Forum TechnologieZdrowie i medycyna

Elektroniczne papierosy też szkodzą

Elektroniczne papierosy też szkodzą

Money.pl / 2008-09-20 17:02
Komentarze do wiadomości: Elektroniczne papierosy też szkodzą.
Wyświetlaj:
Monia989 / 82.160.69.* / 2020-12-11 13:08
Cześć, mam imię Monika, poznam jakiegoś normalnego faceta, wiem czego chcę od życia, żeby było jasne - nie szukam męża, chcę się po prostu zabawić bez angażowania się w coś poważniejszego. Nie pytaj czy jestem wolna, dla mnie to nie istotne czy kogoś masz. Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami, także możemy porozmawiać na portalu randkowym, sprawdź mój profil: http://panieonline.pl/monia89
Darek1963950 / 89.64.58.* / 2020-12-06 21:00
Tak, bardzo szkodzą...
PMI, BAT etc. Nie ładujesz kasy w ICH kieszenie. Owszem trzy-cztery stówki wydasz na sprzęt. LQ swojej produkcji i masz wszystkich złodzieji w 4/abcd/.
radekr920 / 94.254.144.* / 2018-11-26 17:56
Elektroniczne papierosy szkodza, to oczywiste, bo nikotyna szkodzi. Oczywiście substancje smoliste, zawarte w zwykłych papierosach mają straszny wpływ na nasze płuca, ale nie oszukujmy się, sama nikotyna głównie uzależnia i łamie człowieka. Ja postanowiłem, że rzucam palenie i tego się trzymam. Już ograniczyłem palenie, pozostaje mi kupić tabex i rzucić całkowicie.
xcx / 89.230.232.* / 2018-10-15 15:22
Tak, to prawda, elektroniczne papierosy również szkodzą, choć może nie tak bardzo, jak zwykłe. Mój brat zaczął w ten sposób rzucać palenie, ale obawiam się, że nadal nie wychodzi z nałogu. Wie, że palenie szkodzi zdrowiu, ale mimo to nie rzuca. Koleżanka mówiła o tabletkach Tabex, po 4 dniach stosowania nie chciało jej sie palić. Może z nimi by spróbować..
vegePaulina / 2018-03-27 14:52
Moim zdaniem przerzucenie się na e-papierosy może być pierwszym krokiem do całkowitego rzucenia palenia papierosów. Dla osób, które chciałyby jednak pozbyć się tego nałogu polecam przeczytanie tego artykułu http://www.kobiety.pl/zdrowie/rzucanie-palenia-o-czym-trzeba-pamietac
Jest kilka ważnych spraw, o których trzeba pamiętać podczas rzucania palenia.
KasiaB570 / 178.216.109.* / 2017-08-23 19:13
Myślę, że i to i to jest tak samo szkodliwe. Różnica jest - e-papierosy nie śmierdzą i są tańsze.
kemby bolongo / 95.175.3.* / 2019-05-12 08:54
ile klas skonczylas i co mialas z chemii i biologii ? :)
ciekawoscopinii / 5.172.247.* / 2016-07-07 20:30
Witajcie!
Jestem lekarzem i wszystkich palących i niepalących zachęcam do udziału w badaniu naukowym o E-PAPIEROSACH, opracowanym przez Zakład Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Ankieta nie jest długa. Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie.

https://www.surveymonkey.com/r/Epapierosy
maslowyx / 2016-04-29 17:59
A moim zdaniem tradycyjne papierosy i e-papierowy szkodzą tak samo :) Pierwsze i drugie to takie samo dziadostwo.
jowita328 / 2016-11-25 09:03
niestety nie masz racji. Prawdopodobnie jak większość Polaków uległeś medialnej nagonce, która jest niestety oszustwem. Jej celem było tylko i wyłącznie wzbudzenie ludziach lęku przed e-papierosem, aby społeczeństwo nie buntowała się przed nałożeniem na nie akcyzy. W E-papierosach ze szkodliwych substancji jest tylko nikotyna. Jej szkodliwość jest porównywalna do kofeiny, czy teiny. Jest substancją, która wpływa na Ośrodkowy Układ Nerwowy i w tym sensie obojętna nie jest. Jednak nikotyna nie jest rakotwórcza, szybko się utlenia i nie kumuluje w organizmie. E-papieros ma taki sam poziom szkodliwości jak gumy nicorette. Zaś klasyczne papierosy zawierają rakotwórcze substancje smoliste, oraz ponad 200 innych niż nikotyna substancji uzależniających, które producenci dodają do papierosów w celu utrzymania nałogu u ich Klientów. Różnica pomiędzy nimi jest zatem kolosalna.
Darek1963950 / 89.64.58.* / 2020-12-06 21:05
Serdeczne dzięki Pani Jowito 328!
Nareszcie mądry i rzeczowy komentarz odnośnie EIN.
Pozdrawiam Panią!
Dariusz
Barbara934 / 83.28.125.* / 2017-06-30 09:44
To dlaczego są sprzedawane dorosłym ,skoro nie szkodzą to powinny być ustawione w sklepie spożywczym obok cukierków
jowita328 / 2017-08-22 14:22
Produkt zawiera nikotynę, zatem nie może być sprzedawany dzieciom zgodnie z dyrektywą UE. Gumy Nicorette również nie mogą.
Ezzio / 2015-04-20 19:18
Od 2010 nie palę bo przerzuciłęm sięna elektroniki. Teraz mam już spory "arsenał" - głónie mody, atomizery na siatce mesh, liquidy samoróbki ale i komercyjne. W szkodliwość e-palenia śrendio wierzę, wierzyć muszą w nie naotmiast producenci gum nikotynowych i normalnych "analogowych" papierosów.

Gdyby byla choć realna szansa za szkodliwość przemysł tytoniowy natychmiast wykorzystałby to i wyciął konkurencję w postaci e-p w pień.
minoru666 / 31.178.250.* / 2015-03-21 18:33
Ps do redakcji. Skraplanie to zmiana stanu skupienia z gazowego w ciekły. Proszę o niewprowadzanie czytelników w błąd. Proszę użyć terminu odparowana.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
minoru666 / 31.178.250.* / 2015-03-21 18:13
Po pierwsze cała ta afera jest jedynie zakwestionowaniem nielegalnego użycia znaku i nazwy WHO. I to ze nie podpisują się pod e fajkami nie oznacza wcale ze to trucizna zapowiadająca koniec ludzkości. Opanujcie się. Jedyne co mówi Bettcher to: Efajka to nie cudowne remedium na rzucenie palenia, i niema jeszcze kompletnych badań (ale najważniejsze już są i wykryły śladowe ilości 2 substancji szkodliwych, obecnych też w analogach, jednak w płynie jest ich 100 i 10tys razy mniej).
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
minoru666 / 31.178.250.* / 2015-03-21 18:27
Wykryto też trzecią szkodliwą substancję. Badania sponsorował jakiś koncern tytoniowy i straszą wynikami. Śmiertelne niebezpieczeństwo? Wątpię. Przeszukałem troche sieć na temat tej substancji i okazuje się że tejże substancji spożyjemy kilka razy więcej zjadając małe jabłko, gruszkę itp.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Anrek / 89.71.157.* / 2015-03-07 19:32
Paliłem 1-2 paczki dziennie.
Wiedziałem o istnieniu e-papierosa ale uważałem to za fanaberie bo nikt ze znajomych mnie nie zaznajomił z tematem. Dopiero po tym jak poznałem osobę która pali e-papierosy zainteresowałem się tematem.
Pomógł mi w kupnie podstawowego zestawu za 130zł ( 10 paczek fajek tj tydzien palenia ) i liquidy 12, 16 i 18mg nikotyny.
Zapalilem raz 18 i okazała się za mocna, paliłem 4 tygodnie 16, przerzuciłem się na 12 bo już uznawałem że 16 są mocne. 12mg palę drugi miesiąc, bardzo sporadycznie. Jeden liquid starczy mi na tydzień-półtorej jak i grzałka - koszt tygodniowy palenia to 20zł.
Pierwszy tydzień paliłem e-papierosy z normalnymi papierosami na przemian, po 5 dniach nie wziąłem normalnego papierosa do ust taki był niedobry. Przez kolejny tydzień dużo paliłem 16mg i przepalałem 2 grzałki na tydzień. W końcu myslę że się odzwyczajam od palenia. Pykam sobie tak z przyzwyczajenia bardziej jak z potrzeby.
porosowski / 2015-01-03 10:08
dla mnie ten e papieros to jedna wielka ściema... tak samo bd jak było z papiosami, przez pierwsze 20 lat bd je palić jak szaleni bo jest na to wielka moda, za 15 lat zrobią dopiero konkretne badania iokaże się że jest szkodliwy, a za 30 lat połowa z nas pumiera na liczne schorzenia ;/ nawet czytając liczne aktualności: http://www.biomedical.pl/aktualnosci/czy-papieros-elektroniczny-jest-dobry-dla-zdrowia-10843.html - można zobaczyć, ze WHO do powiedzenia nie ma za duzo, potem na tej stronie widziałam też info, że były jakieś badaniai wcale nie jest ten papieros jakiś neutralny ;]] smacznego!! palacze i epalacze!
KAMIL1987128 / 2.96.217.* / 2015-02-15 23:34
E PAPIEROSY BARDZO SZKODZA!INCHALOWALEM SIE TYM G....M 22MIESIACE I CO SIE OKAZALO? OTOZ Z DNIA NA DZIEM BARDZO MOCNY BOL W CALYM PRZELYKU, MYSLALEM ZE TO PRZEZIEBIENIE ALE SIE MYLILEM, POSTANOWILEM CALY DZIEN NIE INCHALOWAC SIE TYM I PRZESZLO ALE GDY WIECZOREM ZACIAGNOLEM SOE TYLKO JEDEN RAZ BOL WROCIL.PRZEZUCILEM SIE NA CZYSTA GLICERYNE O NIEBO LEPIEJ ALE TYLKO NA PARE DNI I ZNOW, A WIEC OCZYWISCIE ZE BARDZO SZKODZA...CHCIALEM BYC PEWIEN CZY TEN BOL JEST OD E FAJKI WIEC ZAPALILEM NORMALNEGO- ZERO BOLU I UCISKU W GARDLE, WZIOLEM E PAPIEROSA I ZNOW UCISK I KLUCHA W PRZELYKU
Darek1963950 / 89.64.58.* / 2020-12-06 21:09
Połóż cieciu łeb na pieniek. Tylko jeden raz zaboli.
jowita328 / 2016-11-25 09:19
W mojej rodzinie na raka płuc lub krtani zmarły trzy osoby. wszystkie paliły papierosy klasyczne. Ja przerzuciłam się z dwóch paczek dziennie na e-papierosy. Powoli zmniejszam zawartość nikotyny w płynie. To już 6 lat. Na początku nie chciałam rzucić, tylko obronić się przed rakiem. Moja płuca po 6 latach prawie oczyściły się, bo zdjęcie z przed 6 lat było przerażające! Głos mam wyższy, mniej zachrypnięty, zaczęłam śpiewać w jakiejś skali, a nie jak wcześniej. Oprócz lekkiego szczypania w gardło nie odczuwam żadnych dolegliwości. Nie mam uciążliwego kaszlu. Nie śmierdzę, zanika mi nadkwaśność żołądka, która towarzyszyła mi przy paleniu papierosów.
jowita328 / 2016-11-25 09:13
w przypadku e-papierosa nikotyna wchłania się w dużym stopniu przez śluzówkę, zatem odczuwasz podrażnienie nią na języku, policzkach i gardle. Taki sam efekt masz przy żuciu gumy nicorette. W przypadku zaś klasycznych papierosów wciągasz ponad 200 szkodliwych substancji łącznie z substancjami smolistymi, które się latami odkładają i są tragicznie niebezpieczne i rakotwórcze bezpośrednio do płuc. Płuca zaś nie są wyposażone w receptory bólu. Nie czujesz nic... ale niestety to nie oznacza, że Ci nie szkodzi. Ludzie z rakiem płuc też nie odczuwają bólu, często więc trafiają do onkologa dopiero z przerzutami np. na mózg, który dał bólowe objawy. Jest za późno. Rzuć klasyczne fajki. To jest zabójstwo. Najlepiej w ogóle rzuć, ale zdecydowanie lepiej używaj inhalatora nikotyny, niż jej nośnika w spalanym papierosie.
minoru666 / 31.178.250.* / 2015-03-21 17:40
Też tak miałem ale przeszło. Po prostu przegłem troche z ilością wypalanego płynu i podrażniło mi gardło. Wiadomo że glikol i gliceryna nie jest najlepszą rzeczą jaka może przejść przez tchawicę i jest substancją drażniącą. A tak nawiasem do obrońców śmierdzieli. Wiecie czym jest tlenek węgla który wdychacie? Odłączcie i zaślepcie przewód spalinowy od junkersa i weźcie gorącą kompiel to będziecie go mieli pod dostatkiem. A zwie się on czad :P
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jowita328 / 2016-11-25 09:23
kup sobie płyn "0". Zobaczysz, że w ogóle nie szczypie. Czym mocniejszy płyn, tym intensywniejsze szczypanie.
jowita328 / 2016-11-25 09:22
Glikol przechodzi przez Twój organizm od urodzenia. Jest zawarty w produktach spożywczych, syropach przeciwkaszlowych, kroplach do oczu, lekach przeciwalergicznych doustnych i innych lekach podawanych w formie zastrzyków, kremach do twarzy, oczu i rąk, pastach i płynach do zębów, odświeżaczach powietrza, czy dezodorantach. To nie glikol podrażnia tylko nikotyna.
Nikitkak / 31.1.9.* / 2014-12-26 14:41
Pewnie, że szkodzą. Ja sama siebie oszukiwałam, że nie. Niby przestałam palić normalne, przerzuciłąm się na e, ale nadal paliłam na potęgę myśląc, że to nic takiego. W końcu zdałam sobie sprawę z tego, że mam problem i sama sobie z nim nie poradzę. Nie pomogły wcześniej plasterki ani tabletki. Pomogła za to Fototerapia - leczenie światłem lampami. Zgłosiłam się na nią do
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
jowita328 / 2016-11-25 09:33
Oczywiście to najlepsze rozwiązanie. W ogóle rzucić nałóg.
MisiekBoMisiek / 77.95.54.* / 2014-09-04 07:58
Tak szkodzą i to bardzo mocno.
Na szczęście tylko kieszeni zachłannym producentom oraz państwu.Jeżeli szkodzi to mniej niż analog,ja wapuje od 2 lat na elektroniku.Po roku całkowicie zniknął problem kaszlu.Lepiej się czuje,zmniejszyłem ilość przyjmowanej nikotyny,nie dusi mnie nic i wyczuwam lepiej smaki.
Elektryki szkodzą? jak poczytajcie najpierw badania od 95r. które teraz są dublowane z innymi wynikami.A jeżeli nie pomaga odzwyczaić się od nikotyny,to niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego połowa moich znajomych wapuje już zerówki?
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy