Forum Polityka, aktualnościKraj

Dzik: Sieć pod lupą Wielkiego Brata to marzenie władzy

Dzik: Sieć pod lupą Wielkiego Brata to marzenie władzy

skomentuj
Wyświetlaj:
tttt / 62.121.68.* / 2010-10-04 00:33
>>> Jakby tego było mało, Wujek Sam pragnie również wiedzieć o
>>> każdym międzynarodowym przelewie na kwotę przekraczającą
>>> tysiąc dolarów.

Jakby tego było mało - w Polsce takie przepisy istnieją już od wielu lat - i informacja o takich przelewach trafia automatycznie z banków do centralnej bazy, do której dostęp maja urzędnicy skarbowi...

Tylko, że w USA przynajmniej nagłośniono taka sprawę - a u nas wprowadzono to bez szerokiego informowania (nic dziwnego).
acomitam / 83.25.136.* / 2010-09-30 06:49
Z terroryzmem nie ma jak sobie poradzić, bo terroryzm w amerykańskim znaczeniu tego słowa to pojęcie wymyślone i wprowadzone w życie przez Amerykanów, służące głownie jako argument konieczności totalizacji władzy. To przecież nie kto inny jak Amerykanie kreują strach przed terroryzmem i posługują się nim w polityce międzynarodowej. Największym terrorystą współczesnego świata są Amerykanie. Al-Kaida to przecież też taki amerykański wynalazek. Zapewne i wydarzenia 11/9 zostały sprokurowane przez Amerykanów, między innymi po to aby wprowadzić Patriot Act i uzasadniać ludobójcze akcje przeciw innym krajom i narodom.
JX / 91.193.160.* / 2010-09-29 22:20
Autor napisał: "Stracimy wówczas wolność." Tej wolności już teraz nie mamy. Nasi "rządzący" mają jedynie "zewnętrzne znamiona władzy". Prawdziwa władza jest za nimi, jak to określił po wojnie Jakub Berman:

"Nie pchać się na stanowiska, stać z tyłu i rządzić wszystkimi."

Z wczorajszych informacji PAP:
„Międzynarodowy Fundusz Walutowy skrytykował decyzję władz Białorusi o podniesieniu o jedną trzecią płac w sektorze publicznym oraz podwyżce płacy minimalnej - podała we wtorek agencja Reutera”.

"Ok. 5 tysięcy osób demonstrowało we wtorek w centrum Bukaresztu, po raz trzeci w ciągu tygodnia, przeciw drastycznym oszczędnościom budżetowym, wprowadzanym przez rząd pod naciskiem MFW."
jot-24 / 83.220.118.* / 2010-09-29 18:13
Najgorszy jest bliski wróg, z dalekim łatwo można sobie poradzić.
Nasz rząd ,usprawiedliwiając swoje poczynania powołuje się na precedensy z Zachodu.Ma ułatwione zadanie , bo nasz naród jest bierny, bardziej niż Amerykanie.W demokracji bierność obywateli pozwala na wzrost tyranii rządu. Tymczasem już Rzymianie zauważyli że : prawa są pisane dla czuwających. Kto w polsce czuwa, tego się marginalizuje i ośmiesza. Promuje się klakierów...
ozon / 89.231.81.* / 2010-09-29 18:03
Wcześniej czy później będzie wprowadzona kontrola . Teraz mamy chwilę "wolności" którą nie potrafimy się posłużyć za to są tacy którzy potrafią ten stan rzeczy doskonale wykorzystać do swych celów. Wolność to marzenie takie jak o świecie idealnym czy o Raju.
........................................ / 95.40.32.* / 2010-09-29 10:16
Macki Amerykanów sięgają wszędzie to konsekwencja tego , że szczególnie w Europie wybieramy tak słabych, skorumpowanych polityków , którzy nie mają tak naprawdę nic do powiedzenia .
skomentuj

Najnowsze wpisy