Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dwornik: Kogo drażni portfel Lisa

Dwornik: Kogo drażni portfel Lisa

Money.pl / 2008-01-16 07:30
Komentarze do wiadomości: Dwornik: Kogo drażni portfel Lisa.
Wyświetlaj:
lqkjnfalskljghnfa / 208.186.134.* / 2008-01-19 23:53
Jak telewizja będzie się sama finansowała, to niech zatrudnia kogo chce i za ile chce.
yur / 212.76.37.* / 2008-01-17 13:35
Zawsze chciało mi się śmiać z Tfurczości Tomasza Lisa.To jego zatroskanie o Polskę,to jego niemalże lewitowanie w okresie pobytów papieża JP2 w Polsce,to przejęcie się najgłębszymi prawdami wiary.Jak mają się tak astronomiczne zarobki do prawdziwej wiary?Tą miesięczną pensja możnaby wyżywić chyba kilka setek dzieci,wysłać je na kolonie,na które nigdy nie pojadą,bo nie stać na to ich rodziców.A pan Lis kupi sobie kolejnego Mercedesa,wybuduje kolejną wspaniałą willę,bez których nie jest w stanie czuć,ze godnie żyje.I jednocześnie będzie dalej snuł płomienne dywagacje,co z tą Polską,przeżywał niemal mistyczne uniesienia nad prawdami wiary podczas kolejnych odwiedzin papieskich,piał nad cywilizacyjną "misją" Ameryki(i jej polskich przydupasów ) w szerzeniu na całym świecie ogniem i mieczem jedynie słusznej wiary.Cnotę skromności i ubóstwa pan Lis,tak jak Father Jankowski,jest w stanie praktykować tylko w Mercedesie.Zanurzając się coraz głębiej w arkanach wiary,może niedługo zafunduje sobie nową,młodszą,gładszą kochankę,mając niezmiennie przed oczyma fundamentalną,niepodważalna dla niego złożoną przed jego najwyższym autorytetem przysięge o miłości,wierności i uczciwości oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci ...Podejrzewam,że pan Lis ten numer wypraktykuje jeszcze nie raz ,z coraz doskonalszym ,bardziej wyrafinowanym uzasadnieniem .Być może napisze nową Ewangelię,bardziej adekwatną do czasów i jego rozumienia wiary
jol / 77.114.139.* / 2008-03-03 20:25
medialny szum który ma na celu podniesienie oglądalności telewizyjnej dwójce (która nie należy do najwyższych). Gaża ,chyba najniższa....bo trudno uwierzyć aby osoba która "przechodzi" z telewizji do telewizji dostała rekordową gażę!;)
Telewidz. / 83.21.200.* / 2008-01-16 21:18
Nie zaglądam do lisowego portfela, ale nie cierpię tego
chama. W audycjach "Co z tą Polską" pokazał się z najgorszej strony. Dziwię się kto z tego skończonego bufona zrobił gwiazdę, a jeśli nią jest to tylko gwiazdą moskiewskiej uszanki. Ten cymbał nigdy nie powinien pracować w mediach, ale pewnie nic nie umie i dlatego mam apel, on nadaje się na portiera w budynku przy Woronicza.
Fido / 81.18.221.* / 2008-01-17 00:50
DOMAGAM SIĘ NIE POKAZYWANIA TEGO HOMOSOWIETIKUSA W TELEWIZJI PUBLICZNEJ. POKAZAŁ NA CO GO STAĆ CAŁA UCZCIWA I PRAWDZIWA POPULACJA POLAKÓW PATRZYŁA Z ODRAZĄ NA JEGO WYCZYNY W PROGRAMIE ,,Co z TĄ Polską ?". Ta Polska nie jest jego ojczyzną !.
uggrest / 2008-01-16 23:22
Gwiazdę zrobili z niego Ci, którzy go chcieli oglądać. Ot i cała filozofia.
ziuta / 83.23.132.* / 2008-01-16 22:43
a ty na wycieraczke przed tym budynkem.
MN3 / 80.51.231.* / 2008-01-16 18:28
Wyślijcież, pułkowniku, lisowczyków niech dorżną watachę.
Zając / 85.222.34.* / 2008-01-16 18:13
A jak zatrudnili i dali wynagrodzenia (porównywalne z wynagrodzeniem Lisa) kilkudniowym dyrektorom to jakoś takiego wrzasku nie było. Poprzedni prezes TVP niejaki Wilnstain z państwowej kasy dał swoim wybrańcom olbrzymie wynagrodzeni po to aby chłopcy mogli przez kilka miesięcy brać odprawy.
uggrest / 2008-01-16 12:03
Elizabeth Taylor powiedziała kiedyś: "Jeśli ktoś jest aż tak głupi, aby zaproponować mi milion dolarów za rolę, ja nie jestem tak głupia, żeby się na to nie zgodzić." Wypisz wymaluj, podobna sytuacja. Tylko dlaczego traktować w niej Lisa jako "winnego"?
maa / 2008-01-16 16:59 / Tysiącznik na forum
Tak, to tłumaczy E.Taylor i Lisa. Przynajmniej od strony prawnej, bo nad moralną można by się zastanowić.

Ale Urbański za zatrudnienie taniego, bo bezrobotnego Lisa za takie pieniądze i to z państwowej kasy, powinien co najmniej wylecieć na zbity pysk z TVP.
Zbud / 195.205.223.* / 2008-01-19 23:23
i niech sie palant nie upomina o abonamenty . Po co je rozpieprza a potem skamle o grosiki emerytów ?????
pupielec / 89.25.142.* / 2008-01-16 16:33
a dlatego ,że między innymi do tej pory płaciłem na "biedną" TVP, a ponieważ nie jest biedna bo stać ją na Lisa więc koniec z abonamentem .
uggrest / 2008-01-16 19:38
No ale gdzie tu wina Lisa? Dają to bierze. Ty byś nie wziął takiej posady?
taka prawda / 83.143.40.* / 2008-01-16 20:26
Każdy POrządny wykształciuch by brał, to przecież oczywista oczywistość! A to, że Lis przy okazji zrobił z siebie niewiarygodnego durnia oraz ze swej dziennikarskiej gęby cholewę? Jak już ktoś wcześniej napisał - pieniądze nie śmierdzą...
uggrest / 2008-01-16 23:24
Weźmie wykształciuch, moher też nie pogardzi. Pieniądze nie śmierdzą bez względu na poglądy. A że Lis zrobił z gęby cholewę - pewnie masz rację. Zobaczymy z jakim skutkiem.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-01-16 12:09 / NiePOsPOlity Intelekt
jaka Ameryka, taka eLISabeth T.
;-)))
stefan101 / 83.4.181.* / 2008-01-16 11:48
Gdyby go zatrudnił TVN czy Polsat, lub inna PRYWATNA stacja, to nikt by nie zadawał niewygodnych pytań.
Ale jeżeli takie rekordowe honorarium ma płacić publiczna telewizja - to trzeba spytać - DLACZEGO?

Wydaje mi się, że prezes Urbański obawia się o swój fotel, więc potrzebuje sukcesu i gwiazdy w TVP. Lis ma dobry PR, byl akurat bezrobotny, no to zatrudnił Lisa.
Tyle że nie za swoje pieniądze, tylko podatników.
Cudze pieniądze łatwo jest wydawać..
uggrest / 2008-01-16 11:56
gdyby podatnicy byli tak mili i placili abonament, to byc moze ten argument bylby godny uwagi.
maa / 2008-01-16 13:50 / Tysiącznik na forum
Płacić na prywatną, partyjną telewizję?
Na "tańce na lodzie", Pospieszalskiego, Pati Koti, a przedtem na Czarzastego i Kwiatkowskiego?

Niechętnie...
uggrest / 2008-01-16 14:28
No wlasnie, wiec akurat argumentu ze tvp wydaje publiczne pieniadze nie powinno sie uzywac masowo :-)
KAP / 2008-01-16 11:11 / Tysiącznik na forum
Lis podja odwazna decyzje która moze go wiele kosztowac i nie chodzi o kase lecz o wierygodnosc. Ciekawy jestem finalu. Jesli bedzie pozytywny wygra jak w pokerze. Jesli negatywny czeka go wyjatkowo bolesny upadek .Inna sprawa jest zaplata z publicznych pieniedzy. Z tego co twierzi Lis program zaklada samofinansowanie sie plus zysk. a w innym przypadku rozwiazanie umowy. Do tego wyjasnienia nie odniesiono sie marytorycznie. Zgodnie z trendem dyskusja opiera sie na tabloidach nie schodzac glebiej w detale. taka juz mamy obecnie cywilizacje...
man13 / 2008-01-16 11:41 / Tysiącznik na forum
Merytoryczna dysputa w polskim portalu? Masz WIELKIE wymagania....
KAP / 2008-01-16 12:05 / Tysiącznik na forum
raczej nadzieje ze w portalu ekonomicznym jest na niniejsze szansa
uggrest / 2008-01-16 23:29
Wiarygodność Lisa już została mocno zachwiana, ale dla wielu widzów pewnie nie będzie miało to znaczenia. Facet ma bardzo dobry warsztat, mam nadzieje, że będzie mu się chciało to udowodnić.
ŁowcaWykształciuchów / 2008-01-16 10:56 / NiePOsPOlity Intelekt
Mam nadzieję, że (jeszcze niedawni?) zajadli wyznawcy "obiektywnego" redaktora Lisa i jego tupiącej bucikami publiczności - ugruntowali już sobie należycie "złotą" zasadę wykształciucha, tj. że:

"Pieniądze Nie Śmierdzą"
;-)))
KAP / 2008-01-16 11:12 / Tysiącznik na forum
...powiedzial Szyszkoi z Rydzykiem.
maa / 2008-01-16 11:38 / Tysiącznik na forum
Po co tego trolla komentować?
Powtarzam:
od pyskóek z nim on nie zmądrzeje, a Pan może zgłupieć.
Sabre / 2008-01-16 12:18 / Tysiącznik na forum
Można podejrzewać że Łowca jest wynajętym forumowiczem, ale wynajętym przez ... PO.
Przecież z takim poziomem niezrozumienia i niskiej kultury ciężko jest się spotkać. Oczywiście zdarzają się osobnicy podobni do niego, ale nie w takim stopniu! On jest wręcz kwintesencją najgorszych cech "moralnej rewolucji IV RP", przykładem degrengolady do której mogło dojść, gdyby PiS utrzymało się przy władzy.
Robi tak fatalną opinię PiS, że wszyscy wyborcy PO (lub przeciwnicy PiS) powinni byc mu wdzięczni:)
Zatem niech dalej robi swoje ... .
ŁowcaWykształciuchów / 2008-01-16 12:34 / NiePOsPOlity Intelekt
Zostań moim Sherlockiem, Please!!!

Na Zawsze Twój
Watson.
KAP / 2008-01-16 12:06 / Tysiącznik na forum
sorry, zachowalem sie jak gówniarz -:)
ŁowcaWykształciuchów / 2008-01-16 12:10 / NiePOsPOlity Intelekt
(btw: i nie pierwszy już raz... ;-)
ŁowcaWykształciuchów / 2008-01-16 11:59 / NiePOsPOlity Intelekt
.
2007-02-14 19:57:09 | *.*.*.* | maa
(...)
Wyślij, o "wnikliwy" (im bardziej bezsensowne, wpisy tym bardziej pretensonalny podpis) swoja córke, matkę, siostrę(? przynajmniej matkę masz na pewno) do burdelu na zarobek, a potem tłucz ją, bo dziwka."

Słusznie prawi. Wypowiedzi tego chamaa aż przykro komentować... ;-)))
ŁowcaWykształciuchów / 2008-01-16 11:28 / NiePOsPOlity Intelekt
...i tylko my potrafimy położyć temu tamę - podsumował ich Ćwiąkalski, mrugając POrozumiewawczo okiem do Sawickiej.
anton / 195.85.249.* / 2008-01-16 11:49
a za nimi menelnister Z(iob)ero wbijający słynny gwóźdź do trumny Leppera. Wstyd powiedzieć czym on wtedy łypnął..... Do kogo ta mowa...? Wielbiciele pisuaru nigdy nie grzeszyli obiektywizmem.
man13 / 2008-01-16 11:43 / Tysiącznik na forum
... a z wlasnych wypowiedzi to tylko "blebleble"?
Sabre / 2008-01-16 08:16 / Tysiącznik na forum
Nikogo nie drażni portfel Lisa, niech sobie zarabia nawet 170 milionów dziennie. Tylko niech mu to ktoś płaci ze swoich pieniędzy. A TVP to podobno telewizja publiczna, nie prywatna.
Jak takie wiadomości o astronomicznych kontraktach wpłyną na tzw. ściągalność abonamentu? Tak mi się wydaje, że może jednak spaść. Wtedy te reklamy będą musiały zająć 100% czasu antenowego, by zarobić na pensję Lisa i popisy łyżwiarsko-taneczne.
Ale co tam, telewizja publiczna znaczy niczyja, ale tylko w takim znaczeniu, że nikt nie ponosi za nią odpowiedzialności finansowej. Poza oczywiście płatnikami abonamentu i oglądaczami "M jak Miłość".
arch / 2008-01-16 09:23 / Tysiącznik na forum
dostał 30 srebrników podobnie jak Miłosz Nobla o czym wspominał J. Narbutt :
- „Miłosz brnął w pogoni za sukcesem, podlizując się międzynarodówce kosmopolitów i antypolonistów.
maa / 2008-01-16 16:50 / Tysiącznik na forum
A kim jest ten J. Narbutt?
Jakiś agent FSB z Radia Ma Ryja?
Sabre / 2008-01-16 11:26 / Tysiącznik na forum
Nie chodzi tu o "zdradę" kogokolwiek, czy czegokolwiek, tylko o szastanie pieniędzy przez "telewizję z misją".
Trochę dziwaczne te twoje porównanie: nie przypominam sobie, żeby Lis kogokolwiek sprzedał, czy zaprzedał siebie. Po prostu chce zarobić, ma prawo.
P.S.
Poza tym, jest duży rozdźwięk między nimi. Judasz dostał 30 srebrników (szekli tyryjskich) - nie starczyło to wówczas na zakup choć jednej krowy. Lis dostał 170 tys. - starczyłoby mu to na stado krów co miesiąc:)
KAP / 2008-01-16 11:06 / Tysiącznik na forum
oho, wylazla mala polska zwisc z dna piekielka. A taki Reymont na przyklad dostal za chlopów Nobla pewnie za nikorzystny obraz katolicyzmu ludowego czyli popieral tak naprawde antyludowosc i antykatolicyzm (rydzykowy, tylko tego jeszcze nie wiedzial-:). A taki Walesa penie za pognebienie Gwiazdy......
arch / 2008-01-16 12:32 / Tysiącznik na forum
„Doświadczenie wskazuje, że wczorajszy przeciwnik, wciągnięty w obręb władzy, raczej staje się szczególnie gorliwym sojusznikiem niż utajonym wrogiem"
To nie urban powiedział to Makiawela.
maa / 2008-01-16 16:53 / Tysiącznik na forum
To prawda.
Pewnie znał to powiedzenie Jarosław K. zatrudniając w PiSie sędziego Kryże czy prokuratora Wassermana i wielu, wielu innych aparatczyków PZPR...
taka prawda / 83.143.40.* / 2008-01-16 19:41
to dobrze świadczy o jego wszechstronnym wykształceniu
asa / 83.12.121.* / 2008-01-16 07:36
bzdura- Lis to tylko "czytadło" wiadomosci wykreowane przez media i przez siebie samego.Nie przyniesie za soba setek reklam bo ludzie go wcale nie lubia ogladac- nie znam osobiscie nikogo kto przełaczałby tv tylko dlatego ze na danym kanale wiadomosci czyta Lis
uggrest / 2008-01-16 23:35
Kompliacja "M jak miłość" + program Lisa to będzie bomba dla reklamodawców. Zobacz - z jednej strony przed ekranem będą jeszcze "oglądacze seriali", a już zaczną przychodzić widzowie publicystyki. Szeroki target, który trudno zebrać jednocześnie. Jestem pewien że TVP wyśrubuje cenniki na te pasmo.
Nie znasz nikogo, kto przełącza telewizor na Lisa? Ja nie znam nikogo, kto słucha namiętnie Radia Maryja. Tylko co z tego?
MN3 / 80.51.231.* / 2008-01-16 07:30
Czynne prawo wyborcze w Polsce kosztuje, powiem bez ogródek, a więc musi się zwrócić, cokolwiek słowo "zwrócić" oznacza.
Teza, że Lis jest zagrożeniem dla wielu posłów, ich diet oraz ich kredytów oraz teza domyślna, że wszystkich Lisów, którzy sa zagrożeniami dla tychże diet i kredytów trzeba usunąć, jest paskudna i pewnie prawdziwa, bo w pracy mam tak samo.
arch / 2008-01-16 09:08 / Tysiącznik na forum
Niczym jak pewien bohater powieści „Dobry" Łysiaka tłumaczy to rozmówcy tak:

„ — Pan nie czytał Gombrowicza, «wielkiego polskiego pisarza »?
Bożyszcze polskich intelektualistów i literackich smakoszów Polskę ma za nic, za szambo, za śmieć, ojczyznę za anachronizm, patriotyczne myślenie za nacjonalizm, szowinizm i debilizm, przywiązanie do rodzimych symboli za obmierzłą staroświeckość, kult męczenni­ków za analfabetyzm, słowem polskość to strawa głupków.
Robił wszystko, by jego czytel­nik poczuł wstyd i wstręt do samego siebie, iż urodził się jako Polak, żeby się jak najszybciej wyzbył polskiego łupieżu w kosmopolitycznej odwszalni".
maa / 2008-01-16 11:01 / Tysiącznik na forum
Jakoś Łysiak moimi autorytetem nie jest.

Może wzięło się to z tego, że paru "patriotów" a la Łysiak
widywałem kiedyś w PRL-owskim PAX-ie. Ponieważ spotykali się u mojego krewniaka miałem wątpliwą przyjemność widywania ich zapitych, zarzyganych, ryczących "Czerwone maki" i "Pierwszą Brygadę". Ich dzieci teraz są w PiS-ie.
Może to nauczyło mnie wstrętu do polactwa?

Dosyć dobrze znam Niemców i Francuzów. Nie są kosmopolitami, raczej bym ich posądzał o nacjonalizm i poczucie wyższości z powodu swej narodowości. Uważają, że nie muszą nikomu udowadniać swojej wartości i patriotyzmu. My niestety tak . Zwłaszcza mamy tę potrzebę, gdyy jesteśmy pijani.

Zabawne, że Łysiak apogeum swojej "twórczości" i popularności miał w PRL-u. Dlaczego PZPR go tak promowała?
............................
A Lisa komenować nie warto. Zachowuje się po ludzku. Bo pieniądz jest wartością ludzką. Jak widać i godność u Lisa ma swoją określoną cenę.
Natomiast Urbański powinien za to odpowiedzieć. W końcu to on ma pilnować pieniędzy publicznych.
arch / 2008-01-16 14:35 / Tysiącznik na forum

Zabawne, że Łysiak apogeum swojej "twórczości" i
popularności miał w PRL-u. Dlaczego PZPR go tak
promowała?

--Odwet Salonu czyli "ręka, noga, mózg na ścianie"
", że wskutek „postawy antysocjalistycznej” nie mam co próbować starać się o profesurę, gdyż byłaby to strata czasu —jest szlaban!
-Identyczny szlaban miał najwybitniejszy polski historyk doby PRL-u, antykomunista Jerzy Łojek (pisał, że Łysiak również „ma przeciwko sobie wszystkich ugodowców i lojalistów”)
— nie został profesorem nigdy.
Od niego się dowiedziałem, że my dwaj jesteśmy gwiazdorami listy „zapisu encyklopedycznego” — nie wolno umieszczać naszych biogramów w encyklopediach. Surrealistyczna rzeczywistość PRL-u wyglądała więc tak, iż najpoczytniejszy historyk i najpoczytniejszy pisarz nie istnieli w polskich encyklopediach aż do 1989 roku, czyli do upadku komuny.
Jak na pieszczocha reżimu było to dziwne, arcydziwne, przyzna pan, obywatelu-„G W”-Czuchnowski? "

http://www.lysiak.chrzanik.com/index.php?module=subjects&func=viewpage&pageid=227
maa / 2008-01-16 15:54 / Tysiącznik na forum
PZPR jednolity nie był. Dlatego w tym nie ma żadnego surrealizmu.

Łysiak w PRL-u stał obok Filipskiego, Poręby, czy Dobraczyńskiego. Największe nakłady jego grafomańskie książki osiągały właśnie w czasie dekady Jaruzelskiego.
Dlatego też PiS jest mu tak bliski - to jest podobne skrzydło polactwa. Wprawdzie PiS tego nie chce widzieć, ale było skrzydło PZPR, które to widziało. Hołubiło Bendera, Giertycha i wyżej wymienionych.

Łojek stawiany jest obok Łysiaka, czy apologeci Łysiaka stawiaja go obok Łojka?
Mimo, że specjalnie Łojka nie cenię (ale nie jestem specjalistą w dziedzinie historii), to sądzę, że porównanie do Łysiaka jest raczej obraźliwe dla Łojka.

PS
Znam ludzi, którzy w tych czasach nie dość, że nie byli umieszczani w encyklopediach, to ani ich nie drukowano ani nawet nie pozwalano zatrudnić.
Pieszczoszek Łysiak miał się w PRL-u znakomicie. Jego książki leżały w stanie wojennym , kiedy wszystko kupowane w księgarniach spod lady, na wystawiach obok "Dzieł Wszystkich" W. I. Lenina.
taka prawda / 83.143.40.* / 2008-01-16 19:39
A Platformie generalnie najbliżej do Narodowej Demokracji. I co z tego? Ale nie chce mi się tego tobie klarować, bo za tępy jesteś.

Najnowsze wpisy