Forum Forum dla firmKadry

Dziś rząd ogłosi, ile zarobią najbiedniejsi w przyszłym roku

Dziś rząd ogłosi, ile zarobią najbiedniejsi w przyszłym roku

Wyświetlaj:
świniak, wieprz i knur . . . / 87.205.34.* / 2010-10-06 20:35
na jedno jest zawsze popyt! na alkoholek i żywy towar!
kola1234 / 195.149.64.* / 2010-10-05 11:11
Jedna wielka BZDURA ! Najbiedniejsi nic nie zarobia bo nie dostaną pracy. Jeśli ja mam pracę do wykonania wartą 800 zł miesięcznie do sprzątania stolarni po stolarzach, to nie zatrudnię nikogo przy tej płacy minimalnej. I nie zatrudnię biednego, a niech idzie do opieki społecznej i ciągnie z waszych podatków. Teraz po sobie sprzątają stolarze a tak sprzątałby pracownik a oni więcej czasu poświęciliby produkcji, byłoby więcej krzeseł i krzesła byłyby tańsze. Ale widac wy lubicie socjalistycnze bagno.
A tak bym zatrudnił za 800 na początek, a jak by się stolarki nauczył przy tych stolarzach to by później mógl jak oni nawet 6000 zarabiać.
djey / 83.22.142.* / 2010-10-06 02:04
taaaa ja to znam na ten poczatek zaczyna sie za 800 a konczy na 900 jak juz na emryture czas odejsc :) wciskanie kitu mnie nie bawi wiec albo od razu 6 tys albo wakacje ;)
polak mały / 213.77.7.* / 2010-10-05 08:56
A kiedy rewaloryzacja kwoty dochodowej uprawniającej do pobierania zasiłku rodzinnego? Zamrożenie od 2004 roku to już nie przesada, ale zbrodnia na rodzinach
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-10-05 08:51
..

A mnie interesuje dlaczego sprzedaje się PLL LOT i ile stracimy na tym my wszyscy.
Dziś przelot bezpośredni z Warszawy do Lwowa to ok. 1400 PLN,
Ale można też Lufthansą, z przesiadką na niemieckim lotnisku, tylko to już kosztuje od 2400 -2900 PLN, no i dłużej trwa!

No cóż, jak się lata za "państwowe", to żadna różnica, ale ja latam za swoje prywatne , i dla mnie jest różnica.

Jeszcze trochę i znajdę się, mimo woli, w grupie tych najbiedniejszych!
SumieniePiSokomuchów / 64.89.240.* / 2010-10-05 07:42
Dlaczego ktoś ma określać ile mam płacić!?
Praca jest towarem. Im lepszy towar (np. jakość) tym lepsza płaca.

To jest podobny komuszy wymysł jak "rodzina na moim" - wymyślona przez PiSokomuchów.
Obydwie te formy blokują możliwości. W przypadku pracy jest to możliwość płacenia lepiej jednym a gorzej innym. A w przypadku "rodziny na moim" blokowanie obniżki cen mieszkań.

Ale jaki baran ze związków zawodowych lub też z lewackiej czy komuszej opozycji takiej jak PiSokomuchy czy SLD to zrozumie.
asdsa / 91.216.51.* / 2010-10-05 08:39
To wszystko jest prawdą co napisałeś., Tylko nie przewidziałeś czynnika ludzkiego mianowicie jest wielu pracodawców u których pracownik obojętnie jak się stara zarobi tyle samo. Nawet jak stanie na glowie dostanie tyle samo i jego wysiłki, zaangażowanie w pracy nie zostanie docenione. I co wtedy???
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-10-05 10:56
Jak to co ?! po prostu zmienia prace i idzie tam gdzie pracodawca lepiej go traktuje. Po jakimś czasie ten pierwszy pracodawca któremu wyciekają dobrzy pracownicy to zauważy i szybko zmieni do nich podejście. WOLNY RYBNEK najlepiej wszystko reguluje. Oczywiście pod warunkiem że pracodawca jest prywatny, państwowy bez względu na wszystko nie bedzie dbał o pracowników, bo firma "państwowa" to firma niczyja czyli można w niej wszystko olewać.
Lorunia / 91.94.103.* / 2010-10-05 09:33
Wyjątkowo w Polsce stosuje się systemy aby pracownika ograbić z wszystkiego ! nawet z godności ! Powyżej ktoś wymądrza się i plecie coś o prawach rynku ! człowieku zobacz co się dzieje wokół Ciebie . Najlepiej prawa rynku zobaczysz na stacjach benzynowych , gdzie mimo nawet regulacji prawnych w tym kierunku są zmowy cenowe . O czym tu mówić płaca minimalna jest potrzebna ! a nawet i tą potrafią pracodawcy omijać przez to , że stosuje się przepisy , że inne składowe płacy można włączyć do minimalnej . Wtedy stary pracownik doświadczony zarabia tak samo jak świeżo przyjęty bez doświadczenia . Znam osoby , które mają podwyżki tylko w przypadku podniesienia minimalnej płacy i to jak z dodatkami nie przekroczyli dotychczasowej minimalnej , bo jak przekroczyli to nawet istnieje możliwość aby zarabiali relatywnie mniej niż w poprzednim roku bo zostają na tym samym uposażeniu , a inflacja zrobi swoje...
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-10-05 10:59
Gadasz bzdury, na stacjach benzynowych nie ma wolnego rynku bo prawie wszystkie stacje w Polsce zaopatrują się w rozlewniach Orlenu. Rynek paliw w Polsce nie jest wolny więc tu nie ma wolnego rynku, jest bardzo mocno regulowany przez państwo, to co sie dziwić zmowom.
residenzpalast / 79.191.48.* / 2010-10-05 10:47
pracownicy obojetnie na jakim stanowsku ( nie mowiac o topowych) i tak zostana wydymani i to równo...idzie niewyobrazalny kryzys - nawet najbardziej zagorzali zwolennicy PO czy optymisci nie wierza juz w cuda Tuska, jakies cuda czy zielone wyspy...
Lorunia / 91.94.91.* / 2010-10-06 09:55
Skąd się urwałeś , że opowiadasz takie głupoty ! gdyby tak było jak mówisz to zbędna by była ustawa na ten temat i walka ze zmowami cenowymi nie była by potrzebna, a tu co raz się słyszy o tej pladze ! chyba masz w tym interes aby wokół tej sprawy było cicho a to, już się rozumie ! ! ! Jest to bardzo trudne do udowodnienia ale fakty mówią same za siebie .

Najnowsze wpisy