Forum Forum podatkowePIT

działalność gopodarcza i karta podatkowa a współpraca z inną firmą

działalność gopodarcza i karta podatkowa a współpraca z inną firmą

skomentuj
zuza_85 / 193.238.180.* / 2010-10-13 11:25
Jestem w trakcie zakładania własnej działalności gospodarczej i z różnych przyczyn zdecydowałam, że będę się rozliczać według karty podatkowej. Z tego co rozumiem, jeśli rozliczam swoją firmę wg tej karty, nie mogę współpracować z inną firma. Mogę tylko świadczyć usługi dla osoby fizycznej. Już teraz wiem, że połowę mojego czasu będzie zabierać współpraca z inna firmą. Moje pytanie - co mogę zrobić żeby nie musieć płacić podwójnego podatku, co mnie bardzo szybko zniszczy?Podwójnego ponieważ płaciłabym podatek od własnej działalności (wysokość podatku jest niezmienna nawet jesli ponoszę straty) i od pracy w tamtej firmie, gdybym pracowała jako osoba fizyczna a nie podmiot gospodarczy bo w świetle prawa chyba nie mogę. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Będę wdzięczna za pomoc!
wiwan / 2010-10-13 12:21
Ustawa o ryczałcie i karcie podatkowej wyklucza korzystanie Z usług innych firm ( poza specjalistycznymi ) nie wyklucza działalności NA rzecz innych firm, o ile zakres działalności jest zgodny z odpowiednim załącznikiem do ustawy. ( np.zał. 4 do ustawy, czyli np. nie stoi przy nim napisane "dla ludności", kominiarskie usługi mogą być również dla firm )
Nie znam zakresu Pani działalności.
Podstawą będzie art. 23 i 25 "ustawy z dnia 20 listopada 1998 r.
o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów
osiąganych przez osoby fizyczne" i odpowiadający załącznik.
Proszę uważnie po prostu przeczytać i ocenić- czy może Pani, czy nie. No chyba, że ta firma, z którą zanosi się na współpracę rozlicza się kartą podatkową, a Pani nie będzie świadczyć usług specjalistycznych. Wtedy rzeczywiście nici ze współpracy.

Tekst ustawy:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/ustawa;z;dnia;20;listopada,dziennik,ustaw,1998,144,930.html
skomentuj

Najnowsze wpisy