Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dzik: Pobyt w UE to również szkoła hipokryzji

Dzik: Pobyt w UE to również szkoła hipokryzji

skomentuj
Wyświetlaj:
Kolega_doktorant / 89.72.125.* / 2010-05-19 21:17
Pisałeś dobre teksty naukowe, dorzeczne rozdziały w podręcznikach masz na koncie, a teraz szmacisz się dziennikarsko. I to do tego nieudolnie. Sprowadziłeś swój mózg do tuby propagandowej, przeważnie zauważmy że antyrządowej. Co z tego masz? Pisanie takich dyrdymałów jest cokolwiek mało ambitne - marny z ciebie teoretyk, a jak tu zauważają, do praktyka też ci daleko.
Zatrudnij się gdzieś w biznesie, albo wróć na łono matki nauki, to ci na lepsze wyjdzie.
Rudy z PO / 77.114.30.* / 2009-05-10 12:47
nie pitolić polaczki, zasuwać za 230 ojro (1000 zł) na mojego
nowego mercedesa, bo nowymi podatkami poszczuję
sznela sznela
man13 / 2009-05-06 15:20 / Tysiącznik na forum
Pan Dzik sw doświadczenie naukowe przeciwstawia faktom realnie funkcjonującej gospodarki.
A co z oceną faktów?
issael / 94.254.135.* / 2009-05-06 17:39
fakty zostały ocenione, zapewne w ogromnym uproszczeniu i wybiórczo, ale uczciwie,
hipokryzja unijna jest tak widoczna ze trzeba być bardzo mocno zaslepionym klakierem, aby tego nie dostrzegać :)

No i jeszcze jedna sprawa w UE nie sznuja klakierów, wykozystuja ich i owszem, powiedza im pare komplementów, i wykorzystaja bez litosci, w UE jak wszędzie, liczą się ci którzy umieja dbac o swoje interesy, oraz dbajac o swoje umieja osiagać porozumienia jak najkorzystniejsze dla swojego kraju.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-05-06 14:06
Przeniesienie centrali malowania Europy na czerwono z Moskwy do Brukseli, wcale nie oznacza, że Bruksela nie korzysta, nie kontynuuje, "dorobku" nazizmu i komunizmu co widać, słychać i czuć!!!
xxons / 89.108.250.* / 2009-05-06 10:31
Ale czyż to nie wspaniałe? Cała ta WE to dotacje dla rolnictwa. Mozna się poczuć, jak w średniowieczu, jak za co najmniej, Filipa Pięknego. Wtedy też rolnictwo było motorem wzrostu PKB, hehe.
arch / 2009-05-06 13:11 / Tysiącznik na forum
Likwidując kolejne gałęzie przemysłu / ostatnio stoczniowy /
za kolejne kilka lat Polacy osiągną status,
funkcjonujących w rezerwatach, północnoamerykańskich Indian.
MN4 / 217.96.42.* / 2009-05-06 09:00
1. Stocznie skazane na upadłość? Przez kogo? Po prostu nikt nie chce kupować naszych statków. Nawet my nie kupujemy naszych statków.
2. Co ci przeszkadzają żaby. Nie chodzi o umierających ludzi, ani o koszty. Popatrz na mapę. Droga forsowana przez PiS była dłuższa i droższa. Miała jedną zaletę szła koło Augustowa i Suwałk, ciekawe po co.

Co do dopłat unijnych, kosztów biurokracji unijnej pełna zgoda. Miała to być wspólnota węgla i stali, a powstała wspólnota rolników.
axxel / 83.143.214.* / 2009-05-06 12:06
no prosze, Bartłomiej dzik miał sporo racji, zwłaszcza jezeli chodzi o hipokryzję :)
MN4 nie zainteresował się tym że w UE sa równi i równiejsi , w kontekscie pomocy państwa dla upadających lub zagrozonych sektorów gospodarki, ale zadał populistycznie Stocznie skazane na upadłość? Przez kogo?, zapewne w domysle przez tych paskudnych PiS :). a może przez PO tez? nie przysło to do głowy?
ciekawe skąd opinia ze Po prostu nikt nikt nie chce kupować naszych statków. ? Czy aby napewno? Czy główna przyczyną nie jest zbyt duza konkurencyjność stoczni polskich w stostunku do stoczni niemieckich?
Ale to tez jest hipokryzja, jak cos nie pasuje to tworzy sie i rozpowszechnia mitologie np o polskich stoczniach.
W takim razie potrzebna jest hipokryzja w druga stone i trzeba stworzyc mitologie uzasadniająca pomoc upadającym przemysłom w krajach starej UE.
Z takiego porównania hipokryzji wyszło ze pomoc nowych krajów swoim przedsiębiorstwom jest be, natomiast pomoc starych krajów członków UE , swoim przedsiębiorstwom jest jak najbardziej ok, wręcz cacy.

Dlatego prezychylam sie do opinii pana Dzika

przyglądajmy się członkowstwu w Unii z pozycji zdrowego sceptyka, a nie klakiera.


apropos klakierrowania i bezkrytycyzmu .. to ciekawa jest wypowiedż "kolegi" poniżej :)
MN4 / 217.96.42.* / 2009-05-06 17:54
Widzisz rynek dla trzech stoczni, z których każda powinna produkować kilkadziesiąt statkow rocznie? Po co nam 100 nowych statków co rok?
Że niby mamy produkowac na eksport? Z czego? Stali taniej nie mamy, a robocizna droższa niż w Korei.
Koreańczykom się opłaca nam nie.
issael / 94.254.135.* / 2009-05-06 18:16
nie wiem jak axxel, ale z opracowań do których ja mam dostep ( nie najswiezszych wprawdzie bo sprzed roku), wynika ze polskie stocznie, sa konkurencyjne, jakośc ich produktów jest oceniana wysoko, przy odpowiedzniej modernizacji, oraz przy usprawnieniu organizacyjnym, stocznie polskie miały sznse stac sie , jednymi z bardziej konkurencyjnych stoczni na świecie.
wybrano droge likwidacji sroczni zamiast ich modernizacji i usprawnienia, no cóz widocznie tak musi być, zwłaszcza jezeli weźmie sie pod uwage ten pozorny ruch w celu niby ratowania polskich stoczni przez polskie ekopy polityczne (wszystkie bez znaczenia PiS, Po czt SLD)
Moim zdaniem polskie stocznie zostały poswiecone w jakiejś umowie politycznej, a cała reszta, ta cała szarpanina to pic na wode i pijar.

Powód likwidacji, coraz bardzie wydaje sie poza ekonomiczny, co szczególnie widac w dobie obecnego "kryzysu", oraz w sposobach reakcji poszczególnych krajów starej unii, dla "ratowania" nierentownych.

No cóz Polska nie raz pierwszy wyszła na frajera, ale mam takie wrazenie ze to frajerstwo jest wynikiem jakiejs umowy politycznej na szczeblu europy.

Jak zwał tak zwał .. jak jest kazdy widzi. Po prostu polskie stocznie zostały takim chłopcem do bicia?
MN4 / 217.96.42.* / 2009-05-07 06:57
Zadłużone po uszy, ale:
sa konkurencyjne, jakośc ich produktów jest oceniana wysoko, przy odpowiedzniej modernizacji, oraz przy usprawnieniu organizacyjnym, stocznie polskie miały sznse stac sie , jednymi z bardziej konkurencyjnych stoczni na świecie.
axxel / 83.143.213.* / 2009-05-07 11:28
no widzisz, masz racje, polskie stocznie miały szanse, a ich zadłużenie w porównaniu z zdałużeniem ratowanych bankrutów starej UE jest niewielkie, jezeli stocznie zadłuzone były po uszy, to ratowane obecnie przemysły w UE już dawno utoneły w długach :), ale to nie przeszkadza w ich ratowaniu.
No i jeszcze jedna sprawa, stocznie padły na skutek wyraźnego zyczenia komisji UE, czyli była top decyzja polityczna ew politryczno administracyjna, a nie ekonomiczna, zreszta ja wskazują analizy, polskie stocznie potrzebowały przedewszystkim zmiany sposobu zarządzania, i usprawnienia organizacji pracy, zaczym szło zwiększenie efektywnosci i radykalne zmniejszenie kosztów, w nastepnej fazie przewidziana była modernizacja. W polsce przewidywano najwiekszy opór ze strony stoczniowych zwiazków zawodowych, zreszta przy podobnym rozwiazniu jak przy likwidzcji związki przyparte do muru nie miały by innego wyjścia jal zgodzic się na redukcje i na usprawnienie zarządzania a co za tym idzie i zwiekszenie efektywnosci. Alternatywa było by to co obecnie sie dzieje. Niestety nie dano szans stoczniom w polsce, nie miano nawet takiego zamiaru . Od razu wybrano to co miało byc alternatywą,
Natomiast komisja UE zupełnie inacze patrzy na pomić zakładom w starej UE, tu to jest przeprowadzany taki program jaki powinien był byc, i jaki miał byc przeprowadzony w polskich stoczniach.
Pytanie, dla czego tak postąpiono, i dlaczego polaków wystrychnięto na dudka?
Sadze ze issael ma sporo racji, przewazyły interesy, wprawdzie nie polskie ale niemieckie,czy holenderskie.
los polskich stoczni został przesądzony politycznie nie ekonomicznie.
man13 / 2009-05-06 15:25 / Tysiącznik na forum
No i mamy PiS dzielca logicznego inaczej w akcji.
Jak jesteś taki ciekawy co do statków to kup i sprawdź co są warte.
issael / 94.254.135.* / 2009-05-06 17:28
jaki uprzejmy, no i to merytoryczne odniesienie sie do problemu, pogratulować.
mariomed / 88.220.40.* / 2009-05-06 06:20
Ot, jeszcze jeden odcinek "propagandy" w sprawie naszej obecności w UE. Może Pan to pisać i nawet wiele milionów ludzi to przeczyta, więc może nie jest tak źle... (brak drugiego ważnego elementu - cenzury). "Propaganda" w polityce w państwie demokratycznym jest codziennością, wręcz jej narzędziem wobec czego należałoby się z nią oswoić, a dla własnego dobra po prostu nie słuchać "propagandy" tylko jednej strony. Osobiście np jestem przekonany, że nasi rolnicy mieliby się jeszcze lepiej bez dopłat bezpośrednich, ale one niestety pozostaną, bo z kolei Unijni rolnicy mieliby wówczas dużo gorzej.
Co do żabek - czasem wolę je od ludzi. Duuużoo mniej w nich agresji, nienawiści i niczym nieuzasadnionego egocentryzmu. I taką wiedzę przekażę osobiście swoim dzieciom, bo w to, że dowiedzą się tego w szkole to nie wierzę. Pozdrawiam.
man13 / 2009-05-06 15:28 / Tysiącznik na forum
A z kąd to przekonanie że

nasi rolnicy mieliby się jeszcze lepiej
bez dopłat bezpośrednich,
?
Może coś na temat astrologii w następnej kolejności?
issael / 94.254.135.* / 2009-05-06 17:35
przekonanie mariomeda , wynika z rachunku ekonomicznego zapewne,
skoro rolnicy z polski radzą sobie w konkurencji z o wiele bardziej dotowanym rolnictwem starych członków UE,
to po zniesieniu dotacji, wrecz królowali by.

Man13 jezeli interesujesz sie astrologia to obawiam się ze pomyliłeś portal :)
ulan / 194.146.217.* / 2009-05-06 20:29
daruj sobie, takiemu jak man13 trzeba tlumaczyc na jabluszkach, bo inaczej nie zrozumie, a agresje maja wszyscy w tym kole wzajemnej adoracji
skomentuj

Najnowsze wpisy