Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Dziwna sesja na GPW na koniec tygodnia

Dziwna sesja na GPW na koniec tygodnia

Money.pl / 2007-06-29 18:00
Komentarze do wiadomości: Dziwna sesja na GPW na koniec tygodnia.
Wyświetlaj:
Chwilę poczytałem ten prospekt. Znowu mam wrażenie, że wyniki na 2006r. były przygotowywane pod emisję. Zysk netto 2005r. ca. 1,3 mln. za 2006r. ca.8,5mln. Jeżeli ustawią cenę na max. to P/E wyniesie ca. 36 Znowu traktują inwestorów jak jeleni. pa PANowa.
TOMOK / 2007-06-30 21:05 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
w piłe
1-0
w siatę
w setach 1-1
a u mnie
0-0-3
Pozdrawiam
krepek / 2007-06-30 21:07 / portfel / Tysiącznik na forum
witam tomok'a jak zdróweczko:)
pozdrawiam
TOMOK / 2007-06-30 21:23 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
witam
Pozdrawiam
Ps. ogladam i siatę i nogę cóz robić..cóż robić
Pozdrawiam
krepek / 2007-06-30 21:28 / portfel / Tysiącznik na forum
podzielna uwagę masz:)
pozazdrościć:)
krepek / 2007-06-30 21:32 / portfel / Tysiącznik na forum
http://manager.money.pl/hitech/artykuly/artykul/usa;gigantyczne;kolejki;po;iphone,62,0,250686.html

cenią sie takie zabawki....nawet już można kupić na naszym rynku za bagatela 4 750 pln....
bisti / 2007-06-30 22:20 / portfel / Bywalec forum
ale trzeba przyznac, ze to niezly bajer
przynajmniej tak wygladal na prezentacji, ktora widzialem gdzies w internecie ...
krepek / 2007-06-30 22:25 / portfel / Tysiącznik na forum
no jak wszystko co nowe trzeba dobrze zareklamować aby sie sprzedało. chociaż w przypadku iphona chyba było przesądzone że sprzedawać sie będzie jak ciepła buła:)
podobnie było z x-boxem
valjean / 2007-06-30 20:58 / Galernik
2007-06-29 23:15:09 | *.*.*.* | valjean
"Liczba osób, które złożyły zapisy na akcje wyniosła 12.807"

nie przesadzajmy, to nie PKO
______________________________________________________
chodziło o LCC, cytowałem za:
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/pierw/zakonczone_obraz?emid=457

w/g innego serwisu na akcje zapisało się i otrzymało 4184 inwestorów

nie wiem która liczba jest prawdziwa aczkolwiek ta druga częściej występuje ;(
i jeszcze słówko o lewarze i zabezpieczeniu - mając 50k mozna było zamówić papierów za 4.950.000zł. jednak IMO Czarnecki zdawał sobie sprawę (IDM był pośrednikiem, pieniądze dawał Getin) że od tej kwoty pobierze prowizje a nie zostanie ona wykorzystana. w rzeczywistości przy tej redukcji klient z 50k złotych dostał papierów za 100k więc strata na razie nie jest jeszcze duża. w wyborczej wyczytałem że city odbierało wczoraj papiery, pewnie maja jakieś wieści ale dalej myślę że city dobiero zacznie odbierać po nizszych cenach niemodną ostatnio developerkę. poziadaczom życzę błędu w moich ocenach a jak widać niżej zdarza mi się chlapnąć czasami to i owo
sumani / 2007-06-30 20:44 / Plankton giełdowy
"Spółka budowlano-deweloperska PA Nova, która zamierza pozyskać z emisji publicznej ponad 92 mln zł netto, spodziewa się, że zadebiutuje na GPW 19 lipca. Obecnie PA Nova prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia spółki z branży budowy dróg, posiadającej"-akcjonariuszom z pierwotnego życzę dużo zdrowia....
Co masz na myśli ? Totalny koniec mody na tę branżę ? Jak dobrze ustawią cenę - może cud się zdarzy - to chętni się znajdą mimo wszystko.
sumani / 2007-06-30 21:36 / Plankton giełdowy
może nie totalny ale -o ironio -budowlanka chyba cała (również na wtórnym )ostatnio traci -myślę że większość inwestorów wreszcie doszła do słusznych wniosków że obecne wartości na niektórych spólkach nie odzwierciedlają ich faktycznej wartości przyjmując nawet ich świetlaną przyszlość w najbliższych czasach ,do tego problemy z pracownikami a już niedługo dojdzie zapewne nowy problem taniejących gruntów i spółki które kupowały je za chore sumy będą miały problem z wysoką ceną za metr2,problemy z materiałami a przez to z terminami ,kary itd itp
zbig$ / 2007-06-30 22:57 / Uznany gracz - weteran 93/94
duze spolki nie maja zadnych problemow z materialami bo maja stale kontrakty i sa zaspokajani w pierwszej kolejnosci jako stali i pewni klienci, to mali i indywid. maja problemy...ale co do reszty zgadzam sie, banka tylko ze mniejsza niz internet w okolicach 2000
faluch / 2007-06-30 20:59 / Bywalec forum
Chociaz sie nie interesuje, słyszałem ze podniesli pierwotnie proponowaną cenę o jakies 50%........
To moim zdaniem oferta dla samobojcow
Podnieśli cenę maksymalną do 38zł, ale jeszcze mają szansę. 5-go ma być cena.
dominik 30 / 2007-06-30 21:10 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
Brydzia o tym pisała żeby to kupić to trzeba być chyba dokładnie samobójcą aczkolwiek cuda się zdarzają:)
To podobna sytuacja do GTC. Sprzedają tylko coś ca.22% Najważniejsze pytanie to czy zaczną sypać swoje ?
blueberg / 2007-06-30 22:28 / Tysiącznik na forum
to jest spory kłopot-jeśli nie ma blokady sprzedaży przez dotychczasowych akcjonariuszy..-kurs może nieźle polecieć
zbig$ / 2007-06-30 23:00 / Uznany gracz - weteran 93/94
wazny jest akcjonariat - jesli jest ktos powazny nie pozwoli by sobie robili jakies szopki, ale historia netii pokazuje, ze i powzazni byli wystrychnieci na dudka
barakuda / 2007-06-30 20:42 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nasza młodość wygrywa z Brazylią 1:0 ... BRAWO!!!!
najcz / 2007-06-30 20:52 / Tysiącznik na forum
kurs 7,1 u bukmacherów,przy wygranej Polski
TOMOK / 2007-06-30 20:44 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
pieknie "pyknął bramę"
Pozdrawiam
barakuda / 2007-06-30 20:48 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Ronaldinho nie powstydziłby się...
JA / 2007-06-30 20:48 / Tysiącznik na forum
ale już gramy w 10tke
TOMOK / 2007-06-30 20:49 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ano...
bywa
Pozdrawiam
dominik 30 / 2007-06-30 20:30 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
Witam! czy może mi ktoś napisać po ile był JW Construkcion na pierwotnym?
dominik 30 / 2007-06-30 20:39 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
dzięx
sitting bull / 212.2.100.* / 2007-06-30 20:39
Poprawna nazwa brzmi: JW Destruction ;-)
Merowin / 2007-06-30 21:18 / Bywalec forum
siedzacy byk ma racje
dominik 30 / 2007-06-30 20:55 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
haha.... ci co kupili w dniu debiutu to może doprowadzić do Destruction, i ci z pierwotnego również :)
blueberg / 2007-06-30 22:29 / Tysiącznik na forum
cześć tych co kupili mieszkania JWC
też...
zbig$ / 2007-06-30 23:02 / Uznany gracz - weteran 93/94
zbrakowane, zdefektowane?
Jeck / 2007-06-30 20:29 / "Poławiacz perełek"
...się przyłączę z moim skromnym portfelito:

1. Perełka
2. buciorki
3. jedno przęsło mostów z Zabrza

SPrzedałem w tym tygodniu Pamapol ( niekonsekwencja!!!- najpierw miałem oddać do wtorku, nie oddałem wszystkiego. Potem miałem sobie zostawić tę niesprzedaną część- nie zostawiłem...dokupiłem perełki :-))
piciu / 2007-06-30 19:58 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
stx
matrix
centrostal
elektrim
skotan
htl
slaw / 2007-06-30 19:53 / Uznany Gracz Giełdowy
Action ..... świezy nabytek ale juz na plus
Bioton ... niezmiennie
Elstar .... biobomba wole kupic teraz niz potem gonic
IDM ..... pochwale sie 200% tyle nigdy na niczym nie zarobiłem
Gant ..... już powinienem go nie miec ale sie zakałapućkałem
b3system - we wtorek przjecie ... 10,50 i ....żegnj ooo baj baj
Stalexport ...... trzymam do konca roku
PBG ..... mam nadzieje ze to co jest teraz bedzie tylko uklepywaniem dna
Elektrotim ..... do konca roku
Lubawa ...... coraz tansza po wynikach moze byc calkiem tania
MostyZabrze ..... do wyników na peno bede mial

w tym tygodniu pozbyłem sie efektu i kupiłem action ..... powinienem pozbyc sie ganta ale tego nie zrobiłem i to był błąd z mojej strony .... niekonsekwencja

Ale oc tam moje akcje .... przecież jest nowa umowa koalicyjna .... SOi LPR dostały od PIS obietnice obnizenia progu do 3% fantastycznie bedzie z kim kraj naprawiać ..... kryształki moralne z Samoobrony cenne dal Polski ponad wszystko .....
Wydawało mi się, że znalazłem nareszcie forum giełdowe. Niestety wszędzie syjoniści wpi.........ją się ze swoją polityką. Otóż Lepper ma wyroki jako konsekwencje swojej działalności związkowo-politycznej. Jeżeli to ma być kryterium oceny to niemal cała klasa polityczna to przestępcy. Czy ktoś z nich nie siedział ?
Jarg / 2007-06-30 20:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Chłopie, idź lepiej i włóż głowę pod prysznic. Bo w aptekach tabletek na brak poczucia humoru i spostrzegawczości, to chyba jeszcze nie sprzedają...
barakuda / 2007-06-30 20:47 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
poszukaj innych przyjemności...może by tak wysyłać syjonistów do Syjamu ?
Prysznic nie pomoże, za długo żyję, a co do Syjamu to nie wydaje mi się by w Tajlandii chcieli ich przyjąć. Może do Syjonu ?
barakuda / 2007-06-30 21:07 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
chyba krótko żyjesz, jeśli zadajesz takie pytanie...
needle / 2007-06-30 21:39 / Bez rangi
oczywiście, że masz rację Barakudo :-))
a poza wszystkim...

2007-06-28 23:02:18 | *.*.*.* | needle [ Portfel ] [ "Bez rangi" ]
Wyłapałem kolejnego przekrętasa [1]
2007-06-28 21:52:14 | *.*.*.* | amator piwa i innych przyjemności
Dziwne, po co mu pięć baniek ? Mnie na piwo wystarczy pięć złotych.

abstra h*** od merytoryki...pierwszego zdania
...chodzi o drugie oraz nick...
wzajemnie się wykluczają


mnie wprawdzie nie ma...
...ale i tak kontroluję ;-)
barakuda / 2007-06-30 21:47 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
i tak 3maj... pozdro Igło... :-)))
barakuda / 2007-06-30 20:04 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
za pół roku , po spadkach sondażowych , będzie nowa umowa i próg 0,5 %... :-))))
modliszka / 2007-06-30 19:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
1. Inwestuj kierując się wyłącznie rekomendacjami z forum. Wybieraj te spółki które promowane są większymi literami i intensywnymi kolorami. Zwróć również uwagę na liczbę wklejonych zdjęć samolotów i rakiet – im więcej tym pewniejsza spółka.

2. Inwestuj głównie w spółki śmieciowe.

3. Podejmując decyzję daj się ponieść emocjom - przy okazji rozładujesz stres.

4. Ochrona kapitału jest dobra dla leszczy. Nigdy nie ustalaj stopu przed wejściem na rynek, w myśl zasady - kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

5. Nie ważne, że nie rozumiesz dlaczego coś idzie do góry - po prostu przyłącz się do gry. W żadnym wypadku nie zawahaj się wejść na szczycie.

6. Udowodnij, że rynek nie ma racji. Jak pozycja przynosi znaczne i niespodziewane straty, mów dookoła, że inwestujesz długoterminowo.

7. Staraj się odrobić poniesioną stratę najdalej w dwa dni. Zresztą wiesz, że przecież jest sternik, który panuje nad kursem i tak naprawdę nie pozwoli stracić.

8. Oczekuj co najmniej 50% stopy zwrotu w miesiącu

9. Angażując się w spółkę, idź na całość i nie trać czasu na obmyślanie jakiś racjonalnych strategii zarządzania wielkością pozycji.

10. Gdy ci nie idzie na akcjach, po prostu przesiadź się na opcje i kontrakty

11. Bierz duży kredyt pod zakup akcji, dodatkowo zapożyczaj się w rodzinie i u znajomych. Nie wahaj się ani przez moment, za wszystko kupuj akcje na chybił trafił.

12. Kupuj tylko PKCami!- Przy okazji podniesiesz kurs.

13. Codziennie na forum Parkietu napisz stosowna ilość nowych watków/postów w zależności od sytuacji:
a. spadki – załadowałem się na maxa [dzienne minimum], ci co sprzedali to leszcze.
b. Wzrosty – w****..łem wszystko po [dzienne maximum], i nakarmiłem leszczy.

14. Należy zawsze kupować akcje spółki która jest na topie działu akcje forum Parkietu.

15. Pamiętaj ze każdą spółką opiekuje się Dobry Tatuś [sternik], który nie pozwoli nam zginąć, gdyż nasze dobro jest dla niego najważniejsze.

16. Kogo to obchodzi że spółka ma przychody jak warzywniak a straty jak holding. Jeśli tylko obieca kolejne miliony równie bezwartościowych akcji należy w to wchodzić bez wahania.

17. Produkcja akcji jest najwyżej cenioną formą działalności gospodarczej.

18. Dopuszczalną metodą ochrony nabytego kapitału jest modlitwa. Jeśli i ta zawiedzie zawsze można będzie długoterminowo uśredniać w dół.

19. Bessa jest doświadczeniem naszych praojców. We współczesności występuje wyłącznie promocja.

20. Ignoruj wskazania Analizy Technicznej, i pocieszaj się faktem że do niektórych spółek AT się nie stosuje.

21. Stosuj się zawsze do zaleceń analityków, doradców, maklerów i bez wahania je wykonuj. Przecież oni są Bogami i żadne straty nie wchodzą w rachubę.

22. Koniecznie kupuj gdy Prezes ogłasza dobre perspektywy swojej spolki, a dwa dni wczesniej sprzedał swój pakiet akcji. To na pewno było dla zmyłki i należy kupować PKC.

23. W ogóle nie zaprzątaj sobie głowy indeksami rozwiniętych giełd światowych, przecież nasza gospodarka ma się dobrze, i co nas obchodzi jakiś tam Dow Jones. Niech się amerykany tym martwią.


24. Pamiętaj przed każdą transakcją strzel sobie "setę" - ot tak dla kurażu, przez co poczujesz sie pewnie i wysmienicie szczególnie jak jesteś aktywnym day traderem.

25. Jeśli ktoś umieści w wątku negatywną opinię o ukochanym papierku pogoń mu kota. Gdy jego opinia w dodatku brzmi choć odrobinę sensownie dodatkowo nawrzucaj od tchórzliwych i zawistnych ciot. Nie dopuścisz w ten sposób do siebie wątpliwości które mogłyby sprawić że twoja strata nie osiągnie wartości oczekiwanej.

26. Jeśli ktoś umieści na forum listę spółek które uważa za śmieciowe zawiadom moderatora, lub sam ją wywal jeżeli jesteś moderatorem. Będziesz tracił i złorzeczył w liczniejszym gronie, co doda ci otuchy i sił potrzebnych do kolejnych radosnych inwestycji.

27. Hołduj zasadzie - im niższa wartość i większa ilość potencjalnych akcji z 1 Prawa Poboru w nowej emisji - tym większy potencjalny zysk

28. Aby odrobić straty na kontraktach i opcjach zacznij grać na Forexie.

29. Myśl o zyskach, jakie będziesz miał wkórtce, a nie o obecnych stratach.

30. Wyznacz cel cenowy, do którego zmierzają akcje i przypominaj o nim forumowiczom.

31. Wysyłaj dużo postów na forum- niekoniecznie z sensem. Aby zyskać zaufanie forumowiczów musisz mieć wysoki stopień w swoim opisie.

32. Skoro samodzielnie nie potrafisz stworzyc portfela akcji, zamów wizyte u wrózki lub cyganki, ewentualnie porada teściowej bedzie strzałem w dziesiatkę.

33. Dokonuj dokładnych i wnikliwych analiz technicznych, a jesli kursy zachowuja sie nie po twojej mysli zmien je na bardziej korzystne.

34. Przy spółkach o bardzo niskiej płynności (poniżej 50000pln obrotów dziennie), jedyną wiarygodną przesłanką do kupowania jest WIG 20.

35. Im więcej czasu spędzasz przed komputerem i na forum, tym większa szansa , że spółka, w którą zainwestowałeś zacznie w końcu rosnąć!!! Nie trać czasu na sen, a jeśli jesteś aktualnie sam na forum załóż sobie drugi nick i koresponduj sam ze sobą!

36. Nowy nick musi koniecznie nawiązywać do jednego ze znanych inwestorów. Wolne są jeszcze Karkosik16, theCzarneckiLeszek2, Pysio z LubartowaII no i Madrala100.

37. Postaw na "przyszłość" i "nadzieję", znajdź spółkę z kiepskimi wynikami finansowymi, dużą stratą i kup z myślą że następny kwartał musi być lepszy.

38.Jeśli zarządy spółek od lat generujących straty jednocześnie ogłaszają imponujące plany rozwoju nie traktuj tego jako cud albo masowy przebłysk geniuszu. Oni czekali ze swoją ofertą właśnie na kogoś kto ją właściwie doceni - czyli na ciebie. Kupuj bez wahania i nie zwracaj uwagi na informacje o długach podawane wyłącznie dla odstraszenia pozbawionych jaj leszczy i malkontentów.

39. Gdy kilkukrotnie złapiesz się na rozmowie o falach Elliota z ekpedientkami w warzywniaku, możesz być spokojny o kondycję rynku. Kupuj, a jeśli nie masz za co pożycz, ukradnij, stań na poboczu w seksownej pozie, a potem jedź na dwumiesięczne wakacje.

40. Kupuj tylko spółki nominalnie najtańsze, są niedocenione przez rynek i będą w przyszłości dynamicznie rosły

Pozdrawiam weekendowo ;-)
Pooh / 2007-07-01 00:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Witam.
Przepiękne!
Powieszę sobie nad łóżkiem, bo jeszcze jestem świeży na rynku. ;).
Pozdrawiam.
zbig$ / 2007-06-30 23:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
"12. Kupuj tylko PKCami!- Przy okazji podniesiesz kurs. " - a jak mam kupowac jak kurs wlasnie ucieka? czekac i kupic na szczycie?
zbig$ / 2007-06-30 23:27 / Uznany gracz - weteran 93/94
"40. Kupuj tylko spółki nominalnie najtańsze, są niedocenione przez rynek i będą w
przyszłości dynamicznie rosły" - a jak sie cos zesplitowało?
warren buffet / 2007-06-30 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dobre, dobre =)
TOMOK / 2007-06-30 22:41 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
nie spisz?
pozdro
NOVA / 83.31.30.* / 2007-06-30 20:18
Modliszka! Podziwiam Twoją pracowitość. Tylu przemyśleń, to jeszcze nikt na tym forum nie zaprezentował. A swoją drogą ja twierdzę, że to całe granie na giełdzie, jest mówiąc delikatnie niedorzeczne. Im człowiek się bardziej racjonalnie zachowuje w podejmowaniu decyzji o transakcjach, tym większa klapa. Wyznam szczerze. Kiedy zaczynałam, nie mając bladego pojęcie o zachowaniu inwestorów, szło mi najlepiej. No i jak to tłumaczyć? Ano odpowiedż jest zawarta w Twojej wypowiedzi powyżej.
zbig$ / 2007-06-30 23:33 / Uznany gracz - weteran 93/94
chodzi o to by znależźć rozsadną miarę miedzy nieuctwem a przeteoretyzowaniem. Gielda to działanie, a nie czysta matematyka. A w działaniu pewna doza intuicji jest potrzebna. Np. przedwczoraj intuicja mi podpowiedziała, ze widły na elektrimie na +10 to bedzie podpucha i ...tak było. No ale wczoraj kurs wyszłedł ponad te widły i nawet jak kogos wyleszczyli i wytrztymał, to się odkuł...
modliszka / 2007-06-30 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
NOVA - to nie jest moja twórczość, ale po jej przeczytaniu, stwierdziłam, że warto ją zamieścić, gdyż zawiera samo sedno tego, czego (zazwyczaj) czynić się nie powinno. Taka mała piguła - jak nie stracić kasy. Dystans, do wszystkiego i racjonalne myślenie, dają największe profity. Giełda to gra spekulacyjna i albo się ją pojmie, albo się traci kasę. Gdyby zarabianie było takie proste - mielibyśmy dzisiaj samych miliardrów ;-)

Pozdrawiam i życzę, zachowania zdrowego rozsądku, oraz jasnej oceny rzeczywistości ;-)
barakuda / 2007-06-30 20:01 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
rewelka !!! ..:-))))
Nieładnie cytować cudze teksty bez podania autora , fe
modliszka / 2007-06-30 20:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To dzieło wielu ma autorów ;-) a są nimi forimowicze zaprzyjaźnionego forum Pakietu :-)
TOMOK / 2007-06-30 19:55 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
no no...
wlasna produkcja?
Jesli tak....szacunek
Pozdrawiam
modliszka / 2007-06-30 19:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
NIe, jednak w dużej cześci podzielam pomysły i spostrzeżenia forumowiczów :-) Jak tu się nie zgodzić, prawda ? :-) ...tylko praktyka, czyni mistrzem ;-)

Pozdrawiam
TOMOK / 2007-06-30 20:03 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ładne...daje do myslenia
Pozdrawiam
warren buffet / 2007-06-30 19:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
PDA elkop
PDA octava
PP bytom
PP PC Guard
PP FON

Zachodni NFI
Hawe
TOMOK / 2007-06-30 20:04 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
słabizna...spójrz...na portfel mój..tam to dopiero jazda....
hihi
Pozdrawiam
barakuda / 2007-06-30 20:11 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
spojrzałem i ...zdębiałem....
TOMOK / 2007-06-30 20:14 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ano...
"taki rok"
hihi
bedzie dobrze
Pozdrawiam
TOMOK / 2007-06-30 20:19 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
a może pownienem napisać...HELP
Help - niesz mi?
Pozdrawiam
barakuda / 2007-06-30 20:31 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
rokowanie jest niezłe, ale nie beznadziejne... :-)))
TOMOK / 2007-06-30 20:33 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
hmm...
zdanie zawiłe...
hihi
Pozdrawiam
ale....zajrzyj w mój postfel za jakis czas..odmieni sie
Pozdrawiam
barakuda / 2007-06-30 21:09 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
oki, również pozdrawiam...:-)))
barakuda / 2007-06-30 19:42 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
PRC
ELE
TVN
DUD
BPH FIZSN
SWZ
PGM
STX
PKO BP
MST pp
valjean / 2007-06-30 18:34 / Galernik
2007-06-30 16:51:16 | *.*.*.* | zbig$
autor przy całej głupocie i tendencyjności złamał jednak (zapewne nieswiadomie) pewne
tabu - ze w demokracji w wyjatkowych tylko okolicznościach rzady czy inne wladze sa
legitymowane "prawdziwą" wiekoszosćia, z uwagi na niska frekwencję, nawet nasze
uczesnictwo w tzw. "ue" jest nielegalne - za niska była frekwencja i za mało na tak,
aby przekroczyc 50% uprawnionych do głosowania...
______________________________________________________
ostrożny byłbym w mówieniu że ktos jest głupi samemu mając blade pojęcie. nieświadomy to Pan Zbig$ jesteś jeśli już:

1-warunkiem ważności głosowania był udział co najmniej 50% ludności kraju
2-wyniki referendum ws przystapienia do UE w Posce:

frekwencja - 58,85%

głosy ZA - 77,45%
PRZECIW - 22,55%

znów ktoś będzie mnie nie lubiał
ave ;)
zbig$ / 2007-07-01 00:36 / Uznany gracz - weteran 93/94
lubie cie za jasne i zdecydowane poglady, ale jeszcze słabo bo za mało ich przeczytałem, sam bedac krotko na tym forum...ja zas moze wyrazam sie niejasno: chodzilo mi o to ze z liczb przytoczonych przez Ciebie wynika:58,85*77,45
barakuda / 2007-06-30 18:50 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
tym się nie przejmuj... bądź sobą ...
ave :-)))
prawiezaratustra / 2007-06-30 18:49 / _
Przemyśl Walżanie wypowiedź Dolarowego Zbiga jeszcze raz.
valjean / 2007-06-30 19:00 / Galernik
walę się batem po plecach - przepraszam - jeśli w ten sposób pojmować to Zbig$ ma rację - za było 45,58% ogółu uprawnionych do głosowania.
jeszcze raz przepraszam ;(
up-and-up / 2007-06-30 19:04 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
i po co przepraszasz,jesli teraz UE popiera ponad 86 %
zbig$ / 2007-07-01 00:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale przy jakiej frekwencji?..:-)
valjean / 2007-06-30 19:19 / Galernik
słowo się rzekło więc muszę, liczby...
prawiezaratustra / 2007-06-30 22:28 / _
Szanuję opinię Zbiga$ dlatego, że w komunie "za" było: "99% koma 9". Warto przeprosić gdy potem okazuje się że jest cirka 10%.
Co się zaś tyczy przekonania, że ustrój europejski jest najlepszym z możliwych....Historia pokazuje że prób było wiele a skutki to cierpienia milionów nierozumiejących: za co.
slaw / 2007-06-30 17:48 / Uznany Gracz Giełdowy
wpadłem na moment .... wiecej popisze wieczorem ..... ale co sie stało z tym LC Corp???? .. akcje spzredane przebicia 50% nie było znaczy wycenione tyle ile spodziewał sie rynek ... a że DT- oowcy nie zarobili to stąd to oburzenie ..... ludzie nic sie nie stało debiut jak debut .... legenda wam upada???? .... a kredyty .... wolny kraj ... sam brałem na PKOBP 1000% wkładu własnego wraz z lokataki i TFI liczone w BPH ..... też było ryzyko .... rzecz normalna ....
aszulski57 / 2007-06-30 18:35 / Tysiącznik na forum
Wpadłem tylko na chwilę.
Inne reflekcje:
Jeżeli na naszą giełę wchodzi WARIMPEX albo Immo........
/nie pamiętam/ to napychamy kieszenie austryjakom, niemcom, żydom, rosjanom ,włochom itd.
Przecież to GŁUPOTA.
Z dwopjga złego wolę już być frajerem napychajacym kieszenie naszym natchnionym biznesmenom.
Co do Leszka no to mam nadzieję, że urośnie chociaż Ona podobno jest matką głupich.
aszulski57 / 2007-06-30 18:38 / Tysiącznik na forum
Dlatego coś wstrząsa mnie przed kupnem np. Stalexportu.
Jak mam być okradziony /nie chcę oczywiscie/ to wolę
"swojego".
Popierajmy samych siebie, nasze firmy, nasze produkty,nasze sklepy.
zbig$ / 2007-07-01 00:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
tylko czy one nasze czy "nasze"...:-)
barakuda / 2007-06-30 19:01 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nazbyt wyraźna sugestia... tyle, że Włosi uratowali Staśka przed bankructwem... dla mnie to istotne...
zbig$ / 2007-07-01 00:43 / Uznany gracz - weteran 93/94
a moze ktoś im go podał na tacy, aby go mogli "ratować"...Tak samo różni ratowali nasz przemysł hutniczy, a potem zaczełą sie koniunktura na stal, inni reformowali gornictwo i zaczela sie koniunktura na wegiel, a na co teraz kolej...?wlasnie - kolej...
aszulski57 / 2007-06-30 19:11 / Tysiącznik na forum
Od tego postu kurs STX nie spadnie.
Od tej dyskusji też nie.
Prześledź proszę dzieje społki TOORA.
Ciekawe jakie bedą twoje refleksje.
Posiadaczom Staśka życzę zarobku. Sam go mialem i sprzedałem z małym zarobkiem.Jak będzie okazja to znów kupię i sprzedam.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-30 18:40
naszych złodzieji???
aszu- nie za daleko idziesz?:))
aszulski57 / 2007-06-30 18:46 / Tysiącznik na forum
nie chcę być żle zrozumiany:
nie lubię złodziei w ogóle.
Sam sobie stawiam wymagania.Ze strachu oczywiście/przed Istotą Wyższą/
Jak np. pomylę się jadę na wioskę by oddać pieniądze.
W Kościele często powtarzają opowieśc "o pannach roztropnych i nieroztropnych ".
Zginać w wypadku samochodowym będąc winnym złamania przykazania Siódmego. Brr.
skazany na sukces / 2007-06-30 18:08 / Tysiącznik na forum
z jednej strony ludzie sami są sobie winni, ale to truizm, bo zawsze można tak powiedzieć. Ale z drugiej trudno się nie identyfikować się z tymi którzy stracili, w dużej mierze przez to, że zaproponowano "dobrodusznie" taki lewar. Ominęli pierwszą rafę przy poziomach redukcji, wyłożyli na dziwacznym window dressing... A smrodek pozostanie
zbig$ / 2007-07-01 00:46 / Uznany gracz - weteran 93/94
nie zawsze jest tak, ze kazdy glupi kupi akcje i potem debiut jest 10-20-50-100% wiekszy, to tak nie działa...czasem tak czasem nie. I teraz jest to "nie"...
warren buffet / 2007-06-30 18:00 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ciekaw jestem czy bank działał wg procedur zabezpieczających kredyty...
slaw / 2007-06-30 18:06 / Uznany Gracz Giełdowy
Warren braleś kiedys kredyt na akcje???? bo jak brałeś to powinienes wiedziec ze zabezpieczeniem jest blokada rachunku inwestycyjnego najcześciej ...... prosze Cie Warren .....
warren buffet / 2007-06-30 18:10 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
marne 50 tys ?? spoko
warren buffet / 2007-06-30 18:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ps. nie brałem kredytu pod akcje i nie wezme. nie akceptuje takiego ryzyka. jak sie nie ma na debiut we własnej kieszeni to sie nie powinno pchać - wg mnie oczywiscie. czasem sie opłaci - czasem nie.
fuks2000 / 2007-06-30 17:49 / Tysiącznik na forum
witaj slaw, trzymasz Ganta czy sprzedałeś?
slaw / 2007-06-30 17:51 / Uznany Gracz Giełdowy
zakałapućkałem sie i ..... teraz juz trzymam
fuks2000 / 2007-06-30 17:54 / Tysiącznik na forum
ja dobrałem w piątek jeszcze, daje sobie czas do końca lipca - muszą się wreszcie zacząć sypać dobre infa (coś z tą kasą z emisji przecież muszą robić). Wyniki powinny być też niezłe za 2 kwartał, może podniosą prognozę bo stara nieco zachowawcza była to i kurs się ruszy.
Tak więc trzymam.
fuks2000 / 2007-06-30 17:55 / Tysiącznik na forum
a że Warren nam nawyrzuca że na górce nie sprzedaliśmy - nic to :))))))
warren buffet / 2007-06-30 18:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czy ja kiedys miałem ganta i mowilem o gancie : / ? przeciez ja nie wiem czy ta spolka sprzedaje mydło czy proszki do prania ?? nie wiem o co chodzi
zbig$ / 2007-07-01 01:10 / Uznany gracz - weteran 93/94
kiedys to była siec kantorów, kosztował pare zł...
slaw / 2007-06-30 18:06 / Uznany Gracz Giełdowy
ja taki as nie jestem ze kupuje w dołkach i sprzedaje na maksach )))))
warren buffet / 2007-06-30 17:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Akcje LC Corp cieszyły się olbrzymim wzięciem. Zlecenia drobnych inwestorów zredukowano aż o ponad 98 proc. Na każdy 1 tys. zamówionych akcji można było dostać tylko 18. Jeszcze większe wrażenie zrobiła na analitykach wartość zamówionych papierów. Drobni inwestorzy chcieli kupić ponad 50 razy więcej, niż im oferowano - za, bagatela, 11,3 mld zł. Skąd mieli tyle pieniędzy? To efekt potężnej akcji kredytowej przygotowanej przez krakowski Dom Maklerski IDM i współpracujący z nim Getin Bank (kontroluje go Czarnecki). Krakowscy maklerzy pożyczyli inwestorom ponad 10 mld zł.

==
jak mozna udzielic pozyczki na 10 mld ??? czy było odpowiednie pokrycie i zabezpieczenie ?
zbig$ / 2007-07-01 01:14 / Uznany gracz - weteran 93/94
a jak nasz rzad pozycza, to co jest zabezpieczeniem? majatek niewolnikow, czyli nasz?
sumani / 2007-06-30 17:32 / Plankton giełdowy
chyba pożyczek -bo to różnica :-)
samuraj jack / 2007-06-30 17:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to co, wniosek do KNF?:)
sumani / 2007-06-30 17:28 / Plankton giełdowy
a jaki był lewar?
sumani / 2007-06-30 18:15 / Plankton giełdowy
...aż w google wpisałem -rzeczywiście -no to co niektórzy mają weekend
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-30 17:20
Polacy to taki dziwny naród- wszędzie się znajdą...
http://www.manuchao.net/indexvideo.html

tak na deszczowe popołudnie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy