Forum TechnologieHi-Tech

Dyktafony i faksy wkrótce znikną z biur. Zastąpią je smartfony i tablety

Dyktafony i faksy wkrótce znikną z biur. Zastąpią je smartfony i tablety

Wyświetlaj:
transss78 / 2012-10-10 18:54
Większość producentów sprzętu z technologią Bluetooth przed sparowaniem z innym urządzeniem pyta o zgodę na połączenie się z innym urządzeniem. Inną metoda ochrony przed atakami jest dbanie o aktualizację oprogramowania sterującego telefonem komórkowym. W przypadku wymienionych w artykule np. głośników przenośnych JBL, czy stacji dokujących tak naprawdę nie jesteśmy narażeni na zagrożenie ze strony tego urządzenia. Bo znamy źródło.
transss78 / 2012-10-02 14:43
Normalny postęp technologiczny. Stawianie na sprzęty multifunkcjonalne i bezprzewodowe. czytałem kiedyś bardzo interesujący tekst na temat bezprzewodowych głośników, autor odpierał zarzuty o gorszą jakość dźwięku niż w wersjach przewodowych. Oparł się na przykładzie między innymi produktów JBL gdzie stosowana jest technologia Bluetooth. Dla mnie funkcjonalność i prosta obsługa są priorytetami w wyborze sprzętu.
Grzegorz Urban / 2012-10-02 14:53
No ale czy takie urządzenie nie będą czasem bardziej narażone na ataki hackerów? Wydaje mi się że o wiele łatwiej będzie wydobyc informacje z takich urządzeń!!

Najnowsze wpisy