Forum Forum emerytalneOFE

Dziś pierwsza osoba otrzyma emeryturę z OFE

Dziś pierwsza osoba otrzyma emeryturę z OFE

Money.pl / 2009-02-06 08:10
Komentarze do wiadomości: Dziś pierwsza osoba otrzyma emeryturę z OFE.
Wyświetlaj:
sss1023 / 46.134.198.* / 2012-04-04 08:31
Buzek powinien odpowiedzieć za OFE za jego rzadów je wprowadono, powinien zostac pociagnięty do odpowiedzialnosci za to co zrobił.Ludze starcili pieniądze a on wielki eurodeputowany z ogromna pensja ma wszystko gdzieś
DarthZ / 2009-02-10 23:00
z tego co wiem ta kobieta miała na koncie w swoim ofe 5000 złotych Kolejna z kobiet która zgromadziła 70000 będzie miała z ofe dodatek w wyskości 262 złote. Myślę że trafniejszym byłoby porównanie sytucji w której te osoby wogóle by nie zapisałyby się do ofe tzn o ile mniejsza byłaby emerytura tylko gdyby były w I filarze Jeżeli z ofe dostają chociaż 1 złoty więcej to znaczy że było warto do ofe się zapisaś.
piotr2 / 91.199.250.* / 2009-02-16 08:41
To się sam zapisz z 1 zł. O ile fundusze nie zmienią swojej beztroskiej polityki finansowej przepadną ...
DarthZ / 2009-02-16 20:34
piotr 2 Nie rozumiesz idei Nie chodzi mi o 1 złoty tylko o to że część emerytury pochodząca z ofe ma być lepsza od emerytury z Zusu (ponieważ taki był m.in zamysł ustawy)Jeżeli ostatecznie wychodzi na plus przynajmniej człowiek na tym nie stracił. Sprawa większych lub mniejszych zysków poszczególnych ofe to inna sprawa
nielubie agentow ubezp. / 80.53.53.* / 2009-02-12 11:08
DarthZ dam Tobie 10 zl i prosze nie rob z siebie blazna.
DarthZ / 2009-02-12 11:56
nie rozumiem twojej uszczypliwości Napisz coś mądrego i merytorycznego to może ktoś zwróci na ciebie uwagę Na razie widać że kilka razy byłeś bardzo naiwny wobec agentów ubezpieczeniowych którzy zaproponowali ci coś czego do tej pory za bardzo nie rozumiesz i oburzony jesteś na cały świat....
mafiaf / 193.93.92.* / 2009-02-11 23:46
Dlatego kto jest młody i ma jeszcze czas do swojej emerytury nie ma co się zastanawiać należy stać się "kowalem własnego losu" i poszukać możliwości zgromadzenia niezłego kapitału przy relatywnie niewielkich nakładach miesięcznych (wystarczy 200 zł/m-c) z myślą o swojej przyszłej emeryturze. Inaczej będzie płacz i frustracja!
Alicja* / 80.53.53.* / 2009-02-10 23:30
z tego wynika,ze ta druga pani musiala odkladac okolo600zl miesiecznie i kogo na to stac ???
voodoo30 / 2009-02-06 08:10
NAPRAWDĘ??? ...całe 23 złote i 65 groszu z OFE? Wow... Aż strach pomyśleć na co biedna emerytka może wydać taką kwotę!! :) Prawdziwe szaleństwo :) hihi
Alicja* / 80.53.53.* / 2009-02-07 01:32
Hmmm to po trzydziestu tatach oszczedzania bedzie okolo 70 zl
kozyk / 77.112.20.* / 2009-02-10 22:11
Ala a kto powiedział że ona pracowała przez całe 11 lat od 1999 do 2009
konserwa / 2009-02-06 09:13 / Tysiącznik na forum
Pewno to 10x mniej niż ta Pani wpłaciła. Ciekawe kto nas zrobił w te O FE. Na pewno miałaby więcej gdyby włożyła w pończochę. No ale z czego utrzymywałyby się darmozjady z tzw firm ubezpieczeniowych.
BT / 83.2.122.* / 2009-02-09 21:57
w OFE nie wrobiły nas firmy .ubezp. tylko ludzie wtedy rządzący i wprowadzający taki system. Żeby liczyć na godziwą emeryturę trzeba samemu coś zrobić i albo zapieprzać albo mądrze inwestować. Proszę zobaczyć jak żyją emeryci w Niemcach -oni o tym wiedzą od kilkunastu lat i widać jak żyją. Pozdrawiam
bimberr / 83.9.195.* / 2009-02-19 06:35
od kilkudziesięciu
dwor10 / 83.29.79.* / 2009-02-06 23:30
Nie bądźcie tacy sceptyczni. Po pierwsze OFE ma 10 lat. wielkość kapitału zgromadzonego przez członków OFE waha się od 0 do ponad 60tyś złotych. Większość członków ma kapitał na poziomie 15-30tyś zł. Wszystko zależy od tego ile ta Pani miała zgromadzonego kapitału. Mi zostały jeszcze 34 lata więc może będzie całkiem nieźle. Dodatkowo dochodzi kwestia dziedziczenia, pamiętajcie jeśli odejdzie osoba pracująca lub emeryt jego ZUSowskie składki/emerytura przepadają. Kapitał z OFE jest dziedziczony. To możne w przyszłości dożo zmienić, w niektórych przypadkach. Z drugiej strony tak jak wszyscy zachwycali się wynikami finansowymi w 2006-2007 roku. Tak teraz krzyczą, że fundusze, akcje itp. to złodziejstwo! To jest rynek finansowy, obarczony pewnym ryzykiem. Są wzloty i upadki. OFE to inwestycja długoterminowa. Niech mi ktoś pokaże 30letni okres, w którym rynek finansowy przyniósł straty. Nie pamiętam ale "Wielki Kryzys" trwał 6 albo 7 lat.
Teraz wyliczenia:
Składka emerytalna to 19,52% od wynagrodzenia brutto.
12,22% zostaje w ZUS, 7,3% trafia do OFE. Jeśli składka emerytalna wynosi 100zł to w ZUSie zostaje 62,60zł a do OFE trafia 37,40zł ( alogicznie 62,6% dla ZUS, 37,4% na OFE). W moim przypadku (przy założeniu, że zarabiam 2000zł brutto) zakładając, że stopa zwrotu z OFE wyniesie w całym okresie tylko 4%. Część naliczonej emerytury z OFE w stosunku do części z ZUS będzie stanowić ponad 50% mojej przyszłej emerytury.
Druga strona medalu to wielkość tej emerytury. Nie oszukujcie się, nie będziemy jak emerytowani niemcy zwiedzać świata. Zwykła emerytura zapewni nam możliwość przeżycia – mam nadzieje ;).
Sam osobiście mam „prywatną emeryturę” i według moich prognoz wyniesie ona od 20% do 100% mojej emerytury z I i II filaru. Zakładając, że będę ją chciał brać dożywotnio. Uważam, że każdy świadomy Polak, powinien zainteresować się sprawą swojej emerytury. Im wcześniej tym lepiej.
Pozdrawiam, Bartek
edafton / 83.14.149.* / 2009-02-10 11:42
Zapomniałeś dodać,że środki zgromadzone w OFE są dziedziczone tylko,gdy się umrze przed przejściem na emeryturę. Na początku było,że środki są dziedziczone i dużo ludzi,którzy nie musieli przystępować do OFE dało się na to naciągnąć. Po prawie 10 latach cwaniaczki doszły do wniosku,że nie dość,że będą musieli człowiekowi płacić emeryturę,to jeszcze jak umrze to trzeba będzie oddać jego kase spadkobiercom. A wała,posmarujemy komu trzeba i się ustawe zmieni by było korzystniej dla nas. I w ten sposób mamy zamiast OFE coś jak ZUS Bis. Wpłaca się a raczej nic się nie odbierze. Gdyby OFE były takie dobre, to nie byłyby przymusowe.
docXX / 84.40.163.* / 2009-02-16 12:27
Ale i tak w porównaniu do ZUS, gdzie pieniążki przed osiągnięciem wieku emerytalnego, w razie śmierci ładnie przepadają, w OFE są przynajmniej dziedziczone. Czyli chyba warto było?
budyn / 212.191.80.* / 2009-02-12 09:21
Tak,tak kolego,jednak jeśli przeżyjesz średnią wieku emerytalnego to wtedy nie będzie tak ,że Twoja emeryturka się skończy tylko otrzymasz pieniążki z puli tych którzy tej średniej nie dożyli.Więc dlaczego niby te pieniądze miałyby być przez cały czas dziedziczone? Polityka państwa socjalnego nie polega na tym żeby rozdawać na prawo i lewo ,,bo mi się należy".ten system jest sprawiedliwy.jeśli (czego oczywiście serdecznie życzę) dożyjesz do np. do 85 lat nie będziesz krzyczał,że dostajesz pieniądze których tak naprawdę nie uzbierałeś.Ludzie to nie PRL! Polacy chcieliby mieć wyższe emerytury...a mniej wpłacać na ubezpieczenie emerytalne-po prostu się nie da.
pozdrawiam,Budyn
nilubie agentow ubezp. / 80.53.53.* / 2009-02-07 01:22
Dwor 10 na 99% jestem pewna,ze zyjesz z ubezpieczen i stad taka wypowiedz,a nie inna.
armi / 2009-02-07 08:51
Dwor 10 na 99% jestem pewna,ze zyjesz z ubezpieczen i stad taka wypowiedz,a nie
inna

Bardzo konstruktywna wypowiedź.
Pragnę poinformować ,że III FILAR już też jest wypłacany.
wernisaż / 79.188.238.* / 2009-02-06 10:30
ci sami co nas wrobili w NFI.
pozrozdawali po jednej akcji niewiele wartej, a później dziwni panowie skupowali je pod bankami. A kto zasiadał w radach nadzorczych firm i doili te firmy aż do upadłości.

Dzisiaj gabinet cieni to grabarze Polski, to oni zgaszą światło i pojadsą na narty do Italii.
lezdrub / 79.185.91.* / 2009-02-19 17:13
Nie musialeś tych udzialów sprzedawać. Mogles też kupować. Do kogo masz pretensje.

Ja mam pretensje innej natury.
Te udzialy na osobę byly bardzo male.
I za to mam pretensje do tych w sejmie,że tak to ustalili.
To wiekszość tych poslów jest obecnie w PO.

Teraz wymyslili aby emerytury z II filara byly dziedziczone tylko do 3 lat.
Myślalem, że bedzie wielki sprzeciw spoleczeństwa na taką decyzję rządzących.
Ale nie bylo tlumu w Warszawie (bardzo mnie to zdziwilo)
Widać spoleczeństwo chce dać sie okradać.

Przecież ta cześc z ZUS przepada
To ,czy ta część z II filara nie mogla być dzaiedziczona coć do średniej krajowej statystycznego życia na emeryturze. Ja to nazywam prosto - zlodziejstwo w bialych rekawiczkach.
armi / 2009-02-06 09:57
Pytanie .Dlaczego ta osoba zapisała się do OFE?
@@@2 / 80.53.53.* / 2009-02-06 20:22
Odpowiedz jest prosta ,byly obiecane z OFE wysokie emeryturki,a i pewnie nieuczciwy agent ubezpieczeniowy niepowiedzial calej prawdy.
Smolny / 83.22.70.* / 2009-02-06 21:03
Naglasniaja taka sprawe w mediach zeby pokazac ze Zaklad utylizacji skladki jest pewna instytucja z ktorej plyna duze pieniedze. Zeby planowana zmiana systemu przeplywu skladek pozostala taka jaka jest. Ludzie w stanach emerytura jest 5 razy nizsza od przecietnego wynagrodzenia u nas jest to 1/2 .W stanach kazdy odklada w 3 filarze a to ze u nas kazdy jest malo inteligentny i liczy na emeryture z Zus i Ofe to juz jego problem.
@@@2 / 80.53.53.* / 2009-02-06 21:38
1 ZUS zaklad utylizacji skladek.2 OFE Zakld utylizacji skladek.3 i 3 filar tez zaklad utylizacji skladek.
bb-nn / 88.156.97.* / 2009-02-10 10:25
No to gdzie nikt nie będzie Tobie utylizował żadnej składki!? Może w bankach..??!!! A może w skarpecie, choc tam mole zeżrą banknot... Masz pomysł na przetrwanie i przeżycie na emeryturze? - Dzieki takich jak Ty, wiecznie krytykujących, podjudzających innych by NIC nie robili z mysla o emeryturze, bo to wszystko "be" - (w mysl zasady: niech inni także NIC nie robią, bo ja tez nic nie robię, prawda? Po co inni mają się mieć w przyszłości lepiej ode mnie, no nie?.) - nasi emeryci długo jeszcze nie będa mogli dogonić świata-Europy pod względem statusu zycia na emeryturze.... Ich (i naszą) emeryturą będzie wieczne biadolenie i narzekanie - ot, nasza cecha narodowa!
nilubie agentow ubezp. / 80.53.53.* / 2009-02-10 16:16
Wiekrzosc z nas pracuje za pensje pozwalajaca nam przetrwanie,a nie zycie i kryzys jest nam znany z dnia codziennego i nigdy nirownamy z swiatem-Europa.Oszczedzanie jest dla bogatych.
Zofia* / 80.53.53.* / 2009-02-10 11:23
Nigdzie na swiecie nie ma tylu ,,akwizytorow,przepisywaczy naganiaczy ,posrednikow ,prezesow itd.utrymujacych sie z skladek przyszlych emerytur.Polski emeryt chocby 60lat odkladl na emeryture to i tak z tego niewiele zostanie.
docXX / 84.40.163.* / 2009-02-16 12:29
To zostań takim "akwizytorem, przepisywaczem, naganiaczem" itd. Kasa duża i nie będziesz musiał żebrać pod płotem ani ścigać się do śmietnika, gdy przyjdzie emerytura.
GST ;P / 83.17.226.* / 2009-02-17 17:47
LUDZIE PEWNIE WSZYSTKO JEST ZŁE PIERWSZY I DRUGI FILAR... P OC TOPŁACIĆ... LOL;P MYŚLICIE ŻĘ ZUS WAM DA EMERYTURE ALBO ZE SAMI SOBIE NAODKŁADACIE?? ŻEBY MIEĆ EMERYTURE 2000 TO TRZEBA TEGO UZBIERAĆ TROCHE. MYŚLICIE ZE SKARBPETA LUB BANK WYSTARCZY?? MYŚLICIE ZE PO CO WPROWADZONO OFE I T.E. ROZUMIEM ZE OFE TO JEST NIE WIELKI ZYSK. OK W PRZYSZŁOŚCI NIECH BY TO BYŁO 200-300 ZŁ SPOXIK.ALE JEŚLI TO MAŁO TO POZOSTAJĄ JESZCZE INNE MOZLIWOŚCI. III FILAR MYŚLICIE ZE PO CO TO JEST?? W NIEMCZECH WPROWADZONO TO 40 LAT TEMU. BYŁO OBOWIĄZKOWE...
DZIAŁA?????????
WYDAJE MI SIE ŻE TAK ... SKORO NIEMIECKI EMERYT DOSTAJE PONAD 7000 TYS ZŁ EMERYTURY.
NIE STAĆ NAS ?? A KREDYT LUDZIE SPŁACAJĄ PO 1000ZŁ TYLE SĄ W STANEI ZNALEŚĆ CO MIESIĄĆ.
slawekk / 91.192.250.* / 2009-02-26 00:28

WYDAJE MI SIE ŻE TAK ... SKORO
NIEMIECKI EMERYT DOSTAJE PONAD
7000 TYS ZŁ EMERYTURY.


znam kilku niemieckich emerytów, jednak żaden z nich tyle nie dostaje... mieszkają na zachodzie niemiec, a do ręki dostają poniżej 1000 Euro. odnieś to do średnich zarobków niemca, które po obecnym kursie wynoszą około 14000 zł (2900 euro) i odpowiedź gotowa! niemiec płaci miesięcznie 400 euro czynszu za mieszkanie, a ja w poznaniu - 300 zł! tego nie można porównać w aż tak prosty sposób. ale o 7 tys. emerytury marzę i marzył będę! :-)
Znajaca zycie / 80.53.53.* / 2009-02-21 22:30
Zarabiaja po 1200 netto i splacaja kredyt po 1000 po co piszecie takie bzdety,to chyba zyja w smietnikach???
Ryszard G-dz / 77.253.48.* / 2009-02-25 19:53
Pracuję od 11 lat w jednej z firm przodujących na rynku polskim o zasięgu globalnym wcześniej byłem nauczycielem muzyki dziś zajmuję się finansami i jestem z tego bardzo zadowolony bo poznałem co to znaczy jak nie ma kasy.Wielu moich klientów podziękowało mi ,że kiedyś zapisałem ich do OFE czyli 2 filar lub założyli polisę w III filarze które tak krytykujecie.W ciężkiej potrzebie finansowej wielu uratowały ich te pieniądze które są dziedziczone ponieważ tak jesteśmy zbudowani ,że jak nie ma przymusu to NIE .Czytając te WASZE mądrości jestem pewien ,że nie grozi mi bezrobocie ponieważ niektórzy obudzą się ale będzie już za późno.Dziś wszyscy się na wszystkim znają i krytykują bo taki jest Polak.Ale Drodzy Rodacy z Twojego dochodu 10%miesięcznie (w sposób dowolny)powinieneś odkładać aby mieć jakieś zabezpieczenie na trudne chwile
ale po co przecież wszyscy to złodzieje a kim Ty jesteś?
Gdzie będziesz za 10 -20-30 lat jaki będzie twój status jeśli dziś masz problem.Demokracja jest bezwzględna i okrutna- skończyło się ,że mi się należy . Zapewniam WAS ,że nikt Ci nie da .A Przedstawicieli Ubezpieczeniowych nie wrzucaj do jednego kotła bo są i porządni tak jak w każdej dziedzinie.Wracając do OFE to ustawa ich obliguje do inwestycji w różne instrumenty finansowe nie zawsze trafne ale muszę procenty aktywów zachować.Wiele by pisać byłem na różnych kontynentach i krajach zawsze od 11 lat interesuje mnie system emerytalny i powiem WAM,że nigdzie nie dają kasy za darmo.Tam gdzie jest OK to mają emeryturę z 4 źródeł. Zostawcie te OFE w spokoju bo to tylko 7,3% Twojego brutto a to starczy na tzw. waciki bo nawet jak jest trach to inwestycji nie można zmienić .po prostu nie masz na to wpływu.W III filarze to Ty decydujesz jak ,gdzie ,ile ,u kogo ,dlaczego itp.

ZASTANÓW SIĘ JAK COŚ KRYTYKUJESZ !!JAKI TY JESTEŚ W SWOJEJ BRANŻY!!!!!
przemo32 / 89.174.171.* / 2009-03-16 01:11
dla mnie sprawa jest prosta:przy podjęciu pierwszej pracy powinny być 3 opcje:albo tylko zus,albo ofe+zus lub BRAK obu-czyli podpisujemy dobrowolne oświadczenie o CAŁKOWITYM ZRZECZENIU się przyszłej emerytury od państwa! proste?wtedy nie pobierają nam składek,a my mamy możliwość osobistego inwestowania ich...co przy dzisiejszym szerokim wachlarzu możliwości daje nam szansę na zabezpieczenie przyszłej emerytury lepiej niż przymusowe zus czy ofe.a dziedziczenie środków zależy tylko od nas samych...DLACZEGO zmuszają nas do zus,ofe-a te marnują nasze pieniądze,skoro sami możemy je lepiej zainwestować?! wniosek:praca na czarno-by uniknąć składek i samodzielne OSZCZĘDZANIE choćby za pomocą np.lokat...zyski nie zawsze duże,ale pewne.
Wiero / 83.29.48.* / 2009-03-31 17:52
Przemo! Głowa w chmurach...! Ja bym oszczędzał, Ty byś oszczędzał i może 15 - 20 % świadomych, ale za 30 lat w Naszym kraju byłby kryzys nieporównywalnie większy od obecnego! Żebrak stał by się jednym z najpopularniejszych zawodów! Podejrzewam, że ponad połowa ludzi zrzekła by się emerytury i na bieżąco "przejadła" zarobione pieniądze nie martwiąc się o przyszłość. Twoja wizja mnie osobiście śmieszy, bo chodź teoretycznie słuszna, to całkowicie niezgodna z mentalnością ludzką. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy