Forum Polityka, aktualnościKraj

Dzikowski: Opozycja zachowała się nie fair wobec ludzi

Dzikowski: Opozycja zachowała się nie fair wobec ludzi

Wyświetlaj:
Finis Polonia / 46.113.103.* / 2010-12-05 23:31
34 letni mundurowi emeryci i głodujace polskie dzieci !
W państwach gdzie władza ma mentalność sowiecką - czyli większość Europy Wschodniej, mundurówka będzie zawsze miała się dobrze .Ktoś musi trzymać społeczeństwo za mordę, tym bardziej, że czasy sprzyjają rozruchom. Czyli w miarę przyzwoite wynagrodzenia w stosunku do bardzo miernych kwalifikacji i zaangażowania w prace. Do tego zupełna bezkarność Słyszał ktoś żeby skazano milicjanta np. za jazdę po pijaku czy nawet zastrzelenie kogoś po pijaku? Tego typu przestępstwa w samej tylko polskiej milicji są na porządku dziennym. Zresztą kto miał nieprzyjemność z milicją w jakiejkolwiek sprawie, nawet jako świadek to wie co jacy tam pracują ludzie - gdyby nie byli w milicji siedzieliby pewnie w więzieniu. W Polsce jestem parę razy do roku, ale omijam milicjantów szerokim łukiem, mniej się boję bandziorów niż milicjanta, bo ten ostatni jest nieprzewidywalny, wiadomo że uzbrojony, tylko nie wiadomo czy trzeźwy. Wszystkim innych cudzoziemców też ostrzegam, żeby unikali polskiej milicji, najlepiej żeby w ogóle unikali tego chorego kraju
zby79 / 79.163.200.* / 2010-12-05 15:23
Skoro pan Dzikowski jest taki oburzony to może zmniejszyć pensje posłów? Zmniejszyć liczbę posłów (było to w programie PO) albo zmniejszyć budżety kancelarii premiera, prezydenta, sejmu, senatu?
"W 2006 roku Pałac Prezydencki wydał 138 milionów złotych, w ubiegłym roku było to już ponad 157 milionów. W tym roku Kancelaria ma do dyspozycji 160 milionów złotych. Na przyszły domaga się jednak 189 milionów, czyli o niemal 30 milionów więcej."
wojtek19756 / 85.221.162.* / 2010-12-05 11:44
Waldy - z UPR, Radek z PISu, itd
EURO STUDENT / 2010-12-05 10:04
a może zrezygnujemy z Kukiełki Prezydenta? patrzcie ile to oszczędności a i tak premier lata do Indii i Wietnamu to niech i przyjmuje Miedwiediewa
EURO STUDENT / 2010-12-05 10:01
Głowa państwa, Prezydent RP Bronisław Komorowski
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna
Szef rządu ,Prezes Rady Ministrów Donald Tusk
Wicepremierzy Waldemar Pawlak

100 MLN podzielone liczbę mieszkańców Polski (każdy płaci podatek VAT)
daje 2.599 zł rocznie oddane przez mieszkańca za myśl że Płacimy na Polityków to mają obowiązek nas godnie reprezentować.

z POdwyżki POdatku VAT wynika że rodzina zapłaci średnio miesięcznie 40 zł więcej

Firmy stracą tysiące zł za brak możliwości odliczania VATu od paliwa a to przerzuci się na wyższe ceny czyli inflację
Anonim z manufaktury / 95.40.152.* / 2010-12-05 22:44
...

" daje 2.599 zł rocznie " - proszę Pana Eurostudenta o napisanie tej kwoty słowami.

Panie Eurostudencie , nie wiem doprawdy , jak Pan rachuje.
Według mnie : 100 mln zł : 40 mln mieszkańców = 2,50 zł. ( dwa złote pięćdziesiąt groszy).

Pozdrawiam

VAT
witk242 / 91.213.255.* / 2010-12-05 03:58
A mnie zastanawia dlaczego rozważa się tylko tymczasowe zaprzestanie finansowania? Przecież to własnie kogoś wyróżni (obecnych rządzących), za to że już nabrali, są u władzy, a inni nie. Abybyło sprawiedliwie, rząd powinien zaprzestać subwencji nie na rok czy dwa, tylko na zawsze! (możecie jak chcecie przez 2 następne lata stopniowo zmniejszać, do 0).
Rycho 0 / 83.10.111.* / 2010-12-04 22:13
Waldi, co mówi prokurator o twojej działalności. Grasz świetego.?
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-12-04 18:19
Kiedy bym uwierzył w dobre intencje Thuzka w temacie finansowania gangów zwanych dla niepoznaki - partiami politycznymi?
Wtedy, gdyby PO od początku swojego istnienia, przekazywała pieniądze na tzw. utrzymanie partii - ludziom biednym i schorowanym.
JX / 91.193.160.* / 2010-12-04 17:41
Dzikowski stwierdził:
"Myślę, że warto żebyśmy jako politycy, którzy reprezentujemy naród, powiedzieli tak, że są chude lata i w związku z tym nie będziemy brali tyle pieniędzy z budżetu państwa".
Pomijam megalomaństwo (reprezentujemy naród), ale jeśli ten gość ma odrobinę honoru i godności osobistej, to powinien oodać połowę swoich dochodów na Domy Dziecka (Piłsudski w ogóle nie brał pensji!).
Powinien też złożyć wniosek, aby PO przekazała swoją część z budżetu na podobne cele.
Wtedy można będzie uwierzyć w to, co mówi, a zarzuty wobec innych uznać za uczciwe.

Ileż racji miał Andrzej Olechowski w stwierdzeniu:
"Politykom nie wierzę za grosz".
Podobnie J.K.Mikke:
"ONI nie po to budowali III RP, by nie móc kraść. Przypominam, że tzw. Sejm Kontraktowy zlikwidował kary za „wielkie afery gospodarcze”. Bo III RP była specjalnie tak skonstruowana, by można było kraść. A kto chce ten „znakomity” ustrój zmienić, ten jest wrogiem obecnej „klasy politycznej”. J.K.Mikke – Angora nr 45 (7 11.2010).
PikPok12 / 46.112.204.* / 2010-12-05 09:29
PIŁSUDSKI TO BYŁ PRAWDZIWY MĄŻ STANU, NIE MA TAKIEGO TERAZ W NASZYM PARLAMENCIE...ANI JEDNEGO WSZYSTKO TO JEDYNIE ŚMIECI!...I TO JEST MOJE ZDANIE...
...NEPOTYZM, PRYWATA OTO CO HISTORIA NAPISZE O TUSKU I JEGO RZĄDACH...I JESZCZE MEGA KORUPCJA...
...WIEJMY STĄD PÓKI CZAS...TU NIE MA PRZYSZŁOŚCI...
strurz prawa / 86.25.217.* / 2010-12-04 14:17
Ja sie z tym zgadzam
zby79 / 79.163.200.* / 2010-12-05 15:12
A zwiększenie budżetu prezydenta i premiera było fair? Niech zaczną od siebie.
ło / 83.18.137.* / 2010-12-04 13:06
Ależ pan panie Dzikowski opowiadasz głupoty i robisz ludziom wode z mózgu . A za czyje to niby pieniądze kandydaci na radnych i prezydentów z po robili kampanię wyborcze te miliony plakatów tysiące bilbordów , jeżdżące reklamy .. może za własne ? a jak nie to niby za czyje?
Oszołomowaty / 89.229.77.* / 2010-12-04 10:08
A tutaj odmienny punkt widzenia. O wiele bardziej przekonujący i oparty na faktach. Dla wszystkich, chociaz dla wykształconego elektoratu PO może być zbyt trudny - długi tekst i do tego cyferki są jakieś. ..Prosze poczytać:

http://aman.salon24.pl/256350,zapomina-po-jak-cielakiem-byla-czyli-farsa-o-finansach
tesa1959 / 2010-12-04 15:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Na jakich faktach? Przedstawione są wpływy i wydatki PO w kampanii prezydenckiej, z której wynika, że wszystko było z budżetu państwa, a ) ze składek. A inne partie? Ich wpływy i wydatki? PiS ma niewiele mniejszą subwencję od PO, reszta partii o połowę mniej. Gdyby ograniczyć subwencje dla wszystkich partii, członkowie musieliby sięgnąć do własnych kieszeni a nie cudzych no i ewentualnie trochę pobiegać po sponsorach. Prościej wziąć z budżetu, a co tam naród - dawał sobie radę w gorszych okresach z zaciskaniem pasa, to i tera da.
Nie uważasz, że PiS, która najgłośniej się sprzeciwia obniżeniu subwencji (już nie mówię o całkowitym odebraniu w okresie między wyborami) boi się po prostu, że nie utrzyma się na dotychczasowej pozycji lidera opozycji, a poparcie jeszcze bardziej spadnie, bo nie będzie takiej kasy na stanie murem za Kaczyńskim?
Oszołomowaty / 89.229.77.* / 2010-12-04 16:23
Wyjdź z pudełka, POmysł szerzej i rozpatrz aspekty dotacji partii poprzez Studentów czy emerytów, jak to sie odbywa w partii PO (palikot). Zza dobra ustawę Kulczyk czy Sobiesiak wyłoży więcej niż te wszystkie subwencje są warte i będzie sterował tym krajem bez żadnej kontroli pioprez takie marionetki jak Tusk czy komorowski. W zasadzie już sie tak dzieje, a teraz to chodzi chyba o prawne usankcjonowanie tego ...
Anonim z manufaktury / 95.40.152.* / 2010-12-05 23:13
...

Spojrzę na problem humorystycznie :
jakby tak w każdej gminie kraju mieszkało choć ze trzech "Kulczyków" i każdy by zatrudnił do pracy w swych rezydencjach, ogrodach , stajniach , itp, itd. pracowników, to mielibyśmy może choć bezrobocie "z głowy".

A gdyby dziś dać każdemu dorosłemu Polakowi parę miliardów złotych i powiedzieć : załóż dochodową firmę, to po 5 latach okazało by się, że: 5% z nich rzeczywiście stworzyło takie firmy,
następne 10% jakoś sobie radzi ,
50 % wszystko by "przejadło",
a pozostałe 35% jest bezdomne, w jednej koszuli i dodatkowo jeszcze ciążą na nich nieściągalne , gigantyczne zobowiązania komornicze.

I tak źle i tak niedobrze!

Pozdrawiam
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-06 16:39

A gdyby dziś dać każdemu dorosłemu Polakowi parę miliardów złotych i powiedzieć: załóż dochodową firmę...

Takie dzialanie jest skazane na porazke z zalozenia poniewaz jesli kazdy zalozy firme to kto bedzie w nich pracowal jesli wszyscy sa pracodawcami.

A wiec ta Twoja wyliczanka nie wynika z tego ze Polacy sa malo zaradni tylko z blednego zalozenia jakie zrobiles na poczatku.
Anonim z manufaktury / 95.40.152.* / 2010-12-06 21:00
...
Zapomniałeś przeczytać, to co napisałem we wstępie , a mianowicie, że :

" Spojrzę na problem humorystycznie :"
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-06 22:31

" Spojrzę na problem humorystycznie :"

Nawet humor powinien zawierac w sobie chociaz odrobine logiki.
tesa1959 / 2010-12-04 17:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Zza dobra ustawę Kulczyk czy
Sobiesiak wyłoży więcej niż te wszystkie subwencje są warte i będzie sterował tym
krajem bez żadnej kontroli pioprez takie marionetki jak Tusk czy komorowski. W
zasadzie już sie tak dzieje, a teraz to chodzi chyba o prawne usankcjonowanie tego

No właśnie, teraz też to się dzieje, więc w czym problem? Czy to nie jest w tej chwili legalne bycie sponsorem partii? Może się mylę, ale chyba jest legalne. Rozwiąż moje wątpliwości najlepiej odpowiednią ustawą, jeśli znasz, bo nie chce mi się szukać.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-04 17:51

Czy to nie jest w tej chwili legalne bycie sponsorem partii? Może się mylę, ale chyba jest legalne.


Wystarczy pogooglac a dowie sie Pani jake jest prawo:

"Kolejnym sposobem pomnażania kapitału partyjnego są dochody od osób fizycznych, w tym od samych członków partii. Zabronione jest natomiast pobieranie jakichkolwiek datków mających wartość pieniężną od osób prawnych. Jeżeli chodzi o osoby fizyczne, to partia nie może przyjmować środków finansowych pochodzących od:
- osób fizycznych niemających miejsca zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, z wyłączeniem obywateli polskich zamieszkałych za granicą,
- cudzoziemców mających miejsce zamieszkania na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
Kolejnym ograniczeniem w przyjmowaniu środków finansowych jest ich wysokość, otóż łączna suma wpłat od osoby fizycznej na rzecz partii politycznej, z wyłączeniem składek członkowskich w kwocie nieprzekraczającej w jednym roku minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów, obowiązującego w dniu poprzedzającym wpłatę, oraz wpłat na Fundusz Wyborczy partii politycznej, nie może przekraczać w jednym roku 15-krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę. Nie istnieje również możliwość gromadzenia środków pieniężnych w formie zbiórek publicznych."
tesa1959 / 2010-12-04 20:02 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dziękuję za wyjaśnienie. Z tego wynika, że po zamrożeniu subwencji wszystkie partie miałyby takie same możliwości finansowania. Jeżeli nie mogą być finansowane przez osoby prawne, to raczej nie należy spodziewać się, że ktoś prywatnie "wywali" kupę forsy na rzecz jakiejś partii. I to byłoby ok, dlatego nie rozumiem dlaczego opozycja poza PJN tak się burzy. Przecież w roku wyborczym można przyznać subwencje dla wszystkich partii. Jaką działalność prowadzą partie poza okresami wyborczymi? Żadną, bo to posłowie tych partii kłócą się między sobą i podejrzewają się nawzajem (czasem słusznie, czasem nie) i dostają za to diety poselskie, a więc nie żrą się za darmo. Nie zagmatwałam się?
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-04 22:04
Nie zastanawia Pani fakt ze PO chce zlikwidowac dotacje tylko czasowo i to akurat w latach kiedy wszyscy sie spodziewaja ze bedzie rzadzic?
Problem w tym ze w okresie kiedy PO jest u wladzy ma darmowa reklame bo wszystkie media pisza o poczynaniach rzadu a co za tym idzie o PO.

Przecież w roku wyborczym można przyznać subwencje dla wszystkich partii.

Kto ma to zrobic?

Jaką działalność prowadzą partie poza okresami wyborczymi?

Dzialalnosc dzieki ktorej istnieja. Placa rachunki, probuja pozyskac nowych czlonkow itp.
Nie zagmatwałam się?

Niestety zagmatwala sie Pani bo partie to nie tylko poslowie ktorzy dostaja diety.
tesa1959 / 2010-12-04 22:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

to akurat w latach kiedy wszyscy sie spodziewaja ze bedzie rzadzic

spodziewają się, a to nie znaczy,. że będą rządzić. Podatek VAT, niemożność jego zwrotu za paliwo, zamrożone pensje w budżetówce przy jednoczesnych subwencjach dla partii - to może spowodować zmniejszenie popularności PO. W mojej gminie efektem darcia kotów między PO i PiS wygrało SLD, na II miejscu PiS a na III PO. Jeszcze trochę walk i SLD wygra w całym kraju. Czy to będzie dobrze? Nie wiem, bo nie widzę nikogo godnego, zaufania, żadnej partii.

Kto ma to zrobic?

Organ ustawodawczy, a więc Sejm i Senat.
partie to nie tylko poslowie ktorzy
dostaja diety

Tak, nie tylko posłowie, ale reszta członków działa jakoś bardzo niewidocznie, w każdym razie ja nie słyszę u siebie żadnych odzewów działania partii. W powiecie są dwa biura poselskie, bo mamy 2 posłów: z SLD i PO i to wszystko.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-05 13:21

spodziewają się, a to nie znaczy,. że będą rządzić.

Sądząc po ogolnopolskich wynikach wyborów samorządowych mają duże szanse aby rządzić i jedyną niewiadomą jest to czy będą rządzić samodzielnie czy w jakiejś koalicji.
Wyborca PO jest tak opanowany nienawiścią do PiS-u że takie głupoty jak wyższy VAT czy zlikwidowanie kratek w mercedesach VIP-ów nic ich nie rusza.

...zamrożone pensje w budżetówce...

Widzę za Pani też się daje nabrać na ten zabieg PR-owski.
Zamrożone to nie będą pensje w administracji tylko wydatki na pensje w administracji.
Wydawałoby się że to to samo ale jeśli połączymy to z właśnie ogłoszoną decyzją sejmu o zwolnieniu 10% pracowników administracji (oczywiście nie dotyczy to kierowników, dyrektorów i innych kolesi) to wniosek jest oczywisty. Ci co pozostaną dostana 10% podwyżki i o tym już kiedyś pisano.

Nie wiem, bo nie widzę nikogo godnego, zaufania, żadnej partii.

Pani nie widzi i ja też nie widzę ale tak jak przy każdych wyborach wybieramy mniejsze zło.
Dla mnie mniejszym złem jest partia podczas której rządów deficyt budżetowy malał i obniżano podatki i bardzo chętnie bym sprawdził czy to był przypadek czy celowe działanie dla dobra Polski.

...ale reszta członków działa jakoś bardzo niewidocznie, w każdym razie ja nie słyszę u siebie żadnych odzewów działania partii...

A wybrała się Pani chociaż raz na spotkanie wyborcze jakiegoś kandydata w dowolnych wyborach aby zadać mu pytania i posłuchać co ma do powiedzenia?
Czy odwiedziła Pani biuro jakiejś partii aby zapytać o ich program czy też porozmawiać z ludzmi tam pracującymi?
Wykonała Pani jakis wysiłek aby się dowiedzieć?
Patrzenie w telewizor, słuchanie radia czy czytanie internetu to nie to o czym piszę.
tesa1959 / 2010-12-05 16:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A wybrała się Pani chociaż raz na spotkanie wyborcze jakiegoś
kandydata w dowolnych wyborach aby zadać mu pytania i posłuchać
co ma do powiedzenia?

U nas był tylko Napieralski przed wyborami na prezydenta i nie poszłam, bo uważałam to za bezcelowe. O wszystkich spotkaniach mieszkańcy mojej gminy są informowani w Biuletynie bądź na tablicach ogłoszeniowych, które czytam.
Czy odwiedziła Pani biuro jakiejś partii aby zapytać o ich
program czy też porozmawiać z ludzmi tam pracującymi
Mieszkam w małym mieście (8 tys.) i nie ma tu biura żadnej partii, mało tego - w powiatowym mieście też nie ma, a do Poznania nie mam ani ochoty, ani czasu jeździć. W powiatowym mieście tylko mamy dwa biura poselskie, bo mamy dwóch posłów z terenu, jeden z SLD, a drugi z PO. Obaj działają dla dobra naszego powiatu, ale bardziej znam tego z SLD, dlatego, że akurat on dużo zrobił min. dla szkoły, w której pracuję, załatwił konferencję prasową dla uczniów gimnazjum i szkoły średniej, którzy wygrali konkurs na posła na Sejm Dzieci i Młodzieży dwa lata temu oraz miejsca w hotelu sejmowym na czas tych obrad. Było ich czworo, z tym że jeden uczył się w innym powiecie (to był mój syn). Drugi też działa, tylko w innej części powiatu, ale czasem włącz\ się i u nas. Słyszę o nich pozytywne opinie, zresztą są posłami wielu kadencji. Widzisz więc, że są posłowie i Posłowie i nie ma to wielkiego znaczenia z jakiej opcji się wywodzą (akurat tu - nie mówię o innych). Poseł z SLD nawet bywa na różnych uroczystościach w mojej szkole, ten drugi nie, ale być może bywa gdzie indziej (był zapraszany do nas wielokrotnie).
Patrzenie w telewizor, słuchanie radia czy czytanie internetu
to nie to o czym piszę

Oczywiście, że nie to, ale wszystko razem wzięte daje pewien obraz. Same uczestnictwo w spotkaniach, zadawanie pytań też nie da jednoznacznego sądu o programach, bo w bezpośrednich kontaktach też kłamią. Staram się oceniać po działaniach. Nie wiem na kogo zagłosuję w przyszłym roku, być może na kogoś nowego, jeśli program przypadnie mi do gustu, a kandydat nie będzie karierowiczem.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-12-05 16:44
Pozostale tematy Pani pominęła milczeniem węc odniosę się tylko to poniższego.

Same uczestnictwo w spotkaniach, zadawanie pytań też nie da jednoznacznego sądu o programach, bo w bezpośrednich kontaktach też kłamią.

Największą zaleta bezpośredniego kontaku z politykiem jest własnie ta możliwość popatrzenia mu w oczy i stwierdzenia czy kłamie.

Byłem na kilku spotkaniach z politykami rożnych partii i jedynie kandydat PiS wydał mi sie szczery w tym co mówił natomast ze spotkania z Korwinem Mikke wyszedłem w przekonaniu że na UPR nigdy nie zagłosuje.

P.S.
Wszystkim Pani poprawia ich błędy w pisowni to i ja Pania poprawie.
Nie pisze sie "podatek VAT" tylko zwyczajnie VAT bo w tym sktócie słowo podatek juz jest.
tesa1959 / 2010-12-05 17:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dziękuję za słuszną uwagę. Ja się nie obrażam, jeśli ktoś mnie poprawi, bo powinniśmy się nawzajem uczyć. Nie poprawiam błędów z tego względu, że jestem złośliwa, ale z troski o poprawną ortografię (ortograficznych raczej nie robię).
Pozostale tematy Pani pominęła milczeniem węc odniosę
się tylko to poniższego.

Z tym tematem, który pominęłam zgadzam się całkowicie, więc uznałam, że nie muszę się odnosić. Może to błąd, ale myślałam, że to jest jasne. Chyba tylko dla mnie :).
m-53 / 83.24.53.* / 2010-12-04 09:41
Chrzani ten Dzikowski.
Przeciw likwidacji ulg zagłosowała PO - kilkunastu posłów zagłosowało nogami (na polecenie Tuska ???).

Najnowsze wpisy