Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dwór energetycznego kacyka czyli hajda na G-8!

Dwór energetycznego kacyka czyli hajda na G-8!

Artur / .* / 2005-01-13 10:05
Wyświetlaj:
kolaborant / .* / 2005-01-21 08:37
A w Enei to co......... inaczej? Kaczmarek wsadził Gruszkę (też z Kalisza!!!) na stołek, a ten pościągał swoich "przydupasów". Jak widać kaliska kuźnia superfachowców energetycznych rządzi chyba 1/3 rynku energii w Polsce. Nieźle!!
realista / .* / 2005-01-19 19:51
Czyżby w 89 roku zamienił stryjek siekierkę na kijek?
realista / .* / 2005-01-19 20:28
Dodam, że siekierka była oczywiście bardzo, stępiona i nie do użytku.
MS / .* / 2005-01-18 13:24
Koszt produkcji 1kWH z węgla kamiennego to niecałe 2 grosze.Po 2 grosze elektrownie sprzedają prąd odbiorcom wielkoprzemysłowym np.hutom.Dla obiorców indywidualnych cena wynosi ponad 34 groszy za 1 kWh.Zysk ten trafia nie do producentów czyli elektrowni lecz do dystrybutorów czyli tzw.byłych zakładów energetych.Są prywatne pasożyty stworzone przez rządową nomenklaturę.Może znajdą się odważni producenci 5 kWh agregatów prądotwórczych , które mogą być nawet na holzgas.Nie potrzeba nam takiego państwa w którym wyzysk osiągnął absurdalne rozmiary nigdy poprzednio nieznane!!!
były_energetyk / .* / 2005-01-18 12:22
Pracowałem przez 11 lat w energetyce na przełomie lat 70 i 80 w jednym z zakładów energetycznych, należących obecnie do grupy G-8. Sitwa była w tym zakładzie od zawsze, a ja byłem człowiekiem spoza układu i w dodatku bezpartyjnym. Zostałem awansowany na kierownika oddziału w wieku 27 lat (bo akurat nie mieli na to stanowisko człowieka z układu o odpowiednich kwalifikacjach) - byłem wtedy na tym stanowisku najmłodszy w okręgu. Ponieważ byłem młody i głupi, zadarłem z sitwą, myśląc, że jak dobrze pracuję, to mam prawo upominać się o swoje i wygram. Sitwa była jednak jak ściana pokryta kauczukiem - kiedy w nią uderzałem, zaraz się odbijałem. Moja kariera kierownika zakończyła się po 5 latach - zostałem zdjęty w ramach odwilży w 1981 roku - murzyn zrobił najtrudniejszą i najbardziej odpowiedzialną robotę, więc nie był już potrzebny. Potem pracowałem tam jeszcze kilka lat, bo wylać na siłę mnie nie mogli -nie mieli na mnie żadnego haka. Patrząc na to wszystko, co się teraz dzieje w energetyce, wcale mnie to nie dziwi. Pierwszym błędem, którego dopuściły się nowe władze, było powołanie Polskich Sieci Energetycznych - było to jawne uwłaszczenie towarzyszy ze Zjednoczenia Energetyki w Warszawie. To dzięki nim mamy takie ceny energii jakie mamy, czyli wzięte z sufitu. Dalsze posunięcia to tylko kwestia tego pierwszego. Troska Solidarności o pracowników też mnie nie dziwi - Solidarność podpisała moje odwołanie bez słowa - figurowałem na liście razem z klientem, który został zdjęty za regularne chlanie gorzały w pracy. Po ogłoszeniu stanu wojennego przewodniczący i wiceprzewodniczący zakładowej Solidarności zostali udekorowani Srebrnymi Krzyżami Zasługi na wniosek dyrekcji zakładu - za co, to pozostawiam bez komentarza. Jak widać, energetyka dobrze służy posłusznym - bo niepokorni zawsze będą musieli stamtąd odejść. Za posłuszeństwo dostaje się nagrodę - ale nie jest to dobra droga do rozwoju. Przeciętny człowiek poza kartką wyborczą nie ma nic do powiedzenia. Przy obecnym sytemie jednak do władzy trafiają zawsze ci sami ludzie, którzy już dawno zapomnieli, jak wygląda jazda zatłoczonym autobusem.
leszek / .* / 2005-01-16 00:48
Popatrzmy także na ENERGIA PRO z Wrocławia. Tu także spotkamy znane sldowskie klimaty
wiki / .* / 2005-01-14 10:47
Umiłowani ..... itd. Te wszystkie afery nie sa w stanie zniszczyć państwa. Tak będzie dotąd dopóki nie zostaną odebrane z rąk polityków ostatnie akcje przedsiębiorstw. To wszystko musi być sprywatyzowane - nawet w przestępczy sposób, jak to się odbywa do tej pory (może poza PKO BP, ale i tu nie ma pewności). Gorzej natomiast, że politycy nie dbaja o interes narodu polskiego pozwalając transferować zyski za granicę i to nie koniecznie do UE. A tak wogóle to chyba nie warto się podniecać.
silver / .* / 2005-01-14 11:13
To po co wolnosc przeplywu towarow, uslug, osob i kapitalu? Proponuje sobie sprawdzic Park Fantasia (kompleks 100ha) oraz E-Internet (pasmo 3,6Ghz na 15 lat).Jak juz sobie uswiadomisz, ile kapitalu potrzeba na takie przedsiewziecia, to moze docenisz stan jaki obecnie mamy w Polsce.
Marek / .* / 2005-01-14 17:31
Chetnie sprawdze Park Fantasia, a szczegolnie E-Internets, wyglada ciekawie. Jestem dziennikarzem, prosze o kontakt.
Patriota / .* / 2005-01-14 08:18
Już mi sienie chce czytać o coraz to nowych aferach. Dla mnie całe SLD, AWS itp. to normalni złodzieje poza pewnymi osobami, kóry podejrzewam, że są uczciwe, aczkowliek nie mogę mieć pewności. Czytajac gazety czuje sie jak ludzie w XVIII wieku kiedy następował rozbiór Polski, z tym że teraz mamy rozbiór ekonomiczny. Widzimy to co robi władz i nic nie możemy zrobić bo wszystko jest chore, jak w tej reklamie. Począwszy od urzednika, policjanta po kierownika spółki urzędu, sędziego, prokuratora. Wszscy kradną, oszukują, śmieja sie z uczciwych że to frajerzy. Boli mnie to, ale może ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Moim zdaniem dzieci wychowane w rodzinie alkoholików są bardziej uczciwe niż obecni politycy. Dzieci alkoholików kradną na chleb, Ci drudzy na dziwki i przyjemności życia, którzy są lepsi, moim zdaniem Ci pierwsi bo robią to z przymusu, Ci drudzy z premedytacją okradaja społeczeństwo i Państwo POLSKIE - SKANDAL
Patriota / .* / 2005-01-17 13:57
w 100% się zgadzam. Jedyne lekarstwo na ten cały b...l to dziadek Piłsudzki i jego bereza. Do kamieniołomów i nierentownych kopalń z tą całą hołotą
George / .* / 2005-01-14 07:12
Proponuję, aby powołać do życia nową gazetę - "Przekręty III RP". Zapewne byłby to dziennik, co najmniej kilkudziesięciostronicowy. A swoją drogą, jeśli państwo polskie nie znajdzie w sobie dość siły, aby wyjaśnić przypadki takie jak opisane powyżej i nie zastosuje stosownych sankcji prawnych wobec winnych nadużyć, nic go już nie uratuje przed ostateczną demoralizacją i degradacją. Po raz któryś Polska zniknie z mapy świata, znów za sprawą samych Polaków. Może tak byłoby najlepiej.
JB / .* / 2005-01-14 00:48
Zamiast prywatyzować - utrzymuje się swego rodzaju instytucję robót publicznych (czyli państwowych spółek) dla szemranej ferajny. Uch, niezbędne będzie wieszanie...
Cicero / .* / 2005-01-13 23:57
Celny strzał Panie Jarku, Kaczmarek się zachowuje w całej tej sprawie, jakby się z choinki urwał. Trochę tylko Panu odwagi zabrakło. Skoro już Pan napisał, że Kaczmarek to protektor Szynalskiego i "jego żony Renaty, na co dzień posłanki SLD", to trzeba było dodać: "a na noc .....itd, itp". Żadnej tajemnicy by Pan zdradził, wszyscy wiedzą, chyba, że ma Pan generalnie wstręt do ujawniania kwestii "obyczajowych". Boi się Pan procesu? Gwarantuję, że nie byłoby.Wrócę jeszcze do jednej sprawy: skoro nie ma Pan brata w UOP, no to wychodzi na to, że sam Pan tam pracował. Proszę jednak nie traktować tego jako zarzutu. W kwestii, o którą Pan pytał, a także i o obecną sprawę, to proszę cierpliwie czekać.
aanda / .* / 2005-01-13 22:38
no bez przesady panowie z tym rozdawnictwem; wystarczy zwykła uczciwośc w rządzeniu-niezależnie od barwy politycznej, i tu jest nasza rola aby eliminować gnidy z polityki.1. wybory w okręgach jednomandatowych - czyli nikt nie wchodzi z listy!!-tylko musi wygrać!2.przywrócić odpowiedzialność posłów mprzed wyborcami, przed Bogiem i hostorią spowiadać sie będą po śmierci;czyli przywrócić możliwość odwołania posła na wniosek ...entej ilośći wyborców (nawet za komuny istniała taka możliwość)3. ...a wtedy jak bedzie źle-to juz nasza wina. Teraz trzeba już skończyć tą złodziejską farsę z tą dziwną polską "demokracją" i przywrócić wartość prawdzie, wiedzy, umiejętnościom i zaangażowaniu w pracę.PS szykują się zmiany w ustawie "kominowej" - szczury chcą przed przegraniem wyborów przyznać sobie w spółkach SP potężne pensje i wtedy odprawy będą godziwe nie....
ALMUS / .* / 2005-01-13 17:01
Pora na uogólnione wnioski, gdyż jest to standard wszystkich rządzących dotąd EKIP, lecz prasa nierówną łaskawością je obdarzała
Artur / .* / 2005-01-13 10:05
Lepiej nawet rozdac wszystkie panstwowe firmy od razu przez losowanie komukolwiek aby zaczely nimi rzadzic reguly rynku niz utrzymywac je jako miejsca bogacenia sie politykow.
wtajemniczona / .* / 2005-01-16 14:04
Panią Renatkę z kol. Kaczmarkiem można nie tylko zobaczyć w restauracji w Sejmie, ale również na polowaniu w lasach Kępińskich oraz na biesiadach w Energetyce Kaliskiej

Najnowsze wpisy