Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eksperci miażdżą rząd: Emerytury będą niższe

Eksperci miażdżą rząd: Emerytury będą niższe

Wyświetlaj:
_Joe / 95.50.107.* / 2009-11-05 08:35
Lobby pasożytów z OFE i pałacowych wazeliniarzy w natarciu - wszystkie ręce na pokład! Kasa ucieka!
Binarek / 2009-11-05 08:08 / Tysiącznik na forum
"Ja chciałbym, żeby to ludzie decydowali sami,"
Pamiętam, że gdy AWS wprowadzał tą reformę Bugaj niepochlebnie się o niej wyrażał. No cóż każdy ma prawo zmieniać zdanie. Może to Prezydent go przekonał

Miałem nadzieję, że ten rząd zrobi coś z ZUSem i KRUSem.
Poprzednie nie miały odwagi (vide głosowania ws uposażeń górniczych)

Namiastka przesunięć rolników z KRUS i ograniczanie uprawnień pomostowych to jednak kropla w morzu
Demografia jest nieubłagana.
Brandnew / 89.229.92.* / 2009-11-05 12:20
Zrobi tyle co w ogóle robi ..czyli nic. Poza tym mozesz sobie poczytać:
Luty 2008.
„Im mniej Sejm będzie przyjmował bezsensownych projektów tym lepiej” - przekonywał w TVN24 szef klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski. „Nie powinniśmy się prześcigać w uchwalaniu ustaw. Liczy się jakość, a nie ilość”.
Szef klubu zapewniał, że rząd i Sejm pracują dobrze. I nie jest prawdą, że do parlamentu trafiło zbyt mało projektów ustaw –
Liczy się jakość, nie ilość. Sejm to nie fabryka
– mówił przewodniczący klubu PO Zbigniew Chlebowski z okazji 100 dni parlamentu.
Polityk PO przypomniał, że w przyjętym przez rząd planie prac legislacyjnych na pierwsze półrocze 2008 roku znalazło się 120 projektów ustaw.
Z kolei poseł Dolniak podkreślił, że Platforma nie chce zalewać Sejmu fragmentarycznymi, kilkuartykułowymi nowelami, "zaśmiecać procesu legislacyjnego", jak to robiła poprzednia koalicja.
Stefan Niesiołowski podkreślał, że sucha statystyka do niczego nie prowadzi.
„… ustawy powinny przede wszystkim rozwiązywać problemy społeczne czy ekonomiczne”.
Niesiołowski przypomniał również, że w Sejmie pracuje komisja "Przyjazne państwo", która walczy z biurokracją i absurdalnymi przepisami.

Lipiec 2008.

Sejm zatkany bublami – czytam w gazecie.
Janusz Palikot zapowiadał, że do końca czerwca zmieni przynajmniej sto ustaw, które utrudniają nam życie.

Nie udało się znowelizować żadnej.
Sejmowa komisja "Przyjazne państwo" ruszyła na początku stycznia. Jej przewodniczący Janusz Palikot z PO obiecywał, że do końca czerwca z przynajmniej stu ustaw usunie przepisy, które utrudniają życie Polakom. Na razie nie ma żadnej.
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski obiecuje, że w sierpniu, po wakacjach parlamentarnych "machina z ustawami Palikota powinna ruszyć".

Listopad 2009.
Tak lenią się posłowie – donosi Dziennik.

„Żałosny obraz pracowitości polskiego parlamentu. W ciągu dwóch lat posłowie przyjęli zaledwie 464 ustawy, choć do Sejmu trafiło aż 871 projektów. Leni się także rząd. Rada Ministrów powinna zaakceptować aż 125 ustaw, a do tej pory przyjęła tylko 30. W dodatku były to mało ważne projekty.
Najważniejsze wciąż czekają w kolejce.

Leni się przede wszystkim rząd –chciałobu się podpowiedzieć dziennkarzowi. I leni się Platforma Obywatelska. To powinien być główny przekaz artykułu w gazecie.
To PO i współkoalicjant decydują o tym, co się dzieje z projektami ustaw, które z nich trafiają pod obrady sejmu, a które są blokowane. To rząd decyduje jakie są priorytety prac sejmowych.
Żałosny obraz pracowitości polskiego parlamentu – pisze Dziennik. A dlaczego nie napisze, żałosny efekt dwóch lat rządzenia koalicji PO – PSL ?

I jeszcze jedno przypomnienie - kto pamięta wielką akcję PO - przyspieszenie przygotowywania i uchwalania ustaw? Zdaje się miało być sto ustaw na …. Platforma chciała uchwalić rekordową ilość ustaw? Niestety nie mogę odszukać w sieci szczegółów tej słynne akcji. Kto podsumuje dwa lata rządów PO ?
Sejm to nie fabryka, a rząd to nie lodziarnia.
sdsdsdsdsd / 217.74.68.* / 2009-11-05 07:55
... ALE PRZELEWANIE SRODKOW NA KONTA OBECNYCH EMERYTOW... JEST TO DE FACTO PODATEK I IM WIECEJ ZUS OD NAS DOSTAJE, TYM TEN PODATEK JEST WIEKSZY...
małgosia1972 / 194.242.62.* / 2009-11-05 07:53
Ja mam 37 lat i od roku jestem na emeryturze , a odbierałam jedynie telefony na komendzie. Nie trzeba było bać się munduru. Emerytura nieduża ale przez 50 lat to wypłacą mi ponad 1 mln zł. Do tego zniżki na kolej i komunikację , darmowa służba zdrowia i nie muszę płacić składek ZUS przy prowadzeniu działalności. Nie marudzić tylko brać się do roboty bo i tak musicie na mnie płacić, he, he, he
Lysy 25 / 77.255.174.* / 2009-11-05 09:00
Może okazać się tak za jakieś 10 lat że będziesz musiała zostać np babcią klozetową.
Gdy system w końcu zbankrutuje (a jest to właściwie pewne), to żadne emerytury (nawet te mundurowe) nie będą wypłacane albo dostaniesz 200 PLN na miesiąc i karnet do baru mlecznego.
małgosia1972 / 194.242.62.* / 2009-11-05 12:04
Dwa razy obronił nas TK ,raz Kwaśniewski a teraz Tusk. Mundurowych kolego nie ruszą bo będą zawsze potrzebni jak naród się rozzuchwali. By wprowadzić Stan wojenny starczyła tylko garstka nas mundurowych bo cywile jak mają coś zrobić to sikają ze strachu w gacie :)
FirezeuG / 2009-11-05 12:46 / Tysiącznik na forum
Rozumiem że tosamo powiesz swoim dzieciom kiedy będą zastanawiały się jak związać koniec z końcem. Gratuluję pomysłu.
gamul / 193.109.212.* / 2009-11-05 08:30
A czym sie tak chwalic i przez takich wlasnie sa problemy co nie wiedza co to jest praca przepisy zmieniac na gwalt
sql / 83.15.9.* / 2009-11-05 07:57

Emerytura nieduża

Nie narzekaj, 1600 zł, to nie tak mało.
jan_Z / 83.136.224.* / 2009-11-05 07:53
Czy problemem są 65 i 60 latkowie przechodzący na emeryturę? Raczej 50 i 55 letni "wcześniacy" oraz 40 - 50 letni branżowcy (np. górnicy - tu emerytury znacznie wyższe od średniego krajowego zarobku!!!) i rolnicy, którzy na emeryturze przechodzą na plecach polityków populistów (z prawa i lewa), którzy nie chcą widzieć palących opon w W-wa. Proponuję z "zasłużonej" pensji posłów finansować wcześniaków. Ja do 67 lat nie pracuję!!!
Pilsener / 2009-11-05 10:19 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Problemem jest to, że w polsce nie ma emerytur - są zasiłki starcze wypłacane z podatków, a ich wysokość zależy od klucza partyjnego.
sdfasdfsd / 79.175.201.* / 2009-11-05 08:56
system się wali.Zus nie daje rent dla kalek a komisja lekarska do farsa. W ZUSIE już jest pustka a w 2010 i 2011 będzie jeszcze większa. Muszą coś wymyśleć aby bardziej ludzi obłupić. Nie liczcie na ZAUi
OFE. nic z tego nie dostaniecie bo wykończy was albo system albo brak publicznej opieki medycznej która jest zlikwidowana. Idąc do lekarza musisz wiedzieć co ci jest i jak to leczyć bo się może okazać że zamiast na rękę lekarz leczy cie na ucho bo nie ma pojęcia o niczym a i tak jest nietykalny. Ten kraj to bankrut
Lysy 25 / 77.255.174.* / 2009-11-05 09:13
Wlaściwie to dobrze, że tak jest.
Ludzie powinni nauczyć się oszczędzć na swoje emerytury i płacić za własne zdrowie.
System opieki państwowej obecnie staje się farsą i im prędzej ostatecznie zbankrutuje, tym lepiej.
Pilsener / 2009-11-05 10:21 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
No dobrze, ale oddaje już pół pensji polsce! A co mam w zamian? Wciąż obietnice! Jak mam oszczędzać na emeryturę, jak muszę zapłacić wpierw na ZUS i OFE? Czy ja jestem frajerem z kabzą bez dna, jak partyjne instytucje? Gdyby polacy rządzili na Saharze, wkrótce zabrakłoby tam piasku!
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy