Forum Forum prawneZmiany w prawie

działalność komornika

działalność komornika

bozena007 / 2009-08-19 14:04
Witam,
Mam problem ponieważ mam sądowy tytuł wykonawczy wyroku, złożyłam wniosek do komornika, uregulowałam należność którą sobie zażyczył... zawnioskowałam o zciągnięcie z wierzytelności i ruchomości dłuznika (bo tak mi poradzili w biurze komorniczym) ponieważ nieruchomość jest wspólnota majatkową i czekam czekam na decyzję sądu o klauzulę na małżonkę. Komornik jednak nic nie działa, nawet nie ustalił nr. rejestracyjnegi auta dłużnika i stwierdził, że nie wie jakie prace wykonuje dłuznik (a ma on działalność gospodarczą własną). Z konta nie ma co zciągać bo nic na nim nie ma, bierze wszystko na rękę. Stwierdzenie komornika: dłuznik powiedział że nas nie spłaci... Więc pytanie czy dłużnik ma tu cokolwiek do gadania? Przecież mam wyrok w ręku? Czy komornik może tak nic nie robić i zwlekać ze zciągnięciem należności??? Co powinnam robić? Czy zrezygnować z tego komornika, a jeżeli z niego zrezygnuję to co z pieniędzmi, które juz mu wpłaciłam na zajęcie się sprawą?
Bardzo proszę o podpowiedź i pomoc... straciłam już wiarę w nasz wymiar sprawiedliwości...
Pzdr.,
Bety

Najnowsze wpisy