Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Działki za złotówkę? Do trzech razy sztuka

Działki za złotówkę? Do trzech razy sztuka

Money.pl / 2009-07-02 12:57
Wyświetlaj:
larker111 / 83.14.162.* / 2009-07-06 07:41
TO PRAWDA TO ZACHWIANIE EKONOMICZNYM PORZĄDKIEM !!! a później będzie płacz bo ludzie których nie stać na budowanie domu zaczynać będą swoją przygodę z kredytem i budowlanką ;-)))
Co to za MAGIK który chciałby dom budować a na 10 arów ziemi nie ma w portfelu ;-)) tak zwane mięso dla systemu bankowego !!! to jak wpychanie samobójcy w rękę gnata !!!
dzialkowiczka / 79.186.196.* / 2009-07-09 20:20
Nie kazdy musi zaraz budowac dom moze tylko swoja altanke rozbudowac ale korztsc jest ogromna dla kazdego dzialkowca bedzie sie w koncu czul ze ta ziemia jest jego i bedzie mial akt notarialny i nie bedzie bogacil tych z Pzd.
Przeciwnik / 83.14.162.* / 2009-07-06 07:30
To tak zwana Polska głupota !! Ci co mają pieniadze pracują zeby kupić warzywa na rynku. Opieka Społeczna rozdała działki gminne tym którym się pracować nie chce żeby chociaż ziemię uprawiali jak nie stać ich na jedzenie. A tu proszę dostaną teraz po kawałku ziemi - będą mogli sprzedać i kupić sobie trira wódki !!!!
Bernard+ / 79.187.8.* / 2009-07-03 14:57
Jestem przeciwko rozdawnicwu, ziemi, mieszkań i innych, dóbr narodowych po uwazaniu partii politycznych aby zyskać kilka procent poparcia w wyborach.
cyklotron / 92.251.255.* / 2009-07-04 17:03
kochany ja na przyklad mam dzialke i na nikogo nie glosowalem nigdy nie liczac ref. o unii...
teraz powiem ci ze mi to odpowiada ...bo dzialki mam....bardzo fajniutko i tylko czekac na uwlaszczenie...
a pytanie skoro rozdaja innym w zamian za glosy w wyborach to moze raz dadza mi zebym na nich zaglosowal...
jest to doc logiczne
2345566 / 83.14.162.* / 2009-07-06 07:32
co jest logiczne ???? mozę jeszcze Państwo powinno dom zbudować co ?? przecież to bzdura, głupota. Zachwianie ekonomicznym porządkiem ! i próba wpuszczenia na rynek dodatkowej ilości pieniędzy kosztem ludzi !
PIJ / 83.14.91.* / 2009-07-03 10:23
I ZNOWU PRZYKŁAD NA TO, ŻE NIE WARTO PRACOWAĆ,
fifi313 / 2009-07-02 23:13
Jestem ZA, ludzie się wypracowali na działkach, postawili za własne pieniądze altany i mają mieć prawo pierwszokupu przez zasiedzenie, to pozwoli Im uzyskać odszkodowanie w razie przekształcenia
działek na drogi czy inne cele, nie będzie oszukaństwa, że inwestor da działkowcom po 50 zł
wojcher / 2009-07-02 20:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Już raz PIS uwłaszczał mieszkania. I wystarczy. Teraz przyjdzie nam obywatelom płacić odszkodowania spółdzielniom mieszkaniowym
Precz z PISuarami / 89.75.162.* / 2009-07-02 19:05
Jestem na NIE!!!
maks1949 / 89.78.171.* / 2009-07-02 18:28
Przyjęcie takiej ustawy przez Sejm będzie nie zgodne z konstytucją.
Dlaczego tylko działkowcy. Jeżeli tak to grunty pod budynkami też powinny być sprzedane za przysłowiową złotówkę
kjeudss / 82.160.13.* / 2009-07-02 18:23
to co jak będe miał pełną własność to mogę robić co mi się podoba? może dom wybuduję jak kilka kupie :)
ekomoney / 193.109.225.* / 2009-07-02 19:58
nie wybudujesz domu, ponieważ w ustawie ma byc zapis, że są to tereny zielone, nawet jeżeli nie jest to uwzględnione z planie zagospodarowania przestrzennego gminy
Ob-Server / 83.5.231.* / 2009-07-02 17:58
4, lub większa liczba działkowców np. z ulicy Racławickiej w prawie Centrum Warszawy oprawiający działki 300 metrowe zmawiają się i 1200 lub 1500, lub 1800 lub 2100 metrów kwadratowych sprzedają developerom otrzymany za przysłowiową złotówkę grunt gminny za grube miliony. Działki też były kiedyś na przydział "dla swoich" tak jak talony na samochody i inne dobra. Tak wyglądać ma sprawiedliwość w/g PiS-u!?
żbik / 194.181.195.* / 2009-07-08 13:57
To developerzy knują ciągle przeciwko ogrodom działkowym, choć ww. nie powstały w krajach tzw. komunsitycznych! Dlaczego w Polsce nikt niczego nie sprawdzi tylko wypisuje głupoty. Wszystkie ogrody działkowe są dobrodziejstwem dla każdego kraju, są to przeważnie strefy zielone, zadbane, spokojne, gdzie można spotkać wiele gatunków ptactwa i roślinności. Każda gmina i każdy samorząd powinien dbać o te ogrody i służyć pomocą ich użytkownikom. Tyle pracy i pieniędzy ile wkłada każdy działkowiec w utrzymanie ogrodu dla ludzi z zewnątrz jest po prostu niepojęte. Dajmy spokój zwykłej zawiści. Z ogrodów przecież korzysta otoczenie i są one "płucami" dla miast i miasteczek. Nawet ogrody botaniczne nie mają takiej różnorodnej roślinności. Dziś widać co się dzieje z pogodą, kiedy miasta zamieniono w beton! Dlaczego w ogóle coś zmieniać! Trzeba dać po prostu spokój! Ustawy zmienia się i owszem, ale na doraźne potrzeby rządzących i dzięki temu mamy już taki bałagan i takie tony przepisów, że nikt w nich się nie łapie! Dlaczego władza ustawodawcza i wykonawcza nie zajmie się zarządami spółdzielni mieszkaniowych, uczelniami wyższymi i wieloetatowością ich pracowników itp. sprawami. Dlaczego w Polsce - i to zupełnie bez względu na ustrój, bo i PRL i RP - zawsze chce się pozbawić wszystkiego szarego obywatela! Bogaty i tak wszystko nabędzie za gotówkę i za gotówkę zmieni przepisy - było tak za PRL i jest teraz za RP. Za komuny też uprzywilejowani kupowali działki za przysłowiową złotówkę i uwłaszczali się na mieszkaniach spółdzielczych też za złotówkę - przykładem może być teren wokół Zalewu Zegrzyńskiego! A akurat tereny przekazywane pod ogrody działkowe były tzw. nieużytkami i dopiero po kilkudziesięciu latach zagospodarowywania ich przez działkowiczów stawały się łakomym kąskiem dla wszystkich! Czy ktoś zdaje sobie sprawę ile tam tj. na każdy metr ogródka idzie ziemi zakupionej za żywą gotówkę przez działkowicza, ile nasion, ile sadzonek krzewów, drzew itd. Dlaczego Niemcy, Francuzi, Skandynawowie ciągle rozwijają działalność ogrodów działkowych i dzięki nim rozwija się przemysł - bo to kosiarki, narzędzia ogrodnicze, sadzonki itd. Można by tu książkę napisać - ale NIE - W POLSCE TRZEBA WSZYSTKO WSZYSTKO ZNISZCZYĆ - tak jak ZNISZCZONO SZKOLNICTWO ZAWODOWE; PRZEDSZKOLA; ŻŁOBKI - POLAK TO SZARAŃCZA - ZOSTAWIAJĄCA PO SOBIE WYPALONĄ ZNISZCZONĄ ZIEMIĘ!!! Kiedy my nauczymy się od innych nacji szanować to co już mamy, a mamy coraz mniej... Sprzedano banki, fabryki, huty, stocznie, szkoły, przedszkola, żłobki itd. Natworzono instytucji budżetowych nikomu niepotrzebnych, ale tworzących miejsca pracy dla władzy, dla dzieci władzy, dla znajomych władzy i ich znajomych... Nawet taki urząd jak GIODO - nikomu niepotrzebny bo w zupełności wystarcza MSWiA - mieści się w dawnym żłobku. To jest chory kraj! Taki Kwaśniewki - zawsze był przeciwko Senatowi - a teraz proszę - jak to się mówi(?) znalazł by "niszę" on i "ikona-Wałęsa" - w Senacie do ostatnich dni żywota za odpowiednią kasę - więc Senat jako II izba jest niezbędny i powinien się rozwijać. Ot geniusz polski - tylko że na te genialne pomysły nie ma kto pracować, bo wszyscy młodzi znaleźli na to wszystko jeden genialny pomysł - UCIEC Z POLSKI JAK NAJDALEJ!!!!
gdus / 89.200.210.* / 2009-07-02 22:50
W każdym ogrodzie są wolne działki, idź zagospodaruj, a głupot nie gadaj, że dla swoich. Chyba sobie sprawy nie zdajesz, ile taki ogródek wymaga pracy, żeby wyglądał. Działkowcami są przeważnie ludzie spracowani, emeryci,którzy przyzwyczajeni do roboty harują w ziemi, a w niedzielę grillują z rodzinami, wnukami
krzysia / 83.26.15.* / 2009-07-29 22:21
Nie zgadzam się ,że w każdym ogrodzie są wolne działki,w moim nowym ogrodzie nie ma/poprzedni miasto zlikwidowało/chociaż od kilku lat nie widać na zapuszczonych działkach użytkownika działki,mimo to nie rozumiem dlaczego takim pseudo działkowcom nie zabiera się takiej działki,za to kwitnie handel,za taką działkę żądają około 12 tys. oprócz tego opłata inwestycyjna dla nowego działkowca kosztuje ponad 13 tys.zł dla mnie to jest szok jeszcze z takim ogrodem wcześniej się nie spotkałam,a taki jest w Szczecinie na Wyspie Puckiej,więc nikt mi nie powie,że to jest dla emerytów,ludzi mniej zamożnych,wręcz odwrotnie.
ekomoney / 193.109.225.* / 2009-07-02 20:00
będziesz mógł sprzedać developerowi, ale n i tak tam nie wybuduje wierzowców, ponieważ w ustawie ma być zapis, że są to tereny zielone, nawet jeżeli nie jest to uwzględnione z planie zagospodarowania przestrzennego gminy
Papik / 194.0.103.* / 2009-07-02 22:25
Wystarczy potem wprowadzić zmiany w ustawie albo wprowadzić nową, zmieniającą prawo i po ptokach. O ile mógłbym próbować zrozumieć, że dach nad głową to rzecz niezbędna do życia o tyle nawet nie mogę sobie wyobrazić, że z działkami jest tak samo ! Owszem, wprowadźmy mozliwość ich wykupu ale za ceny rynkowe do ku,,,,wy nędzy. Przecież w ten sposób moglibyśmy zasilić znacznie budżet państwa, z którego finansowany jest program dopłat do kredytów mieszkaniowych "Rodzina na swoim". Czy w naszym kraju nie ma już nikogo w sejmie myślącego logicznie ? czy każda ustrawa ma służyć pozyskaniu elektoratu ? A gdzie interes Państwa ??? Czy nie możemy wybrać ludzi rozsądnych i widzących dalej niż okres kadencji ???
dzialkowiczka / 79.186.196.* / 2009-07-09 20:53
Zasilimy budzet panstwa jak zlikwidujemy PZD a podatek od gruntu bedziemy placic gminom !chyba nie wiesz ze prezez Kondracki i jego zarzady zbieraja rocznie 50 mil z dzialkowcow dzierzawia 44tys hek ziemi od gmin i nie rozliczaja sie fiskusowi te pieniadze powinne zasilac gminy bo to przeciez ich ziemie .Moim zdaniem zlikwidowac PZD i rozliczyc ich !A co do uwlaszczenia mysle ze to jest bardzo dobry projekt nalezy im sie ta ziemia bo z nieuzytkow zrobili raj na ziemi !d
SB / 195.116.34.* / 2009-07-04 23:13
do k''rwy nędzy-chcesz mieszkanie to se płać cenę rynkową- dlaczego ja mam ci do tego intresu dopłacac?
żona działkowca / 82.177.44.* / 2009-07-03 15:47
Papik, święte słowa.
Z całą pewnością masz mój głos w wyborach.
Rodzina na swoim, ale czy ludzie mieszkający w ogrodach działkowych w nad normatywach wezmą 200 lub 250 tys zł, spłacać przez naście lub dziesiąt lat jak mają te same 50 m kw nic nie płacąc. Na dodatek w zielonej enklawie nie w betonowym bloku? Powie ktoś, oni też ponieśli koszty budowy "altan", tak tylko nie zapłacili za ziemię. Zalegalizować im budowle, ale niech zapłacą 100% wartości ziemi jak płacą inni. Teraz PiS chce im jeszcze dać ziemię za darmo i zalegalizować bezprawie.
DBF / 188.33.60.* / 2009-07-02 17:49
PZD sie broni bo to swietne koryto. Za dzialke ok. 300 m2 na rok trzeba w Bedzinie zaplacic okolo 250 zl. Takich dzialek jest tam ponad tysiac. Zarzadza tym kilka osob. Jak chcesz cos zalatwic to mozesz 2 razy w tygodniu po dwie godziny - kolejki. Ani to wlasnosc. Strasza ze zabiora. Masz prawo placic.
SB / 195.116.34.* / 2009-07-04 23:18
co ty pitolisz- opłaty w PZD (ragulamin)są jednakowe w całej Polsce-ja za taką działkę w większym mieście płacę 86 pln na rok.
żona działkowicza / 82.177.44.* / 2009-07-02 15:09
Muszę uśmiercić mojego"dopolińca".
ktoś inny / 94.254.195.* / 2009-07-02 12:57
dlaczego tylko wdowy, a już wdowcy nie? :)
Równouprawniony / 193.109.127.* / 2009-07-02 14:32
To jest tzw. "równouprawnienie". Pewnie pisała to jakaś "redaktorka" z wykształcenia "psycholożka".

Najnowsze wpisy