Forum Forum podatkoweInne

dwa razy te same pieniądze...

dwa razy te same pieniądze...

mona_75 / 2009-11-16 21:29
Mam pytanie,.. byłam zatrudniona w firmie na um zlecenie, (część wynagrodzenia płacono mi na rachunek, a część pod tzw "stołem") zleceniodawca zobowiązał mnie do pobrania należności, za pokwitowaniem. potwierdzenia pobrania należności, które firma rozliczyła w roku rozliczeniowym 2006. natomiast pobrane pieniążki zleceniodawca zostawił mi jako należność tę drugą należnść za um zlecenie (tj. "pod stołem") nie dając mi rozliczenia, po półtora roku zleceniodawca wykorzystał tę sytuację wiedząc, że nie mam rozliczenia na te należności i odzyskał je wyrokiem sądowym z powództwa cywilnego. w dalszych moich perypetiach z nieuczciwym zleceniodawcą postanowiłam dochodzić swoich praw w sądzie pracy w 2009r., zapadl wyrok sądowy z którego wynika, że zleceniodawca musi mi wystawić umowę o pracę i zapłacić należności z tego tytulu. są to te same pieniądze co w/w należności Moje pytanie jest następujące,.. Czy pracodawca może rozliczyć dwa razy te same pieniądze w różnych latach rozliczeniowych i czy wogóle miał prawo odzyskać je wyrokiem z 2006 r. jeżeli ujął je w rozliczeniu podatkowym 2006?

Najnowsze wpisy