Forum Forum emerytalneZUS

dziedziczenie z subkonta zus, pytanie.

dziedziczenie z subkonta zus, pytanie.

Patpat / 37.248.159.* / 2016-07-25 17:02
Witam!Po śmierci męża zostałyśmy z córka wypłatę z ofe a dzisiaj pismo z zus, ze należą nam się z subkonta. Mąż zmarł w 2013 roku a od 2010 nie pracował z powodu choroby a zatem nie opłacalna składek zus. Pytanie- czy coś w ogóle będzie na tym subkoncie? W ofe było 4200. Proszę, może ktoś wie, jak to może BCG. Dziękuję.
Wyświetlaj:
ha280 / 46.134.28.* / 2018-07-23 22:04
Ja skorzystałam po Mamie z Kancelarii VOX VERITAS . Bardzo sprawnie iszybko załatwili akt dziedziczenia i dowiedzieli wszystkie informacje , w jakim OFE był zmarły i jakie są uwarunkowania prawne.
Polecam.
Jest też strona :http://dziedziczenieofezus.pl/
Anulka 11 / 37.30.24.* / 2019-08-10 08:21
Witam jak mogę się dowiedzieć do jakiego OFE należał zmarły wojek który uposażył mnie do odebrania pieniędzy. Dodam że nieżyje już 15 kat a o wszystkim dowiedziałam się kilka dni temu. Posiadam tylko akt zgonu i nic więcej.
wiwan / 2016-07-26 11:36
Dziwne jeśli rzeczywiście we wskazanym okresie nie było składek emerytalnych za męża.

Bo subkonta powstały w 2011 r., ewidencjonowano na nich część składki emerytalnej poczynając od składki za maj 2011- tu więc żadnej za męża nie było.
Z kolei w lutym 2014 r. przelano na subkonta 51,5 % środków z OFE, z umorzenia cz. obligacyjnej, a więc już PO tym, gdy środki zmarłego zostały podzielone w rodzinie/pomiędzy uposażonych.

Czyli na subkoncie zmarłego nie powinno nic być po prostu.

Z czystej ciekawości warto więc na wezwanie odpowiedzieć.

No chyba, że podział środków z OFE nastąpił dopiero po lutym 2014 r. Wtedy na subkonto trafiła ponad połowa środków z OFE zmarłego, a Państwo odebrali nieco mniej niż połowę.

Na subkoncie byłyby więc składki za okres do 2010 r.

Najnowsze wpisy