrobiła od lutego `05 30%

i zastanawiam sie czy nie wrzucić paru pensji w coś z ząbkami- zanim młodzi pójdą w szkoły- może coś urośnie (mam nadzieje)

Poza tym oczywiście na nowe domy i samochody pozostaje giełda:
Systematycznie zwiększam swój udzial % portfela w postaci MNI
poza tym MCI, 7bulls (czekam na okazję- sell), sprzea\dałem Lubawę (nie wiem czy dobrze), sprzedałem KGHM i posiadam zozole w ilości 8% portfela
No i oczywiście ARKFRN- ale tego raczej do aktywów nie powienienem zaliczać- to jest świętość (do wygaśnięcia)
Longterm / 2006-03-28 22:08 / Mostek Zwyciężymy!
witam Orle, teraz już wszystko rozumiem:-) bo mi coś te nieruchomości nie pasowały do twojego wizerunku:-) long term i Orzeł jakoś mi nie pasowało do siebie ale teraz wszystko jasne. Gratuluje dobrej inwestycji w przyszłość małej Orlicy:-)
orzeł / 2006-03-28 23:49 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
ja jestem longiem składającym się z shortów:)
grajek / 2006-03-28 22:07 / "Uznany Gracz Giełdowy"
bezpieczny fundusz ? czy bezpieczny instrument w funduszu ?
grajek / 2006-03-28 21:50 / "Uznany Gracz Giełdowy"
http://img530.imageshack.us/my.php?image=clipboard011ly.jpg
Batman / 2006-03-28 21:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fed raises rates in Bernanke's first meeting
Central bank boosts rates by a quarter-point to 4.75%. Street looks for clues about when new Fed chief Bernanke will pause.
March 28, 2006: 2:19 PM EST

NEW YORK (CNNMoney.com) - The Federal Reserve raised a key short-term interest rate by a quarter of a percentage point Tuesday. It was the fifteenth consecutive increase since June 2004 and the first since Ben Bernanke took over as chairman of the central bank in February.

The target for the federal funds rate is now 4.75 percent, the highest it has been in five years. This overnight bank lending rate affects the amount of interest consumers pay for various types of debt, including credit cards, auto loans and home-equity loans.

Tuesday's rate hike was no surprise to investors and economists but comes at a time when Wall Street is divided over whether more rate increases are needed. Some think the Fed should pause at its next meeting on May 10 order to ensure the economy does not drastically slow while others believe Bernanke and the rest of the Fed's policy committee should keep boosting rates to keep inflation in check.
ELLA / 83.5.235.* / 2006-03-28 22:04
Batman,czemu to ma służyć?Wszyscy Forumowicze wiedzą,że jesteś poliglotą.Jeżeli mieszkasz w Polsce to PISZ PO POLSKU !!!
Batman / 2006-03-28 22:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Grajek prosił mnie, aby podać info o decyzji FED. Chciałem szybko podzielić się z innymi informacją.
ELLA / 83.5.235.* / 2006-03-28 22:31
Czy nie wiesz ,że GRAJEK to przygłup???
Batman / 2006-03-28 22:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie piszmy tak o innych. Moim zdaniem jeżeli nie podoba się nam czyjaś wypowiedź to można ją ominąć.
grajek / 2006-03-28 22:08 / "Uznany Gracz Giełdowy"
4.75 percent

tyla mi cza z tego tekstu :-)
gabrik / 2006-03-28 21:39 / portfel / Wierny Forumowicz
podnieśli mniej niż oczekiwano ale nasd był 0,37 na plusie a jest 0,15 na minus do tego cała europa dziś minus więc jutro będzie u nas bardzo ciekawie.
grajek / 2006-03-28 21:46 / "Uznany Gracz Giełdowy"
usa to lubi sterowac swiatem :-)
Batman / 2006-03-28 21:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warto zobaczyć reakcję indeksów. Chyba rynki miały nadzieję, że nie będzie zmiany stóp procentowych :-)

http://money.cnn.com/data/markets/dow/
Rafix / 213.238.89.* / 2006-03-28 21:43
Batman - niezbyt dobrze rozumiem ten tekst po angielsku - podnieśli stopy procentowe do 4,75% tak? Jeśli tak to gdbymym grał na rynku terminowym... ale mogę sobie pogdybać ;)
gabrik / 2006-03-28 21:53 / portfel / Wierny Forumowicz
tak rafix jutro dzień a właściwie dzisiaj już był na zakładanie krótkich gatek , tak więc mnie jutro czeka pracowity dzień odrabiania strat związanych z niezamkniętą długą.
Powodzenia wszystkim na jutro :-)
Batman / 2006-03-28 21:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak "wszystko" zacznie lecieć w dół to i bez gatek można zostać :-)
Batman / 2006-03-28 21:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To jest piętnasta (15) podwyżka stóp procentowych z rzędu. Stopy teraz wynoszą 4.75%.

Na stronie poniżej jest fajny wykres jak stopy w USA rosły w ostatnim czasie (trzeba usunąć spacje z adresu, bo czasem się pojawiają po wklejeniu)

http://money.cnn.com/2006/03/28/news/economy/fed_rates/index.htm
Longterm / 2006-03-28 22:01 / Mostek Zwyciężymy!
cześć Batman nie uważasz jednak że teraz już raczej z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić że to już koniec tej imponującej serii podwyżek? Ja myśle że będzie to paradoksalnie znak że teraz czas dla gołębi.
Batman / 2006-03-28 22:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie jest to do końca pewne. Czytałem w komentarzach CNN, że stopy mogą dojści nawet do 5%. Jeżeli jeszcze w 2004 stopy były 1%, a teraz są prawie 5% to atrakcyjnośćc giełdy znacznie się zmniejszyła nawet jak stopy pozostaną na 4.75%. Spodziewam się, że będzie teraz walka pomiędzy USA i Eurolandem w zakresie podnoszenia stóp procentowych, co może je wywindować jeszcze do góry. Jeżeli Euroland podniesie jeszcze stopy to USA będzie dalej podnosić swoje, bo nie chce odpływu kapitałów zagranicznych. Innaczej kto sfinansuje ich rekordowy deficyt handlowy.
Longterm / 2006-03-28 22:28 / Mostek Zwyciężymy!
wiesz jeżeli chodzi o deficyt to USA już od dawna tak funkcjonuje, tam co tydzień napływa o wiele więcej inwestycji bezpośrednich niż u nas w ciągu roku plus transfery z zagranicznych inwestycji takich jak Mc Donalds, Marriott, czy np nasz skromny Chevrolet itd. itd. Tak więc tym to się chyba Big Ben nie przejmuje ale faktycznie pomoże zmniejszyć deficyt umacniając dolara bo USA więcej importuje niż eksportuje. Dodatkowo zdusi to tak bardzo inflacje już chyba do 0 absolutnego albo nawet deflacji że będzie musiał zmniejszać stopy przed końcem roku.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy