Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Dziwna sesja na GPW na koniec tygodnia

Dziwna sesja na GPW na koniec tygodnia

Money.pl / 2007-06-29 18:00
Komentarze do wiadomości: Dziwna sesja na GPW na koniec tygodnia.
Wyświetlaj:
marboru / 2007-06-30 16:35 / portfel / "Bankier giełdowy"
http://gielda.onet.pl/0,1563645,wiadomosci.html

Czarnecki straci z pewnością swój autorytet jak już nie stracił.
Teraz pytanie: co ważniejsze autorytet, czy kasa?
A może to jego ostatni "numer" inwestycyjny"?

W każdym bądź razie jadą po nim wszyscy.

Jedno jest ciekawe, czy oby po debiucie LCC będzie to bez wpływu na notowania Getinu i IDMu?
Nie powinno. I Bank i Biuro zarobiły co niemałe co nieco.

Pozdrawiam i szykuję się na weselicho.
Chyba nie ja tylko dzisiaj wybywam......forum jakieś wymiecione...........czyżby fatalna końcówka z dnia wczorajszego pogorszyła humory wszystkich?
Mam nadzieję, że nie.

Sobota w centrum kraju fantastyczna.
fuks2000 / 2007-06-30 17:17 / Tysiącznik na forum
ja myślę, że to wcale nie musi być zły debiut. owszem w pierwszym dniu kiepsko, ale mogę się założyć, że kilka fundów się w LCC zapakuje i kurs wyciągnie. sam się zastanawiam czy nie wykorzystać okazji i nie kupić trochę.
Ci co kupowali pod kredyty pewnie mają inne zdanie o tej spółce i Czrneckim ale wg mnie to potrzymać trochę warto te akcje..
sumani / 2007-06-30 17:27 / Plankton giełdowy
...no właśnie to ciekawe jak w następnych dniach zachowają się indywidualni zwłaszcza ci którzy siedzą na kredycie bo jak wymiękną to może jeszcze popłynąć ...podejrzewam że cena emisyjna może teraz być dość mocnym oporem-takim psychologicznym
fuks2000 / 2007-06-30 17:38 / Tysiącznik na forum
o ile mnie pamięć nie myli, to Warimpex już raz dał popalić inwestorom z IPO. znajomy wciąż trzyma licząc że odbije i nawet infa, że zarząd kupuje nie pomagają... Ale to spółka obecna na dwóch giełdach więc trochę inna sprawa.
Poczekam co przyniosą najbliższe dni, zwłaszcza pon-wto potem pomyślę nad LCC jesli do tego czasu nie odpali.
sumani / 2007-06-30 17:43 / Plankton giełdowy
trzeba uważać bo to takie ziemniaki prosto z ogniska (LC Corp) :-)
fuks2000 / 2007-06-30 17:48 / Tysiącznik na forum
:) W sumie to dobrze się nawet stało, że ten debiut lekko mówiąc nie zachwycił. Przynajmniej kolejni debiutanci będą musieli się zastanowić i oferować większe dyskonto albo duuuużo mniejsze lewary na zakup. I może to wariactwo kredytowe się trochę zmniejszy?
Oczywiście jak ktoś kupił LCC to marna to dla niego pociecha, ale czyż nie każdy z nas dostał kiedyś pstryczka w nos na giełdzie? ważne by wyciągać wnioski...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-30 17:53
pstryczka tak...
ale żeby zaraz kopa w twarz???
fuks2000 / 2007-06-30 18:05 / Tysiącznik na forum
przy graniu na giełdzie nie za swoje pieniądze (przy takim lewarze i redukcji, to w zasadzie kasa banku była) zawsze jest niebezpiecznie. To było już nudne - każdy debiut zarobek, więc i ludu się zaczęło zlatywać co raz więcej. Teraz kupowali już prawie wszyscy - większość o giełdzie tylko tyle słyszała, że można tu szybko zarobić kupę kasy.
szkoda, że ludzie przy tym kase stracili...
zbig$ / 2007-07-01 01:17 / Uznany gracz - weteran 93/94
i tak bedzie z tym runem na fundy i tą sztuczną hossą wywołana przez OFE i TFI a pieniadze podatnikow i cilaczy
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-30 18:14
dokładnie o tym piszę- ktos opisał sytuację z jakiegoś DM- krzyki itd. W sumie wygladało na pewniak- nawet p.Daniel prorokował niezłą górke- maklerzy w DM pewnie też...
samuraj jack / 2007-06-30 16:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
A że monologów prowadzić nie lubię, na ten czas kończę pisanie:)

wejde w nocy lub jutro...
samuraj jack / 2007-06-30 16:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Ostatnio rozmawiałem z kilkoma z Was o wejściu w debiuty.
LC Corp - wejście na giełdę debiutujących akcji - to przykład firmy, na którą czekam.
Jeżeli w czasie jednosesyjnej korekty w taki sposób może zachować się firma wprowadzająca akcje na giełdę - to zauważcie, z jakim upustem można by ją kupić po np. 5 dniach korekty.
W debiuty na rynku pierwotnym nie wchodzę, będę czekał na wejście nowej firmy na rynek wtórny
zbig$ / 2007-06-30 16:43 / Uznany gracz - weteran 93/94
ja nigdy nic nie kupowałem na pierwotnym, z wyjatkiem 3 słynnych akcji BSK. Ale z tego co było widac, ze mozna wchodzic albo w megaoferty typu tpsa lub pko, bo tu zawsze jest stosowny dyskont ze wzgledu na wielkosc lub firmy atrakcyjne, a nie goniące resztaki entuzjazmu, ktory sie prawie wypalił - jak deweloperka..teraz mamy wysyp ofert i duzo pieniedzy odplynelo na rynek pierwotny, to zle dla rynku wtornego - zazwyczaj tak bywalo pod koniec hossy
sumani / 2007-06-30 16:38 / Plankton giełdowy
...dokładnie ,już od dawna niema sensu kupować akcji na rynku pierwotnym .Pierwszym zasadniczym minusem są redukcje które w większości wypadków wynoszą ponad 95% drugim to ryzyko zbyt niskiej stopy zwrotu która może być niewystarczająca do poniesionych kosztów (kredyt)...
zbig$ / 2007-06-30 16:47 / Uznany gracz - weteran 93/94
a do pkobp trza było jeszcze stac w kolejkach...nienawidze ich od czasow komuny i z zasady łukiem omijam wszelkie
sumani / 2007-06-30 17:19 / Plankton giełdowy
...załatwić coś w pkobp osobiście to koszmar ...a co do debiutów a zwłaszcza ostatniego ciekawe jak on wpłynie na kolejne oferty na rynku pierwotnym (% redukcji )
samuraj jack / 2007-06-30 16:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
co do Czarneckiego to chyba stanie się drugim Karkosikiem...
drogo sprzedał akcje, które wcześniej sam taniej objął
jego bank zarobił na prowizjach...
po prostu... geniusz

tylko jego nazwisko zlekka nadgryzione
fuks2000 / 2007-06-30 17:51 / Tysiącznik na forum
jak za rok LCC będzie po 20zł to kto będzie o tym debiucie pamiętał?
samuraj jack / 2007-06-30 23:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a jak będzie po 2 zł?
samuraj jack / 2007-06-30 16:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
2007-06-29 23:13:22 | *.*.*.* | valjean [ Galernik ]
----== weekend ==--- [2]
"...Polska rządzona jest najwidoczniej przez osoby ogarnięte szaleństwem. Wybrano je ze
względu na niską frekwencję wyborczą głosami około 20 procent Polaków, większość Polaków
nic na to nie może poradzić - czytamy w "Tagesspiegel""
całość tu:
http://wiadomosci.onet.pl/1562951,12,item.html
-----
podzielam pogląd... skomentuj

2007-06-29 23:58:29 | *.*.*.* | zbig$
obluda smierdzaca do nieba - to samo było z "referendum o UE" - tez nie było
wiekszości uprawnionych do głosowania - cos ok. 40 i kilka % i wiekszosc tak samo nic
nie moze poradzic

___________________________________

:) na początek powiedzmy tak - cytowanie prasy zagranicznej, w tym niemieckiej, a już zwłaszcza tytułów konsekwentnie nam nieprzychylnych jako wiarygodnego źródła informacji jest wątpliwe;
co do meritum

to oczywiście argument absurdalny;
nieobecni/niegłosujący w naturalny sposób zdają się na wolę większości i z natury rzeczy ją w ciemno akceptują;
PiS te wybory wygrał i już
podobnie jak w 1993 SLD, które zebrało jeszcze mnie głosów niż PiS
nikt wtedy jednak w Polsce, a tym bardziej "przychylnej" nam prasie nie podnosił tego argumentu

jak ktoś jest zacietrzewiony, to zwykle ślepy

pozdrawiam:))

ps. z podwórka niemieckiego - nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, że poprzednie (przedostatnie) wybory wygrał Schroeder dzięki mniejszości islamskiej, bo twardo opowiadał się przeciwko wejściu USA do Iraku;
SPD wygrało róznicą dosłownie kilkudziesięciu tysięcy głosów
valjean / 2007-06-30 18:44 / Galernik
nieobecni nie maja głosu, masz rację. niemcami sie nie interesuję, szkoda czasu i tak nie ogarne wszystkiego nie mówiąc o tym że na razie do życia mało mi to potrzebne (ale wiem że Merkel ma DDRowskie pochodzenie i chyba działała kiedyś w strukturach komunistycznych co w Polsce byłoby nie do pomyslenia obecnie. normalnie SZATAN). jak bedzie trzeba emigrować zainteresuje się normalną resztą europy ;)
zbig$ / 2007-06-30 16:51 / Uznany gracz - weteran 93/94
autor przy całej głupocie i tendencyjności złamał jednak (zapewne nieswiadomie) pewne tabu - ze w demokracji w wyjatkowych tylko okolicznościach rzady czy inne wladze sa legitymowane "prawdziwą" wiekoszosćia, z uwagi na niska frekwencję, nawet nasze uczesnictwo w tzw. "ue" jest nielegalne - za niska była frekwencja i za mało na tak, aby przekroczyc 50% uprawnionych do głosowania...
samuraj jack / 2007-06-30 15:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wiem, wiem, to wieszcz bessy i wiem, że wszyscy mówią, że kiedyś będzie miał rację;
z różnych faktów (delikatnie spaczonych opinii tu nie uwzględniam), jakie ostatnio podał to, jak sądzę, jest najważniejsze:
_______________________________


2007-06-29 18:58:12 | *.*.*.* | Kenobi [ Bywalec forum ]
Re: Dziwna sesja na GPW na koniec tygodnia [6]
Widzę, że P. Daniel tak sie naczytał Forum, że przestał rozumieć, co sie dzieje.
Podciąganie, to było juz dużo wcześniej, kiedy cały świat spadał, a u nas były wzrosty.
Wszyscy wiedzieli o co chodzi i co może być wkrótce, więc realizowali zyski wykorzystując
rzadką okazję. A to, że niektórzy przyjęli to za wzrosty, to brak zrozumienia sytacji.
Dzisiejsze dane były znów złe - spadek sprzedaży detalicznej w Niemczech na rozpoczęcie
dnia, potem ze Stanów wzrost inflacji w wydatkach konsumentów (0,5% m/m, najwyższa od 13
miesięcy), co odbiło się na dyspozycyjnych dochodach i wydatkach (realnie spadły o 0,1%,
drugi miesiąc z kolei). Nominalne dochody jak i wydatki były slabsze niż oczekiwano (0,4%
i 0,5% wobec oczekiwanych 0,6% i 0,7% odpowiednio). Spadające realne dochody i rosnące
wydatki spowodowały, że ujemna stopa oszczędności wzrosla z -1,2% w kwietniu do -1,4% w
maju. To 26 miesiąc wydawania więcej niż się zarabia. Do tej pory nadrabiano to zarobkiem
z nieruchomości i zysków na giełdzie. Te pierwsze już nie dają zarabiać, a wręcz zaczęły
przynosić straty (wraz ze spadkiem cen domów i wzrostem kosztów kredytu), drugie po
osiągnięciu szczytów rozpoczęły spadki.

________________________________________________


Powyższe oznacza, że jak zostanie osiągnięta masa krytyczna, to czeka nas nie korekta, nie poważna korekta a bessa z prawdziwego zdarzenia;
i nie będzie ona spowodowana przez nabrzmiały bąbel jakiejś dziedziny gospodarki (jak np. bessa internetowa), tylko strukturalnie obejmie ona wszystko z powodu gigantycznych kredytów zaciągniętych w tanim pieniądzu;
pieniądz staje się coraz droższy, kredyt trzeba spłacić, ale nie można nieustannie spłacać tego kolejnymi kredytami konsolidacyjnymi

kiedyś to pęknie i wcale nie twierdzę, że jutro
zbig$ / 2007-06-30 16:33 / Uznany gracz - weteran 93/94
zupelnie sie z tobą zgadzam tak tez odpisalem dzennobiemu - nie bedzie zadnej wiekszej korkty, tylko ogolny krach z owodu rozchwiania ekonomii i chaosu w gospodarce - dopoki naiwni tego nie dostrzegaja, wszystko jest ok, jak dla wszystkich stanie sie jasne ze krach jest nieunikniony, wtedy nastapi, ale to bedzie finał wszystkich zawieowan i negatywnych procesow
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-30 15:21
widmo bessy krąży nad światem...
niech przyjdzie teraz, szybko- abyśmy przed euro powrócili z tarczą i na bilety gotówkę mieli...
samuraj jack / 2007-06-30 15:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Witam wszystkich w sobotę

widzę, że na forum mamy duszka płci żeńskiej, który dba nam o STX:))

pozdrowienia
zbig$ / 2007-06-30 14:58 / Uznany gracz - weteran 93/94
ciekawe, czy Wam sie tez nie wykresla wolumen pod wykresami tu na money?
fuks2000 / 2007-06-30 17:33 / Tysiącznik na forum
wejdz na http://notowania.pb.pl/?c=ctstocks i potem wybierz ikonkę obok wybranej spółki i możesz sobie analizować co tylko chcesz. obroty, wskaźniki, świeczki itp.
sylwo2 / 2007-06-30 14:19 / "Góral niskopienny"
witam
wczoraj mialem okazje uczestniczyc w szkoleniu xtb w katowicach nt. obslugi platformy transakcyjnej, opcji, analizy technicznej i fundamentalnej. wpadlismy tam z grupa znajomych i wszyscy byli zadowoleni. wypadlo nienajgorzej tak wiec moge polecic wszystkim. teraz tylko czekam na szkolenie w zakresie zaawansowanej analizy technicznej ;)
moj portfel: kpx i msz w sladowych ilosciach
mycioo / 2007-06-30 15:50
o widze msz
czy mozesz wyrazic swoja opinie natemat najblizszego tygodnia, i na temat wczorajsszego przerwania walnego,
mi wydaje sie ze przez okolo 3,4 sesje bedzie powolne obsuwanie sie przed dalszymi atakami na szczyty, ale do tych atakow wcale nie musi dojsc skoro rynek moze wejsc w faze dluzszej plaskiej korekty w slad za USA,
w zwiazku z tym mysle nad zredukowaniem tego waloru, ale nie wiem czy moje spekulacje nie sa bledne
prosze zatem abys wyrazila swoje zdanie na temat kursu na najblizsze 3 4 dni
orzeł nielogo / 91.94.64.* / 2007-06-30 13:41
POzdrawiam z wioski świętokrzyskiej która umiera o 20 tu się odpoczywa inaczej :)
w piątek sprzedałem Invy i kupiłem trochę kompapu tak niesłusznie przecie ukaranego:)
zbig$ / 2007-06-30 14:25 / Uznany gracz - weteran 93/94
czy dalej zajmuje sie poapierem do drukarek czy jeszcze czyms (tylko nie deweloperstwem, prosze)?
zbig$ / 2007-06-30 14:29 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale szopki, zrobili na wykresie "faq", czegos takiego nie widziałem jeszcze, hahaha, ciekawe co dalej zrobią - odpał w góre czy zjazd z powrotem na 8...:-)
maju / 2007-06-30 13:56 / portfel / Bywalec forum
to ty Orzel w rodzinnych mych stronach....to pamiętaj o Ciekotach , Św.Katarzynie, Sw. Krzyżu, Checinach, Oblęgorku, Wąchocku no i oczywiście samych Kielcach...zawsze jak kogoś oprowadzam po nich to słysze , że sie nie spodziewali jak wiele zostało tu zrobione w ostatnich latach ;))....milego wypoczynku
marboru / 2007-06-30 14:54 / portfel / "Bankier giełdowy"
no to chłopaki i ja z niedalekiej okolicy.)
zbig$ / 2007-06-30 14:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
a jaskinie "raj" czemu zapomniał?
pawlus / 2007-06-30 12:59 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Pomijajac najblizszy tydzien, ktory pod konic bedzie chyba dobrym momentem na zakupy, trzeba rozwazyc, spozywke i nowe technologie, a dewelperów potraktowac marginlnie. Do modelu hiszpanskiego nam jeszcze daleko, ale za 2-3 lata kto wie. Niezapominajmy ze ceny mieszkań, całkim przecietnych przed korektą w Madrycie siegnela 14-16 tys euro, a do tego naszej warszawce jeszcze daleko, nie liczac Złotej :)
faluch / 2007-06-30 12:56 / Bywalec forum
Co sie dzieje z firma Comarch? Kupiłem tego troche po 209 (było juz po 250) myslac ze to dołek, a leci dalej....
Wiem ze zarzad wywala akcje, ktos coś wie, ktos sie interesuje?
zbig$ / 2007-06-30 14:43 / Uznany gracz - weteran 93/94
ja sie nie interesuje, ale z wykresu wynika, ze jak sie nie zatrzyma na max 190 to bedzie znaczyło, ze od marca do maja zrobili dystrybucje w okolicy 250 i jadą na sam dół, na poczatek 150...
pawlus / 2007-06-30 13:10 / "Uznany Gracz Giełdowy"
poczekaj troche, nie panikuj za 160 usrednisz, skoro zarzad wywala to czuje korekte lub maja na oku premie motwacyjne w postaci papiera, a teraz na gorce ubierają pospolstwo w szmaty
faluch / 2007-06-30 13:17 / Bywalec forum
myslisz ze zleci az do 160? przeciez było juz po 250
Dla mnie comarch to zawsze była najlepsza firma informatyczna, w swojej historii nigdy nie miała takich korekt.......
szymon / 2007-06-30 13:22 / Uznany Gracz Giełdowy
wedlug mnie przy 190 powinna sie odbic.... ale sa tu lepsi fachowcy od AT wiec moze oni cos napisza.... ja widze wsparcie wlasnie w okolicach 190...
zbig$ / 2007-06-30 14:46 / Uznany gracz - weteran 93/94
nic nie da sie tu napisac, kazdy to widzi, wiec zatrzyma sie powyzej lub ponizej, o ile sie zatrzyma teraz, jeszczetrza by rzucic okiem na wskaźniki, czy juz wyczerpany...
faluch / 2007-06-30 13:41 / Bywalec forum
Trudno, najwyzej bede usredniał w dół jak zleci poniżej 200, mysle ze wtedy to bedzie bardzo dobra inwestycja na jakiś rok
zbig$ / 2007-06-30 14:53 / Uznany gracz - weteran 93/94
tylko zebys nie usrednił ostatniej partii przy 40 i czekał na nastepną hossę i szczyty za 6-7 lat...wrzuc wykres od czasu debiutu i popatrz co sie działo...
szymon / 2007-06-30 12:54 / Uznany Gracz Giełdowy
witam,
ale cisza na forum :)
mam takie pytanko. Jak nie macie dostepu do netu np tydzien jak ustawiacie stopy. Pewnie kazdy ma inna strategie, ale jak sie podzielicie swoimi bede wdzieczny.
Mam tez spolki na longterm ale czasy niepewne i chyba strach zostawic bez zadnych zabezpieczen....
z gory dzieki
szymon / 2007-06-30 13:02 / Uznany Gracz Giełdowy
i jeszcze slowo dot korekty lipcwej. Wedlug mnie korekta bedzie wtedy kiedy zarzadzajacy beda mowic o tym jak to sie wielka kase za gieldzie zarabia(po to zeby sprzedac im akcje). A jak teraz mowia o korekcie to chca odkupic akcje od drobnych i ich troszka postraszyc, moze byc male trzepanie ale niegrozne. To takie moje zdanie....
pawlus / 2007-06-30 13:11 / "Uznany Gracz Giełdowy"
mmałe, max 7-9 %
zbig$ / 2007-06-30 14:49 / Uznany gracz - weteran 93/94
na wigu czy spolkach?
rpp / 2007-06-30 11:10 / Tysiącznik na forum
ha! to dopiero jest komunikat:

==================
19:57 29.06.2007
ELEKTRIM SA oświadczenie w sprawie ładu korporacyjnego

Raport bieżący 22/2007 Zarząd Elektrim SA zgodnie z paragrafem 29 punkt 3 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA informuje, że Spółka nie przyjęła do stosowania zasad ładu korporacyjnego zawartych w dokumencie Dobre praktyki w spółkach publicznych 2005 r.. Jednocześnie Zarząd Elektrim SA oświadcza, że Spółka przestrzega wszystkich przepisów prawa, zgodnie z Kodeksem Spółek Handlowych oraz ustawami regulującymi rynek kapitałowy w Polsce.
samuraj jack / 2007-06-30 14:59 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
przyjmą, jak będą rozwiązane wszelkie spory z obligatariuszami, Vivendi i DT;
gdyby teraz przyjęli - to w w godny sposób popełniliby samobójstwo
zbig$ / 2007-06-30 14:55 / Uznany gracz - weteran 93/94
+zdziwiłbym się, jakby przyjeła, a tak , wszystko jasne, bo wszystko sie zdarzyć moze...
Boberin / 2007-06-30 09:49 / portfel / Bywalec forum
wygląda na to że jesteśmy niemal na lini wsparcia - poniedziałek i wtorek będą decydujące... test nerwów :)))
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-06-30 09:26
Dzień Dobry
portfel- 100 % w akcjach
radpol- broni tej 13 Jerzyka, lekko zredukowany- miało być na makrum a jest leszek- nie ma jak nieudane dt
gtc- tyle dobrych inf i nic- czekamy
mci- perełka
pegas- ciekawe transakcje w środę czy czwartek miały miejsce- pewnie przeparkowanie- ale info o dywidendzie, otwarcie kolejnej linii produkcyjnej dobrze wróży
bytom z pp- luzik, poczekamy
igroup- zaskoczył mnie skład akcjonariatu- cu i aig- hmm, pomimo,że męczę się od ponad 6 m to nie wiedziałem,że w tak zacnym towarzystwie.
14 zach- lipiec bedzie jego(no moze sierpien:))
leszek- ach ten leszek...- czekamy na 6,66

korekta- wszyscy mysla że bedzie w lipcu i niestety wszyscy mogą mieć racje- potrzebna jest bardzo- tyle,że pewnie bedzie z rodzaju pełzajacych do połowy wrzesnia...nie lubie...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy