Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dzik: Zimna zima to szansa dla gospodarki

Dzik: Zimna zima to szansa dla gospodarki

Money.pl / 2010-02-17 09:27
Komentarze do wiadomości: Dzik: Zimna zima to szansa dla gospodarki.
Wyświetlaj:
ZQW / 83.7.175.* / 2010-02-17 23:51
~Reductio ad absurdum , coś w stylu Bastiata. Szkoda tylko , że brakuje odpowiedniej puenty !
Bernard+ / 83.22.123.* / 2010-02-17 17:01
Na tym portalu nie uchodzi pisać takich mało dowcipnych bzdur.
madmartin / 212.191.130.* / 2010-02-17 09:49
Komentarz bez sensu. Czy Money.pl musi takie bzdury publikować. Opublikowalibyście jakąś poważną analizę gospodarczą...
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-02-17 12:32
ta opublikują ci - tow. Winieckiego.
arch / 2010-02-17 13:48 / Tysiącznik na forum
” Konieczna jest polityka utrzymywania ludzi w stanie głupoty.” Mao Zedong
student-sgh / 109.243.10.* / 2010-02-17 09:29
idąc tym rozumowaniem jak będzie więcej wypadków samochodowych to PKB też się zwiększy, bo warsztaty zarobią na naprawach. Można też rozpętać wojnę i zwiększyć wydatki na zbrojenia, to wzrośnie PKB. Ciekawe tylko ile miliardów przeznaczonych na odśnieżanie nie będzie wydanych na budowę czy remonty dróg i inne ważne prorozwojowe inwestycje. Ile Polacy nie wyprodukowali ponieważ mieli problemy z dotarciem do pracy, przez spóźnienia pociągów. A to co konsumenci wydali na zakup gazu, węgla czy innego środka na ogrzanie domów mogliby zaoszczędzić albo wydać w inny sposób... To może wskrzesimy starą metodę podnoszenia PKB i damy bezrobotnych łopaty żeby kopali rowy a potem ja zakopywali. Zarobią na tym: producenci łopat, bezrobotni i ewentualnie producenci nasion trawy jakby ktoś wpadł na pomysł żeby na zakopanym rowie trawę posiać.

Ta cała zima to jedna wielka redystybucja - nieliczni zyskują, reszta społeczeństwa traci. Niech Pan się zastanowi mocniej następnym razem...
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-02-17 09:27
Ja zadam wam tołażysze, odważne pytanie! Jak walczyć z oziębieniem klimatu, spowodowanego przez złowrogiego dla Ziemi człowieka i przy tym jeszcze zarobić? Jak wiecie tołażysze, nasza walka z ociepleniem klimatu, przyniosła zaskakujące efekty, chociaż nie zdążyliśmy sprzedać wszystkich limitów na CO2! No cóż, nasza strata, tołażysze. Jak wiemy , potwierdził to Krokofeler i Gore - za oziębienie klimatu odpowiedzialny jest złowrogi dla Ziemi człowiek i azot. Po prostu człowiek przez swoją działalność za mało emituje do armosfery - CO2. Takie bimbanie sobie, złowrogiego człowieka dla Ziemi - z przyrodą, doprowadziło do niebywałego panoszenia się AZOTU w atmosferze! Kto nie wierzy, tołażysze, niech sobie sprawdzi proporcję AZOTU I CO2 w powietrzu.
Czekam tołażysze na propozycję, jak odwrócić obecną proporcję gazów w naszej atmosferze, wiem, wiem - będzie to kosztować, ale cóż począć.
Należy też przywołać do porządku wspomniany AZOT i zdjąć z niego tą ekstrawagancję, jaką jest jego, kompletna obojętność w stosunku do złowrogiego dla Ziemi, człowieka. W obliczu walki z oziębieniem, nikt nie może być obojętny - gazy też!

Najnowsze wpisy