Forum Polityka, aktualnościKraj

Dziewczyny po chemii potrzebują warkoczy. Masz jakiś w pawlaczu?

Dziewczyny po chemii potrzebują warkoczy. Masz jakiś w pawlaczu?

Wyświetlaj:
Johanka39 / 188.146.68.* / 2016-03-07 08:20
Dokładnie tak to wyglada ...propaganda zeby oddawac wlosy dla osob po chemii bo.potrzebuja ludzie wysylaja ze swiadomoscia ze komus pomoga ...tylko fundacja nic nie mowi ze aby taka darmowa peruke otrzymac to tylko.przez NFZ a co za tym.idzie ??? Tak jak tu jest napisane NFZ im.placi za te peruki po kilka tysiecy nawet do 15 tys ...a kobieta mowia oddaj wlos dla chorej ...zwykle nabijanie komus konta ludzie sa tak.tepi i slepi ze nie potrafia myslec logicznie ....za kg wlosow najlepszych czyli slowianskich blondow 2 tys zl ...i ten wlos musi miec minum 50 jak sie uda ale juz po wyrownaniu i ich wycenie ...realwyglada tak ze 70 cm jest wycenione na 50 zl bo zle podciety zle zabezpieczony a za peruke wolaja w tysiacach ...ludzie ogarnijcie sie poszukaj skupu gdzie uczciwie ci ktos zaplaci za wlosy takie kilkaset np zl ...a nie dajecie sie nabic w butelke fundacja na TZW AKCJE DLA KOBIET PO CHEMII gdzie dokumentacja tego i przejzystosc darmowych oddan takich np 70 cm peruek dla pani po chemii !!!!! Zdzierstwo
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Nancy904 / 178.19.102.* / 2016-03-06 20:57
A ja uważam, że chemia jest ostatnią potrzebą chorego na raka. Często ostatnią dosłownie.
Jarek1212999 / 31.1.42.* / 2016-03-06 20:47
Może się mylę ale mechanizm tej fundacji rock and roll wyglada tak: ludzie oddaja im wlosy a oni za oddana receptę NFZ wydaja perukę potrzebujacej osobie. A za recepty fundacja dostaje pieniądze z NFZ. Dla mnie to już biznes a nie pomaganie innym. Pomagaja ci co oddaja wlosy a fundacja zarabia sobie pieniadze. Ja do konca nie jestem za.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Natalia366 / 83.23.82.* / 2016-03-06 19:58
Całe życie wspieram biedę, niedostatek czy inne nieszczęścia.Tak też nauczyłam swoje dwie córki , które jakby z automatu zarejestrowały się w bazie dawców komórek macierzystych.Jedną z córek los obdarował pięknymi włosami,sama podjęła decyzję o oddaniu włosów na rzecz fundacji Rak n Roll. Wybrała sobie renomowanego fryzjera,nastawiła się psychicznie ( po wielu latach miała wrócić do domu z krótkimi włosami),ale uśmiechnięta, ufna, bo przecież wybrała ZNANEGO fryzjera na Wilczej w Warszawie. Jeszcze w tym momencie jak piszę to robi mi się słabo. Moja córka nie ma drobniutkiej buźki,a ten gnój urąbał jej włosy parę cm poniżej ucha.Wyobrażacie sobie włosy grubości solidnej ręki chlaśnięte kilkoma ruchami nożyczek, szybko ( ZABIEG TRWAŁ PARĘ MINUT),bezboleśnie i bezczelnie. Po tym incydencie, popadłam w zadumę.Pytam,dlaczego nie jest prowadzony rejestr skupu włosów!!!!!!!!!!!! Dlaczego darczyńca nie otrzymuje na piśmie,że tego i tego dnia tu i tu oddał kilogram włosów na fundację .
Ja się domyślam, TO ma być szybko ,dużo bez nakładu pracy,bez rejestru - jak zwykle po polsku. Jak zwykle nieuczciwie i byle jak.
rozczarowany / 195.136.40.* / 2016-03-06 19:41
Nie potrafili nawet wysłac podziekowania do mojej 9 letniej córki, po interwencji wysłali na emaila żeby sobie wydrukowac, bezoosobowo anonimowe podziękowanie... żenada ciężko było wpisać choćby imienia córki, dziecko przeżyło bardzo wizytę u fryzjera i obcięcie 60 cm włosów...
xesia / 89.73.4.* / 2016-03-06 20:02
no litości... czytałeś ile do nich przychodzi przesyłek?na serio to jest takie ultra istotne, żebyś otrzymał pisemne podziękowania? a może jeszcze prezent? trzeba uczyć dziecko, że czynienie dobra, robi się bezinteresownie... i nie powinno się oczekiwać specjalnych podziękowań; a jeżeli tak przeżyło obcięcie włosów- to trzeba było nie zmuszać jej do tego...
rozczarowany / 195.136.40.* / 2016-03-06 22:21
Nikt jej do niczego nie zmuszał, sama podjęła taka decyzję,u nas było dokładnie jak opisuje Natalia 366 szybkie chlaśnięcie nożycami, mało profesjonalnie w bardzo profesjonalnym zakładzie we Wrocławiu, żenada i dno.
Oszustki / 78.8.245.* / 2016-03-06 19:26
Nie wiem jak to wygląda w Warszawie ale we wrocławskim oddziale tej firmy pracują oszustki. Próbowały wyłudzić od mojej koleżanki ponad 800 zł więcej za perukę z naturalnych włosów (sprawdzałam specjalnie stronę internetową firmy z ceną w salonie). Jak koleżanka poprosiła o podanie koloru i modelu, który mierzyła, żeby zakupić go przez internet na oficjalnej stronie ich firmy to panie tam pracujące odmówiły odpowiedzi. Dodatkowo w czasie, kiedy koleżanka kupowała tam perukę, była promocja - 10% rabatu z ulotką znajdującą się w sklepie o czym panie oczywiście nie raczyły nas poinformować. Dodatkowo jak poprosiłam o fakturę to pani sprzedająca "niby przypadkiem" zgubiła kartkę z adresem i numerem NIP i była bardzo niepocieszona jak jej go powtórzyłam. Po prostu żal mi takich ludzi. Przykre jest, że na każdym kroku na człowieku żerują, szczególnie w tak szczególnym miejscu.
Doris 1964 / 193.19.165.* / 2016-03-06 19:24
Oddalam w tamtym roku na dzien kobiet 8 marca w rzeszowie - 3 warkocze - moj i 2 corek
olenka655 / 109.22.139.* / 2016-03-06 19:07
My damy a oni im sprzedadzą...
łysek / 94.240.31.* / 2016-03-06 19:26
Takiej pomocy bardziej potrzebują chorzy na łysienie plackowate złośliwe - im włosy nigdy nie odrosną. Im bardziej współczuję, mimo że fizycznie ta choroba nie zagraża życiu, natomiast niszczy psychicznie przez całe życie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Olga551 / 109.207.106.* / 2016-03-06 18:49
Ten artykuł nie jest prawdą ! Mam w domu swój warkocz i wysłałam go kiedyś do jakiejś instytucji, która robi peruki i odesłano mi go bo nie był odpowiednio obcięty. Drugi raz nie dam choćby ktoś prosił.
Robert793 / 89.64.42.* / 2016-03-06 18:48
Piękna akcja.Popieram z całego serca. Niestety nie mogę się przyłączyć. Jestem łysy.
brówka / 83.9.16.* / 2016-03-06 18:40
Oczywiście jest to piękna i szlachetna akcja, ale mnie kojarzy się jakoś okropnie z Oświęcimiem i tysiącem warkoczy, które tam są symbolicznie poskładane. Gdyby mnie kiedyś dotknął problem chemioterapii, nie kupiłabym peruki z naturalnych, czyiś włosów. Ale to oczywiście kwestia osobistych refleksji, wyborów.
sew124124 / 82.145.221.* / 2016-03-06 17:56
Co na to feministki? Przecież powinny chodzić na łyso w ramach równouprawnienia.
Kumoszka / 83.22.51.* / 2016-03-06 18:41

Co na to feministki? Przecież powinny chodzić na łyso w ramach równouprawnienia.

Jakie śmieszne! Brawo!
Marti707 / 109.231.20.* / 2016-03-06 19:41
Czy obciete włosy córce sie nadaja jakoes 15cm czy to musi byc dlugi warkocz???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy