Forum Polityka, aktualnościKraj

E-administracja w Polsce kosztowała miliardy złotych. I wciąż jest gorsza niż w Rosji i Kazachstanie

E-administracja w Polsce kosztowała miliardy złotych. I wciąż jest gorsza niż w Rosji i Kazachstanie

Wyświetlaj:
janek802 / 217.99.63.* / 2015-04-08 13:08
Jak tak wprowadzają to co im Unia i zachód nakazuje,to powinni sie wziąc za PZU porozliczas wszystkich złodziei pozabierac te ich pałace i dac na domy starców.W Zusach ,Pzu tam gorzej pilnują jak w wiezienian.A i lekarze codotwórcy nawet kaleki i umierajacuch uzdrawiaja
WEEEEEEEEEEERT / 31.182.65.* / 2015-04-08 13:07
problem w systemie prawnym-przeczytajcie w Konstytucji RP -" Art. 2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej."

Czy nie zauwazacie ze to jest bez sensu???????
WEEEEEEEEEEERT / 31.182.65.* / 2015-04-08 13:01
przeciez to celowo-jak w Misiu
Teofillllllllllllll / 5.172.247.* / 2015-04-08 12:46
"Komputeryzacja" bagna nie ma sensu. Czy ktoś w Polsce zastanawia się tworząc przepisy, które od razu na etapie uchwalania są do poprawki, ile będzie kosztowało oprogramowanie tego badziewia. Jakiś rok czy dwa temu szukałem na stronach urzędów skarbowych kalkulatora odsetkowego. Znalazłem chyba jeden i oczywiście można było policzyć odsetki w najprostszym przypadku i do tego źle. Ktoś powie, że są przecież strony internetowe gdzie takie kalkulatory są i można skorzystać. Je również przejrzałem i żadna z nich nie pozwalała policzyć i poprawnie przedstawić listę dni ze stopami odsetek w sposób poprawny od A do Z. Każda miała jakiś choćby jeden drobny mankament.
i***** ugweryk / 95.40.100.* / 2015-04-08 12:18
E-łapówka dla E-wyonawcy w E-ustawionym przetargu i mamy e-obraz e-administracji... Rozrośnięta do granic absurdu, bez sprawnie działających narzędzi, ze sfrustrowanymi ludźmi z łapanki po studiach politologicznych bez jakiejkolwiek odpowiedzialności... Oto jak hodować wyborcze mięso.
Waniek / 2015-04-08 12:30 / Bywalec forum
A wiesz gdzie możesz znaleźć najlepszych informatyków w administracji państwowej??? Tam gdzie są dobrze zarządzane samorządy. Czyli w jakiś 25% samorządów polsce he he.
i. ugweryk / 95.40.100.* / 2015-04-08 12:41
Wiem jak działa administracja w Niemczech gdzie również prowadzę działalność. Widzę kolosalne różnice na każdym etapie, od rejestracji spółki po rozliczenia z niemieckim fiskusem. Brak porównania.
Tu skarbówka udaje, że pracuje ( miałem ostatnio w PL kontrolę skarbową, mimo dyrektywy ministerialnej, że 80% kontroli ma się zakończyć pozytywnie niczego nie znaleziono, przyczyną kontroli był niby VAT, a kontrola z rozpędu objęła wszystko łącznie z podstawą amortyzacją mebli, książek pojazdów, etc...), policja udaje że łapie przestępców, sądy udają, że ich potem sądzą, a prokuratorzy razem z sędziami muszą każdego 31 grudnia zamknąć połowę spraw by 2-go stycznia je znów otworzyć, bo ilość spraw rozwiązanych w ciągu roku ma robić statystykę.
A zabójca Papały chciał ukraść Daewoo... Ręce opadły, opadają jaja... Gnój w ch*j!
Waniek / 2015-04-08 12:59 / Bywalec forum
Sam porównuje samorząd w którym mieszkam do samorządów okolicznych z którymi mam styczność bo prowadzę w polsce część firmy założonej za granicą. I napiszę tak 2 kilometry dalej od miasta w którym mieszkam zaczyna się dzicz, którą widać w drogach chodnikach domach szpitalach i ludziach. W polsce też morze być dobrze tylko potrzeba do tego ludzi ci obecni się do tego nie nadają!!!!
Prawienormalny / 37.7.29.* / 2015-04-08 12:11
Może należy podać firmy, które takie drogie buble oferują. Kolejna sprawa to pytanie, czy autorem, programów jest PROKOM? Jeśli tak, to jest nadużycie, gdyż dotychczasowy program ZUZ-u nie działa poprawnie a koszty są generowane (do kasy Prokom).
Waniek / 2015-04-08 12:27 / Bywalec forum
Firma Prokom nie istnieje jako taka została przejęta!!! I nikt za nic nie odpowiada ale o tym cicho sza.
mumrak / 83.9.186.* / 2015-04-08 12:10
Jak urzędnicy mają doprowadzić do zbudowania sytemu informatycznego, kiedy nie mają pojęcia o tym jak to robić. W tym kraju jest może 100 osób, które są w stanie poprowadzić taki projekt / program od początku do końca ale żadna z nich nie pracuje w sektorze publicznym.
I dlatego projektami nie rządzą specjaliści tylko urzędnicy wspierani przez prawników, a rozwiązań szuka się w ustawach i rozporządzeniach, bo rozliczanie realizuje się na podstawie "zgodności z prawem".

Ot sekret cyrku.
Waniek / 2015-04-08 12:24 / Bywalec forum
To nie jest w pełni sekret cyrku bo winno jest zarządzanie które dość skutecznie kastruje ludzi z kompetencjami. Mam trzy wdrożenia systemów w elektrowniach atomowych. Ale nie podjął bym się wdrożeń w tak wrogich miejscach jak urzędy w polsce. Chyba że wyeliminować również mogę urzędników wtedy jestem pierwszy.

Ale po kolei u nas chcą system z elektrowni atomowej już na wstępie za cenę systemu dla podrzędnej elektrowni. A jak dochodzi do realizacji to zjeżdżają firmy do ceny przydomowych instalacji energetycznych. Ale oficjalna cena jest jak zwykle inna.
staryvirus / 194.33.72.* / 2015-04-08 11:52
- Wybierz Dialog, Spokój i Bezpieczeństwo - zwłaszcza jak konsumują Twoje podatki...
informatyk779 / 195.205.221.* / 2015-04-08 11:43
Jak można porównać EKW do KSI? To tak jakby zestawić wagę śliwki i dyni. Brawo. Nawet z jednocyfrowym ilorazem można odróżnić system przeglądania stron od systemu wykonującego MILIARDY obliczeń. Ręce opadają.
MD. / 89.73.34.* / 2015-04-08 11:42
Większość urzędników w Polsce nie ma pojęcia o obsłudze komputerów i dlatego ta niechęć.Ponadto całkowita e-automatyzacja spowoduje zwolnienie z pracy tysięcy pracowników biurowych w całej Polsce,więc walczą o miejsca pracy blokując wprowadzanie nowoczesności
biuralista / 83.25.38.* / 2015-04-08 11:05
Pod koniec 2007 roku do władzy doszła ekipa PO-PSL, która wkrótce otworzyła worek z pieniędzmi na nowe urzędnicze etaty - przede wszystkim na szczeblu centralnym, ale w samorządzie lokalnym również przybyło wiele nowych etatów. W ciągu kilku kolejnych 7 lat liczba urzędników szczebla gminnego wzrosła o 9 proc. (z 154 do 168 tys.), personel urzędów powiatowych zwiększył się o 20 proc. (z 47 do 56 tys.), a liczba urzędników pracujących w urzędach wojewódzkich wzrosła aż o 108 proc. (z 12 do 25 tys.). W tym czasie na wynagrodzenia samorządowców z publicznej kasy przeznaczono łącznie 72,2 mld zł. Dodajmy do tego koszty wprowadzenia e-administracji,by zobaczyć ile nas kosztuje biurokracja.
załamany / 46.112.1.* / 2015-04-08 10:54
Polska i informatyka to jak PIS i rozum.
Tylko złodzieje się cieszą, bo zarobić można nieźle.
jak123 / 92.60.130.* / 2015-04-08 11:31
załamany POprostu tobie brak rozumu skoro nie kumasz gdzie szukać tych co się cieszą.
wyciskany / 212.96.227.* / 2015-04-08 10:07
Polska kraj oszustów i złodziei ???
Kaługiń / 153.19.43.* / 2015-04-08 09:55
taki stan musi Polakom bardzo odpowiadać skoro głosują na mafie i sitwy
The V / 80.48.147.* / 2015-04-08 09:37
I niech ktoś mi powie, że u nas nie panuje zastała i bardzo nieaktualna mentalność. Świat idzie do przodu i stawia na coraz większy transfer informacji i dokumentacji drogą sieciową bo teraz żeby iść do urzędu to trzeba celowo dzień wolny brać. Tryliony urzędników na jeden urząd ale kolejki wcale nie mniejsze i ta kochana i wszem obecna papierkologia, gdzie żeby dostać zwykłą kopię swoich dokumentów trzeba przynieść zaświadczenie A-38 do formularza F-13 (jak ktoś kojarzy do czego nawiązuję tą analogią to się cieszę :D).
Jeszcze kilka lat i mam wrażenie że takie Ugudugu będzie bardziej rozwinięte od Polski.

Najnowsze wpisy