Forum Forum prawneCywilne

Dziwna sprawa z Hestią

Dziwna sprawa z Hestią

Jabri / 83.7.207.* / 2009-09-04 18:05
04.09 miałam wypadek gdzie sprawca najechał na mój pojazd. Ponieważ zostałam odwieziona do szpitala wszystkie dokumenty i dane spisała obecna na miejscu policja. Okazało się, że sprawca ubezpieczony jest w Ergo Hestii, gdzie niezwłocznie zgłosiłam szkodę. Wszystkie dane się zgadzały i po kilku dniach przyjechał rzeczoznzawca, żeby określić szkodę samochodu. Od tego czasu czekałam na wycenę i regularnie dzwoniłam, żeby dowiedzieć się o postępowaniu. Poinformowano mnie, że firma ma 30 dni na rozpatrzenie i wycenę mojej szkody. Dziś miała być już wycena gotowa i co się okazało. Otrzymałam maila z informacją "Szanowna Pani,
Sprawca szkody na Pani pojeździe jest ubezpieczony w PZU. Wysłałem do Pani pismo z odmową zaspokojenia Pani roszczeń przez STU Ergo Hestia oraz przekazałem dokumentację szkodową do PZU. Dosłane nam zdjęcia emailem proszę przesłać osobiście bezpośrednio do PZU. Pozdrawiam" Co w takim wypadku mam robić. PZU nie otrzymało jeszcze danych na temat mojej szkody. Czy również w tym wypadku czeka mnie 30-dniowe oczekiwanie na rozpatrzenie mojej szkody? Kto powinien podnieść odpowiedzialność za powstałą sytuację? Czy mam prawo do odsetek z tytułu nieterminowej spłaty odszkodowania? Będę wdzięczna za pomoc
adwokat.warszawa / 94.254.155.* / 2009-09-11 22:05
Podstawą do ustalenia odpowiedzialnego zakładu ubezpieczeń będzie pismo, jakie Pani otrzyma z tego zakładu. Wówczas oficjalnie będzie wiadomo do kogo należy zgłosić roszczenia. Jeżeli okaże się że roszczenie należy skierować do innego zakładu będzie on miał 30 dni na rozpoznanie wniosku.

Najnowsze wpisy