Forum Forum inwestycyjneFundusze

DZIEŃ INWESTOWANIA NA FORUM!

DZIEŃ INWESTOWANIA NA FORUM!

Redakcja forum / 2005-12-09 16:29
Szanowni Forumowicze,
tworzycie klub ludzi, którzy wiedzą więcej - jak się dorabiać, jak pomnażać kapitał, w co lokować oszczędności. Nie namawiamy do sprzedawania tajemnic, ale dzielcie się swoją wiedzą - by poszerzać i wiedzę, i zyski.
A oto nasze pytania: Czy inwestujecie oszczędności? Jakie formy inwestowania preferujecie? W jakiej perspektywie czasu oczekujecie zysku? Z jakim ryzykiem się godzicie – dużym czy minimalnym? Czy inwestujecie aktywnie – z kredytu? Jakie macie rady dla początkujących inwestorów?

Dla wszystkich uczestników Dnia Inwestora upominki!
Wyświetlaj:
mario / 2005-12-21 10:55
Jak myślicie kiedy spadki się zaczną , początek stycznia moze czy trochę pózniej??
Redakcja forum / 2005-12-15 10:10 / Administracja forum
Radzących i pytających prosimy o adres - wyślemy upominek!
Redakcja forum / 2005-12-13 22:11 / Administracja forum
Uczestników dnia prosimy o adres.
bigi76 / 212.160.172.* / 2005-12-12 10:59
Wynajmuję ludziom nieduże mieszkanie i jest to całkiem niezła inwestycja i dla tego zastanawiam się nad kupnem jeszcze jednego bo w mieście gdzie mieszkam jest ciągły popyt na taką usługę. Całkiem niezły interes zważając na to, że ceny mieszkań cały czas rosną a dodatkowo mam jeszcze wpływy.
Z drugiej strony inwestowanie w fundusze ostatnimi czasy bardzo mnie korci, tylko ze w porównaniu do poprzedniej inwestycji większe ryzyko!
iwona_aaa / 212.76.37.* / 2005-12-10 12:08
Przewalutowaliśmy kredyt ze zł na franki, a różnicę 600 zł inwestujemy, głównie w fundusze dostępne z konta inteligo - bo łatwo i szybko. Brakuje mi miejsca, gdzie mogłabym uzyskać informację, co kupować w kolejnym miesiącu. Może na Money.pl?
jonek / 2005-12-15 13:45
Uważajcie na prowizje. Jeżeli chcecie inwestować niewielkie kwoty w różne fundusze to raczej na dłuższy okrres bo inaczej to żaden interes. Acha, i zwracajcie uwagę na osoby zarządzające. Jak będą zmieniać pracodawcę to zmieniajcie fundusz razem z nimi (chyba że nie będziecie z nich zadowoleni)
Grzegorz / 2005-12-10 11:54
Inwestując jakąkolwiek sumę chciałbym mieć zysk w miarę szybko, ale z drugiej strony każdy z nas obawia się sporej straty, która jest w takim wypadku możliwa. Czekanie latami na zysk, to jednak nie dla mnie. Nikt nie wie co go czeka za rok, dwa. Warto to podzielić: część na długoterminowe inwestycje, a część na mniej pewne,ale z szybszym zyskiem.

Inwestycje aktywne z kredytem to szansa na większy zysk, ale w razie niepowodzenia jest to bolesne. Szczególnie jeśli nie mamy ogromych środków finansowych. Znam człowieka, który przez inwestycje z wykorzystaniem kredytu nadszarpnął sobie zdrowie w bardzo młodym wieku, ale ostatecznie mu się to opłaciło.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy