Forum Polityka, aktualnościKraj

Dziś Światowy Dzień Wody. Eksperci obliczyli ile jej tracimy

Dziś Światowy Dzień Wody. Eksperci obliczyli ile jej tracimy

Wyświetlaj:
wioślarka / 213.73.9.* / 2012-03-22 14:29
Mamy wiosnę, a zaraz przyjdzie lato pamiętajmy o naszych zasobach wodnych podczas wypoczynku i rekreacji nad akwenami, nie zanieczyszczajmy ich. Woda to dobro ogólnoświatowe, pamiętajmy o stworzeniach dla których woda jest środowiskiem życia , a pomożemy sobie.
HanzS / 89.69.111.* / 2012-03-22 12:23
Dobra, oszczędzamy wodę, ale nadal kupujemy butelkowaną. Ktoś nam zrobił wodę z mózgu i kazał kupować butelki z wodą, podczas gdy taka sama płynie z kranów (i jest badana 24h/dobę) i jest 1000 razy tańsza. Ja nie używam już butelkowanej wody, a zamiast tego napełniam bobble (kto nie wie -> www.waterbobble.pl) i zabieram do pracy i na siłownię. Nie dam się nabrać na mityczne walory wody butekowanej, wolę pić przefiltrowaną i świeżą wodę kranową. Proste, prawda? Wystarczy tylko trochę pomyśleć i można sporo zaoszczędzić - zarówno pieniędzy, jak i plastiku w środowisku :)
Wits / 109.243.254.* / 2012-03-22 11:37
Dla mnie nierozsądnym wykorzystywaniem zasobów wody jest też szał na źródełka oligoceńskie... Czytałem ostatnio że to są polodowcowe złoża wody, czyli jak najbardziej mogą się wyczerpać - nie rozsądniej zostawić je w spokoju, własnie na czarną godzinę jeśli kiedyś taka nadejdzie? przecież woda w kranach, przynajmniej w Warszawie, jest obecnie naprawdę dobrej jakości, więc po co korzystać z oligoceńskiej? Zwłaszcza że jak patrzę na stan higieny utrzymywanej przy tych kranikach to mam wątpliwości czy ta woda aby na pewno jest bezpieczna ;) Tak czy siak to takie typowo polskie krótkowzroczne patrzenie, bez myślenia o następnych pokoleniach...
CO 2 ekspertów powie to święte / 178.37.135.* / 2012-03-22 11:14
aha i woda,woda musi zdrożeć w tym pustynnym kraju.

Najnowsze wpisy