Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eksperci miażdżą rząd: Emerytury będą niższe

Eksperci miażdżą rząd: Emerytury będą niższe

Wyświetlaj:
szuflada / 79.188.238.* / 2009-11-05 12:13
ile skarb państwa straci na tej wyprzedaży nowych mieszkań budowanych po 2000r z budżetu przy linii metra w Warszawie, a sprzedawanych obecnie za 5-10% wartości w MSWiA. ????????

grzechu chodzi sobie spokojnie po Sejmie
man13 / 2009-11-05 12:18 / Tysiącznik na forum
Ile państwo traci na odstąpieniu od wyższych podatków? Strach pomyśleć.

parlamentarzyści chodzą sobie spokojnie po Sejmie
dotana / 79.191.53.* / 2009-11-05 12:27
Obniżka kosztów pracy i podatków to więcej firm a więc dochodów i zysków budżetowych, młotku.
Pólprawda / 89.72.54.* / 2009-11-05 12:38
Nie dość, że nie wiesz co piszesz, to jeszcze obrażasz innych...
Zastanów się. Nikt ci nie będzie tłumaczył, dlaczego źle myślisz.
man13 / 2009-11-05 12:31 / Tysiącznik na forum
Więcej firm niż obywateli? Młotku!
NIEpoCHWALAM / 84.10.217.* / 2009-11-05 12:02
W tym zestawieniu tytuł naukowy ma jedynie Noga. Rybiński i Bugaj mają stopnie naukowe doktora habilitowanego. Gomułka jest doktorem i do profesora mu daleko!

Do rozmaitych mędrców z OFE itd. TRZA BYŁO NA PO NIE GŁOSOWAĆ! TERAZ CIERPCIE!!
man13 / 2009-11-05 12:10 / Tysiącznik na forum
Za to ZUS będzie zadowolony.
WIWAT!
50-tka / 81.15.193.* / 2009-11-05 11:50
RADA NA WSZYSTKO JEST PROSTA: OBNIŻYĆ PODATKI !
Wtedy wszystko pójdzie w górę - giełda, bo firmy będą się lepiej rozwijać, OFE, bo giełda wzrośnie, podatki w końcu też wzrosna poprzez wzrost dobrobytu - tak robia od lat w Ameryce i dlatego Amerykanie tak kochaja swój kraj. I dlatego ominęły wiele wcześniejszych kryzysów, a z tego już wychodzą. Tymczasem u nas on sie dopiero zaczyna...
A a'propos pytania ZUS, czy OFE : mnie jest ganz egal, bo i tak oszukali z dziedziczeniem!
esu / 78.8.128.* / 2009-11-05 14:32
Rozwiązanie proste tylko skutkuje brakiem okazji do przekrętów dla polityków i całej powiązanej z nimi sitwy, dlatego nigdy nie weszło w życie. To jest odpowiedź dlaczego na świecie rządzi socjalizm - bo jest korzystny dla polityków i urzędników, którzy ustalają zasady. Myślisz, ze oni naprawdę mają takie puste głowy i nie wiedzą co lepsze dla gospodarki. Może rzeczywiscie część z nich to debile, którzy na prawdę wierzą w socjalizm, ale takich zapewne jest mniej niż myślisz. Reszta mówi po prostu to co jest dobre dla ich kieszeni - jak aktorzy w reklamie.
man13 / 2009-11-05 12:13 / Tysiącznik na forum
Proste rady to mieli w NKWD. Kozielsk jest usłany tysiącami z ich pomysłu.
A w wiadomej sprawie to niby kto miał by uchwalić zmiany podatkowe zmniejszające obciążenia? Trzeba było glosować na UPR, organizować spotkania społeczne i wyjaśniać gdzie tkwi DOBRY INTERES.
EDiS / 2009-11-05 11:38 / Tysiącznik na forum
Drodzy forumowicze !!!!!!!!!!!!!
Tusk i Jego rząd ma nas wszystkich w d...pie. Napisane poniżej rady i różne słuszne uwagi pozwalaja piszącym uwazać, że jeszcze żyja w demokratycznym kraju. Szkoda czasu na komentarze, społeczeństwo jest kompletnie ogłupione i zachowuje się już bezwolnie a chwilowo sprawujący władzę Tusk i Jego ekipa kpią z całego narodu.
To co się w tej chwili dzieje to już nie jest arogancja władzy, to działalność przestępcza a w takim przypadku w praworządnym kraju powinien zadziałać automatycznie system "antynapadowy", tylko stawiam zasadne pytanie : czy Polska jest praworządnym krajem?
man13 / 2009-11-05 12:16 / Tysiącznik na forum
A kto/co jest praworządne?

Drodzy forumowicze !!!!!!!!!!!!!

To brzmi prawie jak zawołanie Gierka: POMOŻECIE?
I co dalej, jaka propozycja?
hans 1 / 87.105.149.* / 2009-11-05 11:50
Popatrz poniżej.Zgroza!!!
hans 1 / 87.105.149.* / 2009-11-05 11:34
Prymitywy i nieroby, nie mające innych polegajacych na pracy(!!!!) pomysłow proponują zawsze to samo.Skonsumować to co jest pewne.Panie Ministrze : KRUS ,mundurówka, Kościół Rzymsko-katolicki itp nieroby-to są kierunki szukania pieniędzy.Co prymitywny rząd :AWS,Lepper, Po itp, jak nie ma pomysłow to sięga do kieszeni emerytów.To jest proste i latwe.Wy macie własne konta w Szwajcarri,Seszelach, Bachamach i tp.rajach podatkowych.Zajmijcie się w końcu szukaniem pieniedzy tam gdzie one są.W szarej strefie (którA tworzycie sami) jak rownież w w/m instytucjach.Ciekawe czy ktoś to przeczyta/
szuflada / 79.188.238.* / 2009-11-05 11:18
Szybko uchwalcie z PSL-em ustawe o
E U T A N A Z J I
i do wora i w doły, żeby było taniej na zasiłakach pogrzebowych !

Gdzie magdalenko przepuściłaś 270 miliardów z "prywatyzcji" ? w jaki bizens, który dawałby podatki w przyszłości to zainwestowaliście ?

ile na tym skorzystało ?
FirezeuG / 2009-11-05 11:37 / Tysiącznik na forum
Rozumiem że według ciebie przelanie tych pieniędzy wystarczyło by ZUS-owi na funkcjonowanie aż do końca świata ??

Nie bądź śmieszny. Ta instytucja przeje wszystko co tylko do niej wpadnie. Nie ma sensu szukanie tych pieniędzy teraz skoro rocznie brakuje w ich kasie 65 mld (a ta kwota będzie przecież rosnąć bo płatników zbytnio nie przybywa a emerytów i rencistów tak) i zanim zostanie to wyjaśnione to ten system będzie mieć dziurę wraz z odsetkami na poziomie 350 mld. Tylko szybkie zamknięcie tego molocha zapewni płynność funkcjonowania systemu emerytalnego.

Tak na boku, nie zauważyłeś że niewiele osób interesuje ta sprawa ?
szuflada / 79.188.238.* / 2009-11-05 12:09
nic nie zrozumiałeś, pytałem się w jaki biznes zostały zainwestowane, poważny biznes w Polsce. Taki co gwarantowałby w przszłości dochody.
20 lat magdalenki, wystarczająco aby zrealizować coś na miarę naszego narodu, a nie tylko rozpierniczać wszystko i sprzedawać.
Myślisz, że uruchomienie NOKII kosztowało więcej Finów niż 270 miliardów złotych ?

za takie pieniadze można zbudować stację na Księżycu !
man13 / 2009-11-05 12:23 / Tysiącznik na forum
Od 20-tu lat RP żywi się sprzedawanym majątkiem wypracowanym przez PRL i jakoś nie boli Cię ta okradanie pokolenia które wypracowało ten majątek? Taka katolicka mentalność: Jak Mi, to be. Jak Ja to cacy. Taką etyką kieruje się obecne cała Polska katolicka.
szuflada / 79.188.238.* / 2009-11-05 13:21
gdzie nauczyłeś się tej sztuki mataczenia i konfabulacji ?
man13 / 2009-11-05 13:37 / Tysiącznik na forum
Ot i wyprali ci co nieco w tym Toruniu. A szkoda, tak dobrze się zapowiadałeś gdyby nie ta wzmianka w początkach historii Polski od 996 roku.
leberał / 89.174.178.* / 2009-11-05 12:04
A dlaczego ludzie mają się interesować pieniędzmi, które już do nich nie należą? Rok temu uznał tak Sąd Najwyższy.
OFE i ZUS są siebie warte.
Andrzej S. / 217.153.186.* / 2009-11-05 11:16
Z tego co rozumiem to mechanizm jest taki:
- 60% przekazanych do OFE środków ma być inwestowanych w bezpieczne papiery (czytaj obligacje skarbowe głównie),
- OFE musz dużą część inwestować w Polsce.

Jeżeli te pieniądze zostawimi w ZUS-ie (z jednoznacznym zapisem że mają za nie być zakupione polskie obligacje skarbowe) to wyjdzie na to samo bez konieczności płacenia OFE "zbójeckiej prowizji".
Jeżeli taka jest idea tej zmiany to w 100% ją popieram.
A że OFE rozkręcą lawinę krytyki i oburzenia w mediach....nie dziwię się.
FirezeuG / 2009-11-05 11:29 / Tysiącznik na forum
No chyba właśnie nie do końca. Ofe mogą również inwestować na giełdzie a ZUS już nie. Więc brak tych 60% znacznie uszczupli zyskowność OFE a ZUS nie zarobi aż tyle.

Ponadto już samo zamknięcie możliwości inwestowania przez OFE za granicą jest wielką pomyłką. Jeśli miąły by taką opcję to ich dochodowość w tym roku byłaby znacznie wyższa.
leberał / 89.174.178.* / 2009-11-05 12:08
Mam trzeci filar od 10 lat w jednym z OFE, a dopiero kiedy alokowałem składkę 100% w obligacje, to przestałem tracić. A o zarobku nie ma mowy, bo przejada go prowizja.
Wnisek: zamiast ZUS czy OFE, skarpeta...
kozyk / 77.112.122.* / 2009-11-05 11:07
Wszyscy wiedzą co znaczy 'zrobić dziewczynie minetę' ale skąd w tym sformułowaniu wzięło się słowo 'mineta' ?

Proszę o odpowiedź
Pilsener / 2009-11-05 11:06 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Już prawie 230 tys. rolników mających gospodarstwa rolne o powierzchni nieprzekraczającej 1 ha jest ubezpieczonych w KRUS. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba ta zwiększyła się o ponad 80 tys." - wp.pl
I oczywiście nikomu to nie przeszkadza, co nie? W polsce tylko kilkanaście tysięcy gospodarstw rolnych produkuje żywność, reszta to działkowcy albo mówiąc szczerze: zwykłe pasożyty, a nie żadni rolnicy. Ale oczywiście jest to sektor partyjny, więc wolność i demokracja go nie dotyczy - taka to polska właśnie.
szuflada / 79.188.238.* / 2009-11-05 11:20
mo.że wiesz chłopie gdzie jest 65 milionów USD , które wydał skarb państwa na nieistniejącą Laboratorium Frakcjonowania Osocza ?

to tak pierwsza z brzegu sprawa
Pilsener / 2009-11-05 11:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wystarczy popatrzeć choćby ma mój region, ile dacz się buduje (90% na dziko) czy ile osiedli domków powstaje pod miastem. Szukasz pieniędzy podatników? Tam je właśnie znajdziesz.
Pilsener / 2009-11-05 11:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
U mojego szwagra, jego rodziny i kooperantów - są wysoko w partii. Witaj w krainie, gdzie kasa podatnika ginie.
Pilsener / 2009-11-05 10:29 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oto moje postulaty:
- emerytura zależy tylko i wyłącznie od zgromadzonego kapitału,
a nie tak jak teraz - od klucza partyjnego
- kapitał jest TYLKO i WYŁĄCZNIE własnością osoby, która go
gromadzi i może być dziedziczony w wypadku nagłej śmierci
- każdy sam decyduje kiedy przechodzi na emeryturę, może ją też
zawiesić w dowolnym momencie albo pobierać emeryturę i pracować
- każdy sam decyduje u kogo gromadzić kapitał i w jakiej
wysokości opłacać składki, BEZ PROŚREDNICTWA POLSKIEGO,
ZŁODZIEJSKIEGO RZĄDU
- każda emerytura jest wolna od JAKICHKOLWIEK PODATKÓW czy
innych przymusowych opłat - przecież to jest dochód obywateli od
którego już odprowadzono podatek!
- rząd zachęca obywateli do oszczędzania na emeryturę pozwalając
odliczyć od dochodu składki, wspiera organizacja pozarządowe i
robi wszystko, by odkładanie na starość było opłacalne (czyli
odwrotnie niż dziś, bo dziś oszczędzanie w OFE czy ZUS to jak u
Madoffa albo Grobelnego)

Spójrzmy prawdzie w oczy: zarówno ZUS, jak i OFE to złodziejstwo, OFE powstały tylko po to, by drenować Wasze kieszenie a nie pracować na Wasze emerytury! Zasiłki starcze zwane emeryturami dalej będą zależały w polsce od klucza partyjnego, podobnie wysokość podatków! Za prawie 10 lat 40% zysku? Ja za -1 rok na samych obligacjach zarobiłem prawie 20%, a na niektórych nawet prawie 30! Ale jak mają być zyski, jak OFE+ZUS pobierają horrendalne prowizje a inwestować mogą tylko w Małkinii Górnej, bo tak to rząd starych komuchów Bin Łobuzka wymyślił? Kto w końcu zlikwiduje ZUS i OFE oraz przeprowadzi w tym kraju PRAWDZIWĄ reformę - mam znów czekać na Niemieckie rządy by coś zmieniło się na lepsze w tym kraju?
jur / 213.25.9.* / 2009-11-05 14:36

mam znów czekać na Niemieckie
rządy by coś zmieniło się na lepsze w tym kraju?

To już raz doczekałeś się "niemieckich rządów" w tym kraju? Czy były to lata 1939-1945?
Pilsener / 2009-11-05 17:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W moim regionie znacznie dłużej i był to przed wojną najlepiej gospodarczo rozwinięty region kraju! Do dziś mamy wiele poniemieckich budynków, dróg, mostów i linii kolejowych (choć polacy je likwidują i wywożą na złom).
man13 / 2009-11-05 12:25 / Tysiącznik na forum
A kapitał czym miał by być mierzony?
Pilsener / 2009-11-05 13:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Kapitał = suma składek razy wynik Twojego funduszu/funduszy. Każdy sam wybiera sobie fundusz emerytalny i określa rodzaj polisy, wysokość składek itp.
man13 / 2009-11-05 14:32 / Tysiącznik na forum
Zastanów się Pilsener czy inwestycją są tylko pieniądze? A co z dziećmi, "cegiełkami" na społeczne/publiczne dobra, edukacją w samego siebie, ............. i cholera wie co jeszcze?
Pilsener / 2009-11-05 17:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Masz na myśli te dzieci, które mają spłacać nasze długi i pracować na nasze emerytury, a i to tylko wtedy jeśli znajdą kiepsko opłacaną pracę (bezrobocie jest najwyższe wśród ludzi młodych)? Wolę nie mieć dzieci! Nie w polsce, bo polskie obywatelstwo to nic dobrego.
jamik / 78.8.42.* / 2009-11-05 11:09
Przede wszystkim znieść PRZYMUS płacenia składek. Tymczasowo wprowadzić podatek celowy na opłacenie emerytur osobom które już nabyły do nich prawo. Taki podatek na początku byłby wielkości dzisiejszej składki emerytalnej, ale stopniowo np w ciągu 30 lat zostałby zredukowany do 0. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie na początku trochę ciężej, ale jeśli tego nie zrobimy, będzie TRAGICZNIE i nasze wnuki skażemy na katastrofę z naszej winy.
FirezeuG / 2009-11-05 11:24 / Tysiącznik na forum
Obiema rękami popierał bym takie rozwiązanie. Jeśli pojawi się osoba/partia która zagwarantuje mi reformę tego wrzoda (na zasadzie odpowiedzialności finansowej za ewentualne nie wykonanie) to mogą liczyć na mój głos. Niestety wydaje mi się że pomimo szczerych chęci to na takie posunięcie nie możemy liczyć do momentu w którym już będzie pozamiatane i trzeba będzie ratować co się da.
sdfsdfsfs / 83.27.153.* / 2009-11-05 16:09
Mam córkę i drugie w drodze ale zacząłem przygotowania do emigracji. Ja może będę miał niewiele lepiej na obczyźnie ale moje dzieci pewnie tak. W tym kraju nie ma przyszłości dla ludzi pracowitych. Tu szanse wybicia mają tylko cwaniacy i ludzie z układu. Wielu moich znajomych już uciekło z tego kołchozu gdzie każda władza która przyjdzie kryje dupę poprzednikom i sama kradnie
kon / 83.17.94.* / 2009-11-05 10:10
a czemu "tylko" 5% może od razu zabrać z OFE do ZUS całość składki ?!
przecież wg. NIErządu ZUS inwestuje lepiej :)
a skoro inwestuje TAK dobrze to dlaczego wiecsznie mu braknie na wypłaty i musi posiłkować się kredytami
wniosek jest jeden: dziura jest tak wielka, że potrzeba wprowadzić zasady kreatywnej księgowości żeby coś uratować
ŁAPY PRZECZ OD MOICH PIENIĘDZY !
Pilsener / 2009-11-05 10:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jednym z podstawowych celów "reformy" emerytalnej było, poza podniesieniem podatków - wykazanie wyższości ZUS nad OFE (stąd horrendalne prowizje i ograniczenia skazujące OFE na złe wyniki), by przypadkiem polakom nie przyszło do głowy popierać zgniłego kapitalizmu czy demokracji i upierać się przy swoich zasiłkach starczych, zusasach srusach i krusach.
raf73 / 89.171.138.* / 2009-11-05 09:46
Komuno, wróć. Za komuny też państwo decydowało ile komu zabierze z pensji i ile komu da emerytury, a jak suma się nie zgadzała, to można było wydrukować więcej pieniędzy.
qqcuja / 217.74.68.* / 2009-11-05 09:30
ZUS nie ma żadnej stopy zwrotu albowiem nic nie inwestuje tylko natychmiast wypłaca. Wynik ZUS zależy od ustawowej waloryzacji. Równie dobrze można waloryzować świadczenia nie o 5% tylko o 15% i narobić miliardowe długi - a tych pieniędzy i tak nigdzie nie ma. Tymczasem środki w OFE są faktycznie inwestowane i ich wartość faktycznie wzrasta.
Pilsener / 2009-11-05 10:35 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"w OFE są faktycznie inwestowane" - kpisz. OFE nigdy nie będą miały dobrych wyników bo:
- pobierają horrendalne prowizje
- mają liczne ograniczenia, nie pozwalające im inwestować na wolnym rynku
Popatrz sobie na zyski, jakie w tym czasie wypracowały np. FIO.
Binarek / 2009-11-05 09:58 / Tysiącznik na forum
"Tymczasem środki w OFE są faktycznie inwestowane i ich
wartość faktycznie wzrasta."

Właściwie to nie do końca.
Największą lokatą OFE to obligacje i bony skarbowe - państwa emerytów.

OFE za to pośrednictwo biorą prowizję.
Co nie zmienia faktu, że ZUS powinien być marginalizowany
Maciej Stawarz / 83.17.45.* / 2009-11-05 08:56
A pomyśleć, że gdyby nie było przymusu ubezpieczeń, kazdy samodzielnie odkładałby dowolna część na swoja starośc, nie było by problemu z wiekiem emerytalnym, nie było by problemu z wielkością tych emerytur. Kązdy po swojemu według swoich potrzeb i mozliwości. Dodatkowo nie było by problemu z opodatkowaniem tych emerytur, bo podatek przecież zostałby odprowadzony wcześniej. A na rynku nie brakuje firm ubezpieczeniowych, które moga nas ubezpieczyć od różnych zdarzeń losowych, więc nawet zwolnienie lekarskie nie oznaczałoby wielkiej szkody dla naszych dochodów. Mogłoby być tak prosto logicznie i nieskomplikowanie. No ale po co? żeby sie jeszcze okazało, że państwo, rząd, urzednicy nie są nam potrzebni a teraz nas tylko regularnie doją z ciężko zarobionej kasy?
Pilsener / 2009-11-05 10:41 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
100% racji:
- rząd zachęca obywateli do oszczędzania na emeryturę, pozwalając programy emerytalne odliczyć od podstawy opodatkowania
- rząd dba o nieubezpieczonych wspierając organizacje pozarządowe, charytatywne czy choćby samemu poprzez zatrudniające dziesiątki tysięcy urzędników MOPS'y czy urzędy dla bezrobotnych.
Nie odkładałeś na emeryturę? To lecisz nie na Malediwy, tylko do MOPS'u wystać zasiłek a u Karmelitów po zupkę. I tak jest w normalnych krajach!
raf73 / 89.171.138.* / 2009-11-05 09:43

A pomyśleć, że gdyby nie było przymusu ubezpieczeń, kazdy
samodzielnie odkładałby dowolna część na swoja starośc,


Wierzysz w to? Ja, niestety, nie. Wydadzą wszystkie pieniądze, a potem będą płakać, że państwo nie daje. I państwo da, bo w demokracji rację ma większość, a emerytów i rencistów jest coraz więcej. Takich głosów, żeby każdy dbał o siebie, nikt nie będzie słuchał.
studenciak12345 / 82.160.40.* / 2009-11-05 12:40
Ludzie szybko nauczyliby się oszczędzać i odkładać na godziwą starość. Państwo dałoby na chleb i wodę żeby przeczekać aż zdechną nieroby. Mądry człowiek będzie pracował odkładał i pomnażał swoje pieniądze tak jak to zechce! ŁAPY PRECZ OD MOJEJ EMERYTURY DARMOZJADY!!!!
P___S / 156.17.85.* / 2009-11-05 09:36
Racja, a wszystko to i wiele innych dreczacych nas problemow mozna skwitowac jednym zdaniem Kisiela: "Socjalizm to ustroj, w ktorym bohatersko walczy sie z problememi nie znanymi w innych systemach"
wolny umysł / 217.98.12.* / 2009-11-05 08:36
Cały ten system jest o kant d.py. Zobaczcie sami:

1. ZUS - ubezpieczenie zdrowotne - i tak w większości przypadków do lekarza muszę iść prywatnie i zapłacić - dentysta, okulista, ortopeda...

2. ZUS - ubezpieczenie rentowe - jak by mi się coś stało to renta nie wystarczy na rachunek za prąd i ogrzewanie, a co dopiero jakąś rehabilitację i leki.

3. ZUS - ubezpieczenie emerytalne - :)

4. OFE - jak będzie kryzys gdy będę przechodził na emeryturę to może się okazać, że moje jednostki "inwestycyjne" są warte nie 35 zł za jedną, lecz np. 9.

I co tu poradzić? Trzeba maksymalnie unikać płacenia jakichkolwiek składek tych parapodatków i samemu zadbać o swoją przyszłość i zdrowie.
sdsdssd / 217.74.68.* / 2009-11-05 08:52
pomyliles ubezpieczenie zdrowotne ze skladka na NFZ... ubezpieczenie zdrowotne jest do tego, zeby placic kase gdy jestes chody ponad +- 34 dni, do +-180 dni.
wolny umysł / 217.98.12.* / 2009-11-05 10:53
ubezpieczenie, o którym mówisz to ubezpieczenie chorobowe, z którego uzyskuje się zasiłek chorobowy - też jest bieda z tym ubezpieczeniem - opłaca się tylko ciężarnym.

Najnowsze wpisy