Forum Forum prawnePracy

dwie umowy podpisane z tym samym pracodawcom

dwie umowy podpisane z tym samym pracodawcom

Dell12 / 2011-05-05 12:17
Witam!! Ostatnio podpisałem drugą umowę z moim pracodawcą!! Jedną mam umowę na stałe, ale druga obejmowała pracy w innym dziale, czy jest to zgodne z prawem żebym podpisywał dwie umowy z tym samym pracodawcą?
Wyświetlaj:
Ruski 22 / 2013-07-03 14:39
Wydaje mi sie że jeżeli taka sytuacja zaitsniała, czyli ze w jedodpisaną umowę która dotyczy tak jakby jednej działalnosci , natomiast druga to jest pewnie podpięta pod inna działalność, wiec nei masz o co się martwić. Wydaje mi sie zęby Twój szef nie strzelał by sobie samobója i nie potrzbenie tworzył dwie odrębne umowy... ja tak kiedyś rpacowałem tylko że zajmowałem sie tworzeniem stron, a jako dodatkową fuchę miałem pozycjonowanie stron internetowych!
szklarek / 2013-07-03 17:12
Jednoczesność dwu umów o pracę z tym samym pracodawcą jest legalna, przy wyraźnej odrębności stanowisk pracy lub zakresu obowiązków lub charakteru pracy.

Jednocześnie pojawia się kwestia ŁĄCZNEGO wymiaru etatu z obu umów, który jeśli zdecydowanie jest wyższy niż 1/1, to w związku z normami czasu pracy, odpoczynkiem dobowym itd. oraz orzecznictwem często może być zakwestionowany:


Przydatne

- wyrok Sądu Najwyższego z 14 lutego 2002 r. (I PKN 876/00, OSNP 2004/4/60)

- uchwała SN z 12 kwietnia 1994 r. (I PZP 13/94 OSNAPiUS 1994/3/39)

artykuł:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/praca;na;dwoch;etatach;nie;jest;zabroniona,104,0,751208.html

Najnowsze wpisy