Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dziś najszczęśliwszy dzień w roku. Nie dotyczy to Polski...

Dziś najszczęśliwszy dzień w roku. Nie dotyczy to Polski...

Wyświetlaj:
George / 83.25.226.* / 2006-06-26 08:36
Muszę się przyznać, że nie za bardzo rozumiem zarzut z kandydowaniem do samorządów osób uznanych sądownie za przestępców. Jeśli ktoś nie zostanie przez sąd pozbawiony praw obywatelskich, to chyba nadal ma bierne i czynne prawo wyborcze, a więc sam może kandydować i oddawać swój głos w wyborach? Chyba się nie mylę?
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-06-24 22:00
Dla mnie najszczęśłiwszych dniem bedzie kiedy zniknie Michnix i Michnikowszczyzna.
W/g definicji z netu
Michnix - układ złudzeń stworzony przez red. nacz. gaz. wyb.
Michnikowszczyzna - upodobanie do ukrywania korupcji, nepotyzmu, zdrady za parawanem patetycznych i moralniackich poz i gestów.

Całe szczęście że Niemcy postanowili dać na przeczyszczenie naszym politykierom i "ałtorytetum".
Metody rynkowe sa wspaniałe - po prostu "Dziennik" wyprze juz niepotrzena i coraz mniej lubianą gazeta Wyborcza.
George / 83.25.226.* / 2006-06-26 08:39
Ja myślę, że michnikowszczyzna powinna pozostać, ale jako symbol upadku cnót i dowód tego, jak nisko człowiek może upaść. To powinna być przestroga dla potomnych, a samo nazwisko Michnika stać się pewnym negatywnym symbolem tych cech, które Pani wymieniła.
Nawiedzona / 82.197.39.* / 2006-06-25 17:43
Julio jesteś nieobiektywna zobacz kto pisze do dziennika i skąd sie wywodzi .Szanuje Michnika w GW sa rózne artykuły.
Dziennik jest stronniczy .Amen.
zdebal / 194.187.145.* / 2006-06-24 09:49
Co za bełkot. Nie masz Pan o czym pisać.
eetam / 83.15.97.* / 2006-06-23 18:33
Największym nieszczęściem jest to, że cały rok trzeba czekać na najszczęśliwszy dzień.
a / 80.48.97.* / 2006-06-23 15:12
po następnym powyborczym kopie w zad odbędzie on podróż na Marsa wyprzedzając poczynania NASA
antymoher / 2006-06-23 14:39 / Bywalec forum
Powiedz to Zycie Gilowskiej ze to statystycznie najszczesliwszy dzien :D
LP / 83.135.165.* / 2006-06-23 12:21
Czytając ten Artykuł odniosłem wrażenie że jest to” głęboka prośba -cichy apel” o rozsądną interwencje społeczną w stosunku do zachodzących ZJAWISK jako wynaturzeń tworzonych przez SYSTEM nowej EKIPY RZąDZąCEJ. Już raz na tym Forum pisałem o braku należytego wyczucia przez Polskie Społeczeństwo Elementów Składowych Tworzących Mechanizmy Uproszczeń Myślowych przyczyniających się do właśnie takich EKSTREMALNYCH POSUNIEC jako Element Składowy SYSTEMU funkcjonowania źle wypracowanego WZORCA ZARZąDZANIA .Brak właściwego PUNKTU ODNIESIENIA jako KOMPASU wyznaczającego właściwy kierunek Funkcji i wykładni zasad ETYCZNO-MORALNYCH i zarazem PRAWNYM jest przyczyną tworzenia się takich SYSTEMóW rozmijających się z Oczekiwaniami Społecznymi.
Jako społeczeństwo uważamy się za „wyuczonych,inteligentnych,rozumnych,dobrze logicznie myślącyych ale.................. ?
Jesteśmy Państwem który po II wojnie światowej egzystuje już ponad 60-lat, 25 –lat po obaleniu komunizmu i ewolucji jako eksperymentach przekształceniowych polityczno-gospodarczych.
A zarazem wykazujemy się brakiem rozsądnego postępowania w NADANIU Zasadom Etyczno Moralnym PIORYTETóW WARTOśCI jako funkcji wykładczej SYSTEMU zrozumiałego i akceptowanego przez Ogół Społeczeństwa. Stwarzającego ZROZUMIENIE a nie poróżnienia tworzące wręcz ANTAGONIZMY GRUPOWE.Taki mały przykład od naszych sąsiadów;
Niemcy w swojej Odnowie –Moralnej po wojnie dokonali głębokiej analizy przyczyn tworzenia się mechanizmów myślowych które były przyczyną powstania FASZYZMU jako SYSTEMU.
Był to długi proces przeobrażeń myślowych tworzący INNE OBLICZE POLITYCZNE NIEMIEC.
Takie osiągnięcie dokonane zostało dzięki ICH SILE INTELELEKTU z DOZą WYWAżENIA WARTOśCI POSZANOWANYCH PRZEZ CAŁY SWIAT. Dzięki temu można powiedzieć osiągneli ten wyższy stopien Demokracji jak MY w POLSCE. Jak to się ma do tworzenia standartu życia społeczeństwa chyba nie trzeba wiele tłumaczyć.
b / 87.239.56.* / 2006-06-24 14:37
Mniej egzaltacji, zadnej "odnowy moralnej" w Niemczech po wojnie nie bylo, kazdy mowil "co zlego to nie ja". Oczywiscie, nie bronili nazizmu. Tylko nikt nie poczuwal sie do zadnej odpowiedzialnosci za cokolwiek, a zmiany trwaly dlugo. Poczytaj nowozytna historie, np. historyka Waltera Laquer.
LP / 83.135.177.* / 2006-06-24 16:22
Szanowny b
"zadnej "odnowy moralnej" w Niemczech po
wojnie nie bylo" -jest rzeczą wiadomą że nie chodzili z Fanfarami i transparentali po ulicach miast bijąc się w piersi ale ustalenia są zawarte w konstytucji z tamtych czasów.
konstytucja jako podstawa prawna wielu innych posunięć prawnych tworzących ten proces polityczny przez długie lata
dość jednoznacznie/dla pełnego zrozumienia -nie osiągneli oni w 100% sukcesu ale przyczynili się do tworzenia takiej polityki Państwa która wypracowała inne piorytety wartości dla wszystkich obywateli z ich ogólną Aprobatą./
tomeks / 213.158.197.* / 2006-06-23 13:33
masz absolutnie rację.Najgorsze jest to, że to nie jest jeszcze dno !!!! Popatrzcie na młodzież ,na 16-18 latków .Jakie maja priorytety , jaką hierarchię wartości ? To oni za kilka lat będą dochodzić do władzy.
Bernard / 83.30.137.* / 2006-06-23 18:51
Tomeks mam syna 16 latka teraz skończył gimnazjum, znam wielu jego kolegów i koleżanki nie bój się są tak samo różni jak byliśmy my i nasi rówieśnicy gdy mieliśmy 16-18 lat. Czytałem, że nawet na jakichś papirusach czy tabliczkach babilońskich również odczytano napisy z starożytności narzekające na młodzież. Oni nie są gorsi oni są inni, bo wychowało ich inne pokolenie niż nas -wychowało ich nasze pokolenie i wychowało ich w innych zupełnie warunkach niż my mieliśmy gdy byliśmy nastolatkami a nie wychowywało ich pokolenie naszych ojców, którzy młodość przeżyli podczas wojny. Nie martw się mamy wspaniałą młodzież oni nie będą wybierać do sejmu posłami ludzi bez matury i bez kindersztuby.
George / 83.25.226.* / 2006-06-26 08:53
Drogi Panie Bernardzie! Mój syna wkracza właśnie w okres pełnoletniości i muszę się przyznać, że ja w odróżnieniu od Pana jestem pełen obaw co do tego, jaką przyszłość ukształtują ludzie o mentalności i aspiracjach aktualnych 17/18 latków. Nie dostrzegam w nich żadnej potrzeby refleksji, żadnego zaangażowania w sprawy wychodzące dalej niż "dobra" zabawa i łatwe, beztroskie życie. Ideałem tych młodych ludzi jest świat kreowany przez takie świństwo jak MTV - infantylny, wulgarny, chamski. Co gorsza owi nastolatkowi z moim synem włącznie nie dają sobie nic powiedzieć. Jedyne czego oczekują od nas, rodziców to kasa, no i oczwiście, abyśmy się trzymali z daleka od ich spraw. Obawiam się, że obawy de Tocquevilla dotyczące samodegradacji społeczeństw demokratycznych mogą się spełnić, i to już w niedalekiej przyszłości.
obserwator / 212.244.73.* / 2006-06-23 13:09
Bardzo zacna opinia, tyle że wg mnie na dzisiejszy stan wyedukowania polskiego społeczeństwa nieco utopijna. Ale oczywiście podpisuję się obiema rękami - tworzenie standardów rządzenia na bazie najwyższych norm etyczno-moralnych jak najbardziej pożądane.
LP / 83.135.165.* / 2006-06-23 14:16
Wszystko zależy od Formy Przekazu.Umiejętność stopniowania to tak "jak wyczuwanie smaku najlepszych koniaków"
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-23 13:00
Stary, bardzo mi przykro ale totalnie bredzisz, nikt nie rozumie o czym ty wlasciwie piszesz.
Knossek / 217.197.79.* / 2006-06-23 23:43
Skoro jesteś Nikt, to dlaczego używasz nicka jliber?
LP / 83.135.165.* / 2006-06-23 14:14
Ja wpełni CIEBIE rozumiem że tego nie rozumiesz bo to /jak powiedział LaASKOWIK W JEDNYM ZE SWOICH kABARETóW / "rozumieją tylko inteligentni mało inteligentni tego nierozumieją"
Z poszanowaniem

Najnowsze wpisy