dywidenda

romualdf / 2013-07-05 12:27
Dzień dobry wszystkim .
Jestem początkującym graczem i wchodząc na giełdę myślę o kupowaniu takich spółek które płacą dywidendę. Co prawda jest indeks spółek dywidendowych ale to chyba nie są wszystkie spółki które dzielą się swoimi zyskami.
Jeżeli ktoś ma podobne podejście do inwestowania na giełdzie to prosił bym o podzielenie się swoją wiedzą.
Przede wszystkim zależy mi na spółkach które płacą najwyższą dywidendę procentowo do swojej ceny. O dzień ustalenia prawa do dywidendy i o dzień wypłaty.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych szacun !!!
Wyświetlaj:
romualdf / 2013-12-06 17:34
Gros firm wypracuje w tym roku wyższe zyski niż w roku ubiegłym. Większe mogą być zatem dywidendy w 2014 r. Z pomocą ekspertów wyłuskaliśmy te firmy, które mogą być wyjątkowo szczodre.
całość na stronie.
http://www.parkiet.com/artykul/1350691-10-spolek--ktore-wyplaca-wysokie-dywidendy-w-2014-r-.html?p=2
Może ktoś skomentuje ten artykuł.
Może jakiś czarny koń z tych spółek się wyłoni. Ja nie jestem aż takim dobrym strategiem dlatego liczę na komentarze i pomoc w wyłonieniu najlepszej ze spółek.
belg / 94.254.147.* / 2013-12-06 17:47
No jestem ciekaw. Zaraz sprawdze link.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
belg / 94.254.147.* / 2013-12-06 17:51
Niestety na moim telefonie odczytuje strone główna, ale podstro juz nie chce... mozesz cos wkleic?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
romualdf / 2013-12-08 10:29
To jest długi artykuł więc wpiszę tylko wymienione w nim spółki.
APATOR-39,50,KGHM-112,80,UNICREDIT-21,90,PZU-453,85,BUDIMEX-133,SYNTHOS-5,20,PUŁAWY-188,45,EMPERIA-71,46,4FUNMEDIA-17,50,LPP-8850,CCC-117 oraz ELEKTROTIM-9,03 który najbardziej mnie zainteresował.
miraanka169 / 77.65.19.* / 2013-12-09 13:28
:) :) no i jest 4funmedia?
zaskoczyłeś mnie :) :)

ja nadal obstaję przy moim dywidendowym
Prologu, Ebc, Danks, S4e :) i mam na oku jeszcze jedną spółkę, ale dopóki nie przeczytam artykuły, to nie zdradzę

sama jestem ciekawa czy dziennikarz zorientował się w temacie :)
romualdf / 2013-12-09 13:48
No tak i najciekawszą zostawiasz dla siebie :-)
Nie bądź taka napisz co tam chowasz. Podziel się ja też chcę zarobić.
miraanka169 / 77.65.19.* / 2013-12-09 13:37
na poparcie mych słów :) cytat:
Co oczywiście nie znaczy, że nie będzie małych spółek procentowo wypłacających wyższe dywidendy niż spółki duże – zaznacza.

parkiet.com/artykul/32,1350691-10-spolek--ktore-wyplaca-wysokie-dywidendy-w-2014-r-.html?p=2
miraanka / 2013-11-05 00:03
Mam dzisiaj problemy z komputerem i internetem. Chciałam jeszcze tylko dopisać, że to nie odwaga, a dobra orientacja, bo na początku myslałam, że to bardzo proste, ale dopiero po roku jak zrobiłam sobie bilans to zaczęłam baczniej obserwowac spółki i czytać o nich.
miraanka / 2013-11-04 23:59
Romuald, zerknij proszę najlepiej na finanse na wp lub stockwatch dywidendy i tam zestaw sobie spółki po procencie na akcje lub w złotówkach. Obok Prologu masz Ebc, Danks, S$e itd. Zerknij.
miraanka / 2013-10-23 15:06
Ja obserwuję new connect i czekam na listopadowe raporty spółek dywidendowych, bo ludzie zapominają, że giełda nie kończy się na 20-50 spółkach ;) mniejsze też mają dywidendy, poczytaj sobie np. o moim Prologu :) Ja czesto obseruję najwiekszych, ich branże i szukam ich odpowiedników w mniejszych.
romualdf / 2013-10-24 09:20
Spółki z New Connect to nie jest łatwy temat.
Ja się ich po prostu boję. Wielki szacunek dla ciebie za odwagę. Chętnie z ciekawości przeanalizuję wybrane spółki z NC przez ciebie.
Podaj konkrety.
Pozdrawiam miraanka / 89.200.162.* / 2013-10-24 01:19

Obecnie przerabiamy przypadek z NC spółka PSW Capital wodzi za nos spekulantów przedstawiając w raportach za 2011 i 2012 wysokie zyski i deklaracje wypłaty wysokiej dywidendy ale zwodzą opóźniają i jeszcze nikt grosza na oczy nie zobaczył i może nie zobaczy,

Tak sobie pozwoliłam wkleić cytat z wypowiedzi Ciułacza na temat dywidend ze spółek new connect. A to w związku z radą:
czekam na listopadowe raporty spółek dywidendowych, bo ludzie zapominają, że giełda nie kończy się na 20-50 spółkach ;) mniejsze też mają dywidendy,

Tam jest bardzo trudno się czegoś dowiedzieć i chyba trzeba mieć doświadczenie, żeby prezesi nie zrobili akcjonariusza w "konia".
glo / 178.36.189.* / 2013-11-04 23:21
Bo trza się znać. Nie każda spółka niuuuconnect ;) i nie każda spółka WIG. Jak się skupiasz na dywidendach to obserwuj historię spółki - patrzaj na stopę w procentach przy dywinendzie, kapitał spółki itd. Bo inaczej faktycznie w ciemno.. w ciemno to mozna się... no własnie.
romualdf / 2013-10-19 20:22
Jestem bardzo ostrożny co do inwestowania.
Zadałem pytanie zarządowi SERINUS co z polityką dywidendową w tej spółce. Otrzymałem odpowiedź że jak najbardziej w przyszłości będą płacić oczywiście jest to uzależnione od wielu czynników. Zaufałem i kupiłem akcje teraz zobaczę jaki mam zmysł :-)
Troszkę poczekam na sukces ale ja mam czas.
romualdf / 2013-07-29 09:50
KGHM jest spółką dywidendową i chyba najbardziej rozpoznawalną na GPW i w WIG-20.
Niestety od pewnego czasu sobie spada.
Dla mnie osobiście jest to bardziej pocieszenie jak problem gdyż przymierzam się do kupna akcji KGHM.
Problem tkwi w tym do jakiego poziomu spadnie ?
Widać że duży wpływ na spadek ma szeroki rynek a więc ciekawi mnie też jak ten szeroki rynek zachowa się w najbliższej przyszłości. Kiedy nadejdzie długo oczekiwana hossa ?
Stary Ciułacz / 96.23.54.* / 2013-07-30 13:55
Romuald witaj !
Zastanawiasz się
przymierzam się do kupna akcji KGHM.
Problem tkwi w tym do jakiego poziomu spadnie ?

Tego z czystym sumieniem to nikt Ci nie powie ale sa tacy co stawiają jednoznaczne prognozy i sie im spełniają tylko problem jest w tym że jak taki delikwent przez 10 lat klepie to samo to kiedyś mu się to spełni a jak się to spełni to powie : a nie mówiłem ?
Dobry inwestor to stara sie wyłapywać trendy ale zawsze powinien być gotowy na nagłe zmiany.

Widać że duży wpływ na spadek ma szeroki rynek


Kiedy nadejdzie długo oczekiwana hossa ?

Zobacz na wykres S&P500 tam od 4 lat hossa i czekają na spadki ;-)
http://stooq.pl/q/?s=^spx&d=20130729&c=5y&t=l&a=ln&b=0
Tak że to wszystko względne.
romualdf / 2013-07-19 11:01
Witaj Ciułacz właśnie się tak zastanawiałem dlaczego klikasz w takich godzinach :-)
Pozdrowienia.
Jeżeli znasz to wyślij link do tabel notowań spółek Kanadyjskich. Głównie interesują mnie spółki wydobywcze.
Ciułacz / 2013-07-20 00:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Romualdf witaj !
Piszesz :

Jeżeli znasz to wyślij link do tabel notowań spółek Kanadyjskich.

He... he... lista zawiera około 1500 spółek notowanych na TMX w Toronto i zazwyczaj nie podawana jest jako jedna lista ale zazwyczaj jako krótka lista najaktywniejszych spółek.

http://web.tmxmoney.com/marketsca.php?locale=EN
Dalej piszesz
Głównie interesują mnie spółki wydobywcze.

Kopalni jest zatrzęsienie ale to nie znaczy że wszystko jest cacy .
Często bywają wydmuszki co to są wylansowane przez promotora co liczy że ktoś go wykupi za krocie jak np to zrobił KGHM.
Jednym to się udaje a innym nie.
Łowcy okazji mają sporo roboty ale trzeba w temacie siedzieć i cały dzień Ślepia w monitorach.
romualdf / 2013-07-20 10:50
Bardzo Ci dziękuje Ciułacz za link.
Zaciekawiła mnie SERINUS (KOV).
Ciekawi mnie jak wygląda ta spółka na tle innych o podobnym profilu działania.
Obroty na SERINUS są mizerne w Kanadzie.
Zapytałem na PB czy mają zamiar w przyszłości płacić dywidendę. Nie ukazało się ani pytanie,ani odpowiedź. Spółka jest jakby modna i głośna medialnie ale czy warta zainwestowania jeżeli nie będzie płaciła dywidendy ???
Ciułacz / 2013-07-20 13:29 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Romualdf witaj !
Piszesz
Zaciekawiła mnie SERINUS (KOV).

Jak na dzisiaj to w tą spółkę inwestują spekulanci i nie w oczekiwaniu na dywidendę ale że im większa ropa tryśnie i cena za akcję poszybuje pod sufit.
Dalej piszesz
Zapytałem na PB czy mają zamiar w przyszłości płacić dywidendę. Nie ukazało się ani pytanie,ani odpowiedź

Na takie pytania to musisz sam sobie odpowiedzieć przekopując tony wypowiedzi decydentów.
Inna sprawa że taki rzecznik prasowy jak już kiedyś na to odpowiedział to nie będzie sobie głowy zawracał tym samym pytaniem 20 razy w tygodniu.
Następnie pytasz
Spółka jest jakby modna i głośna medialnie ale czy warta zainwestowania

Hm... modna i głośna medialnie ???
Mamy nadmiar intelektualistów i z czegoś muszą żyć zapłać parę groszy i mogą sporo dobrego napisać na temat twojej skromnej osoby albo i odwrotnie kogoś dobrze obsmarować.
Ostatnie twoje pytanie
czy warta zainwestowania jeżeli nie będzie płaciła dywidendy ???

Widzę że się uparłeś na dywidendę,
obietnice dywidendy to jedno
a jej wypłacenie to drugie
A po trzecie to jej coroczna wypłata.
A po czwarte wypłata tej dywidendy z prawdziwych zysków a nie kredyt.
A po piąte to już może wygórowanie życzenie : coroczne zwiększanie zysków spółki.
Zdarza się że wypłacają dywidendę bo spółka miała jednorazowy zastrzyk kapitału np chyba kiedyś w PeKaS sprzedali jakąś większą nieruchomość i wypłacili większa dywidendę ale to nie było z zysków z działalności spółki.
Obecnie przerabiamy przypadek z NC spółka PSW Capital wodzi za nos spekulantów przedstawiając w raportach za 2011 i 2012 wysokie zyski i deklaracje wypłaty wysokiej dywidendy ale zwodzą opóźniają i jeszcze nikt grosza na oczy nie zobaczył i może nie zobaczy, sam mam tam umoczone parę groszy.
Trzeba pamiętać aby nie stawiać wszystkiego na jednego konia.
romualdf / 2013-07-17 14:44
Tak sobie myślę że chyba dobrze kombinuje :-)
Oczywiście że Ciułacz masz rację co do spółek z udziałem skarbu państwa. Np. PZU miało iść na sprzedaż. Uważam że po zakupie danej spółki należy trzymać na niej wzmożoną kontrolę. Nic nie przychodzi łatwo a tu wszyscy chcą zarobić.
Wszyscy zarabiają tylko w jednym momencie - gdy jest płacona dywidenda i wszyscy się cieszą i to właśnie jest dla mnie satysfakcjonujące.
Co do spółek: RADPOL i KRYNICKI to dlaczego by nie. Każda proponowana dla mnie spółka jest warta prześledzenia. Recykling może i to dobre.Tak jak napisałem na wierzchu najważniejsza jak najwyższa stopa dywidendy.
Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie i wzięcie udziału w dyskusji.
Zachęcam do dalszej. Każda wskazówka dobra.
Jak to mówią mądrego warto posłuchać :-)
Może kiedyś my razem sobie będziemy gratulować że kupiliśmy dobrą spółkę,która dobrze zapłaciła.
romualdf / 2013-07-16 10:10
Zastanawiam się jaki ma sens kupowanie spółek które nie płacą dywidendy. Co mi po tym że taka spółka pochwali się ogromnymi zyskami jak i tak nic ja z tego nie mam. Takie kupowanie polega chyba bardziej na jakiejś grze a nie na inwestycji.To samo tyczyć może kupna złota lub walut. Surowce też nie dadzą dywidendy. Chyba lepiej wtedy kupić mieszkanie i wynająć.
Ciułacz / 2013-07-16 13:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Romualdf witaj !
Piszesz
Zastanawiam się jaki ma sens kupowanie spółek które nie płacą dywidendy. Co mi po tym że taka spółka pochwali się ogromnymi zyskami jak i tak nic ja z tego nie mam. Takie kupowanie polega chyba bardziej na jakiejś grze a nie na inwestycji.

Hm... Jak nie wiemy o co chodzi to tam zapewne o pieniądze chodzi, czyli zwykłe spekulanctwo : taniej kupić drożej sprzedać.
Tak jak powiedziałeś to jest gra, ale wszyscy nie mogą zyskać bo żeby kupić to ktoś musi sprzedać, chociaż jak jest prawdziwa hossa to prawie wszyscy są do przodu.
Jeśli
taka spółka pochwali się ogromnymi zyskami

To przy mądrej inwestycji dalej taka spółka będzie jeszcze zwiększać zwoje zyski itd a analitycy będą dawać dobre wyceny tej spółki co powinno sie przełożyć do zwiększonego zainteresowania nabyciem tych akcji a ilość akcji jest stała przez co powinny one drożeć co przyciągnie spekulatorów i tym bardziej będą pompować cenę akcji.
Teoretycznie to taka spółka kiedyś powinna zacząć płacić dywidendę ale nie koniecznie.
W tym wszystkim to najważniejsze nie zainwestować w spółkę co zyski ma tylko na papierze w skutek kreatywnej księgowości.
Na zachodzie gdzie drobni inwestorzy sami kupują akcje do swojego emerytalnego portfela w znacznej części wybierają akcje co płacą od lat dywidendy bo to daje poczucie bezpieczeństwa i kiedy przyjdzie czas emerytury to liczą na stały dochód bez konieczności sprzedaży swoich akcji.
romualdf / 2013-07-16 14:06
Dzięki Ciułacz właśnie zaczynasz mnie naprowadzać na jakiś myślowy tor. Zacznę szukać tak jak zachodni drobni inwestorzy. Taki miałem mniej więcej cel. Teraz tylko problem w znalezieniu spółek które do mojej emerytury utrzymają się na giełdzie. Myślę że pewne to są takie spółki w których spory udział ma państwo. Czeka mnie troszkę pracy aby sobie to wszystko posortować.
lukaszwych / 2013-07-17 09:46 / portfel / "Demon rynków"
stabilne spółki SP nie zawsze będą dobrym rozwiązaniem, lotos i orlen są praktycznie w cenach emicyjnych a biorąd pod uwage inflacje to mocno do tyłu, prawie nie wypłacają dywidend.
Ja bym stawiał na spółki które mają duże perspektywy raczej, z moich spółek które kupiłem sobie żeby trzymać bez względu na cykle to radpol i krynicki.
Swoją drogą jak postawisz tylko na dywideny to prawie na pewno nie uda Ci się kupić spółki która ma szanse na kilkuset procentowy wzrost.
Dywideny wypłaca spółka ktora nie ma pomysłu co robić z pieniędzmi, jeżeli spółka inwestuje lepiej pieniądze i one szybciej pracują i wytwarzają dodatkową gotówke to po co wypłacać dywidende?
Mnie np. w Radpolu denerwuje, że oni wypłacają dywidende a nie powinni, cały czas coś przejmują, modernizują zakłady i biorą pod to kredyty a jednocześnie wypłacają dywidende. Po co skoro kredyt 10% a lokata 4%. Wołabym żeby spłacili więcej kredytów zamiast wypłacać dywidende. Jak odkupie akcje nawet za dywidende to 20% idzie do SP i te pieniądze już w ogóle na nikogo nie pracują. A tak 100% by poszło na spłate kredytu wartość spółki by wzrosła.
Ciułacz / 2013-07-18 00:06 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lukaszwych witaj !
Co do wypłaty dywidendy to jest sporo teori ja osobiście to sie skłaniam aby 30-50% zysku było wypłacane po prostu nie mam totalnego zaufania do zarządu , wystarczy sobie przypomnieć rozwojowa spółkę DSS.
Od lat prowadzę działalność gospodarczą i w tym przypadku to jest inaczej bo mam pełną kontrole i mogę planować na lata i zyski są inwestowane zamiast to robić na kredyt.
Cdn
lukaszwych / 2013-07-18 09:05 / portfel / "Demon rynków"
Generalnie teorii jest sporo, moja jest prosta, jak spółka doszła już do pewnego etapu i albo jej wielkość albo rynek nie pozwalają na szybki rozwój to powinna dzielić się z akcjonariuszami. Natomiast jeżeli spółka dopiero się rozkręca, czy to przez inwestycje czy przejęcia to lepiej jak nie wypłaca dywidendy niż ma się posiłkować kredytami lub emisjami akcji.
Ja w trakcie hossy szukam raczej spółek tego drugieto typy, nie zwracam uwagi na dywidendy, choć obecnie ponieważ sytuacja jest mocno nie pewna to też kieruje sie dywidendą i wk spółki
Ciułacz / 2013-07-19 02:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Lukaszwych witaj!
Masz bardzo zdrowe podejście do dywidendy, tylko że Ty z twoim doświadczeniem możesz sobie zrobić analizę danej spółki i ją ocenić na jakim ona jest etapie rozwoju.
Ja się raczej odnosiłem do przeciętnego Kowalskiego co to z roku na rok ma spore nadwyżki kapitałowe i chce zainwestować na giełdzie przy tym się na tym nie znając.
Najprostsze to iść do swojego banku i poprosić tz doradcę tylko najczęściej taki doradca chce wykonać swój plan itd. więc wspomniałem o starym prostym sposobie dobierania spółek do emerytalnego portfela w Amerykańskim wydaniu.
Dodam że tam zazwyczaj dywidendy są wypłacane kwartalnie lub miesięcznie przez co nie widać efektu odcinania dywidendy.
Pozdrawiam z Montrealu.
Ciułacz / 2013-07-17 00:03 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Romualdf witaj !
Podoba mi się twoje podejście bo powiadasz
Czeka mnie troszkę pracy aby sobie to wszystko posortować.

Czyli nie czekasz na gotowiznę , zresztą i tak byś nie znalazł albo jakiś tz doradca co żyje z prowizji by Cie wpuścił w maliny.

spółki w których spory udział ma państwo

To miecz obu sieczny niby stabilizacja ale SP potrzebuje kasy i lubi sprzedawać posiadane akcje co dołuje kurs a inni inwestorzy o tym wiedzą więc ostrożnie podchodzą do inwestowania w te spółki.
Jednym słowem nie takie to proste ale trzeba wybrać jakieś dobre konie pociągowe.
Do Baron894 / 89.200.162.* / 2013-07-13 21:09

Jednak najwygodniej pod dywidendy grać na forex. Ponieważ masz ją wypłacaną na dzień po zamknięciu prawa do wypłaty dywidendy (jest to dzień/dwa przed datą wypłaty).

Nie rozumiem jaki związek ma forex z dywidendami?.
Dotychczas myślałam, że nic. Czy to oznacza, że zachodni inwestorzy kupują polską walutę, żeby kupić akcje.
romualdf / 2013-07-15 09:33
Gra na walutach to dla mnie czarna magia :-)
Na początek będę trzymał się jednak tylko spółek. Ale wielki szacun za to że grasz na forex i udaje ci się zarabiać. Musisz posiadać sporą wiedzę.
Ciułacz / 2013-07-13 13:31 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Romualdf witaj !
Piszesz
myślę o kupowaniu takich spółek które płacą dywidendę.


prosił bym o podzielenie się swoją wiedzą.

To może i ja Cie poproszę o radę bo uważam że w tym temacie masz doświadczenie :
Stałem się nowym użytkownikiem samochodu , jeszcze bez kursów prawa jazdy ale już próbuje je jeździć doradź mi jak mam się zachowywać abym nie rozbił mojego nowego Merca ;-)
Oczywiście ze zrozumiałeś że pisze to z ironią.
Po mimo wszystko uważam że jesteś na dobrej drodze, masz wizje i plan.
Generalnie jak spółka z roku na rok płaci dywidendę to na przestrzeni 25 lat to dobrze wypadnie na tle indeksu ale nie koniecznie.
Podam Ci linka do spółki co płaci spore dywidendy 20-40% rocznie i tak jest od lat ale po odcięciu dywidendy nie możne się pozbierać bo ma za małą płynność.
https://www.google.ca/finance?q=TSE%3AMKZ.UN&ei=VDDhUej9LJ2KlwOXbA
Wybierz wykres za ostatnie 10 lat jak była na górce po $5,- to teraz jest w okolicach $0,72 ale za ten okres wypłaciła około $7,5 i dalej płaci i np za ubiegły rok wypłaciła wartość 30% akcji.
Na pierwszy rzut oka to rewelacja ale jednak jest nie popularna i bardzo niskie obroty.
Ja ja mam dopiero od wiosny 2009 ale nie bazuję tylko na niej.
Wspominałeś o


indeks spółek dywidendowych

Oni bazują na płynnych spółkach i to raczej są fundusze co się w tym specjalizują ale i może są tz fundusze indeksowe co działają inaczej jak zwykłe fundusze bo są notowane na giełdzie i można je kupić na tej zasadzie co akcje.
Co do naszej GPW to możesz zobaczyć zwykłą tabelkę np tu :
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/narzedzia/dywidendy
bez większych skomplikowanych analiz jak widzisz że spółka od lat płaci dywidendę i idzie zgodnie z indeksem to warto się jej przyglądnąć.
Jeszcze rak by ta dywidenda się z roku na rok zwiększała to by było cacuś ale nie lodźmy się że na przestrzeni 20 lat cięgle będą zwiększać zyski bo w końcu konkurencja nie śpi.
Bądź ostrożny , bo nie wszystko jest złotem co się świeci.
Na dobrych spółkach też czasami jest panika.
romualdf / 2013-07-15 09:30
Dzięki Ciułacz za pouczający wykład :-)
Co do linka który wrzuciłeś to mimo że jest ciekawy to jednak ograniczę się do polskich spółek bo na inwestycje zagraniczne za zielony jestem.
Ciułacz / 2013-07-15 12:10 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Romualf witaj!
Piszesz :

Co do linka który wrzuciłeś to mimo

Dla ścisłości to dodam że tego linka co poprzednio zamieściłem to on miał tylko zobrazować jak mogą się zachowywać spółki co płacą wysoką dywidendę a są mało płynne.
Jestem daleki do naganianie a raczej się ograniczam do otwierania oczu na lepiej zrozumienie danego zagadnienia.
Co do forex to bardzo ostrożnie bo to typowa hazardowa gra.
Pozdrawiam
Baron894 / 89.171.146.* / 2013-07-12 16:41
Jesli chodzi o dywidendy to najbliższa rekomendowana będzie 23 sierpnia wypłacana z PZU. Jednak najwygodniej pod dywidendy grać na forex. Ponieważ masz ją wypłacaną na dzień po zamknięciu prawa do wypłaty dywidendy (jest to dzień/dwa przed datą wypłaty). W przypadku rynku akcji wypłacają ci kasę w 2 transzach w ciągu kilku miesięcy, także ten zysk jest ledwie odczuwalny. Najwygodniej się gra pod ten zysk który następuje po tym jak inwestorzy atakują akcje przed wypłatą dywidendy. W ciągu 2 dni od tego jak dostałem rekomendacje z markets.com akcje skoczyły 18zł w górę, zarobek sztos :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy