Forum Forum podatkowePIT

E-Deklaracje - umowa zlecenie - problem

E-Deklaracje - umowa zlecenie - problem

Keano / 193.238.180.* / 2011-03-31 11:38
Witam,
miałbym do Państwa pytanie na trapiący mnie problem związany z wypełnieniem zeznania podatkowe PIT-37 za rok 2010 poprzez ten program, otóż:
źródłem przychodu jest umowa zlecenia; podczas wypełniania komórki z składkami na ubezpieczenie społeczne, program automatycznie wylicza podstawę podatku i należny podatek, który w tym wypadku wynosi 0 (słownie: zero zł), co za tym idzie nie mam możliwości odliczenia składki na ubezpieczenia zdrowotne i program sygnalizuje błąd w rozliczeniu (suma składki większa od podatku). Co należy zrobić w takim wypadku? Czy możliwe jest że firma przysłała źle udokumentowany PIT-11?
belladonna / 2011-03-31 16:14 / Tysiącznik profesjonalny
Firma pobrała składki związane z dochodem miesięcznym, a że Twoja roczna podstawa opodatkowania w PIT jest taka, iż nie powstają obowiązki podatkowe (masz zero podatku), to po prostu nie wpisujesz zdrowotnego w PIT-37... bo wpisujemy kwoty jedynie, jeśli mamy w poz. 109 kwotę na plus (też do pokrycia w podatku, jeśli zdrowotne przekracza tę kwotę). Nie wpisuj nic odnośnie zdrowotnego (zero) i PIT powinien "zagrać" :-))

Najnowsze wpisy