Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dzik: Rząd boi się kryzysu. A powinien podatnika

Dzik: Rząd boi się kryzysu. A powinien podatnika

Wyświetlaj:
lolek000 / 2009-02-04 18:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Ma go w garści. Trzyma go w ryzach WSI24 i reszta tej medialnej bandy, która lubi być nazywana środowiskiem dziennikarskim.
mariomed / 83.5.142.* / 2009-02-04 15:06
Tylko dlaczego te biedne kredyty (znów personifikacja) są takie drogie w czasach recesji, a takie tanie w czasach prosperity? Może jednak coś się nie zgadza w tej pięknej filozofii Panie Dzik? Lepiej zapożyczyć się drogo, czy tanio?
Zgadzam się tylko z jednym. W czasach prosperity trzeba akumulować kasę (bo jest tania), by można ją było wydać w czasach recesji (ma większą wartość) - ale bez kredytu bo kredyt ten pozytywny efekt niweluje!!! To jednak można powiedzieć praktycznie o każdej działalności, w myśl zasady - kupuj gdy tanio sprzedawaj gdy drogo.
Pozdrawiam
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-02-04 12:46
Wszystko prawda Panie Bartku, ale aby przeprowadzić jakieś mądre posunięcia trzeba w głowie mieć mózg zamiast sieczki i odwagę!
edek345345 / 194.242.62.* / 2009-02-04 14:02
Ten dyżurny czosnek PO (livka) poniżej tak sie rozpędził w nienawiści do PISu że zajął miejsce całego forum argumentami poziomu Gazety Wyborczej lub niżej. Tego palanta poniżej szkoda czytać.
livka / 151.92.176.* / 2009-02-04 13:31
Taaak...PIS miał i koniunkturę i większość w sejmie i prezydenta i jakoś tylko chyba odwagi zabrakło... bo:
1. służbę zdrowia zostawili jak zastali (teraz krzyczą weto, jak można coś zmienić),
2. emerytur nie ruszyli (mieli w planach podobną ustawę o pomostówkach jak PO ale nic z tego nie wyszło (bo?) oprócz OCZYWIŚCIE weta, teraz, bo jak ktoś może mieć czelność przedstawiać podobną ustawę jak nieomylny Jarosław),
3. nauczycieli nie ruszyli (nie będę kopać leżącego i wspominać o mundurkach i zmianie lektur według Romana...) - reformy ZERO,
4. PKP nie ruszyli, ani nie tknęli palcem, Śmiałek ryknął na Jarka i Jarek sie schował z reformą PKP i ich złodziejskich emerytur po 15-stu latach,
5. Górników nie ruszyli,
6. Stoczni nie ruszyli, teraz fajnie Jarkowi, jak stoczniowcy mówią że Tusk odpowiada za upadek stoczni...jaaaasne, jak ojciec dyrektor zbierał na stocznie to Jarek myślał...Tylko jakoś zabrakło oleju i kompetencji?
7. że nie wspomnę o KRUS-ie,
7. Nie ruszyli żadnego sektora gospodarki, który trzeba było usprawnić lub całkiem zreformować (skamieliny PRL-U)korzystając z takiego wzrostu gospodarczego...Ale po co zająć sie trudnymi problemami gospodarczymi jak ma się ciekawsze zajęcia?

Ale Jarosław nie miał czasu, bo:
1. Zakładał policję wewnetrzną (CBA) na której czele usadził (na wieki wieków amen) swojego człowieka,
2. Zakładał własną telewizję publiczną (TVP)na której czele usadził (to cud że udało się go pozbyć a jest następna gwiazda) swojego człowieka,
3. Zakładał własny nadzór nad telewizją (KRRiT)na czele którego usadził swojego człowieka (żeby nikt nie powiedział że nie można się odwołać od nieobiektywnej telewizji no i żeby prywatne telewizje nie czuły się zbyt bezpiecznie)...
4. Zakładał własny bank (NBP) na czele którego usadził (na wieki wieków amen) swojego człwieka (który nota bene nie znał podstawowych ekonomicznych pojęć)...
5. Zakładał własny wymiar sprawiedliwości na czele którego usadził swojego człowieka (Zioberek był super...zwłaszcza jego dziecinna zemsta z laptopem) który był "niezależnym" prokuratorem generalnym donoszącym o wszystkim (o tajemnicach państwowych też) swojemu panu...
6. W międzyczasie udało mu (a w zasadzie im bo działali z bratem razem i w porozumieniu) się nawet pozbyć paru "strasznych" przestępców (Blida, która nie żyje czy Sawicka którą zniszczyli), nastraszyć lekarzy kamaszami, dopuścić Macierewicza nawiedzeńca do tajnych akt, przyznać ogromną dotację ojcu dyrektorowi, pokazać zwykłym ludziom gdzie ich miejsce (spieprzaj dziadu), wywołać konflikt z Rosją, obrazić sie na połowę europejskich państw i zrobić wiele, wiele innych, "cudownych" rzeczy...

Wszystko prawda Panie Bartku, ale aby przeprowadzić jakieś mądre
posunięcia trzeba w głowie mieć mózg zamiast sieczki i odwagę!
- patrz wyżej...no comment.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-02-04 13:44
Co zrobili dobrego a czego nie zrobili a co zrobił Tusk, dlaczego to zrobił i w jaki sposób zależy od interpretacji. Ty korzystasz z inerpretacji Koszernej i tefałłen więc o czym mowa. Każdego można wytłumaczyć jak Stalina czy Hitlera z ich czynów w zależności kto to ocenia.... Górników nie ruszyli.... A kto niby rozwalił mafię weglową i paliwową. Ty dla którego Sawicka i Jakubowska to cnoty, Urban autorytetem a Kiszczak człowiekiem honoru o czym mamy dyskutować!!!
livka / 151.92.176.* / 2009-02-04 14:16

Ty dla którego Sawicka i
Jakubowska to cnoty,
- ja myslałam że kobiety ale ty, twardziel nie znasz litości, dalej wsiadaj do walca i rozjedź!

Urban autorytetem a Kiszczak
człowiekiem honoru o czym mamy dyskutować!!!
-wiesz, trudno mi o tym rozmawiać, bo jak oni odchodzili to ja sie prawie urodziłam ale w twoim wydaniu nie przeszkadza mi to zapewne byc sb-kiem...cóż, jakoś przeżyję...-)

Górników nie ruszyli.... A kto niby rozwalił
mafię weglową i paliwową
- a ty nie potrafisz żyć niczym innym niż walką i niszczeniem? Ja o ekonomii, systemie emerytalnym i zniesieniu niektórych przywolejów a ten patrzy komu dokopać...

Każdego można wytłumaczyć jak
Stalina czy Hitlera z ich czynów w zależności kto to
ocenia
- a to ciekawe...A jak na przykład inaczej niż "zbrodniarze"? Masz jakieś inne poglądy w tym temacie też?

Ty korzystasz z inerpretacji Koszernej i
tefałłen więc o czym mowa.
- ja korzystam z głowy (po dwóch kierunkach studiów), z oczu i z uszu...Wystarczy mi ta ogónonarodowa nienawiść trawająca od kadencji Kaczyńskich i tacy jak wy, którzy brak argumentów zastepują obrażaniem i hasłami propagandowymi TV TRWAM, żeby nigdy nie przyszło mi do głowy żeby na nich oddać głos...
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-02-04 14:49
Tak jak PaLiKot nie miał zlitowania na Gęsicką, ale jemu nic nie zarzuciłeś! I czemu tyle nienawiści dla myslących inaczej? I człowieku ten artykuł w końcu nie jest o PiS tylko o rządzie, człowieku PiS już nie rządzi, czy oby jesteś normalny?
livka / 151.92.176.* / 2009-02-09 13:30

Tak jak PaLiKot nie miał zlitowania na Gęsicką

Nie pogrążaj się. Premier ja przeprosił, Palikot został ukarany (jak i czy sprawiedliwie to inny problem, ale został) pani Gęsicka żyje, nikt nie przyszedł jej aresztować o 6-stej rano bo miał "jakieś" podejrzenia, nikt też nie podsunął jej faceta z CBA żeby ją uwiódł.
Co ty chcesz porównywać? Tragedię zniszczonego życia do kłamstw pod publiczkę pani Gęsickiej i jej urażonego ego?
Gratuluję, cóż za poczucie sprawiedliwości.
MN4 / 80.51.231.* / 2009-02-04 07:36

Wystarczy rozumieć teorię wartości pieniądza w czasie,

A konkretnie o co chodzi w tej teorii?

I co złego jest w protestach przeciwko kryzysowi, spowodowanego przez nieudolność rządzących? Personifikacja kryzysu jest naturalna. Sam się nie zrobił. To nie cykl koniunkturalny, to bańka spekulacyjna, taki miraż dla idiotów.
taki tam / 213.238.106.* / 2009-02-04 08:48

I co złego jest w protestach przeciwko kryzysowi, spowodowanego przez nieudolność rządzących? Personifikacja kryzysu jest naturalna. Sam się nie zrobił.

Gdybyś rozumiał wyraz "personifikacja", to byś wiedział, że powtarzasz tezy autora z artykułu powyżej.
ktoto / 77.114.161.* / 2009-02-04 21:55
do livka Wspaniale to podsumowane

Najnowsze wpisy