Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Działalność Gospodarcza w UK

Działalność Gospodarcza w UK

Bajaczysko / 91.206.181.* / 2014-06-30 18:56
Witam,
Jestem zainteresowany założeniem firmy w Wielkiej Brytanii. Otóż, chciałbym dalej mieszkać w Polsce i wykonywać pracę tutaj a firmę mieć zarejestrowaną w UK oraz podatki i inne składki płacić w UK. Jak by to wyglądało?
Firma byłaby 1-2 osobowa.

Z góry dzięki
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
TadeuszMrozik / 91.123.191.* / 2018-10-15 12:34
Jestem od dwóch lat klientem polskiego biura księgowego w Londynie w Tooting i nie narzekam. Szybki kontakt, wiem ile i za co płacę, mają wszechstronną obsługę można u nich załatwić każde rozliczenie, zarejestrować firmę, albo ogłosić bankructwo – czego oczywiście nikomu nie życzę. Na stronie financialrepublic.co.uk jest ich oferta i namiar.
szklarek / 2014-06-30 21:03
Najkrócej- nielegalnie, bo wyłączenie z polskiego ubezpieczenia byłoby pozorne- co wynika z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.
Bajaczysko / 69.112.61.* / 2014-07-01 14:05
Jednak słyszy się, że wiele osób tak własnie robi. Może całkowicie nie płacą wszystkich składek do UK ale większość?
Wie ktoś coś o tym?
szklarek / 2014-07-01 14:19
Robi tak legalnie wtedy, gdy DG wykonuje w UK. Gdy wykonuje ją w Polsce- może być ona tytułem do ubezpieczeń w UK, jeśli osoba ta jednocześnie jest zatrudniona w UK- co wynika z art.13 wspomnianego Rozporządzenia.
Bajaczysko / 151.229.32.* / 2014-07-01 20:17
To może sprecyzuje moją działalność:
Na razie zarabiam przez internet z takiego serwisu jak ShareCash.org
W przyszłości planuję zarabiać na grach mobilnych sprzedawanych na GooglePlay.
W takim przypadku to też jest nielegalne? Pierwszą rzecz wykonuje się całościowo przez internet, natomiast tworzenie gry odbywa się w domu.
szklarek / 2014-07-01 21:41
Nadal będzie to DG podlegająca polskim regulacjom ze względu na miejsce jej wykonywania, tyle że część/całość dochodów będzie miała status zagranicznych. Kwestią wtórną i stricte podatkową będzie to, jak się w kraju rozliczać, co zależy od wybranej formy opodatkowania, tego, czy dochód ten będzie uzyskiwany bezpośrednio, czy za pośrednictwem zagranicznego płatnika- ale to już pytania na inny dział forum:

http://www.money.pl/forum/katalog,9,0,0,40,0,podatki.html

Najnowsze wpisy