Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dzik: Wiem, o co nie zapyta komisja hazardowa

Dzik: Wiem, o co nie zapyta komisja hazardowa

Money.pl / 2010-01-13 08:27
Komentarze do wiadomości: Dzik: Wiem, o co nie zapyta komisja hazardowa.
Wyświetlaj:
tatiaqna / 83.22.49.* / 2010-01-13 23:06
Ja bym zapytała Tuska dlaczego zdelegalizował hazard skoro mieli duże wpływy do budżetu a dziura ciąle rośnie oczywiście budżetowa.Jego paplanina o negatywnych skutkah społecznych może opowiadać dzieciom w przedszkolu.Czego bał się Donald?????????To jest kluczowe pytanie.Ale chyba nie dane nam będzie poznanie tej odpowiedzi
arch / 2010-01-13 18:31 / Tysiącznik na forum
Aborcje i antykoncepcje !
-A jak informuje Raport naukowców amerykańskich: Aborcja i antykoncepcja głównymi przyczynami raka piersi .
-Wyniki badań z Fred Hutchinson Cancer Research opublikowano w czasopiśmiennictwie naukowym. Ale pacjentek dalej nikt nie ostrzega przed ryzykiem.
-Jessica M. Dolle, Janet R. Daling, Emily White i in., “Risk Factors for Triple-Negative Breast Cancer in Women Under the Age of 45 Years”, w: “Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention”, 2009;18(4), s. 1157–1166.
Paulson and Bernanke / 81.219.70.* / 2010-01-13 22:18
Po co skoro dzende-łuman rozum mają w majtkach?
ch / 77.253.132.* / 2010-01-13 16:09
komisja będzie pytać o wszystko ale niczego nie dowie się bo po to została stworzona. Ponownie nie będzie winnego tak jak wtedy gdy partia była przewodnia siłą narodu. Zresztą tak samo nie dowiemy się kto wydał rozkaz na likwidację gen. Papały. Nie dowiemy się tego bo taka jest wola tych co decyduja o tym.
V2 / 79.188.238.* / 2010-01-13 11:44
Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia.
Jean Cocteau
Misiek und Brat / 95.49.175.* / 2010-01-13 09:28

Spiskowa teoria podpowiadałaby, że dokładnie wszystkim zależy, by zataić prawdę o polskiej legislacji hazardowej. Realistyczna teoria podpowiadałaby, że po obu stronach nikt tego tematu nie czuje i nie rozumie.

... ten cytat całkowicie dyskwalifikuje Autora. Sugestia, że właściciele tego biznesu nie czują go i nie rozumieją jest snem idioty - a ponieważ Autor idiotą nie jest - więc albo kłamie, albo manipuluje, co w sumie na to samo wychodzi. (Zakładam, że nie jest zaczadzonym fanem PO).
Sugestia, że cmentarne negocjacje nie miały niczego zataić - to również liczenie na durnotę czytelników. Co kto jeszcze chce ukryć - tego nie wiadomo dokładnie - jest niemal pewne, że wielu jest takich, którzy woleliby, by tajemnice alkowy i polityczna kuchnia nie wyszła na jaw.
anotilosos / 213.108.114.* / 2010-01-13 09:34
Wypowiedż misiek und Brat jest przykładem "nadinterpretacji".
Czyli Misiek wyczytał to co dokładnie chciał wyczytac :).
Swoja wypowiedzia natomiast (uczuciową i zaangazowana) wyrażnie pokazał ze jest jedna ze stron , o których Dzik napisał po obu stronach nikt tego tematu nie czuje i nie rozumie. .
Ja bym dodał , czuje, alez czuje, tyle ze specyficznie, mianowicie politycznie :)
MN4 / 217.96.42.* / 2010-01-13 08:35
Dlaczego mafia miałaby naciskać na obniżenie obciążeń podatkowych od gier hazardowych? Przecież mafii najbardziej opłacałaby się prohibicja. Nawet w krajach o niższych podatkach działa podziemie hazardowe pracujące na niższych marżach niż legal, a cóż dopiero u nas.
Akcyzy od alkoholu, papierosów i hazardu mają sens do pewnego poziomu potem jest już tylko bimber, przemyt i dziuple.
Jedyne pytania dotyczące towarów akcyzowych powinny brzmieć:
1. Na co idą pieniądze z akcyzy?
2. Czy akcyza nie jest za wysoka?
3. Czy akcyzy nie przechwytuje mafia?
m-53 / 83.24.42.* / 2010-01-13 08:27

spytać Jacka Kapicę o jeszcze jedną kwestię - skoro trzy miesiące temu priorytetem było zwiększenie przychodów z hazardu, to czemu ostatecznie uchwalono nowelizację ustawy, która najbardziej dochodowy element tego sektora likwiduje.

To jest pytanie do Tuska - to on wykonał woltę propagandową.

Delikatnie rzecz ujmując zaczyna pan mącić.
Komisja nie jest ciałem, które ma się zajmować prawidłowością i sensownością aktów prawnych, dawać wskazówki jak to robić.
Od tego jest sejm, komisje sejmowe, rząd.
Oczywiście, przy pisaniu prawa twórcy powinni korzystać z wyników i wniosków komisji badającej nieprawidłowości, przekręty.
anotilosos / 213.108.114.* / 2010-01-13 09:26

Delikatnie rzecz ujmując zaczyna pan mącić.

Wręcz przeciwnie, autor nie mąci, (no co najwyżej w głowach członków komisji, oraz większości polityków), autor, uwypukla to co (mam takie wrazenie), jest nieosiagalne dla umysłowosci przeciętnego pozytecznego idioty.
m-53 / 83.24.42.* / 2010-01-13 10:37
Też uprawiasz pseudo inteligencki bełkot. I mącisz.

Zrozum, powtórzę to raz jeszcze. Komisja nie jest od tworzenia prawidłowego prawa tylko od kontroli prawidłowości jego tworzenia.
Capisco?
The Observer / 62.87.244.* / 2010-01-13 23:21
zanim powiesz coś w innym języku zobacz co to oznacza, bo się ośmieszasz pytając sam siebie "rozumiem???"
anotilosos / 213.108.114.* / 2010-01-13 16:09

Komisja nie jest od
tworzenia prawidłowego prawa tylko od kontroli
prawidłowości jego tworzenia.

Ależ m-53 , wywód autora, oraz moje "trzy grosze", własnie tego tyczą.
Jezeli nie zrozumiałeś to wyjasnię , mianowicie chodzi o tzw kompetencje, czyli istotny element.
Albowiem obojetne czy komisja ma tworzyć prawidłowe prawo (do czego nie jest powołana - jak zauważyłes), czy też jest od kontroli prawidłowosci tworzenia prawa, komisja ma byc kompetentna, znac zagadnienie w miare rozlegle, no i najwazniejsze , wiedzieć , przynajmniej wiedziec o co pytac, oraz co oczywiste rozumiec wypowiedzi. To sa podstawoe oczekiwania od podobnych komisji.
A ze stało sie tak ze komisja czyni co czyni, oraz czyni tak jak czyni , to i nie dziw sie komentazom :)
Z wypowiedzi rozumiem, że wolałbyś ograniczyc sie do wątku cmentarnego, czyli jak to członkowie jednej partii daja ciała, ku radosci i satysfakcji członkom drugiej partii.
Nawet rozumiem taki punkt widzenia.
Jak juz nadmieniłem w jednej z wypowiedzi, wazne jest czucie polityczne, prawda :)
m-53 / 83.24.24.* / 2010-01-13 22:04
Streść wywód do jednego zdania, wyrzuć ozdobniki i domniemania.
Np.
Z wypowiedzi rozumiem, że wolałbyś ograniczyc sie do
wątku cmentarnego, czyli jak to członkowie jednej
partii daja ciała, ku radosci i satysfakcji członkom
drugiej partii.


z czego to wywiodłeś?

A twoje "trzy grosze" to popis słowny bez treści.. Zacytuję

autor, uwypukla
to co (mam takie wrazenie), jest nieosiagalne dla umysłowosci
przeciętnego pozytecznego idioty.
anotilosos / 213.108.114.* / 2010-01-14 01:26
No to sie znowu wypowiedziałes, moim zdaniem nie do tematu ani z sensem. Ale skoro sam siebie komentujesz, to ja juz nic nie dodam.
Nie znam "ciebie" tak dobrze jak "ty" sam.
jan-ru / 83.68.75.* / 2010-01-13 11:28
Jak się tworzy prawo?Bo jest taka potrzeba,bo ktoś poddał taki pomysł.Prawidłowość polega na oficjalności lobbowania ,czy na korzyściach państwa czy tych którzy chcą to prawo zmienić.Czy komisja ma tego dociec .Czy w Polsce konstytucja jak i prawo było tworzone zgodnie z wymaganymi {wymarzonymi} zasadami.Czy u nas w kraju jest przestrzegane prawo?

Najnowsze wpisy