Forum Forum podatkoweOdliczenia

Działalnośc nierejestrowa - czy można łączyć usługi z handlem produktami

Działalnośc nierejestrowa - czy można łączyć usługi z handlem produktami

Sebastian2795 / 185.124.184.* / 2018-05-31 00:37
Witam, jestem zainteresowany ze skorzystania opcji działalności nierejestrowanej i świadczenia usług komputerowych typu naprawy laptopów/komputerów . Moje pytania są takie i chce uzyskać realne odpowiedzi:
1. Czy świadcząc usługi i korzystać z opcji jako działalność nierejestrowana moge handlować produktami związanymi z moimi usługami ? Np świadcze usługi informatyczne to czy moge sprzedawać przeróżne okablowania, klawiatury, myszki itp
2. Czy jeśli moge prowadzić handel to musze brać fakture zakupową na swoje imie i nazwisko ? Bo na firme przecież nie moge skoro jej nie posiadam bo to działalność nierejestrowa. Jeśli będe miał rozliczenie pit to przecież dany towar był brany na fakture imienną więc skąd stwierdzą czy ten towar był powiązany z moją działalnością i zaakceptują towar ?
3. Jeśli będe komuś świadczył usługi i okaże się, że dane części są do wymiany to taki towar musze brać na paragon czy fakture zakupową imienną ?
4. W skrócie czy moge powiązywać handel z usługami prowadząć działalność nierejestrową, czekam na odpowiedzi
kuklin21 / 2018-09-19 12:47
Bardzo jestem ciekaw, czy znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania.
Chciałbym również skorzystać z opcji działalności nierejestrowanej.
Czy mógłbyś się podzielić swoimi dotychczsowymi doświadczeniami odnośnie tego typu działalności?

Najnowsze wpisy