Forum TechnologieZdrowie i medycyna

Elektroniczne papierosy też szkodzą

Elektroniczne papierosy też szkodzą

Money.pl / 2008-09-20 17:02
Komentarze do wiadomości: Elektroniczne papierosy też szkodzą.
Wyświetlaj:
melonik435 / 188.47.35.* / 2013-01-31 19:00
Ooo, to WHO też współpracuje z koncernami czy jak? Co za pitolenie. Nikotyna w zwykłych papierosach się nie spala tylko wiąże w solach. W klasycznie przetworzonym tytoniu nie jest przyswajana, ale współczesne papierosy są nasycone masą substancji, które wspomagają jej uwalnianie i przyswajanie do organizmu w czystej postaci. Podobne zadanie mają specjalne filtry papierosów (dziurkowane), które usuwają z dymu substancje smoliste utrudniające wchłanianie nikotyny. Nikt nie wie ile nikotyny wchłaniane jest z papierosa, w e-papierosach można to łatwo ustalić i regulować, co umożliwia powolne odejście od nałogu. Jeśli chodzi o szkodliwość glikolu propylenowego to rozumiem, że wg. WHO nie jest to ten sam związek, który znajdujemy powszechnie w jedzeniu i kosmetykach, bo tam przecież nie szkodzi. E-papierosy jako jedyne umożliwiają natychmiastowe odstawienie papierosów bez poważnych skutków ubocznych, nie zawierają masy toksycznych i rakotwórczych związków jak klasyczne papierosy i umożliwiają kontrolowane dawkowanie nikotyny. Warto tu zwrócić uwagę, że papierosy z mniejszą ilością nikotyny (dawne light) są konstruowane tak, aby większa część nikotyny została wchłonięta. Nie ma tu żadnej możliwości kontroli/dawkowania po stronie palacza.
E-papierosy to śmiertelne zagrożenie...dla branży tytoniowej, a to gruba kasa i mocne układy na górze, muszą się bronić
Ostatnie nasi mądrale kombinowali i wykombinowali. Plan jest prosty, wpisać e-papierosy na listę leków, czyli w praktyce lata badań i eliminacja e-papierosów z rynku na lata.
Kto jest przeciw zapraszam tu:
http://www.petycje.pl/9233
pablos118 / 83.6.105.* / 2013-01-30 01:19
Sprawa ma sie nastepująco..jaram a własciwie jarałem e papierosy trendy nikotyna 11 pozniej 6 przez pól roku.wczesniej 15 zwykłych czasem przy sobocie na imprezce do wódeczki paczka..no ale ..nie wiem jak u was ale u mnie cholernie wysuszało dłonie i czułem się jak zbity pies..nie zebym miał go jak dziecko smoczek ale w normie jak mnie nosiło to odpalałem epapieroska ..odstawiłem na tydzień i dłonie ok...wróciłem znowu to samo...wiec dałem sobie spokój;-(i jaram dalej..a chcialbym rzucic to gówno.sam nie wiem...coś jednak jest nie tak z tymi e fajami.Jak mieliscie podobne przypadki to opiszcie..pozdrawiam
50-L NIEPALACA / 31.183.59.* / 2014-04-10 08:17
ludzie moj chlop70letni jest po zawale 3? i mu siusiak niestoji -to moze te papierosy co pali nadal eko zapach kawy od roku tak wplywaja -to w koncu jak wplywa na zawalowcow i udarowcow -SZKODZI CZY NIE?50LATKA NIEPALACA HHAAAAA
Łukasz939393 / 31.182.250.* / 2013-01-29 14:00
Widać, że sponsorowany artykuł.

"
Ostatnio francuskie ministerstwo zdrowia potwierdziło, że elektroniczne papierosy mogą zawierać substancje szkodliwe dla zdrowia takie jak glikol propylenowy.
"

Po pierwsze, powszechnie wiadomo że w liquidzie znajduje się glikol propylenowy, który odpowiada za "chmurkę" podczas palenia.
I po drugie, GLIKOL PROPYLENOWY DO JASNEJ CIASNEJ NIE JEST SZKODLIWY!!! Ma nawet zastosowanie w medycynie i przemyśle. Odsyłam do wikipedii lub innych artykułów.


Komuś bardzo zależy na zlikwidowaniu e palenia....
Che Lepper / 2013-01-29 15:08 / Bywalec forum
No dobra , to co w takim razie nie szkodzi? Czy nie szkodzi nam za to GMO? Które tak chętnei chce wprowadzić w naszym kraju rząd?
Homo Sapiens Sapiens / 91.234.66.* / 2013-03-15 12:32
Gdzie ty zyjesz chlopie GMO juz przeszło przez sejm !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Endrju12 / 2013-03-15 14:22 / Bywalec forum
To już chyba o wiele lepiej palić e-papierosy niż zwykłe szlugi... przynajmniej taka jest moja opinia... moim zdaniem o wiele mniej szkodzą e-papierosy...
Gracha / 82.113.121.* / 2013-01-25 18:24
Zgadzam się z francuskim ministerstwem zdrowia
że płyny do e-papierosów zawierają substancje szkodliwe. Sama kupuję płyn trendy gdzie pisze ;
Produkt silnie toksyczny (T+)i niebezpieczny dla środowiska (N)
Klasy zagrożenia;R25:27:51/53
Klasy bezpieczeństwa;S 1/2;36/37;45;61(klasyfikacja i oznakowanie wg Dz.U 53,
poz 439 z 2009 r)
Przed użyciem dokładnie zapoznaj się z informacją o produkcie w załączonej ulotce.
SGS
Ulotki nie otrzymałam przy zakupie produktu
Palę e-papierosa już 13 miesięcy .Wcześniej paliłam Westy.Zawsze miałam problem z kaszlem i z zalegającą w płucach flegmą .Obecnie kiedy palę e-papierosa oczyściły mi się płuca a jedynym mankamentem jest to że wciąż mam wysuszone gardło i suche usta .
sem / 89.71.187.* / 2013-01-18 21:50
E papieros to tak jak prezerwatywa w sexie.Robimy te same ruchy a przyjemności takiej nie ma.
dan772 / 31.182.230.* / 2013-01-18 18:04
Ostatnio francuskie ministerstwo zdrowia potwierdziło, że elektroniczne papierosy mogą zawierać substancje szkodliwe dla zdrowia takie jak glikol propylenowy.Bez sensu...
r.z. / 5.104.250.* / 2013-01-16 12:59
glikol propylenowy stosowany jest w przemyśle spożywczym i medycynie i farmacji żeby się zatruć trzeba byłoby z kilogram spożyć a w takim elektronicznym papierosie jest jego nikła ilość
chamster / 164.127.15.* / 2013-01-15 14:16
Teraz wszyscy będą wszelkie choroby i dolegliwości zwalać na e-papierosa...

Bilans jest prosty
- płuca nie otrzymują dymu tylko parę
- poza nikotyną pozostałe substancje e-papierosa stosujemy każdego dnia w m.in lekach, kosmetykach, pożywieniu (w składzie płynu nie znajdziemy ani jednej substancji, której nie używalibyśmy w codziennym życiu)
- 5-7 razy mniejszy koszt
- brak smrodu i osadu na wszystkim
- brak porannego kaszlu
- gigantyczny wybór aromatów bijący na głowe wszystkie papierosy, cygara, cygaretki i tytonie razem wzięte
A jeśli ktoś twierdzi że kupił e-papierosa i cos mu nie pasuje bo wraca do tradycyjnych to jego problem że nie potrafi się zmotywować mając doskonałą pomoc.
Żadne urzadzenie nie rzuci za nas palenia ale jest takie które pomaga o wiele bardziej niż inne.

E-papierosa i płyny do napełniania polecam z tego sklepu www.e-zapal.pl
Sprzet sprawuje się świetnie a płyny są bardzo dobre, wykonane w 100% z polskich składników posiadajacych atest pzh.
UZALEŻNIONY / 188.33.84.* / 2013-01-21 08:12
Widzę że na forum niektórzy robią sobie świetną reklamę, chodzi mi oczywiście o osoby prowadzące sprzedaż tego asortymentu.
A tak od siebie dodam ( TO WSZYSTKO SZKODZI )
PRAWADa / 83.11.216.* / 2013-01-02 22:20
chce powiedzieć że kupiłem e-papierosa , i uświadomiłem sobie że to nie nikotyna uzależnia ale nawyk np. ( wyjście na dwór i rozmyślanie , strzępnięcie popiołu , i trzymanie itp.)

w smaku bardzo podobne ale to nie nikotyny zaczeło mi brakować tylko tych nawyków , wydałem na e-papierosa 300 zł ale i tak wróciłem do normalnych przez nawyk :) więc jeśli się zastanawiacie nad kupnem e-papierosa Szczerze nie polecam ;) żeby rzucić palenie to trzeba do tego dojrzeć ;)
Yorg13 / 217.212.230.* / 2013-01-11 20:25
co ty pitolisz o dorastaniu. palę od 38 lat iiiiiiiiiii?
Janek Stanek / 87.248.95.* / 2013-02-04 18:12
nie o dorastaniu tylko o DOJRZENIU do rzucenia.
Ty jeszcze nie dojrzałeś, i pewnie już tak zostanie
e-palaczka / 91.212.165.* / 2013-01-10 10:41
ja nie mam długiego doświadczenia w paleniu e-papierosa, zaczęłam 30.12, ale uważam że jest to świetna sprawa, nie ma smrodu, który w tym momencie przyprawia mnie o "wymioty".
Jak mogłam przez 20 lat tak śmierdzieć? teraz jak widzę palacza normalnego papierosa to mi go żal:)
she^^ / 93.107.72.* / 2013-01-18 16:18
dokladnie tez pale elektrycznego papierosa od konca grudnia 2012 czyli w sumie z miesiąc i czuj skrod od innych palaczy zwyklych papierosow i az mnie odrzuca;/ raz jakis tydzien temu odpalilam zwyklego papierosa by poczuc roznice i po 3 hitach zgasilam i wyrzucilam bo az mi sie niedobrze zrobilo od smaku tych wszystkich substancji spolistych;/ wielkie przeprosiny dl;a wszystkich ktorzy musieli mnie wczesniej wachac!
adik203 / 89.68.254.* / 2012-12-28 04:08
e-papierosa kupilem w pazdzierniku 2012. tego samego dnia gdy zaczolem palic "edka" odstawilem faje.na poczatku ciezko bylo (spalone dwie grzalki) ale sie zawziolem. faje cmilem przez 20 pare lat, dochodzac do 2 paczek dziennie.na poczatku stosowalem 24mg nikotyny po kilku dniach gdzies na forum wyczytalem ze aby zucic bezbolesnie palenie nalezy stopniowo zmiejszac nikotyne. dzis w "edku" mam 4mg nikotyny i tak sobie cmie. nie mam zadnych problemow ubocznych wiec to co tu wyczytalem na temat waszych problemow uwazam za indywidualna reakcje organizmu. jak jeden pali od rana do wieczora nie ma sie czemu dziwic ze go dusznosci napadaja (jesz po to zeby sie najesc, czy po to zeby sie zwymiotowac)-deko umiaru!!. drugiemu jakies plamy wychodza- a nie pomyslal ze moze miec uczulenie na ktorys ze skladnikow? tak czy siak nic mi nie jest, powolutenku rzucam palenie (fajek nie cmie) uwazam ze to najlepszy sposob aby skonczyc z tym paleniem.pozdrawiam
glikon / 164.126.203.* / 2012-12-25 10:17
Nie mylcie glikolu propylenowego z glikolem etylenowym.Nie wiem kto to pisał ale na przyszłość zanim coś napisze to niech najpierw poczyta na ten temat.Polecam najpierw poczytać np. tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Glikol_propylenowy
I dopiero wtedy pisać co jest szkodliwe a co nie.


Pozdrawiam
biznesowy21 / 2013-02-06 08:08
już zastanawiałem się na zakupem e-papierosa, ale widzę, że opinie są różne, może jeszcze się wstrzymam
piotr71 / 94.254.192.* / 2012-12-19 21:50
Witam wszystkich e-palaczy, ostatnio na rynku pojawił się nowy model e-papierosa EGO-CE4 może ktoś z Was wie coś o tym modelu. Pytam, bo chcę go kupić, obecnie używam Mild X1 ale bateria nie wystarcza mi na cały dzień, wymieniałem baterię już po raz trzeci i ciągle powtarza się to samo, pod wieczór lampka pali się na czerwono i miga. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich;)
Grzegorz100 / 31.63.27.* / 2013-02-09 09:16
Siemano ja uzywam e-papierosa BlueV-GO Trendy na baterie nie narzekam trzyma 6 dni. Polecam.
mmmmm555 / 79.56.120.* / 2013-01-30 16:16
jak znajdziesz to kup smokie s bateria trzyma minim.3 dni
piotr71 / 94.254.192.* / 2012-12-19 21:56
A jeszcze chciałem dopisać że nie palę zwykłych papierosów od dwóch m-cy i jest ok. Tyle że jak rano zaciągam się e-papierosem to czuję pieczenie w gardle, później to mija, chyba to jest normalny objaw(tak mnie się wydaje)
e-palaczka / 91.212.165.* / 2013-01-10 10:44
wydaje mi się że nie jest to normalne, może masz za dużą dawkę nikotyny w e-fajku
tito / 83.4.102.* / 2013-01-03 18:58
witam kupilem i pale go od paru dni jestem zadowolony mam wersje bezsznurkowa pale mietowego i rewelka polecam
stanley38 / 89.74.77.* / 2012-12-23 11:34
Ja uważam że to i to truje tylko elektroniczny mniej i mniej kasy idzie na to . elektronicznego mam 7 dni od tamtej pory spaliłem 10 zwykłych papierosow i coraz mniej mnie ciagnie do fajek a paliłem 30 dziennie przez 24lat. Pzdrawiam palaczy .
berna512 / 31.174.200.* / 2012-12-09 09:52
Epapieros szkodzi ? ok a papieros zwykły nie szkodzi ? hmm który bedzie tanszy w urzytkowaniu narkotyk na dzisiejsze pensje ?? Epapieros ma aby nikotyne a papieros nikotyne plus substancje smoliste. Kupiłem go Matce przez miesiac kasłała pluła flegma dzis juz tego nie ma czuje sie lepiej wiecej sił bardziej dotleniona. A gadanie ze rakotwórcze ? czemu ? Ile Państwo traci na akcyzach papierosowych ? TO ICH BOLI. PAPIEROSY TO LEGALNY NARKOTYK PRZEZ KTÓRY MILIONY LUDZI UMIERA CO ROKU LEGALNY PANSTWOWY NARKOTYK. WIĘC CZEMU SA PRZECIW LEGALIZACJI MARIHUANY PRZEZ KTÓRA NIKT NIGDY W ZYCIU NIGDY NIE UMARŁ ?? PANSTWO SPRZEDAJE ŚMIERĆ inaczej tego nazwac nie mozna
PEPE99 / 178.37.148.* / 2012-12-08 21:02
ja kupiłem sobie e-papierosa ,ale mniejsza z
tym e-papieros działa jak inchalacja nosa dla alergika raz dziennie se popali to nawet zdrowe, ale wszystko w umiRZE
romeo bez julii / 91.207.200.* / 2012-12-03 18:20
Dostałem propozycję pisania postów na forach o e-papierosach za niezła kasę. Odmówiłe,
Pozdrawiam e-palaczy.

Najnowsze wpisy