Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Eksperci: Polska nie musi bać się drenażu mózgów

Eksperci: Polska nie musi bać się drenażu mózgów

Wyświetlaj:
GT / 80.53.17.* / 2006-02-23 23:41
Niedługo wszyscy wyjadą, szczególnie,kiedy zamiast wrócić do kraju i zainwestowane pieniądze wydać w Polsce ludzie zostaną za granicą, bo będzie ich ścigał Urząd Skarbowy...
Polska to jedno wielkie bagno!!!
fizol-z-UK / 80.192.76.* / 2006-02-19 00:15
jezeli zapłacą mi tak samo jak temu eks~"pertowi" [a pro-po, co to jest PERT] i to z kasy podatnikow - to ja udowodnie ze Ziemia jest okrągła, dinozaury nie wyginęły, Kwachu to agent zielonych z kosmosu...itd. itp. Po prostu szkoda słów.

Najgorsze jest to, że jak słusznie zauważył jeden z komenantatorów do tego artykułu, statystyka jest tak przewrotna, że można udowodnić bardzo dużo bzdur!

Ostatnio mówi się, że bezrbocie znowu wzrosło (oficjalnie 18,1% - prawie 3 mln ludzi bez pracy!!!) i to przy wyjeździe oficjalnie "tylko" 170 tyś. Gyby zweryfikować te dane i pewnie niejednemu łysemu włosy by dęba stanęły na kolanach i odbycie. Ale tutaj ciekawa uwaga, skoro zatem mamy wzrost gospodarczy tzn. że jest pewna grupa (lepiej: klasa lub kasta) która bogaci się bardziej niż ubożeje większa część!!! [Np. prezes telekomuny polskiej - TP SA zarabia oficjalnie ponad 120 tauzenów na jeden miesiąc!!!).

Niech wyjeżdżają i nie wracają taka moja rada! Żal tylko tych bidoków, którym nie dali nawet szansy na marzenia o wyjeździe: dzieciaki z wiosek i małych miasteczek gdzie rodzina nie ma nawet na "bezpłatną" edukację dzieci.

Szkoda, że eks-pert nie wyjechał, takich eks-pertów Polska na pewno nie potrzebuje a Zachód z nimi by nie zginął.
Felcia / 83.31.123.* / 2006-02-12 10:46
Raport sobie, a rzeczywistość sobie. Dużo ludzi wyjeżdża za granicę nie zgłaszając tego nigdzie. Obowiązek zgłaszania wymeldowania niby istnieje, ale nie jest przez ludzi stosowany. Ludzie mają zieloną kartę, mieszkają jednocześnie i w Polsce i w USA. Ostatnio chyba w Radio Pogoda podano, iż księża na kolędzie oszacowali ok. 1 mln osób, które wyjechały za granicę. Przyznaję, że jestem w stanie w to uwierzyć.
Znam kilka przypadków wyjazdu osób z wyższym wykształceniem do pracy za granicą, ale niestety nie do pracy biurowej. Jest to smutne, że ludzie wykształceni nie mogą znaleźć w Polsce pracy. Bycie wykształconym bezrobotnym absolwentem jest upokarzające. Dlatego sądzę, że lepiej łowić i czyścić ryby w Norwegii czy zmywać naczynia w Wielkiej Brytanii niż patrzeć czy są nowe oferty pracy za 930 zł brutto w Polsce.
IQ=60 w porywach / 83.5.122.* / 2006-02-11 22:41
za mózgi. Nasze mózgi zajmują po prostu zagranicą stanowiska nie wymagające kwalifikacji. Albo mózgi nie takie, albo czyszczenie wychodków tam kalkuluje się lepiej niż uźywanie mózgu tutaj.
Sceptyk / 83.20.182.* / 2006-02-11 15:23
Co za bzdury? Z mojej 25 osobowej klasy, gdzie wszyscy skonczyli szkole wyzsze ( conajmniej jednym fakultetem) 9 mieszka i pracuje zagranica, 2 jest w trakcie przeprowadzki, a dwie (w tym ja) organizuje sobie zycie zawodowe poza krajem (nie ze wszystkimi mam kontakt). Czyli 13 na 25... Poza tym z kregu moich najblizszych znajomych zostala 1 osoba w Polsce... zreszta pracuje w Siemensie i wkrotce przenosza go do Niemiec... No, jest jeszcze moja siostra, ale one wlasnie wrocila z Chin, a wkrotce jedzie gdzies na antypody... I mam powaznie traktowac ten raport?
makler200 / 83.14.1.* / 2006-02-11 18:36
Docelowa grupa nie zamyka sie w Twojej Klasie

Najnowsze wpisy