Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eksperci miażdżą rząd: Emerytury będą niższe

Eksperci miażdżą rząd: Emerytury będą niższe

Wyświetlaj:
atc_trader / 87.207.84.* / 2009-11-05 18:19
powiem tak:
czytam codziennie od 1 do 3 artykułów o przyszłości dot. emerytur i co widzę? to samo.. widzę że wszyscy poniżej komentujący również robią to samo czyli wku....ją się. prawda jest taka ze po 2014 roku dostaniemy 30% ostatniego naszego wynagrodzenia czy nam się to podoba czy nie bo nie mamy na to tak naprawdę żadnego wpływu a samym wku...aniem się nic nie zdziałamy. ludzie po prostu trzeba coś z tym robić samodzielnie a nie leżeć i czekać aż państwo da. wiem że płacimy składki darmozjadom ale nikt nas z tego nie zwolni, samo utrzymanie roczne zus-u kosztuje nas 4mld zł!!! ponadto gigantyczny dług tej instytucji (256mld zł) i komercyjny kredyt w bankach na bieżące świadczenia (jest przecież oprocentowany - ciekawe kto go spłaci i za co..?) doprowadzą do załamania systemu emerytalnego. nie widzicie że tworzy się odpowiedni grunt prawny pod to żeby w przyszłości świadczenia emerytalne zredukować do minimum? poza tym zaczyna się mówić że emerytura będzie przywilejem!ludzie jeśli chcecie mieć za co żyć w przyszłości musicie inwestować samodzielnie czy wam się to podoba czy nie! jak to robić? jeśli to kogoś interesuje i jest z okolic trójmiasta - zapraszam do rozmowy na e-mail: balero777@wp.pl
pozdrawiam
emigrant z USA / 98.116.27.* / 2009-11-05 23:43
P****.ol sie sam debilu.
rysiul20 / 83.19.96.* / 2009-11-05 17:23
z ZUS moze będą nizsze a z OFE nie bedzie wcale
Wysokopłatni dawcy publicznego kapitału zlikwidowac najwieksze oszustwo Buzka
Paweł z Łodzi / 78.8.193.* / 2009-11-10 21:09
Z ZUS będą coraz niższe - ito jest pewne. Z OFE będą takie jakie zostaną przez te instytucje wypracowane. Ile kto ma na koncie może sobie sam sprawdzić na własnym wyciągu. Kasa w OFE jest przynajmniej realna, w ZUS'ie jest tylko na papierze. Pozdrawiam.
GDA66TY / 2009-11-05 17:19 / Tysiącznik na forum
Jeżdżę samochodem już 29 lat a od 24 lat jeżdżę tą samą trasą prawie każdego dnia i spotykałem na tej drodze policjanta z drogówki który stał z radarem. Okazało się ze poszedł na emeryturę. Ja się pytam co takiego ciężkiego było w pracy którą on wykonywał i do tego jeszcze dorabiał bokiem do kieszeni. Dlaczego ten facet poszedł na emeryturę w wieku 40stu lat a murarz będzie musiał robić do 67 lat. Powiedzcie mi kto ciężej pracuje murarz czy ten facet z drogówki? Najdziwniejsze z tego jest to ze ten policjant mając taką emeryturę stoi teraz z radarem w tym samym miejscu ale już jako straż gminna. Ciekawe ile zarabia bo do kieszeni chyba już nic bo to fotoradar.
To hańba tak to my nigdy z tym ZUS do ładu nie dojdziemy.
Jest to jeden z wielkich absurdów. Jak oni śmią protestować przed Sejmem.
dfgdfgdfgdfg / 83.27.153.* / 2009-11-05 17:17
Ten tytuł jest błędny !!! Powinno być: Emerytur nie będzie.
prawie_emeryt / 88.156.41.* / 2009-11-05 16:55
Przysłowiowy szary obywatel dostanie w d....ę i będzie dostawał jałmużnę a nie świadczenie emerytalne - więc pytam... dlaczego władza nie zmniejszy sobie apanaży, tylko ciągle wyciąga rękę po nie swoje ???
Czy inni mają mniejsze potrzeby niż ta cała "wadza" ??? Nie ważne jaka "wadza" - każda ciągnie dla siebie i swoich ile się da. Wydaje się publiczną kasę na prawo i lewo, a jak dno - to nie my, tylko inni. To się może naprawdę źle skończyć, bo Społeczeństwo na też jakąś ograniczoną wytrzymałość i pogoni w cholerę tych niby fachowców od siedmiu boleści....
Pilsener / 2009-11-05 17:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"i pogoni w cholerę tych niby fachowców" - w jaki sposób? Po stronie rządu masz milicję i wojsko, popiera ich też prawie połowa społeczeństwa - ludzie, którym partia daje kasę, ludzie z sektora prywatnego którzy ciężko pracują na publiczny i rolników mogą sobie co najwyżej wyemigrować. Dopóki w tym kraju będą rządzić polacy, nic się tutaj nie zmieni na lepsze, polskie rządy zawsze oznaczały złą sytuacją tego kraju. Aby zapewnić naszym rodzinom godziwą przyszłość należy pomyśleć o przyłączeniu kraju np. do USA lub podzieleniu go pomiędzy Szwecję a Niemcy.
musicom / 79.162.180.* / 2009-11-06 13:11
puknij się w swój pusty łeb
marek 19.53 / 83.24.5.* / 2009-11-05 23:22
To nie jest nowy pomysł. Wypowiedzieć wojnę USA i natychmiast się poddać - bez jednego wystrzału oczywiście.

Muszę Ciebie zmartwić. Działania aktualnej ekipy prowadzą do "godziwej przyszłości' w przyłączeniu do ZSRR z ewentualnym pozostawieniem fragmentów w Rzeszy.
jkkiofl'/eiuo; / 79.189.96.* / 2009-11-05 16:31
za 10 lat powiedzą że to inne rządy spieprzyły a zwykły obywatel będzie
jak zwykle pokrzywdzony
1237321 / 83.17.250.* / 2009-11-05 16:21
Słuszna jest linia naszej partii !!!

Coś im się pomyliło - solidarne państwo to chyba chciał PIS ?
Pilsener / 2009-11-05 17:10 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co za różnica? PO, PIS, SLD i PSL - to wszystko są stare komuchy, ludzie którzy kapitalizm widzą jak robią zakupy a demokracja kojarzy im się z Demokratyczną Republiką Konga. Zobacz sobie kto siedzi w tych partiach na czele z rudym i konusem - sami PRL'owscy dygnitarze lub pracownicy sektora publicznego, którzy uczciwie w sektorze prywatnym nie przepracowali nawet godziny.
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-11-05 16:36
Każda partia twierdzi, że chce solidarnego państwa.
Ale na takich "twierdzeniach" się kończy, bo żadnej to nie wychodzi.
UPRośćmyTO / 213.25.120.* / 2009-11-05 16:07
ZŁODZIEJSTWO !
To jest złodziejstwo i wszelkie tłumaczenia są zbędne. Ja sam wiem co mam zrobić z MOIMI pieniędzmi i nie jest mi potrzebny ZUS, KRUS ani inne OFErmy. Na jedniodniowej lokacie zarabiałem 7% gdy mój OFE (ponoć najlepszy) 14% ... stracił.
milosnik PiS / 2009-11-05 17:08 / Bywalec forum

nie jest mi potrzebny ZUS,

Tobie nie jest potrzebny. Ale jest potrzebny dzisiejszym emerytom, których pieniędzmi płacone były emerytury starszego od nich pokolenia.

Nawiasem, UPR to ludzie młodzi (przeważnie). Uczcie się, by nie pisać bzdetów, jak nie przymierzając pisowcy.
UPRośćmyTO / 213.25.120.* / 2009-11-05 22:01
Drogi (inaczej: kosztowny) miłośniku PiSu: Żadne, nawet najbardziej wyszukane, tłumaczenie nie zmieni faktu, że ZŁODZIEJSTWO jest ZŁODZIEJSTWEM.
To są MOJE pieniądze i każdy, kto je weźmie będzie złodziejem i to działającym w zorganizowanej grupie przestępczej, w warunkach recydywy itd.
Skoro poprzednikom skradziono je, to praworządna władza powinna schwytać sprawców, osądzić i doprowadzić do tego, by sprawca zadośćuczynił ofierze.
UPR 20 lat temu postulował przekazanie 20-30% majątku prywatyzowanych firm (zbudowanych za środki marnie opłacanych robotników PRLu) na fundusz emerytalny. Teraz już niemal wszystko "sprywatyzowano" (ośmieszając ideę) ale ze złodziejstwem nie skończono. Nazywa się je tylko coraz bardziej wymyślnie i większość połyka ten haczyk zamiast powiedzieć wprost: DOŚĆ ZŁODZIEJSTWA.

P.S. Mam już 50 lat i jak byłem okradany w PRLu tak jestem okradany w III czy IV RP czyli PRLu bis. Już teraz mówi się, że na roczniki stanu wojennego (wyż demograficzny 1981-83) trzeba zbierać środki, więc emeryci wcześniejszych roczników niech nie liczą na wysoką (?) emeryturę. Czy nie ma racji Pilsener poniżej, że to wszystko nie służy emerytom.
Skoro ZUS jest taki dobry to dlaczego jest przymusowy?
Pilsener / 2009-11-05 17:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Emerytom? Tak samo jak biednym w moim mieście są potrzebni urzędnicy w MOPS w liczbie 400. ZUS służy przede wszystkim partii, każdy ma rodzinę, przyjaciół, muszą oni być gdzieś zatrudnieni. Politycy zrobią wszystko, by uzasadnić swój niebyt, prawda jest taka, że instytucje publiczne nie są dla ludzi, lecz po to, aby na nich żerować i ich okradać. Gdyby rząd chciał pomagać ludziom toby wspierał organizacje które to robią, a nie zatrudniał tysiące urzędników w marmurowych molochach. Takie urzędy są charakterystyczne dla państw totalitarnych, a nie demokratycznych.
arch / 2009-11-05 16:12 / Tysiącznik na forum
Gudzowaty:- To mafia w mundurkach, nie rząd -2009-11-05 dziennik pl
Garand / 2009-11-05 15:11 / portfel / Bywalec forum
Gdzie likwidacja podatku Belki?!
Gdzie podatek liniowy?!

Obietnice, poszły sobie... Zamiast dawać, to odbierają i to całe miliardy!

Rząd się wyraźnie skompromitował. Doraźne łatanie dziury naszą kasą, którą w założeniu mieliśmy dysponować po przejściu na emeryturę... Nie dostaniemy nic.
A za kilka lat i tak ZUS splajtuje i te pieniądze wyparują.
Nie pomoże panie Rostowski i pani Fedak zabieranie żywej gotówki, którą przejecie razem z waszymi urzędasami w naprawieniu systemu!
Pilsener / 2009-11-05 17:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niczego innego niż łamania obietnic i kompromitacji po polskim rządzie się nie spodziewałem i nie spodziewam.
tajmir / 2009-11-05 14:50
Odp....l się od moich pieniędzy!!!
ekonomista-x / 160.83.30.* / 2009-11-05 14:11
jestem liberałem, jestem a raczej byłem zwolennikiem PO. Niestety od kiedy PO zaczyna naprawiać Państwo "zabiegami" polegającymi na kreatywnej księgowości zaczynam tracić jakiekolwiek zaufanie do ekipy Premiera Tuska. Próba zabrania naszych pieniędzy i przniesienia ich do ZUS-u jest jak wspomniali powyzej eksperci zamachem. Podobnego zamachu o czym się nie mówiło ekipa Tuska dokonała wewnątrz Banku Gospodarstwa Krajowego likwidując różnego rodzaju Fundusze i wprowadzając te aktywa w kapitały Banku. Efekt - Bank na chwilę podreperował sobie współczynnik wypłacalności kosztem rozłożenia wiele lat funkcjonującego Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Teraz nie będzie juz się budować mieszkań w formule TBS. Już niestety wielu ludzi nie będzie miało mozliwości zamieszkania w takich mieszkaniach. Co gorsze, wspomina się, że Państwo będzie za kilka lat wspierało Developerów dofinasowując budownictwo czynszowe na wynajem. Więc lepiej aby zaprzyjaźnieni Developerzy skorzystali z państwowej kasy niż budować takie budynki w ramach Krajowego Funduszu Mieszkańiowego. Za parę lat nieźle wybrani developerzy zarobia na naszej kasie. Ba będą nawet właściielami tych nieruchomości.
Pilsener / 2009-11-05 17:17 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Też miałem poprzeć PO, gdyby okazali się partią liberalno-demokratyczną. Niestety wyszło szydło z worka - komunistyczny beton lub w najlepszym wypadku konserwatywny socjalizm = Donald Toosck wspierany przez czerwonych i jednohektarowców.
FirezeuG / 2009-11-05 14:53 / Tysiącznik na forum
No cóż, rynek mieszkaniowy gdyby go zostawić samemu sobie to pewnie dostosował by się automatycznie do realiów naszego kraju. Wszelkie majstrowanie wpływa negatywnie, bo ilość kombinacji jakie miały miejsce w TBS też była imponująca. Sam miałem okazję wielokrotnie oglądać mieszkania które chciałem wynająć a które były zbudowane w ramach TBS. Najlepsze było jak właściciele mówili że sobie zbodowali dom i a jako że mieszkanie mają to wynajmują. Tak czy owak mnie zbytnio nie boli że nie będzie wiecj tej inicjatywy bo tworzyła ona dodatkową szarą strefę której nie można było ogranąć.

Niestety z całą resztą muszę się zgodzić bo mam podobną sytuację.
WacuśMłodyDemokrata / 83.29.235.* / 2009-11-05 12:34
Wycyprzone lemingi, dalej będzieice harować na tych ekono-profesorków, którzy siedzą na 5-ciu etatach i w 5-ciu radach nadzorczych - babci już wszystko jedno
man13 / 2009-11-05 12:30 / Tysiącznik na forum
ZUS powinien istnieć tak samo jak zakład oczyszczania miasta czy miejskie wodociągi. Nie powinien on różnicować emerytur i składek a jedynie zabezpieczać wszystkich emerytów w minimum egzystencjalne.
Pozostałą część dochodów powinien emeryt zgromadzić SAM.
Co tu więcej kombinować.
Obiektywnie / 91.150.161.* / 2009-11-05 14:44
Heh no tak. Wtedy byłoby prawie jak w bajkach Disneya ;-)

A tak na poważnie. Który rząd przy w miarę zdrowych zmysłach zrezygnuje z krowy mlekodajnej ?
Przecież ZUS to nic innego jak maszynka do wyciągania characzu od 40 milionowego państwa, zresztą kolejna spośród wielu innych istniejących.

Po co więcej kombinować ?
Jak to po co ... po to by wyciągnąć kolejną kasę z podatnika, przecież po nic innego.

Przyliczcie sobie tak z grubsza ile miesięcznie pieniędzy jest obracanych z samych składek ZUS-owskich i jak potężne są to sumy. Z samych odsetek wielu wysoko postawionych żyje nic więcej nie robiąć.

Tak więc reasumując - warto w życiu mieć marzenia, ale na marzeniach się skończy ;-)

I nic w tym kraju się nie zmieni, gdyż trend ekip rządzących jest jeden: ŻREĆ, ŻREĆ i jeszcze raz ŻREĆ !
dareg / 87.207.65.* / 2009-11-05 13:05
czyli najlepszym rozwiązaniem jest chyba powrót do angielskiego systemu emerytalnego przed reformami Teacher:
każdy dostaje od państwa gwarantowaną emeryturę na poziomie minimum socjalnego (obecnie w Polsce to ok. 300 zł) a jak chce więcej to musi oszczędzać sam albo pod most
pan władek / 212.87.25.* / 2009-11-05 13:01
na reszcie jakiś głos rozsądku i to od mana. Cuda i dziwy powiadam.
ja czytałem,że na tej zasadzie zorganizowany jest system emerytalny Kanady 1% zarobków wpłaca się na konto emerytalne i każdy dostaje emeryturę rzędu 900 dolarów kanadyjskich - to jest minimum socjalne a resztę trzeba samemu zgromadzić jeśli ktoś oczywiście chce.
koczis / 2009-11-05 12:38
to rozwiazanie jest super ale ma jedna wade - jest za przejrzyste. Jesli jest za przejrzyste to ciezko wykrecic wala. Przez taki "maly" mankament jest ono nie do przyjecia :) dla politykow
man13 / 2009-11-05 12:49 / Tysiącznik na forum
Może tak a może nie. Z politykami trzeba rozmawiać a nie obrażać się na to że są nimi. Taki mamy system rządzenia naszym krajem.
ROMEK WAWKAA / 213.77.81.* / 2009-11-05 12:28
I BARDZO DOBRZE, NARAZIE TO NA SKŁADKACH ZARABIAJĄ TYLKO OFE!!! A NIE TAKI MIAŁ BYĆ ZAMYSŁ REFORMY.
dotana / 79.191.53.* / 2009-11-05 12:25
ZUS to generujący gigantyczne koszty ZBĘDNE moloch. NIEEFEKTYWNY ZŁODZIEJ, WÓR bez dna na naszą kasę. Bardzo prosto można zmniejszyć przynajmniej o połowę koszty funkcjonowania tej instytucji. DLACZEGO NIKT TEGO NIE ROBI???Budynki w centrach miast-sprzedać, system informatyczny musi zastąpić sztab zatrudnionych wołków roboczych, remonty co chwilę- bo TRZEBA wydać pieniądze przed końcem roku..ZUS- WON!!!
Jeżeli oddacie moje pieniądze temu złodziejowi- rejestruję firmę poza krajem i nie zobaczycie żadnych pieniędzy.

Najnowsze wpisy