Forum Forum inwestycyjneFundusze

dywersyfikacja geograficzna

dywersyfikacja geograficzna

skomentuj
marcin_inny / 213.134.163.* / 2007-08-28 20:41
Witam

Planuje (raczej bezpieczny) portfel mniej wiecej o skladzie:
- lokata 20%
- papierow dluznych 20% (Pioneer+Skarbiec)
- stabilnego wzrostu 30% (Skarbiec)
- zrownowazone 10% (Noble)
- akcyjne 10% (jeszcze bez pomyslu... raczej noble+skarbiec)

Do tego chcialbym dobrac jeszcze cos niezaleznego od gpw (i - chetniej bezpiecznego, niz akcyjne). Na co zwrocic uwage? Wstepnie wypatrzylem sobie Legg Mason zrownowazony srodkowoeuropejski, ale wydaje sie ze jego zachowanie nie rozni sie zbyt wiele od krajowych funduszy tego typu. A moze jednak cos akcyjnego?

pozdrawiam,
marcin
cortez / 2007-08-28 22:36 / Bywalec forum
nie różni się zachowanie, bo w tej chwili rynki są bardziej powiązane. To co się dzieje w np. w Azji odbija się w Europie i na odwrót. To tak w skali globalnej, w Europie rynki wiążą się jeszcze bardziej, większość z funduszy inwestujących w Nową/Wschodnią/Środkową Europę część swojego kapitału lokuje w nasze krajowe spółki. Jak dla mnie fundusz inwestujący w Wig20 np. unikorona akcje, jest lepszym rozwiązaniem.
Skoro zależy Ci również na bezpieczeńswie, to może zrównoważonego zamienisz na uniaktywnej alokacji, które z założenia są ciut bezpieczniejsze.
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy