Forum Polityka, aktualnościKraj

Dziś pogrzeb Marka Rosiaka, pracownika łódzkiego biura PiS

Dziś pogrzeb Marka Rosiaka, pracownika łódzkiego biura PiS

Wyświetlaj:
wierszyk / 79.191.104.* / 2010-10-28 15:42
KREW JAK ROSA

W naszym polskim disnaylandzie
coraz większy smutek wszędzie

U nas prawda chodzi bosa
a krew tania jest jak rosa

Marek Rosiak odstrzelony
staną sobie ze złej strony

Drugi przeżył ,choć go dżgali
szczęście że nie podrzynali

Często smutek w naszym kraju
choć wciąż słychać,baju..baju..
door / 83.12.255.* / 2010-10-28 15:40
Według świadków krzyczał "Nienawidzę PiS, nienawidzę partii Jarosława Kaczyńskiego", "Nie ma Kaczyńskiego, to wy poniesiecie odpowiedzialność". Z broni, kupionej jeszcze w czasach PRL-u, wystrzelał cały magazynek. Cztery kule trafiły 62-letniego Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego. Nie przeżył. Napastnik rzucił się z nożem na 39-latka Pawła Kowalskiego, szefa biura posła Jarosława Jagiełły. Ciął bez opamiętania po szyi, ramionach. Zadał ciężkie rany, ale na szczęście nie śmiertelne. W biurze były jeszcze trzy osoby, jednak ich zaatakować nie zdążył. Gdyby nie szybka reakcja strażnika miejskiego, który, wezwany przez portiera, obezwładnił napastnika, ofiar mogłoby być więcej.

Już w rękach policji Ryszard C. krzyczał, że żałuje, że nie ma już broni, bo "by powystrzelał wszystkich pisowców". I że chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego, ale miał "za małą broń".

W przeciekach do mediów ze śledztwa nie sposób się doszukać słowa skruchy, oznak opamiętania się. Wręcz przeciwnie. Policjantom Ryszard C. miała powiedzieć, że w ten sposób chciał wyrazić swoje poglądy polityczne.
PAP@TVN24 / 188.33.214.* / 2010-10-28 15:50
W WYWIADZIE DLA TVN24 JERZY MILLER
POWIEDZIAŁ, ŻE PO BARDZO INTENSYWNYCH PRZESŁUCHANIACH RYSZARD C. PRZYZNAŁ
SIĘ OSTATECZNIE DO ZAMIARU ZABICIA PREMIERA DONALDA TUSKA I PREZYDENTA BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO, A W ŁODZI MIAŁ TYLKO
ODEBRAĆ NARZĘDZIE ZBRODNI OD ŁĄCZNIKA,
KTÓRY OSTATECZNIE POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO. NATOMIAST NACZELNY PSYCHIATRA RP WSKAZAŁ,
ŻE RYSZARD C. W TRAKCIE INCYDENTU W ŁODZI
BYŁ W STANIE POMROCZNOŚCI JASNEJ I WYMAGA,
PO DOZNANYM SZOKU, INTENSYWNEJ TERAPII W KLINICE PALM BEACH GARDENS NA FLORYDZIE.
zbyszek52 / 46.112.146.* / 2010-10-28 16:22
Szkoda, że nie umiesz napisać nic mądrego i dowcipnego. Chociaż dalbym glowę, że tak o tych swoich wypocinach myślisz.
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-28 16:58
Panie zbyszek52,
okoliczności nie sprzyjają raczej dowcipom.

Ale zastanawiam się, kto był by temu winien, gdybym ja złapał nóż i krzycząc "Nienawidzę mojej żony, nienawidzę jej rodziny, zabiję moją teściową", zadźgał moją żonę !
Kto byłby temu winny? Ja? Moja żona? Moja teściowa? Czy sąsiedzi, którzy mi mówili przez wiele lat, że moja żona jest złą kobietą?

Pozdrawiam
zbyszek52 / 46.112.146.* / 2010-10-28 17:40
Czlowieku ja tylko skomentowalem to co on napisal. Pewnie nie zauważyleś ale to mialo być okraszone dowcipem. Tylko ten dowcip jego tak samo marny jak i to wszystko co potrafi napisać.
Dla mnie cala ta sprawa nie jest śmieszna. Ale nie odmówię sobie tego żeby napisać, że tym razem trafileś jak kulą w plot.
Pozdrawiam.
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-28 20:28
..

Niestety, nie mam licencji na trafianie.
Ale to nic nie szkodzi.

Ale, jak sadzisz, odnośnie mojej, hipotetycznej sytuacji, którą opisuję: kto zawinił?
K.@ wojewódzki / 109.243.104.* / 2010-10-28 16:37
chcesz coś wesołego ? To się śmiej...

Ten bydlak z SB doskonale wiedział kogo miał zabić, Kaczyński miał być w Łodzi i dlatego SBk czekał na niego kilka dni , brakło mu cierpliwości. Rządzący świadomie chcą w to włączyć inne ugrupowania żeby rozmydlić i odsunąć nienawiść, która ewidentnie skierowana jest przeciwko PIS. Nienawiść ta ma początek po wyborach 05r kto śledzi medialne wypowiedzi, to wie że to PO i media zrobiły z PIS chłopca do bicia. Wymyślane przez medja, podsłuchy i inne sprawy mi jako uczciwemu człowiekowi nie szkodziły, bali się Zbynio, Miro, Grzesio i inni których na tapecie miały organa ścigania.Te Komisje Sejmowe przeciwko PIS czy to nie farsa, apropo śp Blidy przy samobójstwie komisja, a przy napadach na punkty PIS to normalność, 96 osób zabitych ,ubliżanie pomawianie, chęć odłączenia Śląska przez tego antypolaka czy to normalność? Media niech tym się interesują bo na Kaczyńskiego to jesteście chorzy. Wam coś się w głowach PO...ło. RYSZARD C. - TO RYSZARD CABA, KAPITAN SB.
Mordercą, który napadł na siedzibę łódzkiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości, jest kapitan Służby Bezpieczeństwa. Osoba o takich samych inicjałach widnieje w aktach IPN jako pracownik Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Krakowie. Ryszard Caba rozpracowywał w latach 80. krakowską opozycję. 62-letniemu Ryszardowi C. postawiono już zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa, do czego się przyznał. Odmówił jednak składania wyjaśnień. RYSZARDA CABĘ JAKO WIELOLETNIEGO PRACOWNIKA KRAKOWSKIEGO WOJEWÓDZKIEGO URZĘDU SPRAW WEWNĘTRZNYCH ZIDENTYFIKOWAŁ DR MAREK MARIUSZ TYTKO Z UNIWERSYTETU JAGIELLOŃSKIEGO. Doktor Tytko zwraca uwagę, że Ryszard Caba jest notowany w aktach Instytutu Pamięci Narodowej pod sygnaturą KR 2/2/27, tom 3, karta 128. Jego nazwisko wielokrotnie pojawia się też w książkach poświęconych krakowskiej opozycji lat 80.
OTO TRAGICZNE SKUTKI „GRUBEJ KRESKI” Z „TWÓRCZYM” WYKORZYSTANIEM POLSKOJĘZYCZNYCH MEDIÓW. K.@ wojewódzki
door / 83.12.255.* / 2010-10-28 16:04
lepiej mieć artretyzm kości,
niż z tefałen wiadomości

lepiej wieczne mieć swędzenie,
niż reklamę w tefałenie

lepiej mózgu mieć ekstrakcję,
niż z tefałen informacje

lepiej mieć na mózgu dren,
niż wiadomość z tefałen

lepiej mieć do muła żądze,
niż z tefałen mieć pieniądze

lepiej w tyłku mieć szkło nowe,
niż w ekranie „kontaktowe”

lepiej szok ogromny przeżyć,
niż w tefałen wieść uwierzyć

lepiej mieć na głowie mendy,
niż wiadomość od Kolendy

lepiej dostać silnej czkawki,
niż z tefałen mieć migawki
man13 / 2010-10-28 15:29 / Tysiącznik na forum
Agresja w naszym życiu społecznym została, przez społeczeństwo, skierowana przeciwko PiS-owi. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
porażająca logika / 87.118.126.* / 2010-10-28 16:15
tak? ciekawe, to jakim sposobem jeszcze fikasz nóżkami towarzyszu?
2d3d23 / 196.3.50.* / 2010-10-28 15:27
chyba raczej odpowiedź na agresje PIS
jbhuh / 188.33.208.* / 2010-10-28 15:20
MEDIALNA TRESURA.
W ZDECYDOWANEJ WIĘKSZOŚCI DZIENNIKARZE ZAJMUJĄ SIĘ TYM, CZYM UB/SB
ZA KOMUNY: PROPAGANDĄ, PROWOKACJAMI, PODJUDZANIEM, DEZINFORMACJĄ,
SIANIEM PLOT I POMÓWIEŃ - NA ZLECENIE LEWACKICH IDEOLOGÓW I
PO-BOLSZEWICKIEJ RAZWIEDKI. I TAK JEST OD 20-TU LAT !!!
A w fachu ubeka normalne jest, że padają trupy. Mogą więc zmienić chwilowo ton propagandy,
ale CELE ZAWSZE BĘDĄ TE SAME: UTRZYMAĆ KONTROLĘ NAD ŻYCIEM POLITYCZNO-SPOŁECZNYM W POLSCE I KRAŚĆ ILE WLEZIE ! Skoro nie kontrolują PiS, to zwalczają
tą partię wszelkimi dostępnymi środkami. W propagandzie wobec tej partii posługują się znaną
od lat zasada: skoro nie możemy pokonać ich argumentami racjonalnymi to sprawmy, aby ludzie
ich nienawidzili. I to właśnie dlatego różne te dziennikarskie sławy, nagradzane co chwile coraz to nowymi nagrodami, których pełno jest w telewizorze, radio, gazetach, politycy PO i SLD, tzw.
eksperci (zawsze ci sami !!!), mądrale zwani niesłusznie intelektualistami itd., itd., tak zawzięcie zwalczają PiS. To oni rozpętali (posłużę się ich zwrotem) „kampanię nienawiści” i prowadzą ją
dalej. Teraz chodzi o to jak tu zyskać na śmierci Marka Rosiaka. Nie zdziwię się, gdy w ramach
walki z nienawiścią w polityce zamkną Gazetę Polską i Radio Maryja. Pożyjemy, zobaczymy.

MEDIALNA TRESURA – J. Pospieszalski.
CZYTAJ: ------ http://www.bibula.com/?p=27867 ------
JAN PIETRZAK: FELIETON - JAK ZWYKLE B. CELNY BIEŻĄCY KOMENTARZ ------
http://www.youtube.com/user/egida1#p/a/u/1/A4CBwB0mboU
pis-KANTY / 79.191.99.* / 2010-10-28 15:07
- oskarżając wszystkich nie będących zwolennikami pis o antypolskość , brak patriotyzmu i jeszcze oczekują przeprosin ? Czy oni wszyscy zachorowali na te samą chorobę co prezes?.... Nie wiedziałem że paranoja jest zaraźliwa....
arti8 / 89.79.44.* / 2010-10-28 14:48
Jarosław Kaczyński ma rację, przyczyną tego zamachu była kampania nienawiści skierowana przeciw PiS. Jednak wbrew powszechnej opinii podstawową moralną odpowiedzialnością opinii nie obarczałbym polityków, a dziennikarzy. Taki Adam Michnik na łamach Wyborczej w przeddzień zamachu porównywał PiS do KPP, oskarżał o antysystemowość odmawiając tym samym prawa do legalnej działalności. Właśnie przez takich ludzi jak Michnik doszło do tej tragedii. Na przykładzie Michnika doskonale widoczne są przyczyny jego nienawiści do PiS. Ojciec Michnika Ozjasz Szechter w czasach młodości należał do bojówki komunistycznej, a następnie do Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy. Brat Adama Michnika stalinowski sędzia Stefan Michnik jest ścigany przez na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania za zbrodnie komunistyczne i zbrodnie przeciwko ludzkości. Jak wiadomo PiS jest partią antykomunistyczną, stąd osobista nienawiść i sianie agresji przez takich ludzi jak Adam Michnik.
zbyszek52 / 46.112.146.* / 2010-10-28 15:17
Na jakichś majakach, wlasnych fobiach cz wreszcie na przykladzie Michnika chcesz pokazać jakie procesy zachodzly w naszym kraju w ostatnim dwudziestoleciu? Lód przylóż sobie na czolo - bratku.
parapa / 178.183.225.* / 2010-10-28 15:42
Dla ciebie Michnik to uosobienie przemian i wzór ,a przypomnij sobie lata 90 jak miał Wałęsa zostać Prezydentem jak go szkalował opisywał co się od tego czasu w polityce zmieniło ,tylko wroga znalezli teraz wspolnego jakim jest Kaczyński
zbyszek52 / 46.112.146.* / 2010-10-28 16:37
Czy ja cos takiego napisalem? Dlaczego przypisujesz mi coś o czym ja w ogóle nie pomyslalem. Można dyskutować ale uczciwie. Inaczej nie ma sensu. Michnik to jest postać marginalna. Już nie mówiąc o jego rodzinie której w ogóle nie widzę w życiu publicznym. Co to ma wszystko wspólnego z sytuacją w Polsce? W ogóle podstawą do dyskusji mają być wypociny podpisane przez arti8? Przecież to jest stek bzdur niedouka. On rzuca jakis przyklady z GW ale nie wierzę w to żeby on ją czytal. Raczej Gazetę Polską. Jemu sie wydaje jak to prostemu czlowiekowi, że wszystko jest proste. I w tak prostacki sposób można zdefiniować. Czy Tobie też?
WYBORCA007 / 79.191.99.* / 2010-10-28 14:39
- powinien WYCOFAĆ się z polityki. Tak będzie lepiej dla Polski....
Będziemy mieli wtedy prawdziwy wybór ...
Nie pomiędzy nieudolną PO a oszołomami z pis...
niezrzeszony / 2010-10-28 15:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
to może czas uświadomić sobie że są jeszcze inne partie, które nie robią wokól siebie tyle medialnego szumu? no dobra.. sam nie potrafię podać takiej, na którą zagłosowałbym bez żadnych oporów.. tragedia..
zbyszek52 / 46.112.146.* / 2010-10-28 15:39
No wlasnie bo są one intelektualnie slabsze.
tesa1959 / 2010-10-28 16:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Może słabsze, może nie uważają za konieczne stawać do walki takimi metodami jak PiS z PO (chociaż PO wyciąga rękę do zgody, a PiS jest zatwardziały i jak z nienawiścią w sercu można pójść do Komunii Św.?
Może uważają, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta? Zobaczymy za rok.
niezrzeszony / 2010-10-28 16:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie użyłbym takiego stwierdzenia.. są słabsze ze względu na to, że są jakby ich nie było.. już od dłuższego czasu wszystko kręci się wokół POPiSu. Bo oni najlepiej potrafią się popisywać - PO swoim PRem i fajnymi hasełkami, PiS charyzmatycznym i zapalczywym prezesem. Z innych to ewentualnie o Napieralskim się słyszy.. czasem Pawlaku i jego gazach..
Odnośnie intelektualnych zdolności członków tych innych partii w ogóle nie mam pojęcia..
T. / 81.190.70.* / 2010-10-28 14:33
Podczas transmisji z pogrzebu śp. Rosiaka , do TV zaproszono dwóch dyskutantów omawiających nastroje w dzisiejszej polskiej polityce. Jeden siwy , drugi jak zwykle , w za dużej koszuli.
- Nie było ludzi bardziej obiektywnych w swych poglądach ?
tesa1959 / 2010-10-28 15:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A w ogóle rozumiałeś to, co mówili.? Mam wrażenie, że nie. Słuchałam tylko filozofa z UW i uważam, że był bardzo obiektywny, ale cóż, skoro Ty obiektywność mierzysz za dużą koszulą i kolorem włosów...
T. / 81.190.70.* / 2010-10-29 10:53
Widzisz "tesco" , problem leży w tym , iż nie każdy posiada umiejętność wnikliwego słuchania rozmówców , a przy tym "filtrowania " intencji" potoku wypowiadanych słów.
Panowie owi starali się być obiektywnymi w swych wypowiedziach , ale im to wyraźnie nie wychodziło , albo miało nie wyjść , moja droga. Tego niestety już nie zauważyłaś.
Co zaś do wizerunku polskich mężczyzn występujących publicznie , można by wiele napisać .
Jest to odrębny temat i nie dotyczy powyższego.
Też pewnie nie zauważasz naszych panów nieogolonych , zarośniętych , jakby fryzjera omijali szerokim łukiem , a rano wychodząc z domu nawet nie spojrzeli w stronę łazienki. W znoszonych sweterkach , dżinsach, w rozwichrzonych włosach . Całe szczęście , że kamera rzadko obejmuje spodnie i buty ,które nigdy nie widziały pasty do obuwia. Ale są też i tacy , co ubierają sportowe buty typu "adidas" do marynarki...
Tego 'tesca" też pewnie nie zauważasz . "Naszych" , moja droga, z daleka odróżnisz w dalekim świecie , w tłumie. O kosmetykach zapewne nie warto już pisać.
Oczywiście , nie dotyczy to wszystkich panów . Jest też bardzo dużo wyjątków i takich ludzi cenię. Ale ogólnie rzecz ujmując ,daleko nam do "świata". Niestety.
No cóż , taka nasza kultura. Tylko nie obrażajmy się, gdy ktoś zwróci nam uwagę.
tesa1959 / 2010-10-29 11:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Po pierwsze - przeczytaj autora, bo nie podpisałam się tesca (chyba, że zdrobniłeś).
Po drugie:wypowiedź, o której mówiłam nie była potokiem słów. Ten filozof mówił językiem zrozumiałym, powoli, nikogo jednostronnie o nic nie obwiniając. Dziś już pamiętam tylko, że odniósł się do wystąpienia J. Kaczyńskiego, że polityczna mowa na takiej uroczystości nie powinna mieć miejsca, że dobrze się stało, że prezydent Komorowski zrezygnował z wystąpienia. Nie wiem czy mówimy o tym samym programie, bo nie pamiętam jak był ubrany (to mnie nie interesowało, a interesowała mnie jego wypowiedź) - oglądałam w TVN24. Podobało mi się pożegnanie Wojciechowskiego, który nikogo personalnie ani politycznie nie obarczał winą za to co się stało, co w Faktach było zmanipulowane - wyjęte z kontekstu słowa mówiące o braku słowa "przepraszam i żałuję" sugerujące, że mówił to do PO, a tak nie było.
Tak, higiena, zwłaszcza mężczyzn pozostawia dużo do życzenia, ale ja nie czepiam się szczegółów. Ważne dla mnie jest to, co dana osoba ma do powiedzenia. Tak na marginesie: nie podobało mi się ubranie śp. Jacka Kuronia w Sejmie czy podczas uroczystości, ale wtedy wszyscy uważali, że skoro ma taki styl, to mu wolno, bo jest wielką postacią. Wypowiadający się w tv nie byli na uroczystości, byli komentującymi je, więc tu chyba nie jest tak istotne ubranie. Od dawna w tv obserwujemy, że goście zapraszani ubierają się bardziej na luzie.
T. / 81.190.70.* / 2010-10-29 12:53
Stare polskie porzekadło: " Jak Cię widzą , tak Cię piszą" .
To zapewne , jak wynika z Twojej ostatniej wypowiedzi , też do Ciebie nie dociera i to Ciebie również nie interesuje.
Poza tym kompletnie nie rozumiemy się. Sorry.
tesa1959 / 2010-10-29 13:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Trudno, że się nie rozumiemy. Swoją drogą , tom staropolskie porzekadło nie odnosi się wyłącznie do wyglądu zewnętrznego. I masz rzeczywiście rację, że ważniejszy dla mnie pogląd człowieka niż szata.
T. / 81.190.70.* / 2010-10-29 13:42
Wydaje mi się, że jedno i drugie idzie jednak w parze.
zbyszek52 / 46.112.146.* / 2010-10-28 15:02
Ci inni byliby bardziej obiektywni? Czy byliby bardziej obiektywni gdyby mieli poglądy zbliżone do twoich. Bo zakladam, że nie podobalo Ci sie to co mówili. Nie mogę ocenic tych wypowiedzi ponieważ nie wiem jaką stację oglądaleś.
tade / 83.2.33.* / 2010-10-28 14:33
o pogrzebie forum łódzkie

http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/633300,pogrzeb-zamordowanego-marka-rosiaka-kondukt-pojedzie-przez
,id,t.html?kategoria=660
zbyszek52 / 46.112.146.* / 2010-10-28 14:23
Spoleczenstwo jednoznacznie wini PIS ( to pokazują sadaże ) za tę wojnę która się w Polsce toczy. Kaczyński o tym wie. On tez wie doskonale bo kto ma wiedzieć lepiej, ze taki jast sposób uprawiania polityki przez niego i jego wiernych poddanych. Dlaczego mówi więc, że to wynik agresji skierowanej w PIS. Bo jest klamcą, faryzeuszem i cynikiem mającym w glębokim poważaniu dobro ojczyzny.
Kto podzielil Polaków na lepszych i gorszych? On i ta cala pisowska swolocz.
Np. ja którego prawie calą rodzinę wymordowali Niemcy albo Ruscy, który się tu w Polsce urodzilem, cale życie tu mieszkam i tu przepracowalem nagle dowiedzialem się, że nie jestem prawdziwym Polakiem i prawdziwym patriotą. I to tylko dlatego, że nie holubię PISu i jego wodza. A nie glosuję na PIS bo się PISu boję - w domyśle jestem zlodziejem, aferzystą i co kto jeszcze chce - slyszalem od tych pisowskich analfabetów. A teraz ten cynik żąda zeby go przepraszać. To on pierwszy a wraz z nim ta pisowska czereda powinna posypać lby popiolem.
T. / 81.190.70.* / 2010-10-29 12:36
Ale się chłopie rozpędziłeś. Nawet nie wiesz dokładnie , kto Tobie rodzinę wymordował.
Rozumię Twoje żale do świata , ale co ma PIS do tego ?
Natomiast jeśli jesteś patriotą , jak piszesz , a J. Kaczyński nie po Twojej stronie , to wydaje mi się , że powinieneś wybrać się na dłuższy odpoczynek , gdzieś do ciepłych , odległych krajów, np: do Meksyku lub do Peru , przy okazji zajrzyj tam do trokadero , niedaleko Limy. Najlepiej od razu do "I klasy". Wyluzujesz się. Zapomnisz o przeszłości.
Tam jest inna kultura , inni ludzie , inny klimat i ludzie tam inaczej myślący. Mili , przyjaźni , uśmiechnięci mimo biedy jaką mają i pozbawieni nienawiści wobec siebie jaka nam na co dzień towarzyszy...
Po miesiącu pobytu wrócisz jak "zdrowy ". Jestem pewien , że wówczas zmienisz zdanie diametralnie.
jt / 78.8.227.* / 2010-10-28 19:44

A nie glosuję na PIS bo
się PISu boję - w domyśle jestem zlodziejem, aferzystą i co kto jeszcze chce - slyszalem od tych
pisowskich analfabetów.
Podaj konkretne przykłady,kto i kiedy Ciebie tak nazywał.
najprawdziwszypolak / 83.17.250.* / 2010-10-28 14:48
Zbyszku popieram twoją wypowiedź - no może bez epitetów.
Mój ojcec walczył w powstaniu warszawskim, po którym trafił do obozu koncentracyjnego.
Wychowywany byłem w duchu patriotyzmu, od zawsze mieszkam w Polsce i nie zamierzam tego zmieniać. Nie popieram żadnej partii bo uważam, że w Polsce nie ma żadnej partii prawicowej a tylko na taką bym głosował. Rozdawać owszem można ale tylko wtedy gdy ma się z czego.
Niepodoba mi się jak jakiś manipulant uzurpujący sobie prawo do decydowania o tym kto jest patriotą i prawdziwym polakiem przykleja mi etykietkę polaka II-giej kategorii i zwolennika kondominium rosyjsko-niemieckiego tylko dlatego, ze nie akceptuję jego metod działania.

A swoją drogą zabawne było jak przedwczoraj Nisiołowski oświadczył, że Ryszard C. był również u niego i Wódz Jarosław na konferencji prasowej żałośnie żądał: oddajcie nam naszego zamachowca, zamachowiec jest nasz a nie wasz.
tesa1959 / 2010-10-28 16:53 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Wódz Jarosław na konferencji prasowej żałośnie żądał: oddajcie nam naszego zamachowca,
zamachowiec jest nasz a nie wasz.

Bo przecież na tej tragedii można coś ugrać, jak na smoleńskiej. Bez sądu, ez śledztwa, od razu po tragedii w obu przypadkach J. Kaczyński wiedział, kto za tym stoi. On zna jedyną, najprawdziwszą prawdę, bo przecież to Prawo i Sprawiedliwość (pożal się Boże).
zbyszek52 / 46.112.146.* / 2010-10-28 15:12
Mój ojciec baral udzial w kampanii wrześniowej. Przeszedl z armią z Warszawy aż do Lwowa. Tam bronili Lwowa przed Ruskimi. Niewielu przeżylo. Ojcu udalo się uciec i wrócić do Warszawy. Też walczyl w powstaniu. I też po powstaniu trafil do obozu. Jak wrócil ta ważyl ok. 40kg przy wzroście 178cm. W Warszawie zginęli prawie wszyscy z mojej rodziny. Dlatego takie emocje wyzwala we mnie jak ktoś mi mówi, że nie jestem Polakim. Ci co to robią zachowują sie jak okupanci.którzy odbierali Polskę - Polakom.
tesa1959 / 2010-10-28 17:11 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja też się o tym dowiedziałam od Kaczyńskiego. Mój ojciec był za młody, aby iść na wojnę, ale jego starszy brat poszedł i słuch po nim zaginął. Dziadek ze strony mamy podczas I WŚ był 4 lata na zesłaniu w Rosji, a podczas II WŚ - 8 lat za działalność przeciwko zaborcy i okupantowi. Dwie siostry mojego ojca też były wywiezione (reszty rodziny z obu stron nie zdążyli wywieźć, bo Niemcy napadły na Rosję). Ciotki wstąpiły do wojska i jedna doszła do Berlina. Rodzice wychowywali mnie i brata w duchu patriotyzmu (byli prostymi ludźmi ze wsi) i mnie także udało się dzieci wychować na patriotów.
Ci, co nam zarzucają brak patriotyzmu i to, że jesteśmy gorszej kategorii Polakami nie bardzo wiedzą co to patriotyzm. Obserwuję, jak dzisiejsza młodzież (liczę do 30 kilku lat) podczas Hymnu rozmawia, stoi z rękami w kieszeniach, nie zdejmuje czapki przed godłem itp. a nas śmie nazywać gorszymi Polakami - mówię tu nie o partiach, ale o bywalcach forum, którzy agitują za PiS. A ciekawa jestem, ilu z nich co niedzielę przystępuje do Komunii Św.(bo są też najprawdziwszymi katolikami) mając w sercu nienawiść i brak chęci pojednania?
jt / 78.8.227.* / 2010-10-28 19:36
Ludzie o czym Wy piszecie?.Kto Was nazywa Polakami gorszej kategorii,czy nie patriotami?.
Podajcie przykłady kiedy Kaczyński tak o Was mówił.Piszecie brednie aby uwiarygodnić swój negatywny stosunek do PiS-u,i Kaczyńskiego.
tesa1959 / 2010-10-28 20:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kiedy? Nie tak dawno i nie chce mi się szukać w jego wypowiedziach. Mówił wyraźnie o prawdziwych Polakach i z z każdego jego wystąpienia można odczytać, że wszyscy co nie są za PiS są gorszej kategorii. Mówił o złych ludziach w rządzie i dobrych w PiS. Nie jestem zwolenniczką żadnej partii, ale najbardziej wkurza mnie PiS (nie wszyscy), więc mówiąc o prawdziwych i nieprawdziwych patriotach, Polakach czy ludziach, mówił, że mnie za taką uważa, bo się z nim nie zgadzam
jt / 78.8.227.* / 2010-10-28 20:41
Kaczyński nigdy nie mówił o prawdziwych Polakach.
To że powiedział że źli ludzie rządzą Polską,to tak Ciebie oburza?.Taka jest subiektywna ocena Kaczyńskiego.A że z każdej wypowiedzi Kaczyńskiego odczytujesz że kto nie jest za PiS-em,jest gorszej kategorii?,to Twoja ocena,wynikająca z niechęci do Kaczyńskiego,utwierdzająca Ciebie w tym że Twoja niechęć jest właściwa.Jestem w 100% pewien że gdybyś nie wiedziała że to powiedział Kaczyński,a np.Komorowski czy Tusk,Twoja ocena tej wypowiedzi byłaby całkowicie inna.Pomyśl nad tym.Pozdrawiam.
ps.podaję przykład jak "obiektywne" media manipulują.
Za "Niezależna.pl"
„Wśród zgromadzonych był szef PiS. - Nadejdą jeszcze takie czasy, że prawdziwi Polacy
dojdą do władzy - mówił Jarosław Kaczyński.” - to relacja portalu TVN24.pl z
niedzielnego Marszu Pamięci. Ale słowa o "prawdziwych Polakach", szeroko komentowane później
przez "salonowe" media, wcale nie padły.
Jarosław Kaczyński na zakończenie Marszu Pamięci zabrał głos. Kamer było wiele z różnych
mediów. Prezes PiS powiedział:

Prawo wolnego narodu, prawo do prawdy [...] Przychodzimy tutaj po to prawo bo jesteśmy
wolnymi Polakami i chcemy być wolnymi Polakami. Chcemy być wolnymi Polakami. I chcemy, by
ten kraj był nasz, był rzeczywiście nasz, by nikt nam nie narzucał obyczajów, by nikt nie
ośmielał się uczynić tego, co czyniono w tym miejscu tak niedawno temu. [...] I domagamy się
także innego prawa, prawa do tego, by móc czcić tych których czcić chcemy, tych którzy
weszli do naszej historii, którzy dobrze służyli ojczyźnie i którzy tak nagle zginęli,
którzy polegli pod Smoleńskiem. Mamy do tego prawo. Mamy do tego prawo jako obywatele, jako
Polacy, jako w większości katolicy. I to prawo jest nam dzisiaj odbierane [...]

Tyle jeśli chodzi o fakty. W poniedziałek od rana rozpoczęła się nagonka.

Monika Olejnik w Radiu Zet podpuszczała Małgorzatę Szmajdzińską, nie podając nazwiska
Kaczyńskiego wprost:

Monika Olejnik: Ale to jest przykre, że pół roku po tragedii te podziały są coraz większe,
co widać po tym, co się dzieje pod Pałacem Prezydenckim. Pani jeszcze nie było wczoraj
wieczorem...
Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska: Nie, nie, ja późno wróciłam.
Monika Olejnik: Wielka manifestacja, kilkutysięczna, gdzie krzyczano oddajcie ukradziony
krzyż, że to są prawdziwi Polacy.
Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska: Chciałam powiedzieć, złożyć deklarację, że ja też jestem
prawdziwą Polką i ci wszyscy, którzy wczoraj byli to też prawdziwi Polacy, my się niczym nie
różnimy, tylko my potrafimy powściągnąć swoje emocje w takich sytuacjach i na pewno nie
nadawać temu wydarzeniu, które wczoraj miały miejsce takiej mocno politycznego zabarwienia,
to niczemu dobremu nie służy.

Tok FM nie pozostawał w tyle. Rano rozmowa z Julią Piterą:

„- Czy to cieszy PO, że prezes Kaczyński tak się zachowuje? - pytał Grzegorz Kozak. -
Nie, dla mnie to jest przerażające. Nigdy bym się nie spodziewała, że z ust Jarosława
Kaczyńskiego usłyszę o "prawdziwych Polakach", to był język, który on sam krytykował. Za
moment pewnie dowiemy się o mediach polskojęzycznych - odpowiadała Pitera. - Ta cała
specyficzna nomenklatura, do tej pory używana przez skrajny w poglądach margines, stanie się
obowiązującą w środowisku Jarosława Kaczyńskiego.”

Po południu gościem Tok FM był poseł Andrzej Dera.

Tak się złożyło, że słuchałem tej rozmowy. Prowadząca rozmowę dziennikarka (czy
dziennikarka?) kilkakrotnie pytała posła Derę o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o
„prawdziwych Polakach”. Andrzej Dera stwierdził, że słyszy te słowa pierwszy,
ponieważ nie było go pod Pałacem (był tam rano, potem na Powązkach i w Kołakach
Kościelnych). Dziennikarka kilkakrotnie „cytowała” słowa Jarosława Kaczyńskiego,
podkreślając zwrot o „prawdziwych Polakach”.

Ale największej manipulacji dopuściła się TVN24 i TVN.

TVN24 miała tam swoje kamery i na stronie pokazała kilka scen z Marszu i sprzed Pałacu. W
notce Nie chcemy rządów złych ludzi zacytowała też Jarosława Kaczyńskiego, lecz tylko w
wersji pisanej: „Wśród zgromadzonych był szef PiS. - Nadejdą jeszcze takie czasy, że
prawdziwi Polacy dojdą do władzy - mówił Jarosław Kaczyński.”

W Faktach z godziny 19.00 manipulacja poszła jeszcze dalej. Faszyzm u bram. Zapowiedź
wielokrotnej laureatki dziennikarskich nagród Justyny Pochanke: „A u nas prawdziwi
Polacy i prawdziwy problem. Pod Płac Prezydencki tradycyjnie ostatniej nocy przyniesiono
kwiaty, znicze, krzyże. Ale przede wszystkim pełne agresji słowa, oby nigdy nie zmieniły się
w czyny. O języku nienawiści nie ku pamięci, ale ku przestrodze Katarzyna
Kolenda-Zaleska.”

W relacji Katarzyny Kolendy-Zaleskiej pojawia się głos Jarosława Kaczyńskiego, co oznacza,
że całość wystąpienia Kaczyńskiego mieli nagrane. Lecz gdy mowa o prawdziwych Polakach,
zamiast głosu Kaczyńskiego, jest głos Kolendy, cytującej jakoby Kaczyńskiego:
„J
tesa1959 / 2010-10-28 21:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Jestem w 100% pewien że gdybyś nie wiedziała że to powiedział
Kaczyński,a np.Komorowski czy Tusk,Twoja ocena tej wypowiedzi byłaby
całkowicie inna.

I bardzo się mylisz Przed poprzednimi wyborami (druga tura) miałam głosować na Tuska, bo śp. Kaczyński zachowywał się tak jak się zachowywał - o zmarłych dobrze, albo wcale. Po debacie tV nie mogłam uwierzyć własnym oczom i uszom widząc agresję Tuska i wiesz jak głosowałam? Nie głosowałam za Kaczyńskim tylko przeciw Tuskowi. Nie miałam za kim głosować, ale wybrałam mniejsze (moim zdaniem) zło. Nie jestem za Tuskiem, bo marny z niego gospodarz, ale teraz ma o wiele bardziej wyważony język niż J> Kaczyński. Na prawdę nie trzeba obelżywych, nienawistnych słów, aby być odebranym jako ten, który nienawidzi, uważa, że tylko on ma rację. Można mówić bardzo przyzwoicie. A cvo Kaczyński powiedział o deklaracji, którą zaproponowali posłowie innych ugrupowań? (Nie było tam nikogo z PO) - powiedział, że PiS nie podpisze żadnego ple, ple. Czy tak zachowuje się przewodniczący Poważnej partii opozycyjnej? Ta deklaracja jest bezstronna, zobowiązuje do uderzenia się każdego we własne piersi, a deklaracja łódzka? - oskarża PO. Tak nie dochodzi się do porozumienia. Ja nie mam w sercu nienawiści do nikogo, nie potrafię nienawidzić. Zawsze staram się zrozumieć postępowanie drugiego człowieka.
Nie chce mi się czytać tego wszystkiego, co mi napisałeś. Dobrze wiem, że TV manipuluje wiadomościami (celowo nie wymieniam żadnej stacji). Dzisiaj słuchałam w całości przemówienia posła Wojciechowskiego i Kaczyńskiego na pogrzebie w Łodzi. U Kaczyńskiego to było wystąpienie polityczne (nie powinno być w czasie takiej uroczystości), natomiast uważam, że Wojciechowski nikogo nie oskarżał, a raczej mówił o tym, żeby każdy zastanowił się nad swoją postawą. W TVN usłyszałam urywek jego wystąpienia (wyrwane z kontekstu), z którego można było wywnioskować, że też mówił tak jak Kaczyński. Ja nie daję się zmanipulować, bo oglądam wiadomości w różnych stacjach (poza Trwam, bo nie wytrzymuję nerwowo komentarzy) i czytam wiadomości w internecie z różnych źródeł, a wnioski wyciągam sama. Po to dał mi Bóg rozum i po to go rozwijałam w czasie nauki, aby z niego korzystać, a nie być nagraną płytą. Tobie też to radzę, będziesz miał zdrowsze nerwy.
jt / 78.8.60.* / 2010-10-29 07:43
Dziękuję za troskę o moje nerwy.Cieszy mnie że starasz się być obiektywna.Ale po wcześniejszych Twoich wpisach tego nie widać.Kaczyński faktycznie nie jest człowiekiem łagodnym w swoich wypowiedziach,ale nie przypisuj mu tego czego nie powiedział(prawdziwi Polacy,czy że kto nie głosuje na PiS,to nie patrioci,czy gorsi ludzie).A to że Kaczyński uważa że ma rację,to źle?.A czy inni politycy uważają inaczej?.Miłego dnia życzę.
tesa1959 / 2010-10-29 10:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Właśnie przeczytałam, że Ryszard C. przymierał się do zabójstwa najważniejszych polityków z czterech partii (zbierał o nich dane). Znaleziono w jego komputerze ślady poszukiwania sposobu: jak zrobić bombę, szukał też lepszej broni. I co powiesz na temat pewności Kaczyńskiego zaraz po morderstwie w Łodzi, że to PO jest winne, że tylko PiS jest na cynglu zabójców. Był oburzony, kiedy wcześniej już było wiadomo, że był pod biurem innych partii z takim samym zamiarem. Robi z siebie ofiarę, jedynego sprawiedliwego, najważniejszego w państwie,. Tylko na jego życie wszyscy czyhają. To jest chore.
tesa1959 / 2010-10-29 09:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

nie przypisuj mu tego czego nie
powiedział(prawdziwi Polacy,czy że kto nie głosuje na PiS,to
nie patrioci,czy gorsi ludzie)

Wiele można wyczytać między wierszami, tylko trzeba chcieć. Tym, którzy stoją murem za Kaczyńskim na pewno nie przychodzi to łatwo, natomiast, jeżeli słucha się jego wypowiedzi z uwagą i przy tym myśli, to już inaczej.
Cieszy mnie że starasz się być
obiektywna.Ale po wcześniejszych Twoich wpisach tego nie
widać

Widać, tylko jeżeli wypowiadałam się o konkretnej sprawie, to trudno, abym za każdym razem odżegnywała się od popierania kogokolwiek.
).A to że Kaczyński uważa że ma
rację,to źle?.A czy inni politycy uważają inaczej?

Źle, że nikogo nie słucha, źle, że demonstruje pogardę dla prezydenta (nie wracajmy do zachowań poprzedniej kadencji - bo to jest zawsze źle), źle, że pozbywa się z partii ludzi, którzy myślą samodzielnie a tak dużo zrobili w kampanii wyborczej, aby uzyskał taki wynik jak uzyskał, źle, że wciąż gra katastrofą smoleńską, a teraz dodatkowo śmiercią p. Rosiaka, źle, że nie chce podpisać deklaracji (bezstronnej, bo jego jest z zarzutami), źle, że oskarża bez śledztwa i prokuratorów zaraz po tych dwóch katastrofach, źle, że nie chce się pogodzić (Wałęsa pojednał się z Kwaśniewskim po śmierci papieża, źle, że z nienawiścią w sercu (bo jak można nazwać jego postawę wobec przeciwników politycznych) przyjmuje Komunię Św. podczas Mszy św. jednocześnie twierdząc, że Komorowski (nie prezydent Komorowski) nienawidzi Kościoła - to jest świętokradztwo. Pismo Św. mówi: "zanim złożysz swój dar w świątyni, najpierw idź i pogódź się z bratem swoim, potem przyjdź i złóż swój dar" (pisane z pamięci, ale jeśli chcesz poszukam dokładne cytaty). Tak nie postępuje katolik, który na prawdę wierzy w Boga i wierzy Bogu. Nigdzie nie twierdziłam, że inni politycy uważają inaczej, ale przynajmniej ich gesty świadczą o chęci pojednania. Nie zachowują się jak w piaskownicy. Takich jak Palikot czy Niesiołowski nie uważam za polityków godnych nazwania się politykami, ale sami ich wybraliśmy - może teraz ludzie postąpią inaczej, ale tylko jeśli będą starali się słuchać co mówią, jak mówią i pomyśleć jakie to konsekwencje będzie miało dla nas, dla kraju.
jt / 78.8.231.* / 2010-10-29 13:03

Wiele można wyczytać między wierszami, tylko trzeba chcieć.

No właśnie.Każdy czyta między wierszami co chce wyczytać.
Ja wcale nie stoję murem za Kaczyńskim.Też mi się wiele jego wypowiedzi nie podoba.
Też mi się nie podoba traktowanie przez Kaczyńskiego prezydenta.Uważam że obecnie prezes PiS-u robi dla tej partii niedźwiedzią przysługę.Lepiej by było aby wycofał się z polityki.W pełni się zgadzam z wypowiedzią Migalskiego,przedstawioną w jego otwartym liście.Ale denerwuje mnie przypisywanie Kaczyńskiemu słów których nigdy nie wypowiedział.A że ktoś wyczytuje między wierszami "o prawdziwych Polakach,to że niegłosujący na PiS to nie patrioci,czy gorsi Polacy",to wybacz ale tego naprawdę nie jestem w stanie pojąć.
tesa1959 / 2010-10-29 13:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To co mi zarzucasz, wynika z całości wypowiedzi Kaczyńskiego, a naprawdę staram się uważnie słuchać.
W poprzednim poście odpowiedziałam Ci na pytanie czy to źle, że Kaczyński itd. i nie odniosłeś się do tego, ale wracasz do początku
jt / 62.87.167.* / 2010-10-29 18:34

To co mi zarzucasz, wynika z całości wypowiedzi
Kaczyńskiego,
Ja wolę konkret, czyli to co faktycznie mówi człowiek(każdy nie tylko Kaczyński).A takie mówienie że to wynika z całości wypowiedzi,czy czytanie między wierszami uważam za manipulację i przypisywanie komuś swoich o nim poglądów.
Teraz odniosę się do Twoich pytań:

Źle, że nikogo nie słucha,
Nie musi,ma swoje zdanie.


źle, że demonstruje pogardę dla
prezydenta
Tak,tutaj zgadzam się z Tobą.


źle, że pozbywa się z partii ludzi,
którzy myślą samodzielnie a tak dużo zrobili w kampanii
wyborczej, aby uzyskał taki wynik jak uzyskał
Nieprawda.Nikogo się nie pozbył po kampanii wyborczej.


źle, że wciąż
gra katastrofą smoleńską, a teraz dodatkowo śmiercią p.
Rosiaka,
Co to znaczy gra?.Chce rzetelnego wyjaśnienia przyczyn tej katastrofy.Czy oddanie tej sprawy dla Rosji jest czymś normalnym?.Moim zdaniem nie.Rząd Tuska okazał się malutki w tej sprawie.A składanie wieńców przed pałacem prezydenckim,to faktycznie niepotrzebne.


źle, że nie chce podpisać deklaracji (bezstronnej,
bo jego jest z zarzutami),

Wszystkie partie powinny wypracować wspólną deklarację.Ta PiS-owska też mi się nie podoba.

źle, że oskarża bez śledztwa i
prokuratorów zaraz po tych dwóch katastrofach,
To są oskarżenia nie o odpowiedzialność kryminalną,tylko polityczną.Tu można dużo mówić na ten temat,kto rozpętał tę całą wojnę polityczną.Moim zdaniem PO,po przegranych wyborach w 2005r.


Źle, że nie
chce się pogodzić
Nie chce pozorów zgody.Czy "przeprosiny" Prezydenta były rzeczywiste,czy to tylko niepoważna,cyniczna gra?.Jasno było widać że to drugie.

źle, że z nienawiścią w sercu (bo jak można
nazwać jego postawę wobec przeciwników politycznych)
przyjmuje Komunię Św. podczas Mszy św. jednocześnie
twierdząc, że Komorowski (nie prezydent Komorowski)
nienawidzi Kościoła -
Nie pamiętam aby Kaczyński tak mówił o Komorowskim.Jeżeli dobrze pamiętam to powiedział że okaże się kto jest prawdziwym katolikiem(mogę się mylić).A swoją drogą,czy na miano katolika zasługuje ktoś kto nie popiera nauki Kościoła np.w sprawie in vitro czy aborcji.Zobaczymy jak będą głosowali poszczególni posłowie.


Nigdzie nie twierdziłam, że inni
politycy uważają inaczej, ale przynajmniej ich gesty
świadczą o chęci pojednania.
No właśnie gesty.Nie patrz na gesty,ale na to co robią.Politycy PO,a Tusk w szczególności do perfekcji opanowali techniki PR.Przez 3 lata rządzą i co?,gdzie te szuflady pełne ustaw?.Ich działania sprowadzają się do ciągłego ataku na PiS i Kaczyńskiego.Przypomnij sobie jaka była opinia w społeczeństwie o Lechu Kaczyńskim jak był prezydentem,z czego to wynikało?.Ciągle był atakowany i wyśmiewany przez polityków PO i sprzyjające im media.I jak nagle po Jego śmierci to wszystko się zmieniło.
A podsumuje to wszystko tak:
Nie róbcie z Kaczyńskiego jakiegoś adwokata diabła,winnego za wszystko co złe w polskiej polityce,mającego jakieś złe intencje,dzielenie Polaków ,że powiedział coś czego nie powiedział,a wynika to z całości wypowiedzi,z czytania między wierszami itp.To jest nieładnie tak kogoś oceniać.Pozdrawiam.
T. / 81.190.70.* / 2010-10-29 13:49
Napisz "tesa" , jaka pogoda u Ciebie ? U mnie pochmurno, szaro i buro . Jak atmosfera na tym forum.
A cały czas nawiązuje się w dyskusjach o polepszeniu stosunków międzyludzkich.
Kiedy to nastąpi ?
tesa1959 / 2010-10-29 14:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

A cały czas nawiązuje się w dyskusjach o polepszeniu
stosunków międzyludzkich.
Kiedy to nastąpi ?

Jak zaczniemy słuchać siebie nawzajem, czego Ty nie robisz. Zadajesz mi pytania, a kiedy odpowiadam konkretnie, odwracasz kota ogonem (patrz 9:47;18 i Twoja riposta 13:03:13 i następny post i Twoja odpowiedź - przeczytaj uważnie i sam sobie odpowiedz, kto pisze na temat? Jak mamy się rozumieć, skoro odpowiadam Ci konkretnie na konkretne pytania, a Ty zaczynasz z zupełnie innej beczki?
T. / 81.190.70.* / 2010-10-29 14:24
Najlepiej zmieńmy temat. Porozumienie gotowe.
Kończę , bo zaraz jadę na wieś , z dala o tego wszystkiego ... tam gdzie przyroda rządzi wszystkim.
Do następnego , pzdr.
jt / 78.8.227.* / 2010-10-28 20:46
Jarosław Kaczyński mówi, że nadejdą jeszcze czasy, gdy prawdziwi Polacy dojdą jeszcze
do władzy”. Takie słowa nigdzie nie padły. TVN jakoby cytuje Kaczyńskiego, lecz te
słowa wypowiada Kolenda.

Potem manipulacja jest coraz bardziej obrzydliwa. Nawiązania do faszyzmu i 1933 r.
Uwiarygodnić ma to uratowany z Getta profesor Głowiński, potem jeszcze kilka salonowych
autorytetów analizuje słowa, które nie padły. Dowodem na nadciągający faszyzm oprócz słów
Kaczyńskiego które nie padły, mają być płonące pochodnie. Szkoda, że TVN nie pamięta, że
jeszcze całkiem niedawno pochody z pochodniami organizowała Platforma Obywatelska"
tade / 83.2.33.* / 2010-10-28 14:31
w całości popieram
A PiS jak najszybciej winno wykonać resekcję CZYRAKA jakim jest Kaczyński.
a tak po prawdzie
POkemony to takie same oszołomy jak PiSuary
tesa1959 / 2010-10-28 17:12 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Masz rację, tylko po co te obraźliwe nazwy?
zbyszek52 / 46.112.146.* / 2010-10-28 14:48
Najgorsze, ze sczeniaki, nowy narybek partii nauczyl się od swoich mistrzów tego samego stylu uprawiania polityki polegającym na szczekaniu i opluwaniu wszystkich co mają inne zdanie. Więc nie widać swiatla w tunelu.
tesa1959 / 2010-10-28 17:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A to wina w większości rodziców i po części szkoły, że nie potrafili nauczyć szacunku dla ludzi, dla ich poglądów; nie nauczyli patriotyzmu.
kaczaMANNA / 79.191.99.* / 2010-10-28 14:17
a jakie są INTENCJE Kaczyńskiego?
arti8 / 89.79.44.* / 2010-10-28 14:28
Dobrobyt i samodzielność Polski?
niezrzeszony / 2010-10-28 15:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak Cię proszę.. weź wyjaśnij czy to sarkazm czy serio tak myślisz.
tade / 83.2.33.* / 2010-10-28 14:38

Dobrobyt i samodzielność Polski?

zaśmiała się królewna i z cicha p********** uroniła kropelkę moczu
~uczeń / 149.156.124.* / 2010-10-28 14:45
uczcie się pisiorki języka Miłości od Pana powyżej.
politolog / 149.156.124.* / 2010-10-28 14:17
Partia Miłości do wszystkiego, co patologiczne.
Partia Nienawiści wobec wszystkiego, co normalne.
PRAWDZIWY POLAK / 213.77.81.* / 2010-10-28 14:16
Jak słyszałem te brawa i oklaski pisowców to o zgrozo, gdzie ja żyje. Tylko Wódz potrafi z pogrzebu zrobić wiec polityczny. Współczuje rodzinie, szkoda że dała się w to wciągnąć.
zbyszek52 / 46.112.146.* / 2010-10-28 14:32
Nie byli w stanie się przed tym obronić. Nikomu kto jest przy zdrowych zmyslach nie moglo przyjść do glowy to co się stalo. Wiedzialem, że dla pisiaków nie ma świętości ale tego tez się nie spodziewalem.
buc_pucybut / 2010-10-28 13:43 / Tysiącznik na forum
Jednak PRowskie kanalie nie maja honoru
tade / 83.2.33.* / 2010-10-28 14:03
Dwie maksymy:

Szanujmy innych to i nas będą szanować.

JEŚLI NA COŚ NIE ZASŁUŻYŁEŚ A TO DOSTAŁEŚ, TO PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ TO STRACISZ!

niby różne ale takie same tylko czy wszyscy je potrafią zrozumieć.

Kaczyński za takie zachowanie w normalnym kraju byłby politycznie skończony na zawsze.

Nie jestem zwolennikiem PO
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy