Forum Polityka, aktualnościPolityka

Eksperci krytykują odwołanie Wypycha

Eksperci krytykują odwołanie Wypycha

Money.pl / 2007-11-28 07:31
Komentarze do wiadomości: Eksperci krytykują odwołanie Wypycha.
Wyświetlaj:
jan kowalski / 2007-11-30 21:43 / Tysiącznik na forum
Tusek, my chcemy tego cudu, a nie czystek i partyjnego TKM. Minęło parę dni, a już widać, że do rządzenia nie ma jaj.
marek 19.53 / 83.24.78.* / 2007-11-30 00:41
Panowie eksperci, tak nie wolno. Decyzje nieomylnego są niePOdważalne. Przestańcie wreszcie przeszkadzać w spełnieniu się cuuuuuduuuuuu.
zusówka / 86.63.121.* / 2007-11-29 19:01
PREMIER NIE JEST EKSPERTEM ZUS! NIE MA POJęCIA CO ZROBIł I ZAMIERZAł ZROBIć WYPYCH! JAK POWIEDZIAł BYłY PREZES: PREMIER NIE ZROZUMIAł PRZESłANEK REFORMY! PLACóWKI ZOSTAWIł A ZLIKWIDOWAł JEDYNIE STANOWISKA DYREKTOROW I ICH ZASTEPCOW!
acomitam / 83.25.193.* / 2007-11-29 12:31
Polityczny? Nigdy w to nie uwierzę. Przecież Daniel Tusk wyraźnie mówił, że będzie się kierował wyłącznie kryteriami merytorycznymi, a nie politycznymi, że o żadnym rewanżyźmie nie może być mowy i w ogóle. A jak Daniel Tusk coś mówi, to jest jak amen w pacierzu. Taki to jest solidny chłop.
historyk / 80.50.180.* / 2007-11-28 20:02
co się zaczyna wyprawiać Puls Biznesu krytykuje idola. Jak tak można jeszcze 100 dni nie minęło czyżby Puls zwąchał sie z PiSale do rzeczy moim zdaniem Wypych został odwołany z prostej przyczyny śmiał przeciwstawić się Tuskowi w sprawie składki rentowej którą Tusk chciał zachować od nowego roku na starych stawkach. A przecież potrzeba pieniedzy dla lekarzy i nauczycieli. Przedsiebiorcy zapłacą po co im obniżać składkę rentową. I jeszcze jedno Wypych odważył się podważyć monopol Płatnika tego to już bylo za wiele.
Kompetencje tu nic nie znaczą, a Rada Nadzorcza ludzie premier ma się konsultować z jakąś radą państwowej jednostki, nie konsultuje sie z prezydentem a będzie rozmawiał z radą śmieszne.
Uczelnie płatne, służba zdrowia sprywatyzowana, podatki się podwyzszy składkę zdrowotną przede wszystkim i reforma gotowa. Dajcie pracować rządowi.
Normalny / 80.51.231.* / 2007-11-28 17:56
A jakby inaczej; nowy prezio z nadania Platfusow Obywatelskich bedzie tak tanczyl jak mu rzad zagra, no i przede wszystkim nie zredukuje zatrudnienia w ZUS. PRL bis cd.
zusowiec / 80.55.247.* / 2007-11-28 08:19
ciekawe kto pisał ten artykuł hahahaaaaa. "Reforma doprowadziła o uszczuplenie administracji o kilkudziesięciu dyrektorów i zastępców" - BZDURA. Wypych zainicjował bowiem reformę redukującą aministrację w w ZUS-ie - owszem reforme niszczącą bez uzasadnienia, powodującą ogromy bałagan, paraliżującą ZUS i generująca ogromne koszty.
Donald Tusk powiedział, że odwołanie szefa ZUS wiąże się ze zmianą dotychczasowej struktury Zakładu. Zmniejszenie liczby oddziałów oznacza odsunięcie się od obywateli, którzy będą musieli jeździć do miasta wojewódzkiego - tłumaczył swoją decyzję premier. I tu ma rację, bo to własnie jest skutek reformy Wypycha
ogrodnikrst / 79.162.13.* / 2007-11-28 17:29
Słuchając uzasadnienia Pana Premiera odniosłem wrażenie, że poprzedni rząd zlikwidował, pocztę, telefony i wszelkie inne środki łaczności, został się tylko transport i oddalone biuro ZUS. Co za niewygody dla ludzi starych i biednych,, dlatego proponuję niech Pan Premier powoła oddział ZUS w każdej gminie,natomiast inspektorat u kazdego sołtysa, wówczas będzie wychwalany na wszystkich odpustach w kazdej parafii, Wpłacanych składekpowinno wystarczyć na minimal
ną pensję, a wiek emerytalny przeciez mozna podnieść respektując równouprawnienie do dnia zgonu, tak mężczyżnom jak i kobietom.
Greeder / 62.89.78.* / 2007-11-28 11:37
Zainteresuj się tematem, zanim się wypowiesz. Z oddzialików zostały wycofane takie działy jak kadry i płace. Dla pracowników ZUS. No faktycznie, one klientom niezbędne.
Tak samo się orientujesz jak i twój premier. Czyli wcale.
MSP 7 / 2007-11-28 18:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie znam wiedzy Wypycha (z pewnoscią jak wiekszość wypowiadających sie). Przeniesienie kadr w miejsca centralne jest z pewnością oszczędnością. Jeżeli redukuje u siebie np. jedno stanowisko - moge spodziewać się, że redukowany pracownik będzie wypowiadać różne "historie" pod "siebie"......
zusowiec / 80.55.247.* / 2007-11-28 12:49
Nawet nie wiesz Greeder jak jestem bardzo w temacie i wierz mi - wiem o czym piszę :) Wiem jak przebiegał konkurs na dyrektorów wojewódzkich, jakie były waymagania, kto został powołany na te stanowiska, co ci nowi zrobili. Wiem tez jaki paraliż w wydawaniu decyzji przez ZUS i tym samym kosekwencje wywołała decyzja Wypycha o restrukturyzacji zakładu. Całkowity brak kompetencji. Więc zanim Greeder cos napiszesz, to sie mocno zastanów skąd czerpiesz swoją wiedze na temat restrukturyzacji ZUSu. :)
acomitam / 83.25.193.* / 2007-11-29 12:42
Restrukturyzacja nawet niedużej firmy, jeśli dotyka kluczowych procedur i schamatów działania prowadzi w początkowym okresie do chaosu. Tak jest, było i będzie. Uczą o tym na studiach Organizacji i Zarządzania, czy studiach menedżerskich . Nie oznacza to bynajmniej, że nie należy firm czy instytucji reformować. W sytuacji takiego skostniałego i zbiurokratyzowanego trupa, jak ZUS, każda restrukturyzacja musi prowadzić do ogromnego chaosu. Z jednej strony mamy bowiem do czynienia z oporem personelu, który żadnych zmian sobie nie życzy, z drugiej - elstycznością i zdolnością pracowników do wyuczenia się nowych zasad.
UPRośćmyTO / 212.106.24.* / 2007-11-28 17:48
Skoro jesteś taki zorientowany w temacie to może Ty mi odpowiesz bo dotąd nikt nie wie: Dlaczego opłacanie ZUS jest przymusowe skoro jest to takie dobre ?
kajko564 / 83.12.121.* / 2007-11-28 07:31
ot i wielka mi tu zmiana jakosciowa w porownaniu z poprzednia ekipa- nie zmienia sie kompletnie nic.Oczywiscie na wszystkie stanowiska gdzie sie da zostana powołani tylko i wyłacznie "bezpartyjni fachowcy"- jedynym warunkiem jest to ze mają być członkami PO ;D
K**** ile ja juz rzadów "fachowców" przezyłem? Od '89 kazdy rzad jest rzadem fachowców
Greeder / 62.89.78.* / 2007-11-28 07:44
Ty bezecny Kajku! Zamach na cześć 'naszego', 'cudownego' premiera przeprowadzasz. Toż to zbawca Ojczyzny od straszliwego naporu kaczyzmu, który zaiste gorszy był niż najazd hord germańsko-ruskich w latach 40ych!
Chwała mu i cześć! Co by nie ukradł popiera go 99% polskiego sta... znaczy społeczeństwa.

Najnowsze wpisy