Forum Polityka, aktualnościKraj

Dziś Sejm zadecyduje, czy zakazać palenia w lokalach

Dziś Sejm zadecyduje, czy zakazać palenia w lokalach

Wyświetlaj:
Ali135 / 92.251.150.* / 2010-03-04 23:44
Oczywiście, że zakazać palenia i to bezwzględnie. Jeśli ktoś chce palić, to w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach urządzonych na zewnątrz przez właścicieli lokali. Nie rozumiem - o co tyle krzyku? W wielu krajach to jest normą i kto chce palić - wychodzi na zewnątrz. Ale Polactwo, to sami krzykacze i od starych, złych nawyków do normalności to dla nich skaranie.
Znając polskie realia (chore), to sejm nic nie zmieni. Eeeechhhhh Polskooo...........
G.K.V / 188.80.35.* / 2011-02-08 17:24
Zgadzam sie z Toba,ja mieszkam w Portugalii i kto chce zapalic wychodzi na zewnatrz gdzie wlasciciele lokali zatroszczyli sie to ze stoja popielniczki przed wejsciem,wiec po co tyle krzyku.
look3 / 95.48.13.* / 2010-03-04 16:33
Pfizer sponsorem ustawy o zakazie palenia...

Całe zamieszanie dotyczące zakazu palenia (podobno dla naszego dobra?) budzi u mnie coraz większy
niesmak.
Mam dość obłudy posłów i 'bezinteresownych' lekarzy.
W jednym z komentarzy pod jakimś tekstem o ustawie dotyczącej zakazu znalazłem informację o dzikim
tańcu lobby farmaceutycznego nad tą ustawą. Specjalnie mnie to nie zdziwiło ale postanowiłem
poszukać czegoś na ten temat.

Kilka minut spędzonych z Google i znalazłem 'tony' informacji...
Oto wybrana jedna z nich.
Dotyczy sławnego doktora Zatońskiego który jest jednym z autorów projektu zakazu palenia.
Nawołuje do zakazu palenia dla 'dobra naszego zdrowia' a jednocześnie finansowany jest przez
koncerny farmaceutyczne produkujące gumy z nikotyną i inne tego typu preparaty...
Niby pod stołem nie dostaje kasy w kopercie od firm farmaceutycznych ale jednak otrzymuje od nich
za
'tantiemy' przy tylko jednej okazji pewnie ok. 400 tys. zł (50.000 szt. x 8 zł = 400 tys. zł)...

np. Pfizer (czyli producent Nicorette!) kupił od Pana Zatońskiego 50 tysięcy(!) jego książek.
Ciekawa forma finansowania. Chyba nie wymaga komentarza.
A to tylko jedna rzecz z wielu jaką znalazłem.

Tu jest cytat i link...

Regulamin programu edukacyjnego Medycyny Praktycznej sponsorowanego przez firmę Pfizer z główną
nagrodą w postaci podręcznika "Jak rzucić palenie" - prof. W. Zatońskiego.

3. Nagrody

3.1. Główną nagrodą w Programie jest 50 000 (pięćdziesiąt tysięcy) egzemplarzy podręcznika "Jak
rzucić palenie" - prof. W. Zatońskiego, dalej zwanego Podręcznikiem.

http://www.mp.pl/program_edu/show.php?aid=...2C490AAF7D5E98C

Doktor Zatoński chwali się że jest jednym z dwóch autorów ustawy o zakazie palenia.
Ciekawe jakie 'bonusy' w swojej karierze zebrał od firm farmaceutycznych drugi autor Pan Doktor
Jassem...
Swoją drogą interesujące ile jeszcze takich spraw jak kupno przez Pfizer kilkudziesięciu tysięcy
książek od 'niezależnego' autorytetu medycznego jest załatwiana w podobny sposób.

Może ktoś poszukałby tego typu 'kwiatków' skoro ja-pełny laik, w ciągu kilku minut w google
znalazłem sprawę która jest skandalem w pełni tego słowa!

Pikanterii całej sprawie ustawy o zakazie palenia dodaje fakt że szefem sejmowej komisji zajmującej
się tą sprawą jest kolejny 'niezależny' specjalista czyli Pan Poseł Piecha znany głównie z
dyskretnych spotkań z lobbystami firm farmaceutycznych...

Ciekawe towarzystwo decyduje o naszym życiu codziennym...
xzxzxz / 77.115.129.* / 2010-03-04 16:19
Nie rozumiem, dlaczego dziennikarze wrzucają do jednego worka bary, szpitale i zakłady pracy. Znam projekt ustawy dokładnie i wiem, że każde z tych miejsc ma się rządzić swoimi prawami. W zakładach pracy na pewno będzie można tworzyć specjalne miejsca do palenia (nowowczesne palarnie). Więc po cholerę straszyć ludzi, że będzie całokowity zakaz wszędzie? Ach ta rzetelność dziennikarska!
AntyDym / 87.204.26.* / 2010-03-04 14:59
ale nieobojętne mi, że śmierdzą. W restauracji przy obiedzie idzie się wyrzygać. I jeszcze mam płacić?
acomitam / 83.25.125.* / 2010-03-04 14:32
Niedługo komuszki zajmą się regulacją perystaltyki naszych jelit wydając ustawę określająca ile skurczy i o której godzinie kiszki mają wykonać. Uwielbiam komuszkowy sposób pojmowania(?) świata. Jest namacalnym dowodem starej, ludowej prawdy, że idiotów nie sieją.
jffgjghj / 85.222.86.* / 2010-03-04 11:42
ta mucha to jakies nieporozumienie, co ona bredzi ?!?!?
Bankier_7 / 2010-03-04 10:11 / portfel / Punktator

Według niej, nawet jeśli Sejm przyjmie ustawę z restrykcyjnymi zapisami, nie spowoduje to znaczących strat finansowych dla właścicieli lokali gastronomicznych. - Doświadczenia z innych krajów pokazują, że nawet gdybyśmy wprowadzili całkowity zakaz palenia, to w pierwszym miesiącu będzie jakiś spadek klientów, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że bardzo szybko poziom klientów wróci do okresu sprzed zakazu palenia. We wszystkich krajach mniej więcej taki schemat miał miejsce - wyjaśniła.

Co ona piepszy za przeproszeniem - jakie doświadczenia z innych krajów - niechże ta baba z ładną buźką najpierw sprawdzi te doświadczenia z innych krajów a potem p******* głupoty.
W tej PO to już próbują zakrzywiać rzeczywistość do granic możliwości - to już powoli przestaje być nawet zabawne!
H Szatkowski / 2010-03-04 09:12

Ja na razie noszę się z takim zamiarem i wolę być przekonywana, a nie zmuszana - zaznaczyła.

niepalący natomiast są zmuszani do biernego palenia w wielu okolicznościach i nie mają okazji "woleć" czegoś innego.

Najnowsze wpisy