Forum Forum prawneCywilne

dział spadku i zniesienie współwłasności a zajęcie komornicze

dział spadku i zniesienie współwłasności a zajęcie komornicze

tomasz1231 / 2013-04-28 17:20
Witam Forumowiczów !
Mam prośbę o pomoc a moja sprawa wygląda następująco:

Przeprowadzam dział spadku i zniesienie współwłasności między mną a bratem „A” i „B” nasza sprawa dobiega końca i prawdopodobnie zamknie się już ostatnią rozprawą. Była ona na tyle skomplikowana że brat „B” nie stawiał się na wezwania sądu i nie zajmował stanowiska ale procedura dobiega końca. Tyle względem wprowadzenia i teraz moje pytanie bo sprawa skomplikowała się na dniach:
Okazało się że brat „B” ma długi oraz egzekucje komorniczą a komornik zajął ruchomości wspólne w części udziału 1/3 i będą wystawione na licytacje (oczywiście ja i brat „A” dowiedzieliśmy się o sprawie teraz).
Dodam tylko że te ruchomości miały przypaść mi i bratu „A” .
i teraz:
#Jaki wpływ zajęcie komornicze ma wpływ na dział spadku ?
#Czy można rozliczyć udział brata (1/3) w ruchomościach zajętych .. i wystąpić do sądu o rekompensatę z masy spadkowej z części brata „B” (zakładając że ruchomości przypadną mi i braku „A” ze względów sentymentalnych)?
#Czy taki wniosek przedłuża procedurę sądową ?
#aaa tak w ogóle co ja mam zrobić ??

Mile widziane linki do przepisów oraz spraw powiązanych :)

Serdecznie dziękuje za zainteresowanie moim forum i proszę o szybkie komentarze bo czas jest nie po mojej stronie .
Pozdrawiam:
Tomek
Wyświetlaj:
Oolka116 / 185.157.12.* / 2019-11-21 16:20
Nam akurat w sprawie spadkowej pomagał Pan Karol Wieczorski z JST i byliśmy zadowoleni ze współpracy.Dobre podejście, umie wszystko jasno przedstawić i dobrze doradzić.
kiliata / 89.64.41.* / 2019-10-22 12:29
Takie kwestie warto załatwiać u adwokata. Choćby w przypadku porady prawnej. Ja z podobnym problemem zwróciłam się do adwokata Cejrowskiego. Bardzo mi pomógł, wiele spraw się rozjaśniło.

Najnowsze wpisy