Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Dziwna sesja na GPW na koniec tygodnia

Dziwna sesja na GPW na koniec tygodnia

Money.pl / 2007-06-29 18:00
Komentarze do wiadomości: Dziwna sesja na GPW na koniec tygodnia.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2007-07-01 14:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Roman Karkosik wzorem baśniowego szczurołapa, który prowadził swoją muzyką hordy szczurów, od lat uwodzi rzeszę oddanych inwestorów. Operacją jego życia miała być nowa emisja należącego do niego NFI Midas. Projekt był ogromny: próba pozyskania z rynku ponad 1,5 mld złotych. Midas, tak jak większość spółek tego inwestora, jest w opinii specjalistów grubo przeszacowany. Kapitalizacja 15-
-krotnie przewyższa jego wartość księgową, podczas gdy średnia na GPW wynosi 4. Karkosik znalazł jednak sposób na pozyskanie kolosalnej kwoty od inwestorów indywidualnych - obiecał stworzenie kolejnego operatora telefonii komórkowej. Komunikat był enigmatyczny, ale wzbudzał emocje. I mogłoby się udać, gdyby nie Komisja Nadzoru Finansowego i jej szef Stanisław Kluza.
- Nie chcielibyśmy, by na giełdzie sprzedawano marzenia. Rynek kapitałowy jest po to, aby pozyskiwać pieniądze na realne i dobrze zaplanowane przedsięwzięcia - tłumaczy przewodniczący KNF. Nie odrzucił jednak projektu Midasa, ale zasugerował, by spółka lepiej sprecyzowała cele emisji. Karkosik pojął aluzję i wycofał się z pomysłu. Największa rynkowa bonanza skończyła się, zanim się rozpoczęła. KNF mógł odetchnąć.


To najbardziej spektakularny, ale nie jedyny przykład pokazujący, do czego prowadzi gorączka złota, która ogarnęła giełdę. Kiedy można na niej sprzedać praktycznie wszystko, pokusa handlowania marzeniami robi się szczególnie silna. Sprzęga się to z zalewem ofert, z jakim ma do czynienia giełda. Tylko w pierwszych dwóch tygodniach czerwca było sześć ofert, a po wakacjach możemy się spodziewać następnej dużej fali debiutów, w KNF leży bowiem kolejne 25 wniosków. Skoro więc zdarza się, że prospekty trafiają na rynek co dwa, trzy dni, nikt już nie nadąża z ich czytaniem.
- Przy inwestycjach, szczególnie podczas debiutów giełdowych, całe rzesze inwestorów w ogóle nie zwracają uwagi na fundamenty spółki i realność jej wyceny - mówi Dawid Sukacz, prezes BBI Capital NFI.
Polski rynek od lat znany jest z tego, że nad analizę fundamentalną zdecydowanie przedkłada techniczną, odnoszącą się wyłącznie do wahań kursów akcji. Mając w perspektywie większą lub mniejszą korektę, na korytarzach KNF już dziś dyskutuje się, czy będziemy mieli powtórkę roku 2000, kiedy pękła bańka internetowa, czy też roku 1994, kiedy w parę tygodni WIG stracił połowę wartości. Przy drugim scenariuszu to właśnie Karkosik jest typowany na następcę Dariusza Przywieczerskiego, którego Universal, wówczas ulubiona spółka spekulantów, był liderem zmian na gorsze.Z powyższych pytań wynikają inne: jak mają zachować się KNF i giełda? Czy ze stoickim spokojem przyglądać się biegowi zdarzeń, dbając wyłącznie o formalną stronę funkcjonowania rynku, czy też starać się przynajmniej oddzielać ziarna od plew i nie dopuszczać do giełdy skrajnie niebezpiecznych projektów?

Czy przytoczone naganne zachowania to zwiastun burzy, jaka może przejść nad środowiskiem maklerskim i giełdą? Gdyby faktycznie nastąpiła, poza samym rynkiem kapitałowym w pierwszej kolejności uderzyłaby w niezależne biura maklerskie, również te, które bardzo dbają o ład korporacyjny. W efekcie usługi maklerskie zostałyby zdominowane najprawdopodobniej przez banki, podobnie jak wcześniej stało się to z innymi segmentami rynku finansowego, na przykład z leasingiem. Z drugiej strony fala afer sprowadziłaby na branżę swego rodzaju katharsis. Biznes maklerski mógłby przejść sanację i znaczne zaostrzenie nadzoru oraz reglamentację licencji. Mogłoby się to odbyć m.in. poprzez zwiększenie rygoru w doborze władz biur maklerskich. Ostra selekcja, jaką od wielu lat stosuje się w bankach, zdecydowanie uporządkowała ten rynek i na dobre wyeliminowała spektakularne wpadki.
diblo / 83.31.122.* / 2007-07-01 18:24
No, no bardzo trzeźwy ogląd sytuacji niemniej, jako wieloletni gracz giełdowy pozwolę sobie na kilka uwag;
- w 1994r istniała u większości naturalna wiara w to, że akcje mogą rosnąć w
nieskończoność; zatem Uniwersal - symbol niczym nieuzasadnionych wzrostów, nie był
obiektem spekulacji, a bardziej obiektem marzeń o lepszej przyszłości.
- biura maklerskie właśnie wówczas przeżyły swoiste katharsis - wiele z nich upadło,
upadały też banki i nie wiązałbym tego z rygorami postępowania w tych instytucjach, a
bardziej z sytuacją ogólną na rynku;
- tego właśnie warunku - jakże odmiennej sytuacji rynkowej - dzisiaj brakuje, by snuć
aż tak pesymistyczne scenariusze; Dzisiaj wiedza i doświadczenie inwestorów są
zdecydowanie większe.
I taka drobna już całkiem uwaga; ilość wniosków oczekujących jest tak naprawdę
nieistotna. Ostatnie debiuty pokazują , że rynek nie kupuje już w ciemno, a czyta prospekty; Niech wchodzi i jedna spółka codziennie, ale pood jednym wszakże warunkiem - niehże w końcu ceny emisyjne będą atrakcyjne - inwestorzy się znajdą.
P:)
samuraj jack / 2007-07-01 17:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Można powiedzieć, że Czarnecki już na deweloperce zarobił;
nabył akcje za 1 zł, sprzedał w cenie 600 proc. wyższej
cały obrót w czasie 6 miesięcy

ów najwyższy budynek powstanie,
a rentowność netto y inwestzcji to już będzie zupełnie inna sprawa
warren buffet / 2007-07-01 17:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
powiem szczerze, iż miał miesięcznie nieświadomą - ale dobrą stopę zwrotu :))
NOVA / 83.31.61.* / 2007-07-01 13:12
Witam. Widzę żeście dziś trochę wyluzowali. A może w związku z tym, zechciałby ktoś skomentować moje szanse na zarobek ,mając w portfelu takie owo spółeczki: Duda, Elektrotim, Energomontaż Płd., HTL,Mieszko, Nowagala i pp, PPWK. Aktualnie sytuacja finansowa to Duda, HTL i Mieszko "do tyłu", pozostałe na niewielkim plusie.Udział w portfelu mniej więcej po równo.
zbig$ / 2007-07-01 13:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
ppwk to spekułka tam niezla siedzi,jak coś sie dzieje, to spore wahania są , ostatnio jakby szykowali pod jakies wybicie...najbardziej humorystyczne, co mi sie zdarzylo na gieldzie to ze podgonili kurs pod 9, a moje zlecenie na k stalo po 8,91, ale cos mnie tknelo i wycofałem, po kilku sekundach poleciała podaż i kurs zjechał na 8,10 tak szybko, ze na s zostało 8,35. Kupilem szybko po 8,1 i wystawilem natychmiast po 8,34, po czym wyszedlem z domu. Wrociłem i okazalo sie, ze zamkniecie było gdzies po 8,5. Szkoda tylko, ze to była groszowa zabawa...
zbig$ / 2007-07-01 17:30 / Uznany gracz - weteran 93/94
dodam do tego, ze nast. dnia też podskoczyło pod 9, wiec nawet jakbym wtedy wtopił po 8,91, to jeszcze bym jakos wyszedł z tego...to jest hossa, takie rzeczy sie zdarzają, a moze nawet wybije się do gory i trzymanie bedzie miało sens. Natomiast w bessie, byłoby pewnie juz sporo ponizej 8 przez te kilka dni...
NOVA / 83.31.46.* / 2007-07-01 15:18
Spekuła to "rządzi"na większości spółek, jak tylko nadarzy sie jakaś okazja.
niesamowite / 83.24.83.* / 2007-07-01 13:59
jesteś wielki
zbig$ / 2007-07-01 17:33 / Uznany gracz - weteran 93/94
co wtym niesamowitego???? hahahae, jak to do mnie, to raczej smieszne, a nawet groteskowe. Tak sobie myśle, czy ktos kto traktuje giełde jak dobrą zabawe czy raczej gre o nie do końca jasnych i ustalonych regułach, nie ma na niej najwiekszych sukcesów...
pio24 LESZCZ / 2007-07-01 12:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
NIEDZIELA PROPONUJE OBEJRZEĆ TAK DLA ROZRYWKI
ok 6min inne też fajne
http://www.milanos.pl/video.php?cat=1&id=1712
marlowe / 2007-07-01 15:42 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Dramat.
brydzia / 2007-07-01 12:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobaczcie co się dzieje

Czarnecki obejmuje akcje po 1 zł ,
zgłasza się z debiutem do IDMu o którym nasza forumowa koleżanka pisała że wprowadzają spółki 100% drożej niż inne biura maklerskie
instytucje otrzymują Lcc bez redukcji , oni to wiedzą i dają lewar 99 krotność środków własnych , czyli wiadomo że akcje każdy kupi za własne pieniądze
trzeba było mieć przynajmniej 50 000 żeby wziąć lewar w idmie
jeżeli fundom nie zredukowali przydziału akcji to wiadomo że nie muszą na rynku dobierać bo dostali tyle ile chcięli co oczywiście znaczy że nie była to dla nich wielka okazja
a geniusz Czarnecki sprzedał swoje akcje wyemitowane 4 miesiące wcześniej dla siebie po 1 zł
on już raz zrobił taki numer z pp getinu , pamiętacie jak getin wtedy poleciał

scenariusz był wyreżyserowany a że większość nie wiedziała że spółka jest duża i spekuła na to nie wejdzie to tak się skończyło i bardzo dobrze

bo moim zdaniem spółka wchodząca na giełdę powinna być z braku jeszcze długiego stażu i renomy na rynku dużo tańsza od innych a nie tak droga jakby uczestniczyła 5 lat w hossie na giełdzie

jeżeli ktoś miał 50 000 zł i wziął kredyt 4,5 mln zł to na samej prowizji i kosztach kredytu więcej jak połowę stracił
25 000 zł prowizja 0,5% bo nie wiem jaka prowizja była + 7% straty na akcjach + odsetki od kredytu za kilka dni ,
a Czarnecki i IDM zebrali kasę z zerowym ryzykiem bo przy takim lewarze było pewne ża każdy kupi za własne pieniądze


Także zastanówcie się nad kolejnym debiutem w IDMie bo kolejny Krauze wchodzi z Pol aquą przez to biuro
żadna ze spółek wprowadzana przez IDM nie odniosła znaczącego sukcesu po debiucie , zobaczcie jakie spółki to biuro wprowadziło i jak się zacowują
A2 / 2007-07-01 15:36 / Spekulantka
Wchodzilam w ivmx i zarobilam ponad 100% w krotkim czasie.
brydzia / 2007-07-01 18:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale zobacz jak ta spółka zachowuje się teraz
warren buffet / 2007-07-01 15:48 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
leasco dało wiecej =)
Jarg / 2007-07-01 15:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Niedawno, na jednym z debiutów mozna bylo wyciagnąć z 80%..., więc lewarowcy w tym wypadku byli mocno do przodu...

W przypadku LCC za duża była pazerność IDMu w stosunku do wielkości emisji... i to pograżyło te ofertę...
warren buffet / 2007-07-01 16:06 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mozna wyciagnac, mozna wtopic... wole kontrolować swoje finanse a nie liczyc na łaskawość Pana Rynku
Jarg / 2007-07-01 16:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jesteś na giełdzie... nie w banku. Nie da się wszystkiego przewidzieć, a tym bardziej kontrolować. Kontrolować możesz.... stojąc z boku...
zbig$ / 2007-07-01 17:36 / Uznany gracz - weteran 93/94
a i bank moze zbankrutowac....
warren buffet / 2007-07-01 16:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tylko jak se LCC kupie dzis czy jutro za 6,10 to se moge trzymac i sie nie martwie - nawet jak spada... natomiast jak widze ze LCC jest na 0 a ja jestem 12k do tyłu + ( -7% ) na sesji.... to bymnie krew zalała... o to chodzi w mojej kontroli... nie chce byc uzalezniony od Pana Rynku.
Jarg / 2007-07-01 16:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-)) Co Ty tak z tym Panem Rynku... Samuelsona się naczytałeś do egzaminu, czy co? :-)))
warren buffet / 2007-07-01 16:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja sie tyle naczytałem ze juz mi sie w glowie miesza :))
TOMOK / 2007-07-01 17:18 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
przypomnij sobie co kiedyś...gdzieś...napisałeś....
i przemysl to tylko...
Pozdrawiam
Karlos / 2007-07-01 13:05 / Tysiącznik na forum
całkowicie Brydzia się z Tobą zgadzam, ja przez IDM wszedłem w GG i kisze się do dzisiaj.....Uważam,że DM i lewary sa po to by wyciągnąc kasę od szarego Kowalskiego.
Dlatego olewam wszystkie debiuty, bo to zwykłe naciąganie
pio24 LESZCZ / 2007-07-01 12:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzień dobry.Niedziela ludzie odpoczywają to i mało wpisów.
Twoje spostrzeżenia Brydziu są bezcenne.
Myślałem aby wejść w LLC ale należy chyba poczekać
Oddałem w inne ręce ABG,FAM,ODL
Portfel STX,TVN 50%-gotówka narazie wszystko co zostało jest na małym minusie
STX-WYTRWALE DO KOŃCA min 20 zł albo zostanie dla dzieci hehe córka już się pyta jak zacząć moja krew.
Pozdrawiam wszystkich.
brydzia / 2007-07-01 12:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
To tylko i wyłącznie moje przemyślenia i mogę się mylić
pio24 LESZCZ / 2007-07-01 12:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A ja Tobie ufam ach ta kobieca intuicja lubie TO
warren buffet / 2007-07-01 12:20 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
popatrz na kapitalizacje
Jarg / 2007-07-01 12:37 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu, koszty kredytu i prowizji były w tym przypadku bardzo niskie... Ci, którzy wzięli maksymalny lewar i 50 000 srodków własnych, są obecnie w plecy jakieś 6 000 tys....
rotux_logo_nie / 83.29.60.* / 2007-07-01 13:09
"Ile stracił inwestor, który kupił akcje wykorzystując maksymalny dopuszczalny kredyt? Przy środkach własnych w wysokości 50 tys. zł ( to minimalna kwota by uzyskać kredyt) prowizja od kredytu to 4950 zł. Oprocentowanie kredytu to około 6700 zł. Doliczając inne opłaty (prowizja maklerska) inwestor który rozpoczął dzisiejszy dzień od sprzedaży praw do akcji po kursie z otwarcia, równym cenie sprzedaży stracił 25%. A w trakcie sesji kurs obniżył się nawet do 6,10 zł, przy cenie sprzedaży 6,50 zł. To oznacza, że strata liczona do środków własnych, przy sprzedaży po takim kursie sięgnęła 35%. " /bankier.pl/
valjean / 2007-07-01 13:20 / Galernik
dlatego nie biorę kredytów bo to wóz albo przewóz niestety. przy takiej kapitalizacji, lewarze i podupadającej branży (chodzi mi o sentyment inwestorów ) było duże prawdopodobieństwo że tak wypadnie. lewar x99 był gwoździem (ale dzięki niemu Czarnecki mówi że giełda przez 10 lat mu lotto)
valjean / 2007-07-01 12:43 / Galernik
koszt kredytu przy 50k zł to 11.650 zł (4950 prowizja od kredytu i 6700 odsetki).
teraz dochodzi nizsza cena akcji ale to już inna bajka
Jarg / 2007-07-01 13:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Masz rację... coś przeoczyłem... teraz wyszło mi nawet 11 890 zł ( przy załozeniu natychmiastowej sprzedaży) ...

Pozdrawiam
warren buffet / 2007-07-01 12:45 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a 11 650 to około 25% wtopy
valjean / 2007-07-01 12:48 / Galernik
jak potrzymają 10 lat może być 100% albo i więcej do przodu ;)
warren buffet / 2007-07-01 12:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak. a kapitalizacja 10 orlenów :)
valjean / 2007-07-01 13:01 / Galernik
stawia najwyższy budynek w polsce to czemu nie. swoją droga jest takie prawo (zapomniałem nazwy) że stawianie najwyższych budynków ZAWSZE zapowiadało koniec hossy na rynku akcji. zaczęło się od Empire State i tak dalej, World Trade Center też się wpisywały w historie bess i hoss
mam nadzieję że Czarnecki w skali świata to mały pikuś i nikt Sky Tower do tego prawa nie podciągnie ;)
Jarg / 2007-07-01 13:09 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Rzeczywiście... przypomniałes mi... ESB zaczęto stawiać w 1930, ale decyzję podjęto jeszcze przed wielkim krachem...


ojojoj.... :-)))
warren buffet / 2007-07-01 13:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale klawo :))))
warren buffet / 2007-07-01 12:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ps. na parkiecie juz piszą o 100 złotych za rok :))
valjean / 2007-07-01 13:06 / Galernik
warimpex, JWC, itd - powodzenia im zyczę ;)
valjean / 2007-07-01 13:14 / Galernik
a rekiny w jego galerii będą miały po 5metrów hehe, muszą duużo jeść bo na razie jakieś takie kurduplowate niczym twins są ;))))
Jarg / 2007-07-01 13:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wyrosną :-)
Jarg / 2007-07-01 13:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Twinssom już nic nie pomoże... :-)) rekiny muszą po prostu dużo jeść, a rosną przez całe życie... oby tylko nie zjadły fundatora... :-))
zbig$ / 2007-07-01 13:05 / Uznany gracz - weteran 93/94
jak pisali swego czasu ze Uniwersal bedzie po milionie (ziemniaki na ukraine i inne swietne kontrakty), to wlasnie był szczyt po 690 tys. czyli trzeba szybko sprzedawac. wczoraj ciagle zakonczyły sie 6.10, a fix jeszcze padł na 6.06. Sugeruje to niskie otwarcie w pn., a jak nisko sie otworzy, to zacznie sie sypanie. Cała nadzieja, ze otworzy sie wyzej, to podaz sie powstrzyma i pojawi sie jakis popyt...
valjean / 2007-07-01 12:44 / Galernik
pamiętaj że liczone wszystko było od 4.950.000zł
zbig$ / 2007-07-01 12:57 / Uznany gracz - weteran 93/94
ktos powyzej pisał, ze prowizje i odestki są tylko od wykorzystanej kwoty, czyli 1% tego co piszecie, zadaje wiec pytanie - czy to od całości kwoty czy tylko od wykorzystanej - tak jak z hipotecznym na budowe - przyznaja np. pol miliona, ale w danym momencie placi sie %tylko od pobranej kwoty, ew. tylko prowizja od pol meliona...dlatego niech ktos biegly w matematyce obliczy, przy jakim kursie koszty beda na "0" lub malym +, bedzie to teoretyczna granica popytu jak na razie...
valjean / 2007-07-01 13:05 / Galernik
na "0" byliby gdyby kurs był 7,2 zł czy jakoś tak mniej więcej
składając zapis masz przyznane całą kwotę czyli 4.950.000zł (50k wkładu własnego było minimum). to za ile dostaniesz akcji wiadomo po czasie a "czas to pieniądz" jak wiadomo. w tym wypadku odsetki....
zbig$ / 2007-07-01 13:33 / Uznany gracz - weteran 93/94
no to ciekawe czy pojdą na litość i beda oscylowac miedzy 6-7,5 (6 do straszenia, a 7,5 okazja do pozbycia sie i wyjscia "z twarzą"), czy zrobią "bandytke" i będą zenic na chama akcje, a potem bezlitosnie pojada w dół...
pio24 LESZCZ / 2007-07-01 12:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
fiu fiu 6koła.Może dlatego były małe bo wiedzieli jak będzie aby TŁUM ICH NIE ZLINCZOWAŁ
Jarg / 2007-07-01 12:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dobrze kombinujesz....
valjean / 2007-07-01 12:47 / Galernik
a w ogóle to IDM i ich debiutanci maja teraz przesrane jak Brydzia się na nich wypięła ;)))
pio24 LESZCZ / 2007-07-01 12:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
DOKŁADNIE.Chciwość ludzka jest nieskonczona i ZAWSZE znajdą się amatorzy
łatwej kasy
zbig$ / 2007-07-01 13:00 / Uznany gracz - weteran 93/94
odnosi sie to tez do drugiej strony barykady, czyli do wlascicieli spolki lcc, choc nie było to takie łatwe założyc spolke, rozreklamowac, wypelnic te procedury, najac prawnikow, moze jeszcze windowac budowlanke, kto wie, kto wywołał impuls (banke) budowlaną? kiedy byla ta oferta?
modliszka / 2007-07-01 09:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W. Brytania: Ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia atakiem terrorystycznym
21:57, 30-06-2007
Zaktualizowano
(ostatnia modyfikacja:21:48, 30-06-2007)
Władze Wielkiej Brytanii ogłosiły w sobotę wieczorem najwyższy - "krytyczny" - stopień zagrożenia atakiem terrorystycznym - poinformowało brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

http://www.pb.pl/News.aspx?id=6185513e-e14f-4a77-b740-e14f8c5bc384

KRYTYCZNY - najwyższy, czyżby istniały przesłanki, do możliwości powtórki z USA, londyńskiego metra, czy hiszpańskiej kolei? Czyżby przesłuchanie zatrzymanych osób, związanych z atakami, miało odkyć coś, o czym jeszcze nie wie opinia publiczna ? Jak to wpłynie na giełdy światowe ? Wszak spokój na świecie znów w jakimś tam stopniu został zachwiany ?...To takie luźne przemyślenia, podczas niedzielnego poranka...

Pozdrawiam, życząc miłej niedzieli...
rpp / 2007-07-01 12:11 / Tysiącznik na forum
M. - o czym Ty myślisz w niedzielny poranek? ;)
valjean / 2007-07-01 10:47 / Galernik
efekt zaskoczenia minął, mam nadzieję że przez weekend rozejdzie sie po kościach. około 50% portfela w akcjach i wolałbym żeby nie było niemiłych niespodzianek. niemogliby poczekać tak do października?
zbig$ / 2007-07-01 10:56 / Uznany gracz - weteran 93/94
jak juz cos ma byc to 4go
valjean / 2007-07-01 11:06 / Galernik
poproś żeby przesuneli na październik ;)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-07-01 10:57
po czym wnosisz?
zbig$ / 2007-07-01 12:34 / Uznany gracz - weteran 93/94
4+7 =11,
11.09 --- 1+1+9=11,
a poza tym to srodek tygodnia, amerykance swietuja, wiec nie maja co robic i gapia sie w tv, sa wakacje, na wczasach tez sie gapia v TV, bo tu chodzi o media show i medialną psychozę
pio24 LESZCZ / 2007-07-01 12:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
LEPIEJ NIE NIE
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-07-01 07:46
w sporcie mamy piękną hossę- bez korekty:))
zobaczymy jak dzisiaj Robert- oby podium!
a młodzi- tacy młodzi a wyleczeni z kompleksów na zawsze- zmieniamy się Rodacy, zmieniamy...
kibic / 83.18.116.* / 2007-07-01 08:56
Mistrzostwa Świata U-20: Brazylia - Polska 0:1

kif, PAP

Polska wygrała w Montrealu z Brazylią 1:0 (1:0) w inauguracyjnym meczu piłkarskich mistrzostw świata drużyn do lat 20. Jedynego gola zdobył w 23. minucie gry strzałem z rzutu wolnego Grzegorz Krychowiak.

W kolejnych meczach grupy D rywalami Polski będą drużyny Stanów Zjednoczonych i Korei Płd.

Polska - Brazylia 1:0 (1:0)

Bramka: Grzegorz Krychowiak (23-wolny). Czerwona kartka: Krzysztof Król (Polska, 27. minuta, za drugą żółtą). Sędziował: Howard Webb (Anglia). Widzów: ok. 50.000.
Bull / 2007-07-01 00:06 / Bywalec forum
"We Wrocławiu mówi się publicznie ze Czarnecki nie zapłacił firmom
budowlanym za galerię ARKADY, kombinuje równiez zeby mieć za pół ceny Park Legnicka...podstawia firmy które nie mają kasy i pojęcia o budowaniu. On i jego zatrudnione pieski nie mają pojęcia o developerce bo to chłopczyki w krótkich majteczkach! A naiwni ludzie się nabierają...Sky Tower to będzie porazka dla tych którzy zechcą to wybudować. To biznesmen z rodzaju mało rzetelnych i mało wiarygodnych, zwłaszcza przez tych z którymi współpracuje.

~Amounet, 30.06.2007 21:37"

zaczyna sie... ;)
warren buffet / 2007-07-01 10:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
przysłowie brzmi jak jest dobrze to sie martw bo bedzie zle. karkosik sie o tym przekonał. czy sie o tym przekona czarnecki ? jeszcze pare takich zagrań i tłum go znienawidzi :))

nie warto zabawiać publiki - chyba ze sie na tym ma pieniadze - a on ma.
valjean / 2007-07-01 10:52 / Galernik
prosty chłop ze mnie ale gdzieś słyszałem że bogatym się jest od trzeciego pokolenia i też tak myślę. Karkosik może mieć miliardy dolarów a i tak nad trumną wypomną mu że był kierownikiem geesu. od dupy strony próbuje zabłysnąć. mógłby spojrzeć na Jakubasa i sie uczyć. nie wiem jak bedzie z Czarneckim, pożyjemy zobaczymy ale przyznaję że pieniądze wyciska od ludzi po mistrzowsku a LCC to juz majstersztyk
warren buffet / 2007-07-01 11:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no zrobił to po mistrzowsku :)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-07-01 10:54
Moska przy nich to altruista...
z małym wyjątkiem-Lubawa...
zbig$ / 2007-07-01 01:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
a za kilka dni okaze sie ze bankrut...:-)
zbig$ / 2007-07-01 02:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
a na onecie znalazlem mocniejszy koment:

"lapus" współczuję ci. Od poniedziałku domy maklerskie ... 30.06.2007 21:19
... będą akcje wyrzucać aby odzyskać kredyt. Fundusze mogą nie udźwignąć aby podtrzymać kurs. To gigantyczna oferta a więc i podaż. Życzę ci abyś nie zdefekował.
zbig$ / 2007-07-01 02:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
a to moze dlatego był spadek w piatek, bo wszyscy sprzedawali akcje, by splacic kredyty brane na lcc? ale czy przy takiej redukcji kredyty w ogole jeszcze sa uwiezione w akcjach? Miałem przykladowo 6500 chciałem kupic 1000 akcji, dostałbym 10. Jakbym sie lewarkował 10 razy, dostałbym 100 akcji, a i tak wystarczyłoby moich własnych pieniedzy na akcje...to samo przy lewarze 100 krotnym...czyli powyzszy koment jest bez sensu? a moze domy maklerskie dawały kredyt z zerowym wkładem własnym, pod zastaw innych akcji?czy moze ktos cos napisac, bo nigdy tego nie robilem...
zbig$ / 2007-07-01 02:42 / Uznany gracz - weteran 93/94
I jeszcze pytanie do kredytobiorcow : prowizje i procenty beda tylko od wykorzystanej kwoty czy od całosci pozyczonej na lewary?
szymon / 2007-07-01 02:56 / Uznany Gracz Giełdowy
od calosci...
sympatyk forum / 87.205.237.* / 2007-07-01 12:33
Gdy brałem kredyt w BZ WBK w pazdzierniku 2004 na zakup PKO BP to prowizja i procenty były tylko od wykorzystanej kwoty . Jeżeli IDM brał od całości jest to rozbój.
zbig$ / 2007-07-01 10:48 / Uznany gracz - weteran 93/94
no to niezle zgiecie...a tak a propos czyy sa jeszcze z.ecenia z odroczona platnoscia?
samuraj jack / 2007-06-30 23:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
2007-06-30 18:44:49 | *.*.*.* | valjean [ Galernik ]
nieobecni nie maja głosu, masz rację. niemcami sie nie interesuję, szkoda czasu i tak
nie ogarne wszystkiego nie mówiąc o tym że na razie do życia mało mi to potrzebne (ale
wiem że Merkel ma DDRowskie pochodzenie i chyba działała kiedyś w strukturach
komunistycznych co w Polsce byłoby nie do pomyslenia obecnie. normalnie SZATAN). jak
bedzie trzeba emigrować zainteresuje się normalną resztą europy ;)

______________________________________________________________

Jak się nie interesujesz Niemcami, to nie cytuj ich gazet...:)

Co do Merkel - wpadła mi w rękę gazeta opisująca jej dokonania; jeszcze nie doczytałem - doczytam - to napisze
valjean / 2007-07-01 10:43 / Galernik
nie interesuję się ich wewnętrznymi sprawami ale jak piszą o nas wypada wiedzieć bo co powiem na imieninach u cioci Helgi?
;)
zbig$ / 2007-07-01 00:01 / Uznany gracz - weteran 93/94
J.Korwin - Mikke zdaje sie nawet napisal.ze prawd. była agentka stasi lub nawet KGB
TaS / 2007-07-01 01:21 / Tysiącznik na forum
JKM napisal, ze WIERZY, że Merkel była Agentką...

a to zmienia postać rzeczy... ja moge wierzyc, ze elvis zyje...


czytasz onet, a nie orygianlny blog :)
zbig$ / 2007-07-01 01:24 / Uznany gracz - weteran 93/94
a wlasnie przypomniałes mi ze to w tym blogu - dzieki, wchodze tam czasem...a czy wierzy czy nie, faktem jest ze napisał, co do elvisa to rzeczywiscie zyje,, ale w innym wymiarze bytu...:-)
TaS / 2007-07-01 01:48 / Tysiącznik na forum
zwroc uwage, ze JKM czesto uzywa ironii trudno wyczuwalnej...

jestem tez pewien, ze rozruzniasz:

"wierze,ze tak jest" i "tak jest"...


na mnie juz czas:)

dobranoc Państwu :)
samuraj jack / 2007-07-01 00:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
artykuł pióra innego autora traktuje o czymś podobnym
kama32434 / 83.23.246.* / 2007-06-30 23:26
W przyszlym tygodniu rozmowy z Hiszpanami - chodzi oczywiscie o Sanwil.

Pisza w Parkiecie (wersji drukowanej):
http://images27.fotosik.pl/12/39d44ba945e684c5med.jpg
grzesiuxxl / 85.214.71.* / 2007-07-01 11:18
to jest bardzo dobra wiadomosc! chca zawrzec umowe przed walnym, ktore odbedzie sie pod koniec lipca!
grzes 01 / 2007-06-30 23:17 / "Cichy"
trzeba trochę pomieszkać
pobyć w domu z rodziną
a nie tylko praca
dobranoc
GordonGekko / 2007-06-30 23:14 / Łapacz Spadających Noży
dzisiaj był jeden z niewielu wieczorów w roku kiedy było co oglądać cały wieczór i to na dwóch kanałach (siatka, piłka)
no i do tego te wyniki
ach żyć nie umierać..........
:)
TOMOK / 2007-06-30 22:43 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
jeśli jest Tu ktos jeszce....
Niech odezwie sie
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-06-30 22:49 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
jak tak dalej pójdzie bede miał..598494 komentarzy i wszytkie bez sensu..i tak cos czuje będzie
Pozdrawiam
grzes 01 / 2007-06-30 22:50 / "Cichy"
dobry wieczór
dla mnie jest to niemożliwe
krepek / 2007-06-30 22:54 / portfel / Tysiącznik na forum
tomok w koncu jest łykend i nie trzeba ciagle szprechac o gpw
TOMOK / 2007-06-30 22:59 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ok
mądry jesteś
Dobranoc
Pozdrawiam
krepek / 2007-06-30 23:01 / portfel / Tysiącznik na forum
ehhh...trzym sie tomok
TOMOK / 2007-06-30 23:03 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
jejuuuuu
ja nie mam z tym problemów
uwierz mi
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-06-30 23:13 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Pozdrawiam
piciu / 2007-06-30 22:43 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
pooooolska goooooola !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

brazyliana jest ograna
TOMOK / 2007-06-30 22:13 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
1-0
Brawo młodzi
Pozdro
TOMOK / 2007-06-30 22:14 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
siata
3-1
yeah
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-06-30 22:18 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
uwielbiam zapach mojego synka...
zasypia..ciut gorąco mu..taki mały pocik..
jeju..cudne
a dzis bylismy pierwszy raz na basenie
"oszalał" wręczn na punkcie wody i stwierdził.."szybko ucze się"
P.S.
Ma cztery i pół roku
Pozdrawiam
fuks2000 / 2007-07-01 11:52 / Tysiącznik na forum
mój synek ma 10 miesięcy a na basen chodzi już pół roku :)))
barakuda / 2007-06-30 22:12 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
1:0.... BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co powiem to powiem, ale powiem; Trzeba mieć nerwy by to oglądać.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy