Forum Forum dla firmDotacje

Dystrybutorzy energii - oszczędzajcie prąd

Dystrybutorzy energii - oszczędzajcie prąd

skomentuj
Wyświetlaj:
marian81 / 213.156.102.* / 2011-06-26 20:44
http://dlakieszeni.pl/ - a tutaj są produkty które pozwolą zaoszczędzić w domu
http://prawdatowolnosc.bloog.pl/ / 78.8.131.* / 2011-06-22 14:17
Zaraz znowu zaczną wyłączać prąd - najpierw na godzinę dziennie, potem na noc. Tzw. oszczędzanie powraca, to pierwsza jaskółka niewydolności gospodarki, a raczej druga bo pierwszą jest bankructwo Grecji.
qwasjk / 83.12.119.* / 2011-06-22 14:14
Co za bzdury!!! Jak oszczędzanie energii (pod róznymi postaciami) ma się do wielkości rachunków za własnie tą energię. Ano tak, że po modernizacji termicznej budynku rachunki za ogrzewanie spadły minimalnie w pierwszym roku a w drugim były juz większe chociaż faktycznie mniej kaloryfery odkręcam. Co się stało?? Ano to, że nagle opłaty "stałe ???", które stanowiły 40% rachunku przed modernizacją teraz stanowią 80% rachunku. A Ciepłownia aby nie upaść z powodu mniejszej sprzedaży ciepła po prostu podwyższyła opłaty za ogrzewanie wody. Dokładnie to samo będzie z prądem. Czy koncern energetyczny pozwoli sobie na to, aby na następny rok mieć o połowę mniejsze zyski??? Odpowiedź jest prosta NIE !!! Więc co zrobi jak będę oszczędzał? W nagrodę podwyższy mi cenę KW-ata. To nie komuna gdzie odgórnie KC ustalało ceny. Teraz rządzi rachunek ekonomiczny, więc Pan Komisarz niech w buty sobie wsadzi swoje pomysły.
http://prawdatowolnosc.bloog.pl/ / 78.8.131.* / 2011-06-22 14:26

To nie komuna gdzie odgórnie KC ustalało ceny. Teraz rządzi
rachunek ekonomiczny


Jak nie komuna sam napisałeś, że ciepłownia podwyższyła opłaty stałe. Tak właśnie było za komuny, gdzie nie liczyła się rzeczywista cena energii, tylko ustalona odgórnie stawka. To, że jej udział wynosi teraz 80% jest prostą miarą komuny w twoich rachunkach. Można powiedzieć, że w 80% płacisz teraz za istnienie ciepłowni a nie za jej usługi - to właśnie jest komuna.

Elektrownie zrobią dokładnie to samo będą chciały żeby zwiększyć udział opłat stałych, które zagwarantują im zysk przy spadającym zużyciu. Z drugiej strony chcą jak najwięcej zarobić. A kiedy zarobią więcej jeśli opłaty stałe będą miały większy udział w rachunku? A no wtedy kiedy ty będziesz oszczędzał. Bo skoro opłata stała to jedyny ich zysk jeśli przy tej samej opłacie produkują mniej prądu. Dlatego charakterystycznym elementem komuny są wyłączenia, czyli tak zwane oszczędzanie prądu. Patrz nocne zdjęcia globu i niemal kompletne zaciemnienie Korei północnej.
qwasjk / 83.12.119.* / 2011-06-22 15:03
Dlatego pisałem to z mojego punktu widzenia a nie Koncernu. Po co mam oszczędzać prąd jak i tak mi rachunki opłaty podniosą. Chore!!!.
Korea Płn to inna historia. W Chinach, gdzie PKB jest 3 razy większe o naszego też będą wyłaczenia prau
skomentuj

Najnowsze wpisy