Forum Polityka, aktualnościKraj

E-administracja w Polsce kosztowała miliardy złotych. I wciąż jest gorsza niż w Rosji i Kazachstanie

E-administracja w Polsce kosztowała miliardy złotych. I wciąż jest gorsza niż w Rosji i Kazachstanie

Wyświetlaj:
gosc2015 / 5.173.135.* / 2015-04-11 01:22
Nie ma co komentować tylko nasłać prokuratora niezależnego od postsovieckiej mafii udającej zainteresowanie losami ojczyzny a w rzeczywistości co i ile da się nakraść i tworzącej otoczkę jak mgła, że w Polsce jest prawo, sprawiedliwość i demokracja pod rządami PO i innych pochodnych z PZPR!!!
ekonom4 / 213.238.85.* / 2015-04-10 21:01
Administracja samorządowa i ZUS powinny być w pewnym sensie zjednoczone i jednocześnie poddane kremacji. Przykład administracji. Dokładnie rok temu, w kwietniu 2013 r., byłem w UM w Rudzie Śląskiej zapłacić (po terminie) tzw. księgę wieczystą. Co tam widziałem, co tam zobaczyłem, to - mimo, iż wskutek tego stałem aż pół godziny w JEDNOOSOBOWEJ kolejce - warte jest spłodzenia powieści. Jedna z pań niby weryfikuje zaległość. Druga z pań przyjmuje wpłaty kasowe. Obydwie uzbrojone w komputer i tu wszystko jest w porządku. Jednak jest jeszcze trzecia pani, ok. 40 lat, a więc młódka wobec pozostałych. Niestety, ta młodość idzie w jej przypadku z nonszalancją wobec (dosłownie) petenta i absolutnym zagubieniem się w otoczeniu kolejnego komputera, tkwiącego na jej stanowisku. Nic. Kompletne zero nie tylko w zakresie znajomości programu, potwierdzone dziesiątkami pytań do koleżanek, a w połowie pytań, dotyczących obsługi w ogóle komputera (np., to mam nacisnąć najpierw tan ALT, a potem ...; aaaaaaaa trzymać Alt!). Kompletne zero także w kwestiach znajomości istoty programu komputerowego (pytania typu: to już się to zapisało?, to gdzie się to zapisało?). Ponieważ znam tam kilka osób, to po czasie dotarło do mnie, iż ta specjalistka od posługiwania się topową technologią jest córeczką jednego z zasłużonych, już emerytowanych, działaczy miasta. Po takich kilku fenomenach intelektualno-rozrywkowych w tym urzędzie wcześniej i później przestałem dziwić się, dlaczego w tym mieście od kilku lat woda ma cenę jakby była wodą źródlaną, a grunty gliniaste, wchłaniające tony żwiru i gruzu są znienacka przeszacowywane do wartości, niewiele ustępującej uzbrojonym w infrastrukturę wszelkiego rodzaju działkom w centrach takich miast, jak Warszawa, Kraków, Gdańsk. Trudno więc dziwić się, że emigracja ludności z tego miasta przekracza od wielu lat wiele regionalnych w Polsce wskaźników emigracji zarobkowej.
Z kolei wyjeżdżając z żoną w jej rodzinne Podkarpacie nie tylko muszę zważać na drogach tego regionu, bo tzw. grzałki służb drogowych >na widok
xanek / 145.237.2.* / 2015-04-10 14:43
Dane nie są rzetelne bo ePUAP do marca 2014r. kosztował bezmała 100 mln zł
brakczasu / 46.170.92.* / 2015-04-09 10:44
dzisiaj nie działa obsługa elektroniczna sprawozdań GUS (mają jakieś kłopoty z nową wersją przeglądarki, którą zresztą polecają jako obowiązkową w obsłudze strony - wczoraj poinstalowały się wszystkim nowelizacje ha ha ha), całkiem nie działa SIO (związane z oświatą) od kiedy powstało, a właściwie od kiedy powstaje w bólach generuje bardzo dużo błędów do tego błędy ludzkie przy wprowadzaniu danych i mamy tu niezły burdel siostro :)
PDF / 91.246.15.* / 2015-04-09 10:42
PARĘ ŁADNYCH LAT TEMU JAK ROBILI IM PROGRAM CO DAWALI LUDZIOM ŻE TO MAFIJNY UKŁAD A TEN PROGRAM TO NAWIĘKSZE DZIADOSTWO JAKIE MIAŁEM W KOMPUTERZE.mIAŁEM BO MUSIAŁEM SIĘ Z TYM MĘCZYĆ .PRZECIĘTNY PRACODAWCA NIE ROZUMIAŁ JAK ZNIEGO KORZYSTAĆ .
Polak4656 / 83.20.186.* / 2015-04-09 10:40
Jak prezes ZUSu się nachapał to uciekł i tyle!
ameryt / 5.172.247.* / 2015-04-09 10:23
A komu jest najgorzej to wiadomo bo za przwaly zaplaca emeryci i tak jest z tym Zakladem Utylizacji Spolecznej czego mozemy oczekiwac po oszustach jak nas dymaja juz dziesiatki lat .A urzednicy za wypisanie pitu maja prawo potracic emerytowi biednemu z glodowa emerytura nic dla ludzi zlodzieje gora
daca / 95.51.128.* / 2015-04-09 10:21
A po co komu e-administarcja jak trzeba gdzieś zatrudnić kolesi z partii . Czy sam urzędnik ma wprowadzać system, który spowoduje redukcję etatów urzędasów ?
Jajkowicz / 83.241.247.* / 2015-04-09 10:11
To bardzo delikatny opis totalnego przekretu jakiego dokonano w ZUS.Do dzis przecietny Kowalski nie moze otrzymac danych z ZUS ile uzbieral na skladkach i ile potencjalnie dostanie emerytury.Pracowalem w USA gdzie co roku wysylano mi zestawienie jaka mam kwote potecjalnej emerytury gdy przejde na nia w wieku 62 lata a ile gdy 65.To samo mam w Szwecji co roku dostaje ruzowa koperte z wyliczona emerytura.W ZUS dokonano totalnego przrkretu na te 3 miliardy.Teraz prezes zsybko sie ewakuowal gledzac ze wszystko cacy.Pomimo kontroli NIK sprawe zamieciono jak zawsze pod dywan .Bedzie nowy prezes i nikt nie odpowie za kanty.Oto wlasnie Polka pod rzadami bandy PO
Zygi719 / 213.158.221.* / 2015-04-09 10:09
Dlatego nie chodzę na wybory...nie wymieniam jednych złodziei na drugich...robię swoje ..... tak aby jak najmniej płacić podatków....luki prawne które sami sobie "góra" stworzyła można i wykorzystać prowadząc działalność gospodarczą trzeba tylko trochę pomyśleć :)
em231 / 37.24.144.* / 2015-04-09 09:58
i prezes Zus sie zwolnil ile zabral pieniedzy do kieszeni ,nie ma dla emerytow to jest chamstwo gdzie i co czytam sami zlodzieje
jk548 / 195.246.216.* / 2015-04-09 07:14
Biurokracja nie może się zmniejszać bo to wbrew naturze. Nawet jak bomba pier...nie to ta hydra potrafi odrodzić się od zera.
zmęczony / 84.157.14.* / 2015-04-09 06:46
Ile z tych milionów poszło do kieszeni tych co decydują?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
meh / 91.244.219.* / 2015-04-09 06:27
tylko pogratulowac za to odpowiedzialnym. czy naprawde nie wstyd im za ta bylejakosc... juz nie tyle ze przed obywatelami a przed europa
afrykaner / 89.73.50.* / 2015-04-09 03:37
Polska to kraj 4-go świata,zacofanie pod każdym względzie,lata świetlne za cywilizowanym Zachodem ,kościół i PO to banda złodziei.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy