Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dzik: NIK(t) nie rozumie o co chodzi w armii

Dzik: NIK(t) nie rozumie o co chodzi w armii

Money.pl / 2009-08-05 09:01
Komentarze do wiadomości: Dzik: NIK(t) nie rozumie o co chodzi w armii.
Wyświetlaj:
andow / 83.5.6.* / 2009-08-05 19:21
Chodzi o "korzyści" (NIK-u, lub dofinansowanie armii).
Za wszystko płacą Obywatele (za dobro i zło).
Jest "temat" są "pieniądze" (proste ja łuk).
.
Wojak Szwejk / 79.187.163.* / 2009-08-05 10:43
Regulamin forum
Dodo111 / 83.17.113.* / 2009-08-05 11:24
Cycuniu! w 90-tych i 2000-nych latach do wojska na niewolę (tzw. "służbę" ale bez pensji...) poza ochotnikami szły same niedojdy i biedota. Z osób kończących studia czy mających porządną pracę prawie nikt do niewoli wojskowej nie szedł. Jeśli ty byłeś niewolnikiem trepów to współczuję, do 1990 roku niewiele dało sie poradzić, później świadczy to o tobie: albo chciałeś być "wojakiem" alboś frajer.
issael / 91.199.246.* / 2009-08-05 12:38
Tak zmienił się etos polskiego zołnierza.

Gdyby takie postawy przeważały w czasach niewoli, zapewne nie było by powstań narodowo wyzwoleńczych, ani uzyskania niepodległosci przez Polskę w poczatkach XX wieku. Ba , mozliwe ze , juz mało kto mówił by dzis po polsku. Swoje opinie Dodo 111 wygłaszał by w innym jezyku, gdyby oczywiscie jakis Dodo 111 sie narodził.

Jest takie powiedzenie, nic nie jest stałe, wszystko zmienne jest. Pokój tez, jak i wojna, oraz tzw niepodległość.

Kto nie sznuje własnej armi, przedzej czy poźnie bedzie zmuszony sznowac cudzą.

Co nie znaczy, ze wojsko trzeba hołubić, i stawiac na piedestale, jezeli juz to aktualnie na piedestale absurdów.

uczciwa krytyka, nikomu jeszcze nie zaszkodziła, tym bardziej uzasadniona.
Natomiast postawa, wielu "enteligentów" , nazywajacych frajerami, nidojdami, i biedakami ludzi którzy słuzbe w Armii Polskiej odbyli prawie za darmochę, nie siwiadczy dobrze o inteligencji "enteligentów"
Prosze mi obcokrajowcowi nie brac za złe, tego co napisałem. Ale zapoznałem się z wasza historią, doszedłem do wnioskiu ,ze wiekszośc nieszcześć historycznych jake na was spadły, były spwodowane przez was samych, wasze "enteligentne" elity i was samych.
mba / 77.114.97.* / 2009-08-05 13:25

Gdyby takie postawy przeważały w czasach niewoli, zapewne
nie było by powstań narodowo wyzwoleńczych, ani uzyskania
niepodległosci przez Polskę w poczatkach XX wieku. Ba ,
mozliwe ze , juz mało kto mówił by dzis po polsku. Swoje
opinie Dodo 111 wygłaszał by w innym jezyku, gdyby
oczywiscie jakis Dodo 111 sie narodził.


To ciekawe bo Węgrzy, Czesi czy Słowacy jakoś nie urządzali co i rusz krwawo tłumionych powstań a jakoś przetrwali.... No ale różnie by mogło być, albo lepiej albo gorzej.


Jest takie powiedzenie, nic nie jest stałe, wszystko
zmienne jest. Pokój tez, jak i wojna, oraz tzw
niepodległość.


To akurat szczera prawda i dlatego ...


Kto nie sznuje własnej armi, przedzej czy poźnie bedzie
zmuszony sznowac cudzą.


...o armię trzeba dbać i w nią inwestować - chcesz pokoju szykuj się do wojny. Tylko co innego szacunek do armii a co innego szacunek dla głupoty i marnotrawstwa. Jak to powiedział bodaj że Churchill: Wojna to zbyt poważna sprawa by zostawić ją generałom. I jak widać miał rację.


Natomiast postawa, wielu "enteligentów" , nazywajacych
frajerami, nidojdami, i biedakami ludzi którzy słuzbe w
Armii Polskiej odbyli prawie za darmochę, nie siwiadczy
dobrze o inteligencji "enteligentów"


Nie rozmieszaj mnie, o jakim poświęceniu ty piszesz? Ludzie szli do zasadniczej służby wojskowej z dwóch powodów:
1) bo musieli (z jakiś tam przyczyn nie poszli na studia) - pobór był obowiązkowy
2) bo nie wiedzieli co ze sobą zrobić (to już po 1989 roku) - byli zwykłymi nieudacznikami bez pomysłu na życie, mogli wybrać bezrobocie albo armię która przez te 2 lata (później krócej) dawała jeść.


Prosze mi obcokrajowcowi nie brac za złe, tego co
napisałem.

Rzeczywiście słabo znasz polskie realia.
przechodzień / 83.143.213.* / 2009-08-05 19:15
Znam lepiej "polskie" realia, i zgadzam się z obcokrajowcem.
Obcokrajowiec nie musi znać polskiej historii, jezeli zna tym lepiej.
Akurat Madziarzy, buntowali sie, prawie tak samo czesto jak Polacy, no chyba ze Bem walczył nie o Wegierską sprawę?
Nie wyczytałem nigdzie w wypowiedzi obcokrajowca, jakiejś pochwały poświęcenia, ale przyganę głupoty tzw enteligencji, która swojemu płytkiemu cwaniactwu dopisuje jakies wyższe wartości.
Z tego co obcokrajowiec napisał nie wynika ze słuzenie we własnej (nawet ułomnej i osmieszanej oraz nieudolnej kadrowo i dowódczo) armi jest poświęceniem.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-08-05 10:34
A ja rozumiem!!! Armię uczynic niezdolną do wszelkich działań militarnych a pieniadze przeznaczone na armię, rozkraśc. Za tamtej komuny dbano o to aby polska armia niewiele znaczyła i mogła, więc dlaczego ma by inaczej za teraźniejszej komuny???
dareg / 217.98.12.* / 2009-08-05 09:15
sprawa jest prosta:
NIK to zakamuflowani poplecznicy PISu !
maly kazio / 2009-08-05 09:01 / Bywalec forum
Nie wiem gdzie Pan posiadł tą wiedzę o armii.Raczej w wojsku to acan nie bywał a żołnierzy widuje pewnie na placu defilad.Armia została zniszczona dzięki takim właśnie poglądom ,podstawą karnej armii czyli skutecznej jest dyscyplina a jeżeli ministrem obrony zostaje pacyfista w sweterku to efekty są do dzisiaj.Ale szczytem przemian jest gostek ksywa Maciarewicz ten nie dość że nie potrafił porządnie się wysłowić to rozpie...ł WSi a w to miejsce powołał hufce i innych pasożytów.Brak oficerów WYCHOWAWCZYCH a tylko klechy i efekty mamy.
mba / 77.114.97.* / 2009-08-05 13:28
I owa dyscyplina (rzeczywiście ważna w tak zhierarchizowanej instytucji jak armia) nakazuje marnować pieniądze podatników?
AndrewNew / 83.16.121.* / 2009-08-05 09:56
Jak ktokolwiek broni WSI to albo ma sam coś z WSI wspólnego (i wtedy go rozumiem) albo wykazuje sie kompletną nieznajomością histiorii, faktów skąd się wzięła WSI, kto tam w wiekszości pracował i czym faktycznie WSI się zajmowało.
No ale jak się ktoś wychował na Wyborczej to nic dziwnego.
raf73 / 89.171.138.* / 2009-08-05 10:13
Jakiej Wyborczej? Ja tu wyczuwam starego oficera LWP, wychowanego na Trybunie Ludu.
maly kazio / 2009-08-05 11:03 / Bywalec forum
Nie trybuna,nie wyborcza ale Tygodnik Powszechny oraz Goniec Niedzielny.A tak w temacie WSi wiem skąd się wzięło,czym się zajmowało a także kto tam pracował.Toż przecie łachmaniarze w sweterkach tworzyli toto 1991 roku za rządów Mazowieckiego.LWP to też POLSKA HISTORIA,czy się to podoba czy nie tak samo jak WSI,Wałęsa ,Solidarność.To są fakty a 45-lat PRL-u to nie tylko ocet i bieda.
Dodo111 / 83.17.113.* / 2009-08-05 11:32
LWP i PRL to tama sama polska historia jak Generealne Gubernatorswto... Obskuranccy sekciarze komunistyczni zaprowadzili tyranię chcąc zrobic "komunistyczni raj" -PRL to było: nędza, tyrania, upokorzenie i nieustanna propaganda obskuranckiej sekty komunistycznej.
myślący inaczej / 83.24.231.* / 2009-08-05 09:19
Tam gdzie zaczyna się wojsko kończy się rozum . Tak było jest i jak widać będzie . Wojsku nie potrzebne są F 16 bo właściwie po co ? Jedyna wojna jaką obecnie może wygrać mały kraj z mocarstwem jest wojna partyzancka a do tego są potrzebne nie Rosomaki i czołgi a ręczne wyrzutnie rakiet mobilne małe oddziały i zupełnie inny sprzęt i inne szkolenie .Ale co ta armia leni dowódców niższego i wyzszego szczebla by robiła ? Oni nie nadają się do żadnej pracy tylko do pobierania dużych pieniędzy za nic . Niestety wojsko ze swoim regulaminem myśli za wszystkich . Za generałów też .
maly kazio / 2009-08-05 09:25 / Bywalec forum
F16 potrzebne są po to żeby amerykańska armia nie ponosiła kosztów złomowania.

Najnowsze wpisy