Forum Polityka, aktualnościKraj

Dzisiejsza noc będzie jeszcze zimniejsza

Dzisiejsza noc będzie jeszcze zimniejsza

Money.pl / 2010-01-24 17:56
Komentarze do wiadomości: Dzisiejsza noc będzie jeszcze zimniejsza.
Wyświetlaj:
zibbitt / 195.117.22.* / 2010-01-25 02:19
..że to wina globalnego ocieplenia. Ale tak to właśnie jest, że owce (i barany) trzeba strzyc, zwłaszcza, że się dają.
sceptyk / 2010-01-24 22:34 / Tysiącznik na forum
Nie istnieje taka głupota, której rządzący nie wykorzystają do dojenia podatników.
Socjaliści w rodzaju Tuska, Ala Gora, Zapatero i im podobnych są w tym mistrzami świata.
LOGIK z PO / 83.10.140.* / 2010-01-24 21:31
W latach 60-tych w PRLu, w czasach siermięznego socjalizmu nie było tylu SETEK ludzi zamarzniętych na ŚMIERĆ. Jedyne wytłumacznie to takie, że w tym zbrodniczym kapitaliżmie mamy ndprodukcje DZIADÓW.
klikający.baran / 109.243.18.* / 2010-01-24 21:52
W latach 60-tych "DZIADY" zostały zdjęte przez słynnego Wiesława w ramach poprawiania stosunków z ZSRR. Teraz naprawiamy te błędy w ramach poprawy stosunków z UE :-)
kochamPrzed / 79.185.235.* / 2010-01-24 19:07
To ewidentnie wina PO. Wszyscy pamiętamy że za przymrozki wiosenne podczas rządów PIS był winien rząd więc logicznie za mróz tej zimy odpowiada rząd. Trzeba przegonić tą złodziejską bandę. PO do wora, ale gdzie wór wrzucić jak na jeziorach lód. Ma ktoś pomysł?
klikający.baran / 109.243.18.* / 2010-01-24 19:31
Nie potrawisz myśleć logicznie. Skoro już ustalono ponad wszelką wątpliwość, że za mrozy odpowiada PiS, to dlaczego twierdzisz, że teraz ma być inaczej. Chyba logiczne? Nie? Za mrozy nadal odpowiada PiS, prezydent i ich niekompetentna polityka wewnętrzna i zagraniczna. Musisz być ślepy nie widząć ogromnych sukcesów tego rządu. Cały problem polega na tym, że skoro przez dwa lata PiS doprowadził do prawdziwej katastrofy ekologicznej, gospodarczej i politycznej, to teraz trzeba dziesiątków lat, aby skutki tych działań odwócić. I nie można za problemy winić obecnego rządu. Musimy zrobić wszystko, aby sytuacja sprzed 2 lat się nie powtórzyła! Myśl. Myślenie nie boli!
x-men / 82.143.139.* / 2010-01-24 23:28
Ciebie to z pewnością boli,
m-53 / 83.24.28.* / 2010-01-24 20:15
Niezłą kombinacją jest też jazda samochodem zaprzęgniętym w osła. Problem tylko z ogrzewaniem. Ale też już wiem jak to zrobić. Zaprzęgnę krowę, zaaplikuję jej rurkę metanową, mały palniczek i full wypas. Osioł na lato, krowa na zimę. I jak ekologicznie, Gaz cieplarniany zostaje spożytkowany,

Mam do rozwiązania tylko dwa problemy. Drobne.
Krowa nie mieści się do windy no i strasznie boi się spać na balkonie na 18. piętrze.
klikający.baran / 109.243.18.* / 2010-01-24 21:02

Krowa nie mieści się do windy

Nie szkodzi. Wprowadzi się odpowiedni przepis do prawa budowlanego nakładajacy na przedsiebiorców obowiązek instalowania wind dla krów w każdym budynku wielorodzinnym oraz w budynkach jednorodzinnych nie wyposażonych w ogrzewaną stodołę. Niestety nie wiem jak szybko można to wprowadzić w życie, gdyż jak wszyscy wiemy obecny prezydent wetuje wszystkie propozycje zmian, nawet tak dobre jak powyższa. Oczywiście o trzymaniu krowy na balkonie nie może być mowy - powinieneś udostępnić jej własną łazienkę. Przy okazji przypominam ci, że zgodnie z rozporządzeniem ministra rolnictwa nr 26363/09 z dnia 12.06.2009 jesteś w powyższym przypadky obowiązany do zatrudnienia weterynarza posiadającego odpowienie uprawnienia. Nie dopełnienie tego obowiązku jest zagrożone grzywną do 15tys.zł lub karą do 3 lat pozbawienia wolności.
sceptyk / 2010-01-25 00:16 / Tysiącznik na forum
Weterynarz to Pan Pikuś.
Zgodnie z zarządzeniem nr 2398713/Ikawartał2009/Zw/896177 Ministerstwa Ochrony Środowiska, jesteś zobowiązany do zapewnienia krowie minimum 10m kwadratowych powierzchni, spacerów 3 razy dziennie, inseminacji raz do roku minimum 8 godzin spokoju na przeżuwanie.
mololo / 89.72.149.* / 2010-01-24 18:55
Najgorzej z odpaleniem samochodu.. a dodatku ile pali to szok

mololo . pl zawsze na tropie
klikający.baran / 109.243.18.* / 2010-01-24 19:10
I bardzo dobrze. Samochód jest nieekologicznym środkiem transportu, co już dawno udowodniono naukowo - nie dość, że truje różnymi tlenkami siarki, to jeszcze emituje do atmosfery ogromne ilości takich gazów jak: co2 i h2o - mających, jak powszechnie wiadomo, wpływ na globalne ocieplenie klimatu. Najlepszy jest rower, jeśli już lenistwo nie pozwala chodzić na piechotę. Jeśli ludzie sami nie dojdą do tego, co jest dla nich dobre, to mam nadzieję już wkrótce skłonią ich do tego podatki ekologiczne. Chcą nas truć, niech płacą.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-01-24 19:51
Wspomniany rower, ale z kierownicą nie w kształcie baranich rogów, z ciut większym dynamem, może także robić za elektrownie domową. Tylko co wtedy gdy ktoś lubi seks przy zapalonych lampach? Dymać na dwa fronty, nie da się!
klikający.baran / 109.243.18.* / 2010-01-24 20:44
Cieszę się, że myślisz w sposób ekologiczny - rozsądny i w interesie całej ludzkości. Zatem na pewno cię ucieszy informacja, ze już od dawna nasza grupa ekologów pracuje nad propozycją ustawy ułatwiającej instalowanie w domach rowerów z dynamem elektrycznym. Jesteśmy za pośrednictwem polskiego rządu, finansowani z funduszy unijnych. Przedstawiam najważniejsze elementy ustawy:
- wprowadzenie dla kazdego gosp.domowego obowiązku wytwarzania co najmniej 25% energii za pomocą rowerów z dynamem. W pierwszym roku, później 35%.
- ogłoszenie przetargu na wydanie koncesji dla firm wytwarzających taki sprzęt - my rekomentujemy dwie firmy z Niemiec oraz z Hiszpanii - orientacyjny koszt około 25-35 tysięcy euro za rower
- wprowadzenie możliwości refinansowania z budżetu kosztów zakupu sprzętu - do kwoty 1 tysiąca euro.
- wprowadzenie preferencyjnego opodatkowania wytwarzanej energii - vat i akcyza - obliczane na podstawie średnich cen energii na rynku unijnym
- wyposażenie rowerów w odpowiedniki kas fiskalnych - naliczających opłaty podatkowe oraz ilość wyprodukowanej w domu energii
- umożliwienie zakupu dla młodych małżenstw rowerów-tandemów, ze wzmocnioną ramą i amortyzowanym siodełkiem (ta propozycja powinna rozwiać twoje wątpliwości) - z rabatem 10%
- wprowadzenie obowiązku corocznego przeglądu rowerów przez koncesjonowane przez ministerstwo gospodarki podmioty
- obniżenie obowiązkowych progów wytwarzania energii dla emerytów o 30%.

Mamy nadzieję, że ustawa będzie mogła wejść w życie jeszcze przed końcem tego roku.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-01-24 22:18
Pomysł dobry, tylko z pedałami, będzie problem! Przecież nie można naciskać na, no mniejsza o to na co, aby wygenerować więcej enrgii!
biały niedzwidz / 79.189.96.* / 2010-01-24 18:22
WIELKA SENSACJA MROZY -20ST w siedemdziesiatych latach bylo -40 i ludzie przezyli dzieci doszły do szkoly a mieszkania byly ogrzewane w wiekszosci piecykami nie jak dzis CO
ala3 / 62.233.197.* / 2010-01-24 18:17
Popieram utrzymywanie w domach temperatur 20 stopni w dzień i 18 w nocy. Przy takich temperaturach ja się wychowałem w wiejskim domu jako dziecko.
Dzisiaj też takie temperatury mam w domu wielkomiejskim.
Spotykam wielu ludzi z miast którzy zupełnie zatracili instynkt samozachowawczy. W swoich domach chodzą ubrani tak jak latem, czyli w jednej cienkiej bluzeczce, grzeją bez sensu do 24 stopni, a przecież wystarczy założyć dodatkowo ciepłą podkoszulkę i ciepłą bluzkę lub sweter i jest OK, zdrowo i nie grzeje się bez sensu.
klikający.baran / 109.243.18.* / 2010-01-24 18:30
20 stopni to zdecydowanie za dużo! Wystarczy 5. Ja tak ustawiłem i czuję się doskonale. Widać, że nie potrafisz myśleć ekologicznie. Wiesz ile ton co2 produkujesz przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie? Nie potrafię tego teraz obliczyc, ale na pewno bardzo dużo. Swetrów i bluzek też nie należy używać - zwłaszcza jeżeli są zrobione z materiału pochodzenia zwierzęcego czy roślinnego. Najzupełniej wystarczy okresowa gimnastyka na rozgrzewkę i mały termofor do łóżka. Zresztą nie przesadzajmy z tym zimnem. Od zimna niewielu umiera, a przez globalne ocieplenie urzemy wszyscy. Zastanów się nad tym!
klikający.baran / 109.243.18.* / 2010-01-24 17:56
Apeluję do wszystkich o nie przegrzewanie swoich mieszkań. Wystarczy ustawić w mieszkaniu 10-15 stopni, co najzupełniej wystarcza do normalnego funkcjonowania. Ja ustawiłem w domu 5. Jak jednoznacznie udowodnili naukowcy intensywne grzanie mieszkań powoduje zwiększoną emicję co2 do atmosfery, co w konsekwencji prowadzi do systematycznego ogrzewania klimatu Ziemii. Kraje unijne nie zdążyły do końca wprowadzić regulacji, które będą administracyjne - poprzez wprowadzenie podatku - dyscyplinować ludzi do działań proekologicznych, stąd pozostaje mi jedynie apelować. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni.
Jednocześnie przypominam, że jutro we wszystkich miastach odbedą się wiece pod hasłem - "stop globalnemu ocieplenu!". Przychodzimy krótkich spodenkach i koszulkach polo.
m-53 / 83.24.28.* / 2010-01-24 20:05

Przychodzimy krótkich spodenkach i koszulkach polo.


Nylonowych, oczywiście. I tylko w gatkach. Bowiem
bluzek też nie
należy używać - zwłaszcza jeżeli są zrobione z materiału
pochodzenia zwierzęcego czy roślinnego.

Goooood!
Wk.bardzo / 87.205.193.* / 2010-01-24 21:35
POświęce się i wykuje przerębel.

Najnowsze wpisy