Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Działalność gospodarcza- henna (tatuaże z henny). Pomocy

Działalność gospodarcza- henna (tatuaże z henny). Pomocy

maciek5856474 / 2010-04-02 19:16
Witam. Chcę założyć działalność gospodarczą i prowadzić ją jedynie od 25. czerwca do 29. sierpnia. Chodzi o wykonywanie tzw. tatuaży z henny (tatuaży tymczasowych). Planuję otworzyć dwa punkty w miejscowości "A" i jeden w miejscowości "B" )obie miejscowości nad morzem w innej gminie niż ta, w której jestem zameldowany. Chcę zatrudnić 3 osoby niepełnoletnie (16-17 lat). Mam kilka pytań"

1) Czy tatuaże z henny według PKD 2007 to "96.09.Z Pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana" czy też jakiś konkretny rodzaj działalności?
2) Czy według PKWiU usługi świadczone przeze mnie to "96.02.19.0 Pozostałe usługi kosmetyczne" czy "96.09.19.0 Pozostałe różnorodne usługi, gdzie indziej niesklasyfikowane"? (czy ta różnica w ogóle ma jakieś znaczenie?)
3) Czy mogę podpisać z pracownikami umowę o dzieło (wykonanie 400 tatuaży tymczasowych) /zlecenie (wykonywanie tatuaży tymczasowych)?
4) Czy niepełnoletni pracownicy muszą odprowadzać składki do ZUS?
5) Czy dla takiej działalności konieczne jest założenie konta?
6) Jaki sposób opodatkowania wybrać?
7) Czy przysługują mi jakieś ulgi/dotacje w związku z tym, że jest to moja pierwsza działalność i obecnie jestem uczniem ostatniej klasy szkoły średniej?

Bardzo proszę o konkretne wskazówki. Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

Najnowsze wpisy